Holandsko – Japonsko 32:21 (kon.) | ROC – Brazília 24:24 (kon.) | Čierna Hora – Angola 33:22 (kon.)
Nórsko – J. Kórea 39:27 (kon.) | Španielsko – Švédsko 24:31 (kon.) | Maďarsko – Francúzsko 29:30 (kon.)
Nórsko
39:27 (18:10)
Južná Kórea
cz Nedeľa 25.07.2021, 09:15 • Národní sportovní hala, Tokio • Olympijské hry - ženy • Skupina A

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 09:15.

Příjemnou neděli u sledování olympijské házené! Program ženského turnaje pokračuje evropsko-asijským soubojem mezi týmy Norska a Jižní Koreje.

Reprezentantky Norska doufají, že dnes vykročí vstříc další zlaté medaili. Naposledy severský tým na olympijských hrách uspěl před devíti lety v Londýně, přičemž v mezidobí vyhrál hned dva světové a čtyři evropské šampionáty. Asi netřeba tedy výslovně podotýkat, že Korejkám los na úvod turnaje příliš schůdného soupeře nenadělil. Uvidíme, jak se několikanásobnému asijskému šampionovi bude proti Goliášovi dařit. Připraví si pro nás překvapení?

Norsko: Silje Solbergová, Lundeová – Reistadová, Kristiansenová, Frafjordová, Skograndová, N. Mörková, Oftedalová, Daleová, Jacobsenová, Herremová, Sanna Solbergová-Isaksenová, Breistölová, Tomacová.

Jižní Korea: Hui Ču, Čin-Hui Čong – Son-pil Wong, Un-hui Rju, Čin-i Kim, Či-in Čong, Ju-ra Čong, Kjong-min Kang, Hä-in Sim, Un-hje Kang, Su-min Čchoi, Ha-rang Čo, Mi-kjong I.

Rozhodčí: C. Bonaventurová, J. Bonaventurová (FRA).

Oba celky jsou na hrací ploše, za malou chvíli začínáme. Ještě nás čeká poslech hymen obou zemí.

1
    Utkání právě začalo. (0:0)
    1
    Sim Hä-in otevírá střeleckou listinu utkání gólem z devíti metrů, balón letěl k pravé tyči. (0:1)

1
    Pobyt norských hráček před svatyní soupeřek šanci na srovnání nepřinesl, hra se nyní přelévá zase na opačnou stranu tokijského bojiště. (0:1)

2
    Vyloučení v týmu Norsko (Veronica Egebakken Kristiansenová). (0:1)

2
    Střela Su-min Čchoj z křídla šla jen do nohou připravené norské gólmanky, která si připisuje první úspěšný zákrok na turnaji. (0:1)

3
    Skandinávský tým si došel pro první sedmičku, konkrétně byla faulovaná Brattsetová. (0:1)

3
    Nora Mörková prudký projektil z hranice sedmi metrů poslala jen do břevna korejské klece! (0:1)
    4
    Ránu Reistadové brankářka zastavila, následný výpad z dílny Mi-kjong končí dalším gólem! (0:2)
    5
    Gól vstřelil tým Norsko (Kari Brattset Daleová). (1:2)
    5
    Jenže Norsko odpovídá dvěma brankami Daleové v rozmezí dvaceti sekund, je vyrovnáno! (2:2)

6
    Vyloučení v týmu Jižní Korea (Hä-in Sim). (2:2)

6
    Druhá sedmička pro Norsko, uvidíme tentokrát branku? (2:2)

6
    Skandinávkyně ani tentokrát sedmičku nevyužily, Kristiansenová trefila jen nohu gólmanky... (2:2)
    6
    ...od které se ale balón vrátil zpět do její ruky, následná dorážka už do sítě prošla! (3:2)
    7
    Papírově hostující tým se ale stále drží ve hře, Rju Un-hui se zapisuje mezi úspěšné střelce. (3:3)
    7
    Třetí zásah pro Kari Daleovou, která na klubové úrovni nastupuje za maďarský Györ. (4:3)
    8
    Mörková nyní rozšiřuje hubený náskok svého celku zásahem opuštěné korejské svatyně. (5:3)
    9
    Podruhé Mörková, tentokrát to měla těžší. Musela se probít skrz defenzívu soupeřek. (6:3)
    10
    Evropský celek začíná Korejkám utíkat, střelu z křídla se prosadila Stine Skograndová. (7:3)
    11
    Herremová svůj rychlý brejk završila lehkou ranou do dolního rohu a nutí korejský tým vzít time-out. (8:3)

