Česko – Nemecko 1:3 (kon.) | Maďarsko – Slovensko sk 3:1 (kon.)
3
25 20 25 25
cz Piatok 20.08.2021, 16:30ME - ženy • Skupina B

Němky nakonec potvrdily roli favoritek a český národní tým poráží ve čtyřech setech.

Úvodní set byl pořádně vyrovnaný a musela rozhodnout až samotná koncovka. V ní udělala klíčovou chybu v útoku Andrea Kossányiová a Němky šly do vedení. Mizerný úvod druhého dějství dokázaly Češky až téměř zázračně otočit a srovnat na 1:1. Starty do setů dnes českému výběru nešly podle představ. Třetí set ale znovu dospěl do koncovky, ale po vyrovnání na 22:22 se už Češky neprosadily. Čtvrtý set byl jak na houpačce, Češky dotáhly ztrátu 0:6, poté dokonce vedly o dva body, ale závěr už zase patřil favoritkám. (18:50:04)

Konec zápasu

21:25
    Německo vítězí! Z lavičky přišla na podání Pavlína Šimáňová, ale servisem soupeřky příliš nezatlačila. Kästnerová mohla kombinovat do pipu a jako poslední se prosadila v útoku Lippmannová.

21:24
    První mečbol je umazán. Středem sítě se nemýlila útokem k pravé straně Jehlářová.

20:24
    Hned čtyři mečboly! Po nepřesnosti na přihrávce musely Češky míč jen odevzdat. Z druhé strany poté přilétl útok Weitzelové.

20:23
    Mlejnková bod nedala, Němky se dokázaly ubránit a nakonec zakončila výměnu Weitzelová.

20:22
    Němky si drží potřebné vedení o dva body. Kästnerová zaskočila českou obranu útokem na druhou přes.

20:21
    Stále je to jen o bod. Až příliš prudké bylo podání Orthmannové.

19:21
    Servis Kateřiny Valkové nebylo důrazné a toho využila Lippmannová.

19:20
    Po podání Janiské přihrávala Mlejnková. Kojdové se poté podařilo vytlouct blok.

18:20
    Češky budou muset zabrat. Nepřesnou přihrávku totiž na síti zasmečovala Kästnerová.

18:19
    Třetím bodem v řadě se německý tým dostává do vedení. Hodanové ulétl útok jen do zámezí.

18:18
    Je srovnáno. Hodanová nyní bod útokem nedala a to okamžitě potrestala Othmannová.

18:17
    Německé volejbalistky snižují ztrátu útokem Orthmannové.

18:16
    Češky odskakují na dva body. Trnková se štěstím zasáhla v poli a poté zasmečovala Hodanová.

17:16
    Oddechový čas pro hosty.

17:16
    Češky jdou dokonce do vedení. Smečující Alsmeierová vyhodila balon daleko do autu.