Česko – Nemecko 1:3 (kon.) | Maďarsko – Slovensko sk 3:1 (kon.)
3
25 20 25 25
cz Piatok 20.08.2021, 16:30ME - ženy • Skupina B

Němky nakonec potvrdily roli favoritek a český národní tým poráží ve čtyřech setech.

Úvodní set byl pořádně vyrovnaný a musela rozhodnout až samotná koncovka. V ní udělala klíčovou chybu v útoku Andrea Kossányiová a Němky šly do vedení. Mizerný úvod druhého dějství dokázaly Češky až téměř zázračně otočit a srovnat na 1:1. Starty do setů dnes českému výběru nešly podle představ. Třetí set ale znovu dospěl do koncovky, ale po vyrovnání na 22:22 se už Češky neprosadily. Čtvrtý set byl jak na houpačce, Češky dotáhly ztrátu 0:6, poté dokonce vedly o dva body, ale závěr už zase patřil favoritkám. (18:50:04)

Konec zápasu

21:25
    Německo vítězí! Z lavičky přišla na podání Pavlína Šimáňová, ale servisem soupeřky příliš nezatlačila. Kästnerová mohla kombinovat do pipu a jako poslední se prosadila v útoku Lippmannová.

21:24
    První mečbol je umazán. Středem sítě se nemýlila útokem k pravé straně Jehlářová.

20:24
    Hned čtyři mečboly! Po nepřesnosti na přihrávce musely Češky míč jen odevzdat. Z druhé strany poté přilétl útok Weitzelové.

20:23
    Mlejnková bod nedala, Němky se dokázaly ubránit a nakonec zakončila výměnu Weitzelová.

20:22
    Němky si drží potřebné vedení o dva body. Kästnerová zaskočila českou obranu útokem na druhou přes.

20:21
    Stále je to jen o bod. Až příliš prudké bylo podání Orthmannové.

19:21
    Servis Kateřiny Valkové nebylo důrazné a toho využila Lippmannová.

19:20
    Po podání Janiské přihrávala Mlejnková. Kojdové se poté podařilo vytlouct blok.

18:20
    Češky budou muset zabrat. Nepřesnou přihrávku totiž na síti zasmečovala Kästnerová.

18:19
    Třetím bodem v řadě se německý tým dostává do vedení. Hodanové ulétl útok jen do zámezí.

18:18
    Je srovnáno. Hodanová nyní bod útokem nedala a to okamžitě potrestala Othmannová.

18:17
    Německé volejbalistky snižují ztrátu útokem Orthmannové.

18:16
    Češky odskakují na dva body. Trnková se štěstím zasáhla v poli a poté zasmečovala Hodanová.

17:16
    Oddechový čas pro hosty.

17:16
    Češky jdou dokonce do vedení. Smečující Alsmeierová vyhodila balon daleko do autu.

16:16
    Dramatický čtvrtý set pokračuje útokem Trnkové ze středu sítě.

15:16
    Němky si ale drží náskok. Mlejnková nyní poslala své podání do sítě.

15:15
    Po oddechovém čase pokračovala na podání Mlejnková. A je dokonce vyrovnáno po dalším bloku Hodanové.

14:15

14:15
    A rázem to je pouze o bod. Lippmannová narazila útokem do připraveného bloku Hodanové.

13:15
    Češky se vrací do boje o čtvrtý set. Bodovku proměnila o blok Trnková.

12:15
    Po servisu Janiské se neprosadila v útoku Hodanová. Rozehra ještě pokračovala a na druhý pokus to již Hodanová zvládla.

11:15
    Oddechový čas pro domácí.

11:15
    Německý tým vede ve druhé části setu už o čtyři body.

11:14
    Petra Kojdová se postavila na podání. Středem se prosadila Weitzelová.

11:13
    Teď už Němky unikají na čtyři body. Kojdová vyhodila nalepenou nahrávku do autu. Nakonec ale po opakovaném záběru je zjištěn dotek bloku.

