Liverpool – Burnley 2:0 (kon.) | Aston Villa – Newcastle 2:0 (kon.) | Crystal Palace – Brentford 0:0 (kon.)
Leeds – Everton 2:2 (kon.) | Manchester City – Norwich 5:0 (kon.) | Brighton – Watford 2:0 (kon.)
Liverpool FC
2:0 (1:0)
Burnley FC
Sobota 21.08.2021, 13:30 • Anfield Road, Liverpool • Anglická Premier League • 2. kolo

Liverpool v druhom polčase kontroloval priebeh zápasu, domáci pridali druhý gól v 69.minúte, kedy sa po peknej akcii presadil Sadio Mané. Víťazstvo Liverpoolu nad Burnley 2:0 je zaslúžene. Ďakujem vám za pozornosť a prajem pekný zvyšok dňa. (15:26:32)

90+5
    Alisson Becker vychytal Barnesa v jasnej tutovke, skvelý zákrok domáceho brankára.

90+4
    Pope odkopáva loptu mimo hraciu plochu pred napádajúcim Salahom, autové vhadzovanie pre Liverpool.

90+3
    Do šance sa tlačil Pieters, dvojica Matip – Alisson situáciu na strane Liverpoolu zvládla.

90+2
    Striedanie v tíme Liverpool FC: z ihriska odchádza Kostas Tsimikas, prichádza Joe Gomez.

90+2
    Zakončenie Rodrigueza z vnútra šestnástky zblokoval obetavým skĺzom na roh Van Dijk.

90+1
    Zakončenie z kopačky Firmina chytá do rukavíc Pope.

90
    Hlavný rozhodca pridáva v druhom polčase štyri minúty.

89
    Liverpool kombinuje s loptou na kopačkách, domáci futbalisti kontrolujú záver zápasu.

88
    Na zemi ostáva ležať domáci obranca Kostas Tsimikas, hra je prerušená.

87
    Zakončenie Mohameda Salaha spoza šestnástky nie je presné, odkop od brány Burnley.
    86. Sadio Mané (LIV)

86
    Rýchly protiútok domácich potiahol Salah, prihrávkou do šestnástky hľadal Maného, ten však loptu netrafil na hranici päťky.

85
    Vysoký nákop hostí do pokutového územia Liverpoolu rieši nekompromisne brankár Alisson Becker.

84
    Salah prihral Alexandrovi-Arnoldovi, ktorého prudkú strelu dokázal zneškodniť Pope.

83
    Elliott zastavený v strede ihriska, faulu sa dopustil striedajúci Pieters.

82
    Burnley teraz kombinuje na polovici Liverpoolu, domáci ale pozorne bránia.

81
    Striedanie v tíme Liverpool FC: z ihriska odchádza Diogo Jota, prichádza Roberto Firmino.

81
    Striedanie v tíme Liverpool FC: z ihriska odchádza Naby Keïta, prichádza Thiago Alcântara.

80
    Striedanie v tíme Burnley FC: z ihriska odchádza Johann Gudmundsson, prichádza Erik Pieters.

79
    Mané si nabiehal za loptou v pokutovom území, cez Tarkowskeho sa ale k zakončeniu nedostal.

78
    Liverpool naďalej dominuje na lopte a kontroluje priebeh dnešného zápasu.

77
    Faul v strede ihriska v podaní striedajúceho Jaya Rodrigueza, lopta pre domácich.

76
    McNeil sa nepresadil pri postrannej čiare, lopta pre Liverpool.

75
    Salah sa rozhodol pre zakončenie z rohu šestnástky, jeho strela bránu netrafila.

75
    Striedanie v tíme Burnley FC: z ihriska odchádza Chris Wood, prichádza Jay Rodriguez.

74
    Tsimikas našiel hlavu Matipa, po ktorého zakončení nasleduje iba odkop od brány Popa.

73
    Po štandardke Liverpoolu bol blízku k streleniu gólu Joel Matip, obrana hostí zastavila pokus domáceho stopéra smerujúci do brány.

72
    Harvey Elliott predviedol svoj obrovský talent, mladík Liverpoolu bol nakoniec zastavený nedovolene na hranici šestnástky. Priamy kop pre domáce mužstvo.

71
    Diogo Jota fauloval v strede ihriska, lopta pre hostí.

70
    Burnley prehráva dvojgólovým rozdielom, Liverpool bol odmenený za svoju aktivitu v druhom polčase.
    69. Sadio Mané (LIV) - 2:0

69
    Liverpool dal gól! Nádherná kombinačná akcia Liverpoolu, na ktorej konci bol SADIO MANÉ – 2:0! Asistencia: Trent Alexander-Arnold.

67
    Burnley dostane výhodu priameho voľného kopu na polovici súpera.

66
    Salah si vymenil loptu s Alexandrom-Arnoldom, center domáceho obrancu odvrátila obrana Burnley. Tlak Liverpoolu sa stupňuje.

65
    Alexander-Arnold našiel centrom hlavu Sadia Maného, hlavička domáceho ofenzívneho hráča nemala dostatočnú razanciu.

