0
4 63
Nedeľa 25.07.2021, 17:07WTA Gdyňa - BNP Paribas Poland Open (antuka) • Finále

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Vítam všetkých fanúšikov tenisu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia Maryna Zanevská a Kristína Kučová. Predbežný začiatok je naplánovaný na 17:00.

Tenisové podujatie WTA Gdyňa v Poľsku vo dvojhre je na svojom konci, zostáva spoznať jej ženskú víťazku. Dôvod na sledovanie finálového stretnutia má aj Slovensko, pretože Kristína Kučová predvádza na tomto turnaji výborný výkon a prebojovala sa do svojho historicky prvého finále turnaja kategórie WTA. Doteraz naša tenistka získala štyri ITF tituly a jeden challengerový titul na turnaji v Prahe minulý rok.

Proti našej tenistke sa vo finále postaví Maryna Zanevská z Belgicka. Na jej konte sa nachádza 13 ITF titulov, ale rovnako ešte nezískala žiaden titul kategórie WTA. Zanevská na tomto turnaji už jednu našu tenistku porazila, a to Viktóriu Kužmovú v osemfinále za necelú hodinu.

Doposiaľ sa medzi Zanevskou a Kučovou odohrali štyri vzájomné stretnutia. Vo všetkých prípadoch bola úspešná tenistka z Belgicka.

Na konci tohto stretnutia jedna z tenistiek získa svoj premiérový titul na okruhu WTA. Všetci veríme, že to bude Kristína Kučová, sledujte náš online prenos!

Prajem príjemné nedeľné popoludnie, respektíve už takmer podvečer! Tohtoročné tenisové podujatie WTA Gdyňa v Poľsku je na svojom konci, pred malou chvíľou sme spoznali celkové víťazky turnajovej štvorhry a čoskoro spoznáme víťazku aj singlovej časti turnaja.

Na naše veľké potešenie sa do finále prebojovala aj slovenská tenistka Kristína Kučová! Naša tenistka, rovnako ako jej dnešná súperka Maryna Zanevská z Belgicka zabojuje o premiérový titul na okruhu WTA. Všetci budeme Kristíne držať palce, aby sa jej darilo tak ako na celom turnaji.

Do začiatku stretnutia zostáva približne polhodina, krátko pred štartom prvého setu sa opäť prihlásime.

Obe tenistky sú už na kurte a venujú sa svojej predzápasovej rozcvičke. Po nej sa prvý set finále môže začať!

Ako prvá začne na servise Maryna Zanevská z Belgicka.

0:0

0-15
    Zanevská neodštartovala svoj prvý servis v tomto zápase úspešne, výmenu ukončila nepresným forhendom do autu.

15-15
    Následne si však pomohla priamym bodom, po 15 na oboch stranách.

15-30
    Ani túto výmenu Belgičanka nezakončila úspešne, opäť to je z jej strany len dlhý forhend do autu.

15-40
    Zanevskej úder zastavila páska, Kučová hneď v úvode finále získava dva brejkbaly!

30-40
    Výborné skrátenie výmenu od podávajúcej hráčky, prvý brejkbal je minulosťou.

0:1
    Ale na druhý pokus je už Kučová úspešná, prezentovala sa víťazným úderom a berie hneď prvý servis svojej súperky v tomto zápase, v prvom sete vyhráva 1:0!

15-0
    Cestu za potvrdením brejku však Kučová nezačala úspešne, súperka zahrala presný return.

15-15
    Teraz tu je priamy bod, po 15 na oboch stranách.

15-30
    Loptu získava Kučová.

15-40
    Na presný úder našej tenistky na čiaru už Zanevská nedokázala reagovať, dva gembaly na potvrdenie brejku.

0:2
    Slovenská tenistka úspešne potvrdila brejk a v prvom sete vyhráva 2:0!

0-15
    Úspešný prechod od Kučovej na sieť, ani tento servis neodštartovala Zanevská úspešne.

0-30
    Vynikajúci return z bekhendu od Kučovej, naša tenistka vyhráva pri servise súperky o dve loptičky.

15-30
    Teraz nevynútená chyba od Kučovej, stále to však má v tomto geme Kristína rozbehnuté veľmi dobre.