10:13
    Přetahovaná o každý bod pokračuje. Servis Jehlářové německý tým příliš nepotrápil.

10:12
    Desátý bod pro český celek zařídila blokem proti Janiské Kojdová.

9:12
    Nápor německého družstva pokračuje. Mlejnková neuspěla lehkým útokem a to potrestala Janiská.

9:11
    Češky se nemohou dotáhnout na soupeřky. Dostálová skvěle ubránila Alsmeierovou, ale nakonec ukončila výměnu Janiská.

9:10
    Dramatický čtvrtý set pokračuje bodem české reprezentace. Kojdová uspěla ulívkou za blok.

8:10
    Ale německý tým si drží alespoň potřebné vedení o dva body.

8:9
    Český výběr už téměř smazal obrovskou ztrátu z úvodu setu.

7:9
    Češky jsou stále v kontaktu. Jehlářová smečovala nejprve do bloku, ale nakonec se prosadila Kojdová.

6:9
    Alsmeierové se nevydařila přihrávka. Lippmannová byla v poli ubráněna, ale ani Mlejnková se neprosadila v útoku.

6:8
    Veronik Trnková riskovala za koncovou čárou. A po chybě Alsmeierové je to pouze o dva body.

5:8
    Weitzelová se postavila na servis. Bod však putuje po chybě na konto českého výběru.

4:8
    Michaela Mlejnková na podání. Němky si pomáhají útokem Janiské.

4:7
    Češky se pomalu dostávají do tempa. Útokem z jednonožky ukončila rozehru Trnková.

3:7
    I další podání Kojdové bylo nepříjemné. Tentokrát už dokázala Ailsmeierová zakončit smečí z hlavního kůlu.

3:6
    Alsmeierová neútočila tvrdě, na druhé straně mohla vytlouct blok Mlejnková.

2:6
    Češky snižují ztrátu. Lippmannová narazila útokem na blok Trnkové.

1:6
    Ani střídající Kojdová sice v útoku neuspěla, ale poté se předvedla Trnková.

0:6
    Ani oddechový čas nepomáhá. Dlouhou rozehru zakončila smečí z pipu Lippmannová.

0:5

0:5
    Mizerný vstup českého týmu do čtvrtého setu potvrzuje i Alsmeierová, která pohlídala na síti nepřesnou přihrávku.

0:4
    Nápor německého výběru pokračuje. Mlejnková smečovala jen do mohutného bloku.

0:3
    Němky přidávají třetí bod. Ani Orvošová se útokem netrefila do kurtu.

0:2
    A hned to je po chybě Mlejnkové v útoku o dva body.

0:1
    Němky vstupují lépe i do čtvrtého setu. Balon dopadl na českou polovinu.

0:0
    Začal čtvrtý set.

23:25
    Třetí dějství míří na konto německého výběru. Ani jeden tým se nemohl prosadit v útoku. Až Lippmannová práskla do balonu, který se od českého bloku odrazil do autu.

23:24
    První setbol smazává Mlejnková, která sice bod nedala, ale při jejím útoku byl blok Němek v síti.

22:24
    Dva setboly! Češky nedokázaly lépe přihrát a musely míč jen odevzdat. Středem sítě poté zakončila výměnu Weitzelová.

22:23
    Gabriela Orvošová pokračovala na podání. Lippmannová dokázala vytlouct blok Mlejnkové.

22:22
    Je vyrovnáno. Lippmannová vyhodila míč útokem daleko do zámezí.

21:22
    Mlejnková procedil míč útokem z velké dálky na německou polovinu.

20:22
    Znovu podávala Šimáňová. Němky se prosazují útokem Lippmannové.

20:21
    Pavlína Šimáňová přišla z lavičky na podání. A Češky najednou ztrácí jen bod. Trnková pohlídala situaci nad sítí.

19:21
    Imouduová servisem sice zatlačila, ale bod si zajistila smečí Mlejnková.

