400 m prekážky - rozbehy (ženy) | (kon.) | | | Hod diskom - kvalifikácia (ženy) | (kon.) |
Skok o tyči - kvalifikácia (muži) | (kon.) | | | 800 m - rozbehy (muži) | (kon.) |
100 m prekážky - rozbehy (ženy) | (kon.) | | | 100 m - predkolo (muži) | (kon.) |
Skok do diaľky - kvalifikácia (muži) | (kon.) | | | 100 m - semifinále (ženy) | (kon.) |
100 m - rozbehy (muži) | (kon.) | | | Hod diskom - finále (muži) | Vítěz: D. Stahl (SWE) (kon.) |
800 m - semifinále (ženy) | (kon.) | | | Smíšené štafety 4 x 400 m - finále | Vítěz: Polsko (kon.) |
100 m - finále (ženy) | Vítěz: E. Thompsonová-Herahová (JAM) (kon.) |
koniec udalosti
100 m - finále (ženy)
Vítěz: E. Thompsonová-Herahová (JAM)
Dominanci jamajských sprinterek podtrhla třetím místem Shericka Jacksonová!
|
||
Na třetí zlato to Fraserové-Pryceové neklaplo. I tak ale bude legendární sprinterka za stříbro ráda.
|
||
Jamajčanky i nadále kralují nejkratšímu sprintu! Elaine Thompsonová-Herahová odstartovala nejlépe ze všech, postupně si vytvářela větší a větší náskok a v olympijském rekordu si doběhla pro zlato!
|
Výsledky finále na 100 metrů žen
1. Elaine Thompsonová-Herahová (JAM) 10,61 (OR)
2. Shelly-Ann Fraserová-Pryceová (JAM) 10,74
3. Shericka Jacksonová (JAM) 10,76
4. Marie-Josee Ta Louová (CIV) 10,91
5. Ajla del Ponteová (SUI) 10,97
6. Mujinga Kambundjiová (SUI) 10,99
7. Teahna Danielsová (USA) 11,02
8. Daryll Neitaová (GBR) 11,12
Startovní listina
2 – Daryll Neitaová (GBR)
3 – Teahna Danielsová (USA)
4 – Elaine Thompsonová-Herahová (JAM)
5 – Shelly-Ann Fraserová-Pryceová (JAM)
6 – Marie-Josee Ta Louová (CIV)
7 – Shericka Jacksonová (JAM)
8 – Ajla del Ponteová (SUI)
9 – Mujinga Kambundjiová (SUI)
1. Elaine Thompsonová-Herahová (JAM) 10,61 (OR)
2. Shelly-Ann Fraserová-Pryceová (JAM) 10,74
3. Shericka Jacksonová (JAM) 10,76
4. Marie-Josee Ta Louová (CIV) 10,91
5. Ajla del Ponteová (SUI) 10,97
6. Mujinga Kambundjiová (SUI) 10,99
7. Teahna Danielsová (USA) 11,02
8. Daryll Neitaová (GBR) 11,12
Startovní listina
2 – Daryll Neitaová (GBR)
3 – Teahna Danielsová (USA)
4 – Elaine Thompsonová-Herahová (JAM)
5 – Shelly-Ann Fraserová-Pryceová (JAM)
6 – Marie-Josee Ta Louová (CIV)
7 – Shericka Jacksonová (JAM)
8 – Ajla del Ponteová (SUI)
9 – Mujinga Kambundjiová (SUI)
Vít Schück
@VitSchuck