15-40
    Presný returnový bekhend od Kučovej a prichádzajú ďalšie dva brejkbaly!

30-40
    Škoda, toto bol tesný aut po údere našej tenistky. Nevadí, ešte jeden brejkbal Kristína má k dispozícii.

40-40
    Maryna Zanevská si pomohla servisom, odvrátila aj druhú hrozbu a prvýkrát v tomto zápase, respektíve prvom sete sa ide cez zhodu.

40-A
    Presný obhodenie súperky od Kučovej, na svete je tretí brejkbal v tomto geme!

0:3
    Do tretice všetko dobre! Zanevskej nevyšiel lob, Kristína Kučová berie aj jej druhý servis a v prvom sete vyhráva 3:0! Výborný finálový úvod pre Slovenku.

0:3
    Nasleduje prestávka a výmena strán.

0:3
    Koniec prestávky, podávať bude Kristína Kučová.

15-0
    Cestu za potvrdením brejku však nezačala Kika úspešne, výmenu zakončila úderom do pásky.

30-0
    Problémy pre slovenskú tenistku, Zanevská presne returnovala a získava druhú loptičku v rade pri podaní Kučovej.

40-0
    No a problémy sa stupňujú, tri brejkbaly pre Zanevskú!

40-15
    Bekhend od Belgičanky končí v aute, prvý brejkbal je minulosťou.

40-30
    Po priamom bode je preč aj druhý brejkbal, zostáva ešte jeden.

1:3
    Ale bekhend slovenskej tenistky letí z kurtu von, takže brejkbal potvrdený nebol! Maryna Zanevská si berie späť stratené podanie a znižuje na 1:3 v prvom sete!

0-15

15-15
    Dlhšiu výmenu zakončila Zanevská presným forhendom, po 15.

30-15
    Priamy bod, Zanevská znova vyhráva o jeden fiftín.

40-15
    Krásne skrátenie výmeny od belgickej tenistky, dva gembaly na potvrdenie brejku.

2:3
    Maryna Zanevská dokázala brejk potvrdiť a znižuje na 2:3 v prvom sete! Kristína Kučová má však aj naďalej výhodu jedného brejku, zdá sa však že Belgičanka chytila poriadny dych a ešte to môže byť v úvodnom dejstve veľmi zaujímavé.

2:3

2:3

15-0
    Kučová nezačína tento servis úspešne, súperka vytiahla presný return.

30-0
    Výmenu zakončila presným úderom Zanevská, pri servise súperky vyhráva o dve loptičky.

40-0
    Presnosť loptičky potvrdila aj rozhodkyňa, Zanevská získava tri brejkbaly!

3:3
    Kristína Kučová ukončila tento gem úderom do pásky! Maryna Zanevská zmazala náskok našej tenistky o tri gemy, rovnako ich získala tri v rade a je to 3:3 v prvom sete začína sa odznova!

15-0
    Maryna Zanevská opäť podáva na potvrdenie brejku, začína úspešne a získava tento fiftín.

30-0
    Forhend slovenskej tenistky zastavila páska, Zanevská vyhráva o dve loptičky.

40-0
    Maryna Zanevská od siete získava tri gembaly na potvrdenie brejku.

4:3
    Kristína Kučová opäť nedostala loptičku cez pásku na druhú stranu, Zanevská potvrdila brejk a v prvom sete vyhráva 4:3! Naša tenistka hrá teraz len druhé husle, Belgičanka sa neskutočne chytila. Verme však, že ešte to Kika dokáže nejako zvrátiť.

4:3

4:3

0-15
    Priamym bodom začína Kučová tento gem, po dvoch čistých hrách súperky konečne získava fiftín.

0-30
    Ďalší presný servis od Kristíny.

0-40
    Zanevská chybovala z forhendu, tri gembaly pre Slovenku.

15-40
    Belgičanka umiestnila bekhend presne na čiaru, čistá hra to teda nebude.

4:4
    To však nevadí, Kristína ukončila tento gem víťazným forhendom a vyrovnáva na 4:4 v prvom sete! Kvôli psychike bol tento gem pre našu tenistku veľmi dôležitý.

15-0
    Return slovenskej tenistky končí v aute.

30-0
    Zanevská teraz opäť predviedla, aký ma silný bekhend.

