Egypt – Španielsko 0:0 (kon.) | Mexiko – Francúzsko 4:1 (kon.) | N. Zéland – J. Kórea 1:0 (kon.)
Pobr. Slonoviny – Saudská Arábia 2:1 (kon.) | Argentína – Austrália 0:2 (kon.) | Japonsko – Južná Afrika 1:0 (kon.)
Honduras – Rumunsko 0:1 (kon.) | Brazília – Nemecko 4:2 (kon.)
Japonsko
1:0 (0:0)
Juhoafrická rep.
cz Štvrtok 22.07.2021, 13:00 • Tokio Stadium, Tokio • Olympijské hry - muži • Skupina A

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (14:55:29)

Držení míče: 53 % : 47 %.
    Střely na branku: 5:0. Střely mimo: 6:1. Rohy: 6:1. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 10:2.

Je konec. Japonsko zvítězilo nad Jihoafrickou republikou poměrem 1:0. V 15. minutě mohl otevřít brankový účet Dajči Hajaši, ale jeho pokus skončil v boční síti. Ve 33. minutě pálil Kodži Mijoši, ale Ronwen Williams předvedl skvěl zákrok. O minutu později vstřelil branku Dajči Hajaši, ale jen z ofsajdu. Před poločasem vystřelil z přímého kopu Takefusa Kubo těsně vedle. Japonsko tak je jednoznačně lepším celkem a také obrovským favoritem, ovšem gólu jsme se v první půli nedočkali. V 56. minutě mohl poslat domácí konečně do vedení Dajči Hajaši, ale Williams se blýskl dalším skvělým zákrokem. V 71. minutě se už ovšem Japonci konečně dočkali gólu, který vstřelil Takefusa Kubo. V 78. minutě byl blízko srovnání Luther Singh, ale zakončil jen doprostřed brány.

90+5

90+5
    Nakonec přišla střela zpoza vápna, ale ta skončila jen vedle brány Japonska.

90+4
    Nyní hosté ještě získali autové vhazování, které poletí do vápna.

90+3
    Exekuce přímého kopu se stal Teboho Mokoena, ale jeho rána na vzdálenější tyč se vůbec nepovedla a skončila daleko vedle japonské brány.

90+2
    Tentokrát přišel další faul ze strany domácích a Jihoafrická republika získala přímý kop z dobré pozice. Tohle je šance na vyrovnání.

90+2
    Následný centr z volného kopu se z velké dálky sice stáčel do brány, ale tam byl připraven gólman Kosej Tani.

90+1
    Střídání v týmu Jihoafrická republika: ze hřiště odchází Goodman Mosele, přichází Nkosingiphile Ngcobo.

90
    Rozhodčí nastavuje 4 minuty navíc.

90
    Tentokrát ale přišel faul Hirokiho Sakaje a Jihoafrická republika získala volný kop.

89
    Japonci se už ani směrem dopředu nijak moc neženou a následný přízemní centr končí bezpečně v rukou brankáře Williamse.

87
    Luther Singh naběhl do Ko Itakury při odkopu míče, ale nakonec nebylo potřeba ošetření lékařů.

85
    Střídání v týmu Japonsko: ze hřiště odchází Ricu Doan, přichází Koki Mačida.

85
    Posléze se sice hosté dostali do šestnáctky soupeře, ale pomezní rozhodčí zvedl praporek na signalizaci ofsajdu.

84
    Hosté se dostali k centru z levé strany, ale ten dokázal Jošida odkopnout do zámezí a následovat bude autové vhazování Jihoafričanů.

82
    Další standardní situace domácího hostitele nepřinesla nic nebezpečného a Jihoafrická republika se tak může alespoň pokus s výsledkem něco udělat.