Klein – Duckworth sk 1:2 (kon.) | Gombos – Giron sk 1:2 (kon.)
Marcos Giron
2
7 3 6
Nedeľa 25.07.2021, 09:13OH - dvojhra muži (tvrdý povrch) • 1. kolo

Zápas napokon končí zaslúženým víťazstvom Girona, pretože bol v prvom aj treťom sete lepším hráčom. Úvodný set síce vyhral až v tajbrejku, ale predtým mal až päť brejkbalov, ktoré nevyužil, naopak Gomboš sa nedostal ani k jednému. V druhom sete sa však výkon slovenského tenistu nečakane zlepšil a získal ho výsledkom 6:3. Zdalo sa, že Giron už odchádza aj fyzicky, ale dlhá prestávka medzi druhým a tretím setom mu veľmi pomohla a rýchlo si vybudoval náskok 4:0. Aj keď jedno podanie stratil, tak Gomboš mu ho rýchlo vrátil a napokon čistou hrou zápas ukončil na podaní. Norbert Gomboš končí rovnako ako Lukáš Klein po prehre v prvom kole v troch setoch, a preto nám v tenise na olympijských hrách zostáva už len štvorhra, keďže Polášek a Klein zvládli postúpiť cez ruskú dvojicu Medvedeva s Karacevom do druhého kola. Ja vám ďakujem za pozornosť a teším sa na vás pri ďalších prenosoch z Tokia! (11:37:52)

Koniec zápasu

2:6
    Využíva hneď prvý, pretože Gombošov return z forhendu letel za základnú čiaru a americký tenista Marcos Giron sa môže tešiť z postupu do druhého kola, naopak ani druhý slovenský zástupca vo dvojhre na olympijskom turnaji nezvládol trojsetovú bitku v prvom kole!

0-40
    Po ese na stred kurtu sa Giron dostáva k trom mečbalom!

0-30
    Zrejme Gomboš už v sebe nemá viac psychických síl zabojovať v koncovke zápasu, pretože jeho bekhend skončil v sieti.

0-15
    Najlepší možný začiatok pre Girona, pretože pridáva bod z podania.

2:5
    Koniec prestávky, podávať bude Marcos Giron.

2:5
    Nasleduje prestávka a výmena strán.

2:5
    Gomboš si tento gem odpálil štyrmi chybami a hneď tri boli z forhendu, takže Giron bude podávať na postup do druhého kola za stavu 5:2.

0-40
    Aj dlhá výmena od základnej čiary končí úspechom Girona, ktorý sa dočkal chyby Gomboša z bekhendu a má tri brejkbaly.

0-30
    Opäť chyba z toho istého úderu, pretože Gomboš zahral do siete.

0-15
    Je nutné si podržať aj ďalšie podanie, ale Gomboš začína forhendom do tesného outu.

2:4
    Aspoň trochu sa nám zápas dramatizuje, keďže Gomboš berie Gironovi jedno stratené podanie po forhende do protipohybu.

40-30
    Jedna z posledných šancí na návrat pre Gomboša, ktorý sa prebojoval k brejkbalu po útočnej hre.