Mladá Boleslav – Varnsdorf 6:1 (kon.) | Hlučín – Opava 3:1 (kon.) | FK Krasnodar – Č. Budějovice 2:2 (kon.)
Lanžhot – Líšeň 0:1 (kon.) | DVTK – Košice sk 2:0 (kon.) | Honvéd Budapešť – Příbram 3:5 (kon.)
DVTK
2:0 (2:0)
FC Košice
Streda 14.07.2021, 18:00 • Miškovec, Maďarsko • Prípravný zápas

DVTK Miškovec zdolal v prípravnom zápase FC Košice 2:0 po góloch z prvého polčasu od Eperjesiho a Hornyáka. Igor Šemrinec pritom chytil tri ďalšie čisté góly na bránkovej čiare, za slovenského druholigistu bol v najväčších šanciach Cortés. (19:49:12)

90+1

90
    Košice na konci zápasu s ďalšou šikovnou loptou za obranu. Oblúčik Galloviča mal nájsť Lienera, lenže ani ofenzívny univerzál nemal vyrátaný krok.

88
    Guba bol krok od toho, aby sa zmocnil lopty prvý pred Bánhegyim. Napokon to mal pod kontrolou maďarský gólman.

87
    Na opačnej strane opäť nevýrazná prihrávka smerom do veľkého vápna, Šemrinec bude vykopávať hlboko do poľa.

86
    Ntuli Nhlakanipho sa hnevá, pretože sa po jeho akcii máva ofsajd. Videli sme efektívnu narážačku na hranici šestnástky, postranný arbiter ale koncovku odmietol mávaním svojej zástavky.

85
    Maďari sa ešte snažia o korekciu skóre, ale aj oni zlyhávajú na finálnej fáze.

83
    Až na ojedinelú možnosť Cortésa sa duel prakticky posledných dvadsať minút už iba dohráva.

81
    Striedanie v tíme FC Košice: z ihriska odchádza Michal Jonec, prichádza Dairin González.

79
    Na zemi s problémami Michal Jonec po tom, čo odvrátil rýchly brejk protivníka.

77
    Center na prednú žrď odvrátený. K lopte sa spoza šestnástky dostal Gallovič, jeho pokus nesmeroval do priestoru troch žrdí.

76
    Kim šikovne presunul na Nhlakanipha, ktorého strela bola iba zrazená na rohový kop.

76
    Striedanie v tíme FC Košice: z ihriska odchádza Marcus Mölvadgaard, prichádza Dávid Guba.
    75. Cortés (VSS)

Zdroj: youtube.com – DVTK TV

75
    Cortés svojím neúnavným napádaním získal loptu, šiel sám na brankára, no v poslednej chvíli bol tiesnený a zoči-voči Bánhegyimu pálil iba vedľa!

74
    Štandardka pre Košice, hlavička Cortésa šla nad bránu.

73
    Medzi tromi žrďami DVTK nový muž. Je ním Bogdán Bánhegyi, ktorý vystriedal Borsosa. Bánhegyi nemusel zakročiť pri prieniku Mölvadgaarda, Dána vygumoval obranca.

72
    Dvadsať minút do konca, do hry prichádza africký ofenzívny futbalista, ktorý je v Košiciach na skúške.

70
    Striedanie v tíme FC Košice: z ihriska odchádza Erik Pačinda, prichádza Ntuli Nhlakanipho.

69
    Hlavný arbiter dáva priestor na občerstvovaciu prestávku.

68
    Maďari sa bavia futbalom. "Jasličky" a kľučka v šestnástke, no znovu slabučké zakončenie doprostred brány

67
    Príliš jednoducho sa dostal miškovecký krídelník cez Kima na pravom krídle. Strela bola ale slabá, Šemrinec pri nej prakticky bez práce.

65
    Cortés šikovne vypichol loptu na pravom krídle, obohral jedného z obrancov, no ďalší už bol naňho veľké sústo.

63
    Mölvadgaard v ofsajde. Dánska posila sa snaží, sklepáva lopty, ale dnes to východniarom nejde.

62
    Miškovec s vysokým pressingom, Košice z menšieho maléru dokázali vymanévrovať.

60
    Striedanie v tíme FC Košice: z ihriska odchádza Boris Gáll, prichádza Erik Liener.

59
    DVTK doslova ovládlo dianie na ihrisku. Pripísať to môžeme aj čerstvým silám, veď po polčase prišlo na trávnik až deväť nových borcov maďarského druholigistu.

57
    Hosťom sa nedarí podržať loptu na kopačkách, trochu frustrujúci zápas pre slovenský celok.
    55. Šemrinec (VSS)

55
    Igor Šemrinec chytil tretí čistý gól! Ďalší leví skok a zákrok priam na bránkovej čiare! Rozhodca gól nepriznáva! Ktovie však, čo by na to povedala goal-line technology.

52
    Košická obrana opäť nestačila na atak súpera. Už-už sa zdalo, že to bude pohodlné zakončenie pre DVTK, keď sa znovu pískal ofsajd.

51
    Koncovka maďarského hráča nad brvno, Košice nevstúpili do druhého dejstva ideálne.

50
    Filip Kis úspešný v obrannom súboji, loptu odvracia na roh.

49
    Diváci v Miškovci už vstávali zo sedadiel, postranný arbiter im ale kazí radosť. Prípadný gól by neplatil, mával sa ofsajd.

