Liverpool – Burnley 2:0 (kon.) | Aston Villa – Newcastle 2:0 (kon.) | Crystal Palace – Brentford 0:0 (kon.)
Leeds – Everton 2:2 (kon.) | Manchester City – Norwich 5:0 (kon.) | Brighton – Watford 2:0 (kon.)
Liverpool FC
2:0 (1:0)
Burnley FC
Sobota 21.08.2021, 13:30 • Anfield Road, Liverpool • Anglická Premier League • 2. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 13:30.

Vážení čitatelia! Vitajte pri sledovaní on-line textového prenosu! Dnes sa zameriame na zápas 2.kola Premier league Liverpool FC – Burnley FC. Poďme si v krátkosti predstaviť obe mužstvá.

LIVERPOOL: Zverenci Jürgena Kloppa obsadili v uplynulom ligovom ročníku v Premier league tretie miesto. Novú sezónu odštartovali presvedčivým víťazstvom na ihrisku nováčika súťaže z Norwichu City. O výhru rozdielom triedy sa postarali Diogo Jota, Roberto Firmino a Mohamed Salah.

BURNLEY: Zverenci Seana Dychea obsadili v minulej sezóne v tabuľke Premier league 17.miesto, vďaka ktorému sa dokázali v najvyššej anglickej súťaži udržať. Novú sezónu neodštartovali futbalisti Burnley ideálne, na domácom ihrisku podľahli Brightonu 1:2. Za Burnley skóroval v 2.minúte James Tarkowski, hostia zápas otočili vďaka gólom Neala Maupaya a Alexisa Mac Allistera.

Z pozície komentátora sa vám bude hlásiť Igor Tabiš.

Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold, Matip, V. van Dijk, Tsimikas – Elliott, J. Henderson (C), Keïta – M. Salah, Diogo Jota, Mané.
    Náhradníci: Adrián, Kelleher – Th. Alcântara, Firmino, Joe Gomez, Jones, Konaté, Minamino, Robertson.

Burnley FC: Pope – Lowton, Tarkowski, Mee, Ch. Taylor – Gudmundsson, Brownhill, Cork, McNeil – Wood, A. Barnes.
    Náhradníci: Hennessey, Norris – Bardsley, Collins, Pieters, Richardson, Jay Rodriguez, Thomas.

Rozhodčí: Dean – Cann, Scholes.

Hráči už vychádzajú na hraciu plochu, o niekoľko okamihov odštartuje dnešný zápas. Anfield je dnes vypredaný, atmosféra zápasu bude nepochybne skvelá.

1

2
    Do prvého náznaku šance sa dostával Barnes, Alisson v bráne domácich bol pri lopte skôr.

3
    Na zemi končí po nedovolenom zákroku mladík Elliott, Liverpool má k dispozícii priamy kop.

3
    Po centri Alexandra-Arnolda zakončuje hlavou nepresne Jota, odkop od brány Popa.

4
    Ďalšia šanca hostí, po strele McNeila zazvonila ľavá žrď domácej brány – vzrušenie je ale zbytočné, hostia sa ocitli v ofsajdovom postavení.
    4. Dwight McNeil (BLY)

5
    Do šance sa tlačil Salah, Burnley zachránil dobrým vybehnutím z brány Pope.

6
    Henderson vysunul Alexandra-Arnolda, ktorého center bol zblokovaný. Lopta však išla od domáceho futbalistu a tak to bude iba odkop od brány hostí.

7
    Tvrdý zákrok Gudmundssona v strede ihriska na Keitu, Liverpool ostane pri lopte.

8
    Mohamed Salah posiela do šestnástky center na zadnú žrď, jeho prihrávka bola pridlhá a lopta končí mimo hracej plochy.

9
    McNeil nakopáva za obranu domácich, nabiehajúci Gudmundsson sa nedostal k lopte po zákroku Tsimikasa.

10
    Hra je prerušená, Gudmundsson ostáva ležať na hracej ploche.

11
    Úvodných 10 minút zápasu je za nami, držanie lopty na strane domácich: 61% – 39%.

12
    Liverpool drží loptu na kopačkách, hra sa ale zatiaľ odohráva medzi šestnástkami.

13
    Elliott postupoval sám smerom k bráne súpera, prihrávka domáceho hráča bola zblokovaná a Liverpool rozohrá rohový kop.

14
    Alexander-Arnold hľadal centrom v pokutovom území Van Dijka, snahu domácich zastavil brankár Burnley Pope.

15
    Henderson centruje, ani tentokrát sa v šestnástke Burnley nedostali hráči Liverpoolu k zakončeniu.

16
    Nepresný nákop domácich po pravom krídle, autové vhadzovanie pre Burnley.

17
    Po centri z ľavej strany a hlavičke v podaní Wooda vyráža loptu Alisson Becker.

18
    Liverpool dal gól! Po ukážkovom centri Tsimikasa otvára skóre presnou hlavičkou DIOGO JOTA – 1:0! Asistencia: Kostas Tsimikas.
    18. Diogo Jota (LIV) - 1:0