64
    Van Dijk našiel dlhým pasom Salaha, ktorý prihral v pokutovom území Elliottovi, nasleduje roh pre domácich.

63
    Vysoký center Tsimikasa z rohového kopu chytá do rúk Pope.
    62. Sadio Mané (LIV)

62
    Sadio Mané sa šikovne otočil v pokutovom území, prudkú strelu domáceho hráča vyráža na roh Pope.

61
    Aktivita Liverpoolu sa zvyšuje, domáci hrozili po rohovom kope, obrana Burnley si dokázala poradiť.

60
    Elliott našiel skvelým centrom v šestnástke Salaha, ktorého zakončenie smerujúce do brány zastavil McNeil.

59
    Mee prenáša loptu na Lowtona, ktorého center z pravej strany odkopáva domáca obrana.
    58. Sadio Mané (LIV), Virgil van Dijk (LIV)

58
    Rohový kop Alexandra-Arnolda zakončoval z voleja Van Dijk, lopta ešte trafila Maného – odkop od brány hostí.

57
    Salah sa dostával do šance, Pope ho ale vybehnutím z brány k lopte nepustil.

55
    Úvodných 10 minút druhého polčasu je za nami, držanie lopty vyzerá takto: 64% – 36%.

53
    Domáci futbalisti ostanú pri lopte, k dispozícii majú autové vhadzovanie.

52
    Liverpool sa snažil využiť rýchly protiútok, snaha domácim futbalistom ale nevyšla, odkop od brány hostí.

51
    Hra je naďalej prerušená, kapitán hostí potrebuje ošetrenie lekárskeho tímu.

50
    Ďalší center hostí do pokutového územia Liverpoolu končí iba na kopačkách Tsimikasa. Hra je prerušená, na zemi sa ocitol Tarkowski.

48
    Domácu akciu zastavilo ofsajdové postavenie, lopta pre Burnley.

47
    Hostia po prestávke skórovali, presadil sa Barnes po centri z pravej strany. Ani tento gól neplatí pre ofsajd.
    46. Ashley Barnes (BLY)

46

Máme za sebou prvý polčas zápasu 2.kola Premier league medzi Liverpoolom a Burnley. Domáci išli do vedenia v 18.minúte, kedy sa hlavou presadil Diogo Jota. Hostia však hneď niekoľkokrát ohrozili bránu svojho súpera a tak sa v druhom polčase môžeme tešiť na zaujímavý priebeh. Liverpool vyhráva nad Burnley 1:0. Zhruba o 15 minút začne druhý polčas.

45+3

45+2
    Záver prvého polčasu sa už iba dohráva.

45
    Hlavný rozhodca pridáva v prvom polčase dve minúty.

44
    Center Alexandra-Arnolda z pravej strany iba preletel šestnástkou hostí. Autové vhadzovanie pre Burnley.

43
    Ofsajdové postavenie Burney, akcia hostí je na konci.

42
    Mané našiel v pokutovom území Elliotta, tomu ale nesadlo zakončenie, strelu Salaha vyhlavičkoval Mee.

41
    Burnley sa nepresadilo na polovici súpera, Liverpool už pri lopte.

40
    Do konca prvého polčasu ostáva posledných 5 minút, štatistika držania lopty je nasledovná: 65% – 35%.

39
    Z druhej vlny vyslal na bránu Burnley nepresnú strelu Naby Keita.

38
    Kolmá prihrávka Alexandra-Arnolda na Salaha neprešla, na druhej strane sa dobrej šanci ocitol Wood, v pokutovom území súpera ale nezakončil.

37
    Gudmundsson s nepresnou prihrávkou na Lowtona, autové vhadzovanie pre domáci tím.

36
    Liverpool zatlačil svojho súpera, do veľkej šance sa tlačil Salah, obrana hostí na poslednú chvíľu zachránila.

35
    Rohový kop hostí skončil útočným faulom, Liverpool rozohrá loptu na vlastnej polovici.

34
    Center McNeila zblokoval na rohový kop Alexander-Arnold.

33
    Jota naviedol loptu smerom na bránu, strelu domáceho futbalistu zblokovala obrana Burnley.

32
    Lowton hľadá vysokým centrom v šestnástke Wooda, Alisson Becker je pri lopte skôr.
    31. Sadio Mané (LIV)

31
    Alexander-Arnold nádherne prihral Manému za obranu, zakončenie domáceho krídelníka z prvej išlo tesne nad bránu Burnley.

30
    Úvodná tretina zápasu je za nami, počet striel na bránu je aktuálne vyrovnaný: 2-2.

29
    Burnley sa snažilo o odpoveď, center hostí ale skončil iba v náručí Alissona Beckera.
    27. Mohamed Salah (LIV)

27
    Gól domácich nakoniec neplatí pre tesný ofsajd.

26
    Liverpool dal gól! MOHAMED SALAH si nabehol do pokutového územia súpera a krížnou strelou k žrdi prekonáva Popa – 2:0! Asistencia: Harvey Elliott.