47
    Cez polčas striedali aj Košice, z ihriska odišli krajní obrancovia Pavúk s Novákom, rovnako to vyzerá aj na Jakúbeka. Nahradili ich Kis, Kim a Karaš.
    46. Šemrinec (VSS)

46
    Miškovec až na brankára a jedného hráča v poli vystriedal všetkých hráčov a veľmi rýchlo mohol tretíkrát skórovať. Šemrinec ale predviedol znovu skvelý zákrok na malom vápne!

46

DVTK Miškovec vedie v prípravnom zápase nad Košicami po polčase 2:0. Všetko podstatné sa udialo v prvej desaťminútovke a v posledných piatich minútach. Eperjesi skóroval pomedzi nohy Šemrinca, zatiaľ čo Hornyák upravil na 2:0 do prázdnej brány.

Košice mali problémy najmä s prechodom do obrany, inak sa ukázali výborným pressingom, s ktorým mala domáca defenzíva veľké problémy. Žiaľ, slovenský tím gól nedal, po prestávke tak bude mať čo doháňať.

45+1

45
    Miškovec s koncom polčasu s pokojom na kopačkách. Dohrá DVTK polčas na polovici Košíc?
    43. Marcell HORNYÁK - 2:0

43
    Tím DVTK dal gól! Strata lopty Jakúbeka v strede ihriska, rýchly brejk štyroch proti dvom a MARCELL HORNYÁK zakončuje do odkrytej brány po nezištnej prihrávke. Košice lepším tímom v ostatných minútach, no sú to žlto-modrí, kto inkasuje pred prestávkou.

41
    Pavúk našiel presne hlavu Cortésa... Koncovka to bola zo záklonu, aj preto Kolumbijčan priestor troch žrdí neohrozil.

41
    Vyzeralo to na zrazenú hlavičku Kavku po rohovom kope, takže pred nami je druhá štandardka tohto typu počas jednej minúty.
    40. Cortés (VSS)

40
    Jemný oblúčik Gálla z ľavej strany na malé vápno, Cortés bol rýchlejší, no bol tiesnený a tak v sklze nedokázal zakončiť!

39
    Menej ako šesť minút pred koncom polčasu zatiaľ najpomalší futbal dnešného podvečera. Košičania si prihrávajú loptu v stredovom kruhu.

37
    Nepresnosti na oboch stranách po centrovaných loptách. Borsos zase rozohráva len nakrátko.

36
    Eperjesi so Suljičom zakombinovali pri postrannej čiare, Pavúk sa previnil faulom. Nákop z priameho voľného kopu Šemrinec na istotu vyboxoval za šestnástku.

34
    Ruka to už bola jasnejšia, nešťastne ňou hral Marcel Novák. Je z toho iba voľný kop pre DVTK.

33
    Chyba v strede poľa, Košice získali loptu, no opäť to končí na finálnej prihrávke. Pačindovi sa nepodarilo ideálne nájsť Mölvadgaarda.

31
    Po rohovom kope Miškovca to chvíľu vyzeralo aj na vlastný gól hostí, napokon sa ale píska útočný faul.

30
    Domáci si na opačnom konci ihriska pýtali penaltu, no bolo by to príliš prísne po údajnej ruke Joneca.

29
    Borsos už tretí raz trafil protihráča pri rozohrávke, tentokrát ho pressoval Jakúbek. Len so šťastím sa lopta neodrazila na kopačku Gálla.

28
    Po vyše minúte pokračujeme v hre. Košice vhadzujú niekoľko metrov od súperovho pokutového územia.

26
    Hlavný arbiter dáva hráčom možnosť na občerstvenie. Pred nami krátka prestávka.

25
    Cortés sa vymenil s Gállom na krídlach, okamžite z toho bola možnosť. Z druhej vlny pribehol na hranicu veľkého vápna Jakúbek, jeho pokus ale šiel totálne vedľa.

24
    Obrancovia FC si so strieľaným centrom poradili, no na konci minúty sa predsa len nevyhli strele, ktorú Šemrinec hravo kryl.

23
    Štandardku zhruba z rovnakej pozície má aj Miškovec.

22
    Na center na zadnú tyč nereagoval nik z Košičanov, nasleduje iba odkop od brány.

21
    Faul DVTK na krídle azda dva metre od vlastnej šestnástky. To je palubná pozícia pre Erika Pačindu.

20
    Borsos loptu iba boxoval, Košice naďalej zostávajú usadené na útočnej polovici.

19
    Cortés si pýtal prihrávku na zadnej žrdi, ale Mölvadgaard nezvládol posledný dotyk s loptou. Obrancovia DVTK odvrátili guľaté teleso aspoň na roh.

18
    Nestranný divák sa na futbal nemôže sťažovať, košický fanúšik už asi taký spokojný nie je. Samozrejme, DVTK ešte minulú sezónu pôsobilo medzi maďarskou elitou, rozdiel medzi tímami sa aj očakával.

16
    Neskutočný, asi 70-metrový šprint Cortésa pri návrate dozadu. Kolumbijčan zo seba vydal maximum a spolu s Jonecom odzbrojili maďarského útočníka, ktorý sa už chystal strieľať.

15
    Jakúbek sa včas vrátil a sklzom loptu zrazil povolene do náručia Šemrinca.

14
    DVTK upokojuje hru držaním lopty na svojej polovici. Po krušnom začiatku bolo len otázkou času, kedy tempo mierne opadne.

