Jednotlivci - dopolední kvalifikace (muži) (kon.) | Jednotlivci - dooobedná kvalifikácia (ženy) sk (kon.)
koniec udalosti
Jednotlivci - dooobedná kvalifikácia (ženy)

cz Utorok 27.07.2021, 05:26 • Yumenoshima Park Archery Field • Olympijské hry - Lukostreľba

Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 05:26.

Vítám všechny fanoušky lukostřelby u dnešních prvních vyřazovacích soubojů. Program v Tokiu musel být lehce poupraven a dotklo se to právě tohoto olympijského sportu. Dopolední i odpolední program byl sloučen do jednoho bloku, ve kterém se budou střídat dvojice mužů a žen, ze kterých vždy vzejde jeden postupující a jeden poražený. V tomto přenosu se zaměříme na ženskou polovinu startovního pole, kde by se měla představit šestnáctka závodnic. Souběžně pak můžete sledovat i přenos mužského závodu.

6. Aida Romanová (MEX)

Podle posledních zpráv v Japonsku prší, start ženských duelů se tedy opozdí.

Duel Anagozová/Barretová započal.

1. set bere Kanaďanka dvěma osmičkami a jednou desítkou. Turecká reprezentantka trefila 8, 9 a 7.

Anagozová ale otočila a nakonec je to ona, kdo vítězí poměrem 6:2! Obě dámy chybovaly na druhém setu, Anagozová to ale na rozdíl od Barretové dohnala dvěma desítkami ve třetí sadě.

Duel Anagozová/Barretová skončil.

Duel Mircaová/Siao-Lej právě začal.

Číňanka začala nekompromisně dvěma desítkami a podmanila si první set v poměru 29:27.

Stržená rána Mircaové poslala hned první šíp do pětky, naopak Číňanka je strojově přesná a trefuje další desítku, už třetí ze čtyř šípů.

Obě dvě pokračují desítkami, Mircaová ukončuje druhý set devítkou, ale Číňanka završuje své galapředstavení třetí desítkou a vyhrává druhý set 30:24.

Třetí set odpálila Mircaová šestkou a tohle pro ni nevypadá dobře, potřebuje z tohoto setu alespoň remízu.

Nene, Jang Siao-Lej je v ráži, přidává šestou desítku ze sedmi šípů a zřejmě půjde dál.

Mircaová trefuje devítku a osmičku, stejně jako Číňanka, které i tenhle výsledek stačí k vítězství v setu 27:23 a celkovému triumfu v poměru 6:0.

Duel Mircaová/Siao-Lej právě skončil.

O postup do čtvrtfinále si to tedy rozdají Turkyně Yasemin Anagozová a Číňanka Jang Siao-Lej.

Počasí se dnes se sportovci opravdu nemaže, tenisové zápasy jsou odloženy, lukostřelci Gankin a Nespoli momentálně střílí za poměrně hustého deště. Uvidíme, zda vůbec bude soutěž v lukostřelbě dále pokračovat. Vypadá to, že pořadatelé chtějí dostřílet za každou cenu.

Anagozová i Siao-Lej i navzdory dešti nastupují před terče, střílí se tedy dál.

Duel Anagozová/Siao-Lej právě začal.

Siao.Lej začíná přesně tak, v jaké formě skončila předešlý mač, hned zkraje trefuje desítku.

Turkyně trefuje za devět, stejně jako Číňanka.

Turkyně posledním šípem těsně minula žlutou sekci terče, píše osmičku a prohrává první set 26:28. Číňanka totiž dnes chyby zkrátka nedělá.

Druhý set odstartovala Anagozová velmi těsnou devítkou, Číňanka kontruje pouze osmičkou. Tak i mistr tesař se někdy utne.

Osmička na druhý šíp i pro Anagozovou, naopak Siao-Lej vyrovnává stav devítkou.

Desítka pro Anagozovou! Číňanka trefuje jen devět a máme srovnáno. Turkyně vítězí ve druhém setu 27:26.

Číňanka začíná chybovat, zahajuje poměrně vzdálenou osmičkou, Anagozová naopak trefuje devítku.

Siao-Lej devět, Anagozová devět a vede před posledním šípem setu o bod.

Číňanka znovu hodně daleko od žlutého, naopak Anagozová míří do desítky a uzmula třetí set v poměru 28:25. Zápas se pro ni vyvíjí velmi dobře.

Siao-Lej potřebuje set vyhrát nebo remizovat, ale na úvod hned o dva body prohrává. Trefila totiž jen osmičku a Turkyně odpověděla těsnou desítkou.

