Prehľad udalostí na LOH Tokio 2020 - 4. deň | (kon.) |
Individuálne preteky (muži) | Vítěz: T. Pidcock (GBR) (kon.) |
Závod mužů | Vítěz: K. Blummenfelt (NOR) (kon.) | | | Preteky žien | Vítěz: F. Duffyová (BER) (kon.) |
100m motýlek - finále (ženy) | Vítěz: M. Macnailová (CAN) (kon.) | | | 200m volný styl - semifinále (muži) | (kon.) |
100m prsia - semifinále (ženy) | (kon.) | | | 100m prsa - finále (muži) | Vítěz: A. Peaty (GBR) (kon.) |
400m volný styl - finále (ženy) | Vítěz: A. Titmusová (AUS) (kon.) | | | 100m znak - semifinále (muži) | (kon.) |
100m znak - semifinále (ženy) | (kon.) | | | 4 x 100 m volným stylem - finále (muži) | Vítěz: USA (kon.) |
200m volný styl - rozplavby (ženy) | (kon.) | | | 200m motýlik - rozplavby (muži) | (kon.) |
200m polohový závod - rozplavby (ženy) | (kon.) | | | 1500m volný styl - rozplavby (ženy) | (kon.) |
Do 55 kg (ženy) | Joanna Lochowskaová (POL) (kon.) | | | Do 55 kg - finále (ženy) | Hidilyn Diazová (PHI) (kon.) |
Skeet - den druhý (ženy) | Vítěz: M. Wej (CHN) (kon.) | | | Skeet - deň druhý (muži) | Vítěz: E. Delaunay (FRA) (kon.) |
Skeet - finále (ženy) | Víťazka: A. Englishová (USA) (kon.) | | | Skeet - finále (muži) | Vítěz: V. Hancock (USA) (kon.) |
C1 - semifinále a finále (muži) | Víťaz: Benjamin Savšek (SLO) (kon.) |
Tímové preteky - kvalifikácia (muži) | (kon.) | | | Tímové preteky - ČF, SF a F (muži) | Vítěz: Jižní Korea (kon.) |
Týmy (muži) - Finále | Vítěz: ROV (kon.) |
Celodenný liveblog | (kon.) |
Dvojhra (muži, ženy) - 2. kolo | (kon.) | | | Dvojhra (muži, ženy) - 3. kolo | (kon.) |
Zmiešaná štvorhra - o 3. miesto a finále | (kon.) |
Do 57 kg - eliminace a čtvrtfinále (ženy) | (kon.) | | | Do 73 kg - eliminace a čtvrtfinále (muži) | (kon.) |
Do 57 kg - opravy, semifinále a finále (ženy) | N. Gjakovová (KOS) (kon.) | | | Do 73 kg - opravy, semifinále a finále (muži) | Š. Óno (JPN) (kon.) |
Celodenný program | (kon.) |
Celodenný prehľad | (kon.) |
Holandsko - Írsko | 4:0 (kon.) | | | Austrálie - Čína | 6:0 (kon.) |
Jižní Afrika - Velká Británie | 1:4 (kon.) | | | Argentina - Španělsko | 3:0 (kon.) |
Japonsko - Nový Zéland | 1:2 (kon.) | | | Německo - Indie | 2:0 (kon.) |
10m věž synchro - finále (muži) | Vítěz: Velká Británie (kon.) |
Šabla, jednotlivci (ženy) | Vítěz: S. Pozdnjakovová (ROC) (kon.) | | | Fleret, jednotlivci (muži) | Vítěz: K. Čcheung (HGK) (kon.) |
Do 67 kg - OF, ČF a SF (ženy) | (kon.) | | | Do 80 kg - OF, ČF a SF (muži) | (kon.) |
Do 67 kg - opravy, o bronz, finále (ženy) | Vítěz: M. Jelićová (CRO) (kon.) | | | Do 80 kg - opravy, o bronz, finále (muži) | M. Chramcov (ROC) (kon.) |
Nemecko - Belgicko | 1:3 (kon.) | | | Velká Británie - Kanada | 3:1 (kon.) |
USA – Čína | 12:7 (kon.) | | | ROC – Maďarsko | 10:10 (kon.) |
Austrálie – Nizozemsko | 15:12 (kon.) | | | Španělsko – Kanada | 14:10 (kon.) |
Doobedné skupinové zápasy | (kon.) | | | Poobedné skupinové zápasy | (kon.) |
Celodenný liveblog | (kon.) |
3. kolo (ženy) | (kon.) | | | 3. kolo (muži) | (kon.) |
Street - kvalifikace a finále (ženy) | Vítěz: M. Nišijová (JPN) (kon.) |
Historický úspěch pro Slovensko
|
||
12:19
|
Paráda! Slovenská badmintonistka Martina Repiská svou tokijskou premiéru zvládla, když Sotomayorovou z Guatemaly přehrála výsledkem 21:19, 21:12. Jediné klopýtnu zaznamenala Slovenka v úvodní sadě, ve které ztratila vedení 15:8. Za stavu 19:19 to byly obrovské nervy, naštěstí s dobrým koncem pro rodačku ze Zvolenu. Ta aby postoupila ze skupiny, musí porazit Kanaďanku Liovou, jedenáctou hráčku světového žebříčku.