11
    Oddechový čas pro Jižní Koreu. (8:3)

12
    Ču Hui chtěla poslat balón daleko od svého brankoviště, jenže ho přitom omylem nabídla protihráčce. (8:3)
    12
    Skograndová se prosazuje podruhé v utkání a posílá Norky do šestibrankového vedení. (9:3)
    13
    Přihrávka na křídlo a zásah, tak vypadala akce Korejek. Trefila se Su-min Čchoi. (9:4)

14
    Střela Herremové z brejku byla lapena brankářkou, asijský tým nyní kombinuje před Solbergovou. (9:4)
    15
    Po pár minutách se opět ozývá Kari Daleová, která znovu uklidila míč za bezradnou Čong. (10:4)
    16
    Norky nedají korejské gólmance spát, přesně do levého vinglu poslala balón Mörková. (11:4)
    17
    Korejský střelecký půst ukončuje Hä-in Sim, jejíž střela zaletěla do levé dolní části klece. (11:5)
    18
    Že by se Korea vracela do hry? Un-hje Kang přetavila krátkou kombinaci před brankou v další gól. (11:6)
    19
    Daleová na sebe stáhla dvě protihráčky a uvolnila cestu Herremové, která se bez obtíží prosadila. (12:6)
    20
    Korejkám to sice vepředu nelepí tak jako Norkám, ale bezzubé nejsou. Hä-in Sim přidává další gól. (12:7)
    21
    Defenzíva papírově hostujícího celku znovu zaváhala, Herremová tentokrát skóruje z brejku. (13:7)
    21
    Mi-kjong I poslala balón ze sedmi metrů do tyče, od které se však odrazil za brankářku. (13:8)
    22
    V Tokiu góly znovu padají jako na běžícím páse, po skvělém zákroku Solbergové hned z následného protiútoku pálila přesně Daleová. Dnes už popáté. (14:8)

23
    Hodně nepovedená přihrávka Reistadové na křídlo zmizena za hranicí hrací plochy, Korea se vrací dopředu. (14:8)
    24
    Hä-in Sim je dnes zatím nejaktivnější hráčkou svého celku a ranou ke vzdálenější tyči snižuje. (14:9)

24
    Oddechový čas pro Norsko. (14:9)

24
    Ze sedmibrankového náskoku je rázem pětibrankový. Norky se budou během oddechového času snažit vymyslet, jak Korejky znovu srazit na lopatky. (14:9)
    24
    Reistadová se poprvé v utkání zapisuje mezi střelkyně, a to v poslední sekundě čtyřiadvacáté minuty. (15:9)

25
    Korea rozbila kombinaci soupeřek a zamířila do útoku, jedna z protihráček následně zatáhla za záchranou brzdu a těsně před brankovištěm Mi-kjong I faulovala. (15:9)
    27
    Jihokorejky přistupují k obraně zodpovědněji než dosud, na aktivní Daleovou to ale stále nestačí. (16:9)
    27
    Ha-rang Čo vyskočila nad obránkyni a v pádu uklidila balón vedle nohy Solbergové. (16:10)
    28
    Frafjordová poslala krátkou přihrávkou do úniku Herremovou, akce znovu končí brankou. (17:10)

29
    Dlouhá kombinace vyprodukovala nepovedenou střelu z dílny Ju-ra Čong, která zamířila do břicha strážkyně norského brankoviště. (17:10)

30
    Poslední minuta prvního poločasu! (17:10)
    30
    Deset sekund před koncem protihráčky svým prvním gólem v zápase zdraví Oftedalová. (18:10)

30
    První poločas skončil. (18:10)

Druhý poločas začne přibližně v 10:05.