18:21
    Po oddechovém čase už přichází bod pro německé volejbalistky z ruky Janiské.

18:20

18:20
    Třetí set se nám dramatizuje. Orvošová s Jehlářovou zastavily útok Lippmannové.

17:20
    Po servisu Hodanové byly Němky v problémech a využít toho dokázala Mlejnková.

16:20
    Dostálová skvěle přihrála a na středu se mohla předvést Jehlářová.

15:20
    Kateřina Valková se vrátila na palubovku a hned zamířila na podání. Němky přidávají už dvacátý bod na druhou přes.

15:19
    Hodanová zvládla přihrát a poté s dávkou štěstí zasmečovala po lajně.

14:19
    Veronika Trnková už dnes soupeřky servisem potrápila. Nyní ale Alsmeierová lehce boduje útokem.

14:18
    Právě Lippmannová servírovala jen do poloviny sítě.

13:18
    Michaela Mlejnková pokračovala na podání i po oddechovém čase. Nyní už Lippmannová trefila konečky prstů blokujících hráček.

13:17

13:17
    Třetí bod v řadě. Hodanová z bodovky propálila smečí blok německého týmu.

12:17
    Mlejnková ještě svým servisem vykřesává naději na zvrat ve třetím setu.

11:17
    Až teď se radují i Češky. Podání německé blokařky zamířilo do autu.

10:17

10:17
    O třetím setu je nejspíše rozhodnuto. Na rozdíl sedmi bodů upravuje skóre Alsmeierová.

10:16
    Trnková smečovala znovu do bloku, stejně dopadla i Mlejnková.

10:15
    Až příliš krátké bylo podání Gabriely Orvošové.

10:14
    Desátý bod pro český tým zařídila útokem o blok Mlejnková.

9:14
    Ani Mlejnková nyní bod útokem nedala. Naopak Alsmeierová byla přesná.

9:13
    A znovu to je o čtyři body. Útok Trnkové skončil v síti.

9:12
    Jehlářová přidala plachtící podání. Středem ale posílá Němky do nadějného vedení Weitzelová.

9:11
    Češky skvěle ubránily ulívku Lippmannové a poté přišla chyba Janiské v útoku.

8:11
    Po oddechovém času již přichází snížení z ruky Mlejnkové.

7:11

7:11
    Němky přidávají i další bod. Janiská skvěle přehodila blok.

7:10
    Již desátý bod pro německý tým zařídila prudkým útokem do diagonály Weitzelová.

7:9
    Češky se ještě drží v kontaktu. Útokem ze středu sítě snížila Jehlářová.

6:9
    Kateřina Valková na podání příliš dlouho nevydržela. Útok Alsmeierové dopadl do dvorce.

6:8
    Až nyní dokázaly Češky bodovat. Pomohla jim chybou v útoku Janiská.

5:8
    Smečařka Alsmeierová pokračovala na servisu. A dává druhé eso v řadě.

5:7
    Alsmeierová naopak byla na podání přesná a esem posílá Německo do vedení o dva body.

5:6
    Ani servis Trnkové se neujal. Balon skončil hluboko pod páskou.

5:5
    Mlejnková sice neuspěla z pipu, ale poté přišel blok Trnkové s Valkovou.

4:5
    Dostálová nyní nepřihrála přesně, poté ještě smečovala Orvošová, ale kurt netrefila.

4:4
    Po servisu Mlejnkové je srovnáno. Lippmannová dokázala vytlouct blok Hodanové.

4:3
    Lippmannová zariskovala na podání. Mlejnková ani na dva pokusy v útoku neuspěla, ale stejně dopadly i Němky.

3:3
    Přetahovaná o každý bod ve třetím setu pokračuje. Orvošové se nevyvedlo podání.

3:2
    Janiská servisem příliš nezatlačila a tak mohla středem zasmečovat Trnková.

2:2
    Orvošová mohla útokem navýšit české vedení, ale míč poslala jen do bloku.

2:1
    Magdaléna Jehlářová naopak přidává další eso na české konto.