|
|
Silvaová nezvládla koncovku druhé sady
|
||
06:59
|
Fabiana Silvaová naprosto selhala v koncovce druhé sady. V ní měla brazilská hráčka v zápase proti Ukrajince Marii Ulitinaové k dispozici hned šest setbolů, jenže ani jeden z nich nedokázala využít. Po výsledku 14:21, 20:22 tak musí porazit v závěrečném skupinovém zápase Američanku Zhangovou, čtrnáctou badmintonistku světového žebříčku.
|
|
05:54
|
Na první překvapení jsme si museli chvíli počkat, ale nakonec je tady! Britský pár Ellis, Smithová si vyšlápl na druhý nejlepší tým současnosti, Thajce Puavaranukroha s Taerattanachaiovou. Díky výsledku 21:12, 21:19 si reprezentanti Velké Británie zajistili první místo ve skupině, naopak thajská dvojice půjde do playoff z druhé pozice.
|
Program:
Dvouhra mužů
Kalle Koljonen (FIN) – Luka Wraber (AUT) 21:13, 21:17
Mark Caljouw (NED) – Misha Zilberman (ISR) 17:21, 21:9, 21:10
Ygor Coelho (BRA) – Julien Paul Georges (MUS) 21:5, 21:16
Kevin Cordon (GTM) – Lino Muñoz (MEX) 21:14, 21:12
Hee heo Kwang (KOR) – Timothy Lam (USA) 21:10, 21:15
Nhat Nguyen (IRL) – Niluka Karunaratne (SRI) 21:16, 21:14
Kean Yew Loh (SGP) – Aram Mahmoud (NED) 21:15, 21:12
Soren Opti (SUR) – Matthew Abela (MLT) zrušeno
Dvouhra žen
Evgenija Koseckajaová (ROV) – Yvone Liová (GER) 22:21, 21:15
Xuefei Qi (FRA) – Sabrine Jaquet (SUI) 21:10, 21:14
Soraja Agheaihajiaghaová (IRN) – Fathimath Abdulová Razzaqová (MDV) 21:14, 21:7
Dorcas Ajoke Adesokanová (NGA) – Clara Azurmendiová (ESP) 10:21, 2:21
Fabiana Silvaová (BRA) – Maria Ulitinaová (UKR) 14:21, 20:22
Tzu Ying Tai (TPE) – Thuy Linh Nguyenová (VIE) 21:16, 21:11
Kristin Kuubaová (EST) – Daniela Maciasová (PER) 21:16, 21:13
Martina Repiská (SVK) – Nikte Alejandra Sotomayorová (GTM) 21:19, 21:12
Čtyřhra mužů
Kamura, Sonoda (JPN) – Chew P., Chew R. (USA) 21:11, 21:3
Lee, Wang (TPE) – Lane, Vendy (GBR) 21:17, 21:14
Gideon, Sukamuljo (IDN) – Rankireddy, Shetty (IND) 21:13, 21:12
Astrup, Rasmussen (DEN) – Olofua, Opeyori (NGA) 21:7, 21:10
12:20 Ahsan, Setiawan (IDN) – Chia, Soh (MYS)
Čtyřhra žen
Čchen, Ťia (CHN) – Stojevaová G., Stojevaová S. (BGR) 21:18, 21:15
Polliová, Rahajuová (IDN) – Birchová, Smithová (GBR) 21:11, 21:13
Pieková, Seinenová (NED) – Hanyová, Hosnyová (EGY) 21:6, 21:10
Tu, Li (CHN) – Mapasaová, Somervilleová (AUS) 21:9, 21:12
Smíšená čtyřhra
Jordan, Oktaviantiová (IDN) – Watanabe, Higašinová (JPN) 13:21, 10:21
Tabeling, Pieková (NED) – Elgamal, Hanyová (EGY) 21:9, 21:4