25
    Joel Matip ukončil aktivitu hostí, Liverpool môže vyraziť do protiútoku.

24
    Cork centruje do pokutového územia domácich, tam je ale pripravený Alisson Becker.

23
    Alexander-Arnold nakopáva na Salaha, hostia ale vybojovali loptu.
    22. Mohamed Salah (LIV)

22
    Po prihrávke Elliotta zakončuje Salah, Pope vyráža na roh.

21
    Sadio Mané zastavuje nedovolene Taylora, priamy voľný kop pre hostí.
    20. Dwight McNeil (BLY)

20
    Po strele McNeila vyráža loptu na roh domáci brankár Alisson Becker.

19
    Liverpool skóroval, čo je pre priebeh dnešného zápasu iba dobre.
    18. Diogo Jota (LIV) - 1:0

18
    Liverpool dal gól! Po ukážkovom centri Tsimikasa otvára skóre presnou hlavičkou DIOGO JOTA – 1:0! Asistencia: Kostas Tsimikas.

17
    Po centri z ľavej strany a hlavičke v podaní Wooda vyráža loptu Alisson Becker.

16
    Nepresný nákop domácich po pravom krídle, autové vhadzovanie pre Burnley.

15
    Henderson centruje, ani tentokrát sa v šestnástke Burnley nedostali hráči Liverpoolu k zakončeniu.

14
    Alexander-Arnold hľadal centrom v pokutovom území Van Dijka, snahu domácich zastavil brankár Burnley Pope.

13
    Elliott postupoval sám smerom k bráne súpera, prihrávka domáceho hráča bola zblokovaná a Liverpool rozohrá rohový kop.

12
    Liverpool drží loptu na kopačkách, hra sa ale zatiaľ odohráva medzi šestnástkami.

11
    Úvodných 10 minút zápasu je za nami, držanie lopty na strane domácich: 61% – 39%.

10
    Hra je prerušená, Gudmundsson ostáva ležať na hracej ploche.

9
    McNeil nakopáva za obranu domácich, nabiehajúci Gudmundsson sa nedostal k lopte po zákroku Tsimikasa.

8
    Mohamed Salah posiela do šestnástky center na zadnú žrď, jeho prihrávka bola pridlhá a lopta končí mimo hracej plochy.

7
    Tvrdý zákrok Gudmundssona v strede ihriska na Keitu, Liverpool ostane pri lopte.

6
    Henderson vysunul Alexandra-Arnolda, ktorého center bol zblokovaný. Lopta však išla od domáceho futbalistu a tak to bude iba odkop od brány hostí.

5
    Do šance sa tlačil Salah, Burnley zachránil dobrým vybehnutím z brány Pope.
    4. Dwight McNeil (BLY)

4
    Ďalšia šanca hostí, po strele McNeila zazvonila ľavá žrď domácej brány – vzrušenie je ale zbytočné, hostia sa ocitli v ofsajdovom postavení.

3
    Po centri Alexandra-Arnolda zakončuje hlavou nepresne Jota, odkop od brány Popa.

3
    Na zemi končí po nedovolenom zákroku mladík Elliott, Liverpool má k dispozícii priamy kop.

2
    Do prvého náznaku šance sa dostával Barnes, Alisson v bráne domácich bol pri lopte skôr.

1

Hráči už vychádzajú na hraciu plochu, o niekoľko okamihov odštartuje dnešný zápas. Anfield je dnes vypredaný, atmosféra zápasu bude nepochybne skvelá.

Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold, Matip, V. van Dijk, Tsimikas – Elliott, J. Henderson (C), Keïta – M. Salah, Diogo Jota, Mané.
    Náhradníci: Adrián, Kelleher – Th. Alcântara, Firmino, Joe Gomez, Jones, Konaté, Minamino, Robertson.

Burnley FC: Pope – Lowton, Tarkowski, Mee, Ch. Taylor – Gudmundsson, Brownhill, Cork, McNeil – Wood, A. Barnes.
    Náhradníci: Hennessey, Norris – Bardsley, Collins, Pieters, Richardson, Jay Rodriguez, Thomas.

Rozhodčí: Dean – Cann, Scholes.

Vážení čitatelia! Vitajte pri sledovaní on-line textového prenosu! Dnes sa zameriame na zápas 2.kola Premier league Liverpool FC – Burnley FC. Poďme si v krátkosti predstaviť obe mužstvá.

LIVERPOOL: Zverenci Jürgena Kloppa obsadili v uplynulom ligovom ročníku v Premier league tretie miesto. Novú sezónu odštartovali presvedčivým víťazstvom na ihrisku nováčika súťaže z Norwichu City. O výhru rozdielom triedy sa postarali Diogo Jota, Roberto Firmino a Mohamed Salah.

BURNLEY: Zverenci Seana Dychea obsadili v minulej sezóne v tabuľke Premier league 17.miesto, vďaka ktorému sa dokázali v najvyššej anglickej súťaži udržať. Novú sezónu neodštartovali futbalisti Burnley ideálne, na domácom ihrisku podľahli Brightonu 1:2. Za Burnley skóroval v 2.minúte James Tarkowski, hostia zápas otočili vďaka gólom Neala Maupaya a Alexisa Mac Allistera.

Z pozície komentátora sa vám bude hlásiť Igor Tabiš.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 13:30.