1:1
    Velmi rychle je srovnáno po mizerném podání Imoudouové.

0:1
    Německý vstoupil do třetího setu na podání. A hned se také dostává do vedení. Středem se prosadila Weitzelová.

0:0
    Začal třetí set.

25:20
    A právě Hodanová se postavila na podání. Útokem Jehlářové končí druhá sada. Češky srovnávají na 1:1.

24:20
    Čtyři setboly! Lippmannová měla na ruce další bodovku, ale míč zahrála pouze do bloku Hodanové.

23:20
    Teď už se prosazuje i německý tým. Janiské se povedlo vytlouct český blok.

23:19
    Kateřina Valková přidává další kvalitní podání. Navíc se Janiská při snaze zachránit míč dotýká sítě.

22:19
    Teď už to vypadá hodně nadějně. Češky blokují útok Lippmannové z pipu.

21:19

21:19
    Po podání Valkové Alsmeierová jen odevzdala míč. Na rozdíl dvou bodů upravuje skóre Hodanová.

20:19
    Orvošová zvládla rychlou nahrávku zasmečovat pořádně razantně do diagonály.

19:19
    Srovnáno. Valková byla při snaze na druhou přes zablokována.

19:18
    Lippmannová se po delší době prosazuje útokem do dlouhé diagonály.

19:17
    Servis Lippmannové nebyl tak důrazný a Trnková mohla zakončit středem.

18:17
    Němky se vrací do kontaktu útokem Alsmeierové z hlavního kůlu.

18:16
    A právě Michaela Mlejnková byla na servisu. Hodanové sedl míč skvěle na ruku a je to o dva body.

17:16
    Ale Češky se vrací do vedení útokem Mlejnkové po lajně.

16:16
    Drama ve druhém setu pokračuje. O vyrovnání se postarala útokem z hlavního kůlu Alsmeierová.

16:15
    Gabriela Orvošová servírovala k pravé straně. Trnková skvěle zastavila útok středem a poté chybovala Lippmannová.

15:15
    Znovu byla na podání Janiská. Dramatickou výměnu ukončila Mlejnková smečí do autu. Celá situace se ještě zkoumala na videa a to přisoudilo bod Češkám.

14:15
    Janiská dokázala zatlačit servisem a Němky se vrací do vedení.

14:14
    Parádní souhra na středu sítě zakončená Weitzelovou.

14:13
    Češky měly po obraně v poli bodovku, kterou s velkou dávkou štěstí proměnila Mlejnková.

13:13
    Srovnáno. Orvošová skvěle zarolovala míč hned za blok.

12:13
    Hodanová se postavila na podání. Lippmannová ale druhu chybu v řadě na útoku neudělala.

12:12
    Imouduová přitlačila plachtícím servisem. Poté přišel útok Lippmannové z nouze do autu.

11:12
    Němky se vrací do vedení. Povedená souhra na středu sítě.

11:11
    Po oddechovém čase přišla Valková se servisem hned za síť. O vyrovnání se postarala Orvošová, která vytloukla blok.

10:11

10:11
    A rázem to je o bod. Hodanová propálila z hlavního kůlu německou obranu.

9:11
    To Kateřina Valková byla na podání přesnější. Pipe Lippmannové tentokrát skončil jen v síti.

8:11
    Další německé podání z ruky Alsmeierové končí v síti.

7:11
    Veronika Trnková se na podání příliš nezdržela. Středem útočila německá blokařka.

7:10
    Valková musela zachraňovat nepřesný příjem. Němky však ani jednu z bodovek neproměnily.

6:10
    Již desátý bod pro Němky. Trnková nyní útokem našla pouze připravený dvojblok.

6:9
    I další servis Mlejnkové byl nebezpečný, ale nyní už se prosadila smečí o blok Lippmannová.

6:8
    Po podání Michaela Mlejnkové je to jen o dva body. Eso inkasuje i Janiská.