Druhý šíp Číňanky zamířil do samého středu, naopak Anagozová míří do devítky.

Devět pro Číňanku, parádní desítka pro Anagozovou a je to jasné, Turkyně postupuje dál! Navíc po přezkoumání rozhodčím i její dva předchozí šípy mířily do desítky a Anagozová končí zápas nejvyšším možným skóre v setu, tedy třiceti body. Paráda!

Duel Anagozová/Siao-Lej právě skončil.

Program lukostřelby pokračuje dvěma vyřazovacími zápasy mužů, ženy budou pokračovat dvěma zápasy hned po nich.

Duel Kroppenová/Sičenikovová právě začal.

Němka Michelle Kroppenová začíná střílet na terč číslo jedna a začíná solidní devítkou, Ukrajinka Lidija Sičenikovová odpovídá pouze sedmou.

Němka pokračuje dalším šípem za 9 bodů, Ukrajinka je úplně mimo a píše jen šestku.

Třetí devítka pro Kroppenovou, Němka vyhrává první set v poměru 27:21.

Pokračujeme dál ve druhém setu, který načala Sičenikovová devítkou, ale Němka odpovídá desítkou!

Ukrajinku to snad i rozhodilo, protože druhou ránu strhla do osmičky, stejně jako tu třetí. Naopak Kroppenová zapsala desítku a těsnou devítku a získává druhou sadu v poměru 29:25.

Sičenikovová začíná třetí set osmičkou, stejně jako Němka.

Ukrajinka není v pohodě, pokračuje pouze sedmičkou, naopak Kroppenová trefuje maximum a vypadá to, že postoupí dál.

Je to tak! Ukrajinka končí své představení v zápase osmičkou, Kroppenová trefuje devítku a třetí sadu bere v poměru 27:23 a celý zápas jednoznačně 6:0.

Duel Kroppenová/Sičenikovová právě skončil.

Duel Mashayikhová/Osipovová právě začal.

Začal duel Mashayikhová/Osipová.

Ruska a světová čtyřka Osipovová zapsala v prvním setu 25 bodů za dvě osmičky a devítku, reprezentantka Malajsie trefila 8-9-9 a bere první sadu v poměru 26:25!

Ve druhé sadě ukázala Ruska své schopnosti a dvěma devítkami a desítkou poráží Mashayikhovou 28:26.

První sadu vyhrála Malajsanka osmičkou a dvěma devítkami, zatímco Ruska trefila dvakrát osm a poté devítku. Následně ale dvěma devítkami zakončila druhý set desítkou, zatímco Mashayikhová trefila na konci osmičku.

Třetí set skonšil remízou 26:26, i když ho Mashayikhová zahájila desítkou, škoda pro mladou Malajku.

Tohle je hodně vyrovnané! Další remíza tentokrát v poměru 25:25, ani jedna z lukostřelkyň není schopná trefovat desítky. Je to 4:4 a jdeme do poslední sady.

Třetí set je plichta 26:26. Malajsanka trefila 10 a dvě osmičky. Ruska deset, sedm a devět.

Devítka na úvod od Osipovové, devítka také od Mashayikhové, to jsou nervy!

A čtvrtá sada je také nerozhodná a půjdeme tedy do pátého setu!

Ruska konečně trefuje čistý střed a píše deset bodů, Mashayikhová odpovídá jen devítkou.

Deset pro Rusku, jenom pět pro Malajku, je to jasné, Osipovová vítězí 6:4, ale bylo to pro favoritku nesmírně těžké.

Duel Mashayikhová/Osipovová právě skončil

Začíná šestnáctifinálový souboj Kroppenová/Osipová.

Rusce ulítla poslední střela a rány devět, deset a šest jí na triple devítku Němky bylo málo.

Pro změnu to všude možně létá Kroppenové, která trefuje dvě osmičky a sedmičku. Osipová to vzala hezky od desítky k osmičce.

Ruska ve třetí sadě jen dvě sedmičky a desítku. Němka dvakrát devět a osm.

Ve čtvrté sadě Němka trefuje stejně jako ve třetí. Osipová má devět, osm a deset.

I zde bude rozhodovat pátá sada.

Němka ji začíná devítkou, Ruska desítkou.

Následně obě ženy trefují osmičku.

Ruska ale třetí ranou přidala další desítku, zatímco Němka jen devítku a je tedy o dalším vítězi jasno!

Souboj Kroppenová/Osivová skončil.

Začal souboj Tanová/Pitmanová.

První sadu otevírá Tanová devítkou, osmičkou a desítkou. Pitmanová trefuje sedmičku a dvě devítky.