40-0
    Po tretej loptičky v rade prichádza šanca na čistú hru pre Zanevskú.

5:4
    Ako inak, než presným bekhendom mohla Zanevská ukončiť tento gem. Belgičanka vyhráva 5:4 v prvom sete a Kristína Kučová ide podávať na udržanie sa v úvodnom dejstve! Kto by to bol po tom výbornom začiatku povedal...

5:4

5:4

0-15
    Priamym bodom zahájila Kučová dôležitý servis v prvom sete.

15-15
    Po 15, na return súperky reaguje Kučová nepresným forhendom.

30-15
    Zanevská zahrala ďalší presný bekhend na čiaru a získava druhý fiftín v rade.

40-15
    Kučová posiela forhend do pásky, Zanevská pri servise súperky získava dva setbaly!

40-30
    Return od Zanevskej končí v aute, prvý brejkbal je minulosťou.

40-40
    Ďalší priamy bod! Obidva setbaly tak boli odvrátené a ideme na zhodu.

A-40
    Ale Maryna Zanevská získava tretí setbal pri servise našej súperky!

6:4
    Kristína Kučová ukončila prvý set dvojchybou a prehráva ho 4:6! Slovenská tenistka odštartovala úvodné dejstvo famózne, vyhrávala 3:0 s dvoma brejkmi. Maryna Zanevská však zabrala, rovnako získala tri gemy v rade a následný servis na udržanie už Kučová nezvládla. Uvidíme, čo ponúkne druhý set, zatiaľ je k zisku prvého titulu na okruhu WTA bližšie Belgičanka.

0:0

0:0
    Koniec prestávky, podávať bude Maryna Zanevská.

0-15
    Kučová zahájila druhý set presným returnom.

0-30

0-40
    Slovenská tenistka bola úspešná na sieti a získava hneď na úvod druhého setu tri brejkbaly!

15-40
    Priamym bodom prvú hrozbu Zanevská odvrátila.

30-40
    Kučovej forhend končí na páske, aj druhý brejkbal je minulosťou.

40-40
    Zanevská poslal presný bekhend na čiaru, odvrátila aj tretí brejkbal a hneď na úvod druhého setu tu máme zhodu.

A-40
    Po odvrátených brejkbaloch prichádza gembal pre Belgičanku.

40-40
    Zhoda.

40-A
    Kristína Kučová konečne zahrala presný bekhend a získava štvrtý brejkbal!

0:1
    Ten sa už podarilo slovenskej tenistke využiť, takže podobne ako v úvode prvého setu tak aj teraz berie súperke podanie a ide do vedenia 1:0!

15-0
    Cestu za potvrdením brejku však Kika nezačala úspešne, Zanevská sa prezentovala presným returnom.

30-0
    Páska zastavuje úder našej tenistky, Zanevská pri jej servise vyhráva o dve loptičky.

40-0
    Return súperky Kučová nezachytila, Zanevská získava tri gembaly!

40-15
    Kristína Kučová pekne obstrelila súperku na sieti, prvý brejkbal je minulosťou.

40-30
    Druhý brejkbal odvrátila priamy bodom, ešte jeden zostáva.

40-40
    Aj tretiu hrozbu naša tenistka odvrátila, teraz vďaka chybe súperky. Ide sa znova cez zhodu.

40-A
    Štyri loptičky v rade od Kučovej, je tu gembal na potvrdenie brejku.

0:2
    Kristína Kučová odvrátila tri brejkbaly v tomto geme, úspešne potvrdila brejk a ide do vedenia 2:0 v druhom sete! No uvidíme, čo nás ešte v tomto zápase čaká, je to veľmi zaujímavé finále.

15-0
    Maryna Zanevská začína priamym bodom.

30-0
    Výborne skrátená výmena od Belgičanky.

30-15

30-30
    Po 30. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-40
    Dlhšiu výmenu zvládla lepšie naša tenistka, získava brejkbal!

40-40
    Bekhend slovenskej tenistky končí v aute. Zhoda.

40-A
    Druhý brejkbal pre Kučovú!

0:3
    A ten využíva! No, slovenská tenistka vyhráva podobne, ako v prvom sete 3:0, ale vieme ako to potom dopadlo. Verme, že teraz to už Kika udrží a finále bude pokračovať v treťom sete.