19
    Liverpool skóroval, čo je pre priebeh dnešného zápasu iba dobre.

20
    Po strele McNeila vyráža loptu na roh domáci brankár Alisson Becker.
    20. Dwight McNeil (BLY)

21
    Sadio Mané zastavuje nedovolene Taylora, priamy voľný kop pre hostí.

22
    Po prihrávke Elliotta zakončuje Salah, Pope vyráža na roh.
    22. Mohamed Salah (LIV)

23
    Alexander-Arnold nakopáva na Salaha, hostia ale vybojovali loptu.

24
    Cork centruje do pokutového územia domácich, tam je ale pripravený Alisson Becker.

25
    Joel Matip ukončil aktivitu hostí, Liverpool môže vyraziť do protiútoku.

26
    Liverpool dal gól! MOHAMED SALAH si nabehol do pokutového územia súpera a krížnou strelou k žrdi prekonáva Popa – 2:0! Asistencia: Harvey Elliott.

27
    Gól domácich nakoniec neplatí pre tesný ofsajd.
    27. Mohamed Salah (LIV)

29
    Burnley sa snažilo o odpoveď, center hostí ale skončil iba v náručí Alissona Beckera.

30
    Úvodná tretina zápasu je za nami, počet striel na bránu je aktuálne vyrovnaný: 2-2.

31
    Alexander-Arnold nádherne prihral Manému za obranu, zakončenie domáceho krídelníka z prvej išlo tesne nad bránu Burnley.
    31. Sadio Mané (LIV)

32
    Lowton hľadá vysokým centrom v šestnástke Wooda, Alisson Becker je pri lopte skôr.

33
    Jota naviedol loptu smerom na bránu, strelu domáceho futbalistu zblokovala obrana Burnley.

34
    Center McNeila zblokoval na rohový kop Alexander-Arnold.

35
    Rohový kop hostí skončil útočným faulom, Liverpool rozohrá loptu na vlastnej polovici.

36
    Liverpool zatlačil svojho súpera, do veľkej šance sa tlačil Salah, obrana hostí na poslednú chvíľu zachránila.

37
    Gudmundsson s nepresnou prihrávkou na Lowtona, autové vhadzovanie pre domáci tím.

38
    Kolmá prihrávka Alexandra-Arnolda na Salaha neprešla, na druhej strane sa dobrej šanci ocitol Wood, v pokutovom území súpera ale nezakončil.

39
    Z druhej vlny vyslal na bránu Burnley nepresnú strelu Naby Keita.

40
    Do konca prvého polčasu ostáva posledných 5 minút, štatistika držania lopty je nasledovná: 65% – 35%.

41
    Burnley sa nepresadilo na polovici súpera, Liverpool už pri lopte.

42
    Mané našiel v pokutovom území Elliotta, tomu ale nesadlo zakončenie, strelu Salaha vyhlavičkoval Mee.

43
    Ofsajdové postavenie Burney, akcia hostí je na konci.

44
    Center Alexandra-Arnolda z pravej strany iba preletel šestnástkou hostí. Autové vhadzovanie pre Burnley.

45
    Hlavný rozhodca pridáva v prvom polčase dve minúty.

45+2
    Záver prvého polčasu sa už iba dohráva.

45+3

Máme za sebou prvý polčas zápasu 2.kola Premier league medzi Liverpoolom a Burnley. Domáci išli do vedenia v 18.minúte, kedy sa hlavou presadil Diogo Jota. Hostia však hneď niekoľkokrát ohrozili bránu svojho súpera a tak sa v druhom polčase môžeme tešiť na zaujímavý priebeh. Liverpool vyhráva nad Burnley 1:0. Zhruba o 15 minút začne druhý polčas.

46
    46. Ashley Barnes (BLY)

47
    Hostia po prestávke skórovali, presadil sa Barnes po centri z pravej strany. Ani tento gól neplatí pre ofsajd.

48
    Domácu akciu zastavilo ofsajdové postavenie, lopta pre Burnley.

50
    Ďalší center hostí do pokutového územia Liverpoolu končí iba na kopačkách Tsimikasa. Hra je prerušená, na zemi sa ocitol Tarkowski.

51
    Hra je naďalej prerušená, kapitán hostí potrebuje ošetrenie lekárskeho tímu.

52
    Liverpool sa snažil využiť rýchly protiútok, snaha domácim futbalistom ale nevyšla, odkop od brány hostí.

53
    Domáci futbalisti ostanú pri lopte, k dispozícii majú autové vhadzovanie.

55
    Úvodných 10 minút druhého polčasu je za nami, držanie lopty vyzerá takto: 64% – 36%.