Po korelaci je Britce druhá rána změněna dokonce na desítku, leč stále o jeden bod zaostala za soupeřkou.

A zaostane znovu, protože druhou sadu začíná šestkou, zatímco Tanová trefuje osmičku.

Následuje devítka Pitmanové a osmička Tanové.

A druhou sadu uzavírají dvě desítky. Úvodní šestka tak Britku připravuje o další set.

Třetí sadu začíná Britka osmičkou.

A Tanová jí napodobuje.

Druhý šíp Britky letí na devítku.

A i tohle soupeřka kopíruje.

Třetí rána Britky jde do středu.

A tohle Tanová už nenapodobila, jelikož trefila jen osmičku.

Máme tu tedy čtvrtou sadu, kterou začíná Britka devítkou.

Tanová ale trefuje střed.

Britka ji následuje.

A dámy si skóre prohodily, protože Asiatka trefuje devítku.

Třetí salva přináší Britce devítku, Tanové osmičku a půjdeme tedy do tie-breaku!

Pátý set otevírá reprezentantka Tajpeje osmičkou.

Britka kontruje devítkou.

Druhý šíp Tanové letí do oblasti s číslem devět.

Za to Pitmanová trefuje střed.

Poslední střely tohoto duelu přinesly desítku Tanové a devítku Britce, která ale tuto sadu díky první devítce vyhraje!

Souboj Tanová/Pitmanová skončil.

Začal souboj Elwalidová/Romanová.

První sadu otevírá Mexičanka trefou do černého! Elwalidová trefuje devítku.

Romanová pokračuje osmičkou, Tunisanka desítkou.

První sada se uzavírá devítkou Mexičanky a další desítkou Tunisanky, která tak tuto sadu vítězí.

Druhý set startujemexičanka devítkou, zatímco Elwalidové ulétl šíp do pětky.

Ale stejně tak ulétl i Romanové.

Za to Elwalidová trefuje devět.

Třetí šíp Romanové letí do devítky, Tunisance do osmičky – 2:2.

Třetí sadu otevírají dvě desítky.

Následuje osmička Romanové a sedm od Elwalidové.

A třetí sadu získává Mexičanka za druhou desítku.

Čtvrté kolo začíná slabě. U Tunisanky osmičkou, u Mexičanky dokonce šestkou.

Romanová ale druhým šípem trefuje střed, zatímco soupeřka jen šestku.

A čtvrtý set uzavírá mexická sedmička a tuniská osmička. Nicméně Romanová set o bod vyhrála a tím zvítězila i v celém duelu!

Souboj Elwaldová/Romanová skončil.

Připravuje se poslední dnešní souboj. Bude mezi Pitmanovou a Romanovou.

Souboj Pitmanová/Romanová začal.

Duel otevírá Britka osmičkou.

Mexičanka kontruje devítkou.

Pitmanová trefuje střed.

Romanová jen osmičku.

První set uzavírá další bullseye, tentokrát na obou stranách. První set o bod bere Britka.

Druhý set začíná Mexičanka sedmičkou a Britka šestkou..

Napodruhé zasáhla Romanová oosmičku, Pitmanová devítku.

Třetí salvu posílá Romanová do středu, Britka jen na osmičku. Tohle kolo je Mexica.

Třetí set začíná Britka osmičkou na obou stranách.

A Britka přidává další druhým šípem.

Romanová trefuje jen za sedm.

Třetí šípy končí oboje v devítkách a o bod vítězí v setu Britka.

Čtvrtá sada přinesla Mexičance dvě devítky a pak totální selhání pouze za tři body. Britka to vytrestala střelami za osm, devět a deset bodů, čímž definitivně uzmula vítězství a poslední postupové místo!

Konec kvalifikace.

Dnešní část lukostřelecké soutěže je u konce, v ženské části jsme sledovali šest dvojic bojovat v prvním kole, ze kterých vzešly tři osmifinálové dvojice. Do první pronikla Turkyně Yasemin Anagozová, který si poradila v poměru 6:2 s Číňankou Jang Siao-Lej. Do druhého osmifinále postoupila Němka Michelle Kroppenová, jež podlehla až v pátém setu Rusce a světové čtyřce Jeleně Osipovové. Třetí postupující se stala mladá Britka Bryony Pitmanová, který vyřadila Mexičanku Aidu Romanovou 6:2.

Tyto tři lukostřelkyně se tedy mohou těšit na čtvrtfinálové souboje, další kvalifikační duely pokračují zítra a na textové přenosy z těchto zápasů vás samozřejmě srdečně zvu. (09:42:54)