5:8
    Češky už se dostávají do tempa i ve druhém setu. Z jednonožky zakončila Trnková.

4:8
    Němky si hlídají vybudované vedení útokem Lippmannové.

4:7
    Znovu servírovala česká univerzálka. Němky dostávají další eso a je to jen o tři body.

3:7
    Orvošová riskovala za koncovou čárou. A byla odměněna přímým bodem.

2:7
    Místo Kossányiové přichází do hry Hodanová. Nyní už se bodově prosazuje česká reprezentace po chybě Janiské na podání.

1:7
    Němky přidávají další bod. Nyní inkasuje eso Kossányiová.

1:6
    Ani oddechový čas Češkám nepomáhá. Mlejnková vyhodila svůj útok z hlavního kůlu do autu.

1:5

1:5
    Nápor německého výběru pokračuje. Na středu sítě byla zablokována Trnková.

1:4
    A rázem je to o tři body. Mlejnkové útok nebyl důrazný a tak měla poslední slovo znovu Lippmannová.

1:3
    Němky hned odskakují na dva body. Dlouhou rozehru zakončila až chytrým úderem po lajně Lippmannová.

1:2
    Po servisu Jehlářové smečovala německá blokařka přesně ke koncové čáře.

1:1
    Česká reprezentace srovnává krok útokem Mlejnkové o blok.

0:1
    Druhý set otevřela servisem Andrea Kossányiová. Němky se rychle dostávají do vedení útokem Lippmannové z pipu.

0:0
    Začal druhý set.

23:25
    Německo vítězí v prvním setu! Alsmeierová byla po oddechovém čase na podání. Následně z hlavního kůlu smečovala Kossányiová pouze do autu. Na řadu ještě přišlo video, které teč na bloku neprokázalo.

23:24

23:24
    První setbol zápasu mají německé volejbalistky. Na druhý pokus prošla blokem Lippmannová.

23:23
    Lippmannová přitvrdila na podání a Češky měly ihned problém. Kossányiová však se štěstím útokem dorovnává stav.

22:23
    Po podání Michaely Mlejnkové se Češky ubránily, ale poté přišla nesouhra na středu sítě.

22:22
    Srovnáno. Orvošová dokázala zužitkovat kratší nahrávku do rozhozené obrany.

21:22

21:22
    Favorizované Němky se dostávají do vedení. Kossányiová nepřihrála přesně a poté mohla proměnit bodovku Alsmeierová.

21:21
    A právě Gabriela Orvošová byla na podání. Za Němky srovnává krok znovu Lippmannová.

21:20
    Přetahovaná o každý bod pokračuje. Orvošové se podařilo vytlouct blok na síti.

20:20
    Drama v prvním setu pokračuje. Střídající Šimáňová poslala servis do autu.

20:19
    Jako první mají dvacátý bod Češky. Při útoku Mlejnkové byl německý blok přichycen v síti.

19:19
    To Andrea Kossányiová zariskovala na podání, ale také její míč skončil v zámezí.

19:18
    Ale stále to je o bod. Plachtící servis Weitzelové skončil v autu.

18:18
    A je vyrovnáno. Orvošová zvolnila na útoku, balon jen odevzdala a Češky byly potrestány.

18:17
    Z pipu hrají Němky velmi rychle a na konci akce byla Lippmannová.

18:16
    Češky si drží před koncovkou dvoubodové vedení. Útok Kossányiové zapadl přesně do rohu kurtu.

17:16
    Až nyní přichází německá odpověď z ruky Lippmannové.

17:15
    I po oddechovém čase byla na podání Veronika Trnková. Český tým se vzdaluje ve skóre po dalším esu.

16:15

16:15
    A Češky jdou dokonce do vedení. Trnková trefuje eso na německé libero.

15:15
    Po servisu Trnkové byly německé hráčky v problémech. O vyrovnání se postarala na druhou přes Valková.

14:15
    Češky jsou ale i ve druhé části setu v kontaktu. Skvěle si vedla na síti Orvošová.

