Kanada – Irán 3:0 (kon.) | USA – Tunisko 3:1 (kon.) | Argentína – Francúzsko 3:2 (kon.)
Poľsko – Venezuela 3:1 (kon.) | Japonsko – Taliansko 1:3 (kon.) | Brazília – ROV 0:3 (kon.)
cz Streda 28.07.2021, 15:15Olympijské hry - muži • Skupina B

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších olympijských přenosů se budu těšit na počtenou. (17:00:18)

Rusko v posledním volejbalovém utkání středečního olympijského programu dokonale šokovalo Brazilce, obhájce titulu porazilo s velkým přehledem 3:0 na sety.

Velkou roli sehrál první set. Rusové v něm vedli 12:9, ale Brazilci dokázali skóre otočit a do koncovky vstupovali s náskokem dvou bodů 20:18. Jenže klíčový moment nezvládli, prohráli čtyři body v řadě a nakonec nedokázali odvrátit druhý ze tří soupeřových setbolů. Zbylá dvě dějství byla jednoznačnější. Obrovsky motivovaní Rusové hráli takřka bez chyby, zatímco úřadující šampióni si sem tam nějakou neodpustili, ve většině případů ovšem naráželi na skvělé ruské bloky. Jihoameričané se ani nepřiblížili náznaku zisku setu a prodloužení zápasu, ve druhé i třetí sadě uhráli shodně po dvaceti bodech.

Rusko po vítězství nad Argentinou a USA zapisuje třetí vítězství v řadě, přičemž první bez ztráty setu. Brazílie už proti Argentině naznačila, že není v úplně ideální pohodě, což se dnes potvrdilo. Přesto je ve skupině třetí a postup by jí neměl uniknout.

Konec zápasu

20:25
    Je konec! Rusko po fantastickým výkony deklasovalo obhájce olympijského zlata ve třech setech, střetnutí uzavřel Kljuka blokem proti smeči Leala.

20:24
    Podání Volkova přizvedla páska, balón pak spadl do volného prostoru na brazilské polovině. Čtyři mečboly!

20:23
    Tato výměna míří za Ivanem Michajlovem. Nejenže skvěle vybral ránu Correi, ale pak si narazil s Kljukou a sám bod připsal.

20:22
    Alan Souza měl velké štěstí, protože jeho balón po smeči byl větší polovinu v autu, ale lajnu nakonec jemně lízl.

19:22
    Ivan Jakovlev přiblížil ruské hráče k vítězství na tři body. Hoss nedokázal jeho dělovku dostatečně ztlumit.

19:21
    Pankov přišel do hry jenom kvůli podání. Trefil síť.

18:21
    Vzápětí ovšem Maurcio de Souza z podání přestřelil.

18:20
    Eso pro Mauricia de Souzu. Jihoameričané jsou zpět ve ztrátě dvou bodů.

17:20
    Kljuka zkazil podání.

16:20
    Alan Souza útočil z těžké pozice. Skákal ze stoje a balón měl kousek za hlavou. Tvrdou ránou napálil za základní lajnu.

16:19
    Ivan Michajlov vyslal smeč, která by skončila v autu buď, jak buď. Rus měl velké štěstí, že balón jemně tečoval blokující Mauricio de Souza.

16:18
    Leal zapisuje eso, Brazílie ještě žije!

15:18
    Rozhodčí přerušil výměnu v průběhu, protože viděl blok Volviče. Ruský trenér si ještě vzal challenge, jež potvrdila správnost výroku rozhodčího.

14:18
    Blokařská paráda. Borges není tradičním zakončovatelem, a to se ukázalo. Míč poslal přímo do rukou Michajlova, jenž míč sklepl na zem.

14:17
    Důležité je hrát hlavně body na příjmu, a to se zatím Rusku daří na výbornou. Na Volvičův útok obrana nereagovala.