První minuty utkání nabídly vyrovnanou a z obou stran možná trochu opatrnou podívanou, po počátečním ostychu však Norsko převzalo otěže a vybudovalo si slušný náskok, který udrželo až do závěru úvodní půle. Koreu prakticky celou dobu trápila bídná práce její defenzívy, která skandinávskému týmu dovolila nespočet brejků. Uvidíme, co přinese dění po pauze.

31
    Začal druhý poločas. (18:10)

31
    Korea ani tentokrát norskou gólmanku nepřekvapila, střelu na levou stranu klece lapila. (18:10)
    32
    Kari Daleová je první úspěšnou střelkyní druhého poločasu, Norsko se blíží hranici dvaceti branek. (19:10)

33
    Kang to zkusila z pravé strany, jenže ani ona recept na výbornou Solbergovou nenašla. (19:10)
    33
    Norky si jdou za vítězstvím, druhý gól v zápase si na své konto připisuje Kristiansenová. (20:10)

34
    Skandinávkám mezi tři tyče padá snad vše, jejich protihráčky se zase v útoku trápí. (20:10)
    34
    Ju-ra Čong proměňuje nařízenou sedmičku v gól a aspoň trochu zmírňuje norský náskok. (20:11)
    34
    Stejná hráčka se trefuje podruhé v rozmezí minuty, tentokrát Solbergovou překonala z křídla. (20:12)
    35
    Povedená pasáž hry pro Koreu, na rozdíl sedmi branek snižuje Un-hui Rju! Uvidíme drama? (20:13)

36
    Norsko dlouho kombinovalo před svatyní svých soupeřek, nakonec po nepovedené přihrávce ztratilo balón. (20:13)

37
    Sledujeme technické chyby na obou stranách, branka už téměř dvě minuty nepadla. (20:13)

37
    Vyloučení v týmu Jižní Korea (Un-hje Kang). (20:13)
    38
    Mörkovou gólmanka vychytala, na Daleovou ale pár sekund nato byla znovu krátká. (21:13)
    39
    Devátou minutu druhé půle brankou otevírá Kristiansenová, Norsko svému soupeři znovu utíká. (22:13)
    40
    Skograndová pronikla po pravé straně před branku a její následná rána se od země odrazila do sítě. (23:13)
    40
    Nepovedená rozehrávka Solbergová poslala Kangovou do brejku, který končí čtrnáctým gólem Koreje. (23:14)
    41
    Kristiansenové se ve druhém poločase daří, momentálně je asi nejvýraznější hráčkou Norska. (24:14)
    41
    Su-in Čchoi si pro protihráčky připravila rychlou odpověď, Korea znovu se sokem srovnala krok. (24:15)
    42
    Znovu Su-min Čchoi, Norsko v Tokiu vede už "jen" o osm branek. (24:16)
    42
    Gól vstřelil tým Norsko (Stine Bredal Oftedalová). (25:16)
    43
    Kari Daleová skóruje, pro skandinávskou pivotku se jedná už o devátou trefu v zápase. (26:16)
    43
    Sedmičky jsou dnes jedinou disciplínou, ve které Korejky nad svými protihráčkami dominují. Tentokrát ji v zásah přetavila Kjong-min Kang. (26:17)
    44
    Hra je hodně otevřená, branka střídá branku. Po delší době se znovu prosadila Reistadová. (27:17)
    45
    Sanna Solbergová našla na pravé straně volnou Skograndovou, která zavěsila přesně do sítě. (28:17)
    46
    Daleová přibližuje svůj tým ke třiceti brankám, a to jsme teprve v polovině druhého dějství. (29:17)
    46
    Korejská obrana se už úplně rozpadla, Reistadová k brance prakticky nakráčela. Další zásah. (30:17)

46
    Oddechový čas pro Koreu. (30:17)

47
    Sledujeme pomalou kombinaci v podání seveřanek, které nemají kam spěchat. (30:17)

48
    Hra se po korejském time-outu výrazně uklidnila, asijský výběr se nyní snaží dostat ke střele. (30:17)
    50
    Na konto Daleové putuje už jedenáctá branka, která ukončuje chvilkové střelecké ticho. (31:17)