57
    Salah sa dostával do šance, Pope ho ale vybehnutím z brány k lopte nepustil.

58
    Rohový kop Alexandra-Arnolda zakončoval z voleja Van Dijk, lopta ešte trafila Maného – odkop od brány hostí.
    58. Sadio Mané (LIV), Virgil van Dijk (LIV)

59
    Mee prenáša loptu na Lowtona, ktorého center z pravej strany odkopáva domáca obrana.

60
    Elliott našiel skvelým centrom v šestnástke Salaha, ktorého zakončenie smerujúce do brány zastavil McNeil.

61
    Aktivita Liverpoolu sa zvyšuje, domáci hrozili po rohovom kope, obrana Burnley si dokázala poradiť.

62
    Sadio Mané sa šikovne otočil v pokutovom území, prudkú strelu domáceho hráča vyráža na roh Pope.
    62. Sadio Mané (LIV)

63
    Vysoký center Tsimikasa z rohového kopu chytá do rúk Pope.

64
    Van Dijk našiel dlhým pasom Salaha, ktorý prihral v pokutovom území Elliottovi, nasleduje roh pre domácich.

65
    Alexander-Arnold našiel centrom hlavu Sadia Maného, hlavička domáceho ofenzívneho hráča nemala dostatočnú razanciu.

66
    Salah si vymenil loptu s Alexandrom-Arnoldom, center domáceho obrancu odvrátila obrana Burnley. Tlak Liverpoolu sa stupňuje.

67
    Burnley dostane výhodu priameho voľného kopu na polovici súpera.

69
    Liverpool dal gól! Nádherná kombinačná akcia Liverpoolu, na ktorej konci bol SADIO MANÉ – 2:0! Asistencia: Trent Alexander-Arnold.
    69. Sadio Mané (LIV) - 2:0

70
    Burnley prehráva dvojgólovým rozdielom, Liverpool bol odmenený za svoju aktivitu v druhom polčase.

71
    Diogo Jota fauloval v strede ihriska, lopta pre hostí.

72
    Harvey Elliott predviedol svoj obrovský talent, mladík Liverpoolu bol nakoniec zastavený nedovolene na hranici šestnástky. Priamy kop pre domáce mužstvo.

73
    Po štandardke Liverpoolu bol blízku k streleniu gólu Joel Matip, obrana hostí zastavila pokus domáceho stopéra smerujúci do brány.

74
    Tsimikas našiel hlavu Matipa, po ktorého zakončení nasleduje iba odkop od brány Popa.

75
    Striedanie v tíme Burnley FC: z ihriska odchádza Chris Wood, prichádza Jay Rodriguez.

75
    Salah sa rozhodol pre zakončenie z rohu šestnástky, jeho strela bránu netrafila.

76
    McNeil sa nepresadil pri postrannej čiare, lopta pre Liverpool.

77
    Faul v strede ihriska v podaní striedajúceho Jaya Rodrigueza, lopta pre domácich.

78
    Liverpool naďalej dominuje na lopte a kontroluje priebeh dnešného zápasu.

79
    Mané si nabiehal za loptou v pokutovom území, cez Tarkowskeho sa ale k zakončeniu nedostal.

80
    Striedanie v tíme Burnley FC: z ihriska odchádza Johann Gudmundsson, prichádza Erik Pieters.

81
    Striedanie v tíme Liverpool FC: z ihriska odchádza Naby Keïta, prichádza Thiago Alcântara.

81
    Striedanie v tíme Liverpool FC: z ihriska odchádza Diogo Jota, prichádza Roberto Firmino.

82
    Burnley teraz kombinuje na polovici Liverpoolu, domáci ale pozorne bránia.

83
    Elliott zastavený v strede ihriska, faulu sa dopustil striedajúci Pieters.

84
    Salah prihral Alexandrovi-Arnoldovi, ktorého prudkú strelu dokázal zneškodniť Pope.

85
    Vysoký nákop hostí do pokutového územia Liverpoolu rieši nekompromisne brankár Alisson Becker.

86
    Rýchly protiútok domácich potiahol Salah, prihrávkou do šestnástky hľadal Maného, ten však loptu netrafil na hranici päťky.
    86. Sadio Mané (LIV)

87
    Zakončenie Mohameda Salaha spoza šestnástky nie je presné, odkop od brány Burnley.

88
    Na zemi ostáva ležať domáci obranca Kostas Tsimikas, hra je prerušená.

89
    Liverpool kombinuje s loptou na kopačkách, domáci futbalisti kontrolujú záver zápasu.

90
    Hlavný rozhodca pridáva v druhom polčase štyri minúty.

90+1
    Zakončenie z kopačky Firmina chytá do rukavíc Pope.

90+2
    Zakončenie Rodrigueza z vnútra šestnástky zblokoval obetavým skĺzom na roh Van Dijk.

90+2
    Striedanie v tíme Liverpool FC: z ihriska odchádza Kostas Tsimikas, prichádza Joe Gomez.

90+3
    Do šance sa tlačil Pieters, dvojica Matip – Alisson situáciu na strane Liverpoolu zvládla.

90+4
    Pope odkopáva loptu mimo hraciu plochu pred napádajúcim Salahom, autové vhadzovanie pre Liverpool.

90+5
    Alisson Becker vychytal Barnesa v jasnej tutovke, skvelý zákrok domáceho brankára.

Fauly: 6:12.

Liverpool v druhom polčase kontroloval priebeh zápasu, domáci pridali druhý gól v 69.minúte, kedy sa po peknej akcii presadil Sadio Mané. Víťazstvo Liverpoolu nad Burnley 2:0 je zaslúžene. Ďakujem vám za pozornosť a prajem pekný zvyšok dňa. (15:26:32)