Tchang Čchun, Jing Tse (HKG) – Lamsfuss, Herttrichová (GER) 22:20, 20:22, 21:16
Puavaranukroh, Taerattanachaiová (THA) – Ellis, Smithová (GBR) 12:21, 19:21
Čeng, Chuang (CHN) – Seo, Chae (KOR) 21:14, 21:17
Gicquel, Delrueová (FRA) – Hurlburt-Yu, Wuová (CAN) 21:12, 21:13
Christiansen, Bojeová (DEN) – Leung, Somervilleová (AUS) 21:6, 21:14
Wang, Chuang (CHN) – Chan, Goh (MYS) 21:13, 21:19
Dvouhra mužů
Kalle Koljonen (FIN) – Luka Wraber (AUT) 21:13, 21:17
Mark Caljouw (NED) – Misha Zilberman (ISR) 17:21, 21:9, 21:10
Ygor Coelho (BRA) – Julien Paul Georges (MUS) 21:5, 21:16
Kevin Cordon (GTM) – Lino Muñoz (MEX) 21:14, 21:12
Hee heo Kwang (KOR) – Timothy Lam (USA) 21:10, 21:15
Nhat Nguyen (IRL) – Niluka Karunaratne (SRI) 21:16, 21:14
Kean Yew Loh (SGP) – Aram Mahmoud (NED) 21:15, 21:12
Soren Opti (SUR) – Matthew Abela (MLT) zrušeno
Dvouhra žen
Evgenija Koseckajaová (ROV) – Yvone Liová (GER) 22:21, 21:15
Xuefei Qi (FRA) – Sabrine Jaquet (SUI) 21:10, 21:14
Soraja Agheaihajiaghaová (IRN) – Fathimath Abdulová Razzaqová (MDV) 21:14, 21:7
Dorcas Ajoke Adesokanová (NGA) – Clara Azurmendiová (ESP) 10:21, 2:21
Fabiana Silvaová (BRA) – Maria Ulitinaová (UKR) 14:21, 20:22
Tzu Ying Tai (TPE) – Thuy Linh Nguyenová (VIE) 21:16, 21:11
Kristin Kuubaová (EST) – Daniela Maciasová (PER) 21:16, 21:13
Martina Repiská (SVK) – Nikte Alejandra Sotomayorová (GTM) 21:19, 21:12
Čtyřhra mužů
Kamura, Sonoda (JPN) – Chew P., Chew R. (USA) 21:11, 21:3
Lee, Wang (TPE) – Lane, Vendy (GBR) 21:17, 21:14
Gideon, Sukamuljo (IDN) – Rankireddy, Shetty (IND) 21:13, 21:12
Astrup, Rasmussen (DEN) – Olofua, Opeyori (NGA) 21:7, 21:10
12:20 Ahsan, Setiawan (IDN) – Chia, Soh (MYS)
Čtyřhra žen
Čchen, Ťia (CHN) – Stojevaová G., Stojevaová S. (BGR) 21:18, 21:15
Polliová, Rahajuová (IDN) – Birchová, Smithová (GBR) 21:11, 21:13
Pieková, Seinenová (NED) – Hanyová, Hosnyová (EGY) 21:6, 21:10
Tu, Li (CHN) – Mapasaová, Somervilleová (AUS) 21:9, 21:12
Smíšená čtyřhra
Jordan, Oktaviantiová (IDN) – Watanabe, Higašinová (JPN) 13:21, 10:21
Tabeling, Pieková (NED) – Elgamal, Hanyová (EGY) 21:9, 21:4
Tchang Čchun, Jing Tse (HKG) – Lamsfuss, Herttrichová (GER) 22:20, 20:22, 21:16
Puavaranukroh, Taerattanachaiová (THA) – Ellis, Smithová (GBR) 12:21, 19:21
Čeng, Chuang (CHN) – Seo, Chae (KOR) 21:14, 21:17
Gicquel, Delrueová (FRA) – Hurlburt-Yu, Wuová (CAN) 21:12, 21:13
Christiansen, Bojeová (DEN) – Leung, Somervilleová (AUS) 21:6, 21:14
Wang, Chuang (CHN) – Chan, Goh (MYS) 21:13, 21:19
Michal Hladký
@michalxhladky