50
    Vyloučení v týmu Norsko (Henny Ella Reistadová). (31:17)
    50
    Un-hje Kang přesilovku bleskově přetavuje v gól, jedná se o první korejský gól po sedmi minutách hry. (31:18)
    51
    Série norských přihrávek končí další brankou, pod kterou se podepisuje Mörková. (32:18)
    51
    Či-in Čong našla skulinku v norské brance, která jí dovolila balón poslat do sítě. (32:19)
    52
    Pátý gól pro Kristiansenovou, tempo v Tokiu po klidné pasáži znovu nabírá na obrátkách. (33:19)
    52
    Jižní Korea díky přesné trefě Un-hje Kang překonává hranici dvaceti zápasů v zápase. (33:20)
    53
    Začíná to trochu připomínat exhibici, třetí gól v utkání si na svůj účet zapisuje Rju Un-hui. (33:21)
    53
    Oftedalová rozšiřuje své střelecké portofilo, Norsko bude zřejmě atakovat čtyřicet zásahů. (34:21)

54
    Vyloučení v týmu Norsko (Kari Brattset Daleová). (34:22)
    54
    Po delší době jsme viděli sedmičku, která končí brankou. Mi-kjong I snižuje deficit svého národního týmu. (34:22)
    55
    Branku nyní dává Ju-ra Čong, dění na palubovce spíš než házenou připomíná basketbalové klání. (34:23)

55
    Žlutá karta pro realizační tým Jižní Koreje. (34:23)
    56
    Znovu Ju-ra Čong, Norky se pokusí rozjeté Jihokorejky zchladit oddechovým časem. (34:24)

56
    Oddechový čas pro Norsko. (34:24)
    56
    Skandinávkám chybí pět zásahů do magické čtyřicítky, Kristiansenová brejkem nepohrdla. (35:24)

57
    Na konci série přihrávek stála Mi-Kjong I, jejíž následný pokus Solbergová vyrazila mimo nebezpečí. (35:24)
    57
    Pozor, mezi střelkyně se nově zapisuje i brankářka Jižní Koreje Hui Ču, která balón poslala do prázdné branky přes celé hřiště! (35:25)

58
    Vyloučení v týmu Norsko (Nora Mörková). (35:25)
    58
    Po dvou neproměněných norských sedmičkách konečně přichází gól, trefila se Reistedová. (36:25)
    59
    Na Reistedovou navazuje Solbergová-Isaksenová, asistenci si připisuje její jmenovkyně v kleci. (37:25)

59
    Vyloučení v týmu Norsko (Marit Rösberg Jacobsenová). (37:26)
    59
    Také Korea nyní nabídnutou sedmičku proměnila v gól, na čáru se tentokrát postavila Hä-in Sim. (37:26)
    60
    Poslední minutu základní hrací doby osmatřicátým gólem Norska otevírá Henny Reistadová. (38:26)
    60
    Balón nyní zmizel v dolním rohu norské svatyně, kam ho z brejku uklidila Ha-rang Čo. (38:27)
    60
    V poslední sekundě se trefuje Kristiansenová. Norsko čtyřicítku nepřekoná, dostalo se ale hodně blízko. (39:27)

Konec zápasu. (39:27)

Norsko – Jižní Korea 39:27 (18:10)
    Nejvíce branek: Daleová 11, Kristiansenová 7, Reistadová 5/1 – Hä-in Sim 5/1, Ju-ra Čong 4/1, Un-hui Rju 3. Rozhodčí: C. Bonaventurová, J. Bonaventurová (FRA). Sedmimetrové hody: 3/1 – 5/5. Vyloučení: 5:2.

Norsko hned v prvním střetnutí na turnaji dalo jasně najevo, že se v Tokiu bude ucházet o zlato. Divoký střelecký koncert, který dirigovala jedenáctigólová Daleová končí výsledkem 39:27 a zaslouženými body pro severské hráčky. Korejky dnes předvedly celkem sympatický výkon, hlavně tedy ve druhém poločase, ale na vítězství to bylo málo. Pokud však trochu zpevní obranu a budou podobně jako proti Skandinávkyním hrát i nadále, nemusely by být jen do počtu.

To je ode mne z tohoto utkání vše, budu se na vás těšit u střetnutí Španělek se Švédkami. Na počtenou! (10:55:47)