13:15
    I další podání Lippmannové bylo nepříjemné. Kossányiová byla ubráněna a následně byla sestřelena v obraně.

13:14
    Lippmannová má vynikající podání. Dostálová ale dokázala výborně přihrát. Útok Kossányiové byl v poli pokryt a tak mohla Schölzelová bodovat.

13:13
    Znovu je srovnáno. Tvrdým útokem do diagonály uspěla Alsmeierová.

13:12
    Hned dvakrát se dokázal český tým ubránit v poli a nakonec přinutil Lippmannovou k útoku do autu.

12:12
    Srovnáno. Kossányiová zasáhla v poli a poté sama útokem dokázala procedit míč skrz blok.

11:12
    Weitzelová se postavila na podání. Mlejnková sice neměla ideální pozici k útoku, ale se štěstím vytloukla blok.

10:12
    Ztrátování pokračuje. Středem si zahrála i německá nahrávačka.

10:11
    Češky jsou v kontaktu. Parádní souhru s Valkovou na středu sítě zakončila Trnková.

9:11
    Po podání Jehlářové smečovala Lippmannová nedůrazně, ale na druhou šanci už dostala míč na palubovku.

9:10
    Dostálová skvěle přihrála, následně Mlejnková jen píchla míč na polovinu soupeře, ale Němky nedokázaly balon udržet ve hře.

8:10
    Nápor německého výběru pokračuje. Eso na Kossányiovou.

8:9
    Němky jdou poprvé do vedení. Smečující Orvošová umístila míč do autu.

8:8
    Dramatický první set pokračuje útokem Lippmannové do dlouhé diagonály.

8:7
    Češky si i nadále hlídají vedení o bod. Tentokrát Kossányiová práskla do míče a vytloukla blok.

7:7
    Valková sice předvedla vynikající podání, ale poté na síti zaváhala Kossányiová.

7:6
    Parádně sehraný pipe na české polovině zakončila smečí Michaela Mlejnková.

6:6
    Je srovnáno. Orvošová útokem skrz blok neprošla a poté už skončil míč na české polovině.

6:5
    Veronika Trnková se postavila na servis. Němky však snadno snižují útokem Alsmeierové.

6:4
    Teď už přichází bod pro český výběr. Servis Lippmannové skončil v síti.

5:4
    Mlejnková měla obrovské potíže na přihrávce a Češky míč jen odevzdaly. Nakonec snižuje útokem Janiská.

5:3
    Přetahovaná o každý bod pokračuje. Nyní už německá smečařka vytloukla blok Trnkové s Valkovou.

5:2
    Češky si berou vedení o tři body zpět. Lehká ulívka po jednonožce vyšla Trnkové.

4:2
    Tentokrát už Gabriela Orvošová nebyla na podání tak důrazná a středem mohla bodovat Weitzelová.

4:1
    Servis Orvošové byl pro Němky nepříjemný. Češky se opět ubránily a bodovku poté proměnila z pipu Kossányiová.

3:1
    Orvošová sice útokem bod nedala, ale poté zastavila blokem německou smečařku.

2:1
    Po dalším servisu Jehlářové se prosazuje tvrdým útokem do dlouhé diagonály Janiská.

2:0
    A právě Jehlářová zamířila na podání. Parádním blokem se na handě prezentuje Orvošová a je to hned o dva body.

1:0
    Do prvního setu vstoupily servisem německé reprezentantky. Středem sítě se na úvod zápasu prosazuje Jehlářová.

0:0

Česko: Dostálová, Chevalierová – Kossányiová, Hodanová, Trnková, Orvošová, Svobodová, Purchartová, Valková, Mlejnková, Jehlářová, Šimáňová, Kojdová, Bajusz

Německo: Bocková, Poganyová – Kästnerová, Imouduová, Janiská, Drewnioková, Alsmeierová, Stigrotová, Lippmannová, Orthmannová, Schölzelová, Ambrosiusová, Weitzelová, Strubbeová.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.