0:3

0:3

0-15
    Cestu za potvrdením brejku zahájila Kučová úspešne, na sieti ukončila výmenu.

0-30
    Zanavskej dlhý forhend vyletel z kurtu von.

15-30
    Loptu získava Zanevská.

30-30

40-30
    Pokazený servis našej tenistky, Zanevská získava brejkbal!

1:3
    Maryna Zanevská ho využíva, berie si späť stratený servis a znižuje na 1:3 v druhom sete!

0-15
    Kučová sa včas dostala na sieť a tento fiftín putuje na jej konto.

0-30
    Zanevská vyhodila dlhý bekhend von z kurtu, pri svojom servise prehráva o dve loptičky.

15-30
    Priamy bod, brejkbaly pre Kučovú zatiaľ neprichádzajú.

30-30
    Aj Zanevská získala po ďalšom presnom servise dve loptičky v rade. Po 30 a uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

40-30
    Maryna Zanevská získala gembal na potvrdenie brejku.

2:3
    No, žeby sa zopakoval prvý set? Zanevská dokázala brejk potvrdiť a znižuje na 2:3 v druhom sete! Skutočne, bláznivé finále...

2:3

2:3

0-15
    Zanevská posiela bekhend do autu.

15-15
    Forhend však už poslal presne na čiaru, po 15.

30-15

40-15
    Na return súperky odpovedá Kučová nepresným úderom, sú tu dva brejkbaly!

3:3
    Zatiaľ sa ide scenár z prvého setu! Maryna Zanevská získava brejk, rovnako sú to opäť tri gemy v rade, 3:3 a Belgičanka ide podávať na potvrdenie brejku.

15-0
    Priamym bodom zahájil Zanevská cestu za potvrdením brejku.

30-0
    Kučovej dlhý úder končí v aute.

40-0
    Sú tu tri gembaly na potvrdenie brejku.

40-15
    Presným forhendom Kučová prvý gembal súperky odvrátila.

40-30
    Dlhšiu výmenu zvládla lepšie naša tenistka, aj druhý gembal je minulosťou.

40-40
    Zanevskej bekhend končí v tesnom aute! Je tu zhoda, nuž ťažko teraz niečo predpovedať.

A-40
    Štvrtý gembal pre Zanevskú po presnom servise.

4:3
    Ten už Belgičanka využíva, takže sa do bodky naplnil scenár z prvého setu a Maryna Zanevská vyhráva v tom druhom 4:3!

4:3

4:3

15-0
    Zanevská úspešne skrátila túto výmenu, Kučová nezačala servis úspešne.

30-0
    Nepresný bekhend slovenskej tenistky, Zanevská vyhráva o dve loptičky.

40-0
    Belgičanka si pomaly kráča pre titul, získava tri brejkbaly!

40-15

40-30
    Dva z nich Kristína dokázala odvrátiť, ale ešte jeden zostáva.

5:3
    Kučová nestačila na tento presný úder svojej súperky, stráca veľmi dôležité podanie a za stavu 5:3 v druhom sete ide Zanevská podávať na celkové víťazstvo na tomto podujatí!

0-15
    Kika stihla dobehnúť skrátený úder na sieti, fiftín na jej konte.

0-30
    Výborný return, Slovenka ešte bojuje!

0-40
    Kristína Kučová od siete získava tri brejkbaly na udržanie sa v tomto finálovom zápase!

15-40

5:4
    Nechcel by som mať podané na tento zápas... Kristína Kučová zabojovala najlepšie ako vedela, Zanevská nezvládla tento servis na víťazstvo v zápase a Kika znižuje na 4:5! Musí však teraz svoj servis udržať, aby toto finále ešte predĺžila.

5:4

5:4

0-15
    Výborná reakcia na return súperky a následne presný bekhend do protipohybu od Kučovej.

0-30

0-40
    Bekhend od belgickej tenistky končí na páske. Kristína Kučová získava tri gembaly na potvrdenie brejku a udržanie sa v tomto zápase.

5:5
    Fantastické! Kristína Kučová priamym bodom a zároveň čistou hrou ukončila tento gem, potvrdila brejk a vyrovnáva na 5:5 v druhom sete! Bláznivé finále tak pokračuje ďalej.

15-0
    Zanevská začína tento gem priamym bodom.

30-0
    Opäť tá istá situácia, Zanevská vyhráva o dva fiftíny.

30-15
    Kučová sa prezentuje úspešným bekhendom a znižuje na rozdiel jednej loptičky.

30-30
    Víťazný úder slovenskej tenistky, po 30. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

40-30
    Nevynútená chyba Kučovej prináša gembal pre jej dnešnú súperku.

6:5
    Maryna Zanevská ho aj využíva a v druhom sete vyhráva 6:5! Kristína Kučová ide opäť podávať na udržanie sa v tomto finále.

6:5

6:5

15-0
    Dôležitý servis však Kristína nezačína úspešne, bekhend po returne súperky končí v aute.

15-15
    Bekhend Zanevskej končí v aute, po 15.

30-15
    No, Belgičanka zahrala presný úder na čiaru a vyhráva o jeden fiftín pri dôležitom servise Kučovej.

40-15
    Maryna Zanevská získava pri servise súperky dva mečbaly!

40-30
    Prvú hrozbu odvracia Kučová priamym bodom.

40-40
    Teraz našej tenistke pomohla chyba súperky, ide sa na zhodu.

A-40
    Maryna Zanevská výborne skrátila výmenu a získava tretí mečbal pri podaní súperky!

40-40
    Úspešná hra našej tenistky na sieti, odvrátila aj tretí mečbal.

A-40
    Zanevská získava po chybe našej tenistky štvrtý mečbal!

40-40
    Víťazným bekhendom ho však Kika odvracia, sme späť na zhode.

40-A
    Priamy bod prináša gembal na udržanie sa v tomto zápase.

6:6
    Klobúk dole pred našou tenistkou! Kristína Kučová odvrátila štyri mečbaly pri svojom podaní a o osude druhého setu rozhodne tajbrejk. Veríme, že Kika ho zvládne a bude toto finále pokračovať ďalej.

1-0
    Bekhend slovenskej tenistky končí v aute.

1-1
    Obe tenistky si prvé podanie v tajbrejku podržali.

1-2
    Ďalší krásny bekhend od Kučovej, udržala si aj tento servis.

2-2
    Od siete lepšie zakončila výmenu Zanevská, 2:2 v skrátenej hre.

3-2
    Zanevská zvládla jednoduchý úder a stále čakáme na prvý minibrejk.

3-3
    Neprišiel ani teraz, od siete Kučová ukončila túto výmenu vo svoj prospech.

4-3
    Nuž, prichádza prvý minibrejk, Kučovej dlhý úder končí v aute!

5-3
    Maryna Zanevská minibrejk potvrdila a je blízko k zisku ďalších mečbalov.

6-3
    Kučová posiela dlhý úder do autu, opäť naša tenistka ide čeliť mečbalom súperky!

7:6
    GEM, SET, ZÁPAS Maryna Zanevská! Slovenská tenistka ukončila toto finále úderom do pásky a tak sa z prvého titulu na okruhu WTA raduje Belgičanka, ktorá vyhrala druhý set v tajbrejku a po výhre 2:0 na sety svoju radosť na kurte neskrýva.

Koniec zápasu

Čo dodať. Bolo to veľmi zaujímavé finále a myslím si, že tretí set by tomuto zápasu určite neuškodil. Kristína Kučová začala finále veľmi dobre a v prvom sete vyhrávala 3:0. Žiaľ, svoj náskok neudržala a Zanevská sa postupne dostala do vedenia. Kika nezvládla servis na udržanie a prvý set prehrala.

V tom druhom sa to vyvíjalo úplne rovnako. Kučová vyhrávala 3:0, Zanevská to otočila, ale slovenská tenistka dokázala odvrátiť hneď niekoľko mečbalov a druhý set putoval do tajbrejku. Tam v rozhodujúcej chvíli zabrala lepšie Zanevská a toto finále tak vyhráva ona. Kristína tak nezakončila veľmi vydarený turnaj tou správnou bodkou, ale na svoje výkony môže skúsiť nadviazať na ďalších turnajoch.

Ďakujem za pozornosť, prajem pekný zvyšok večera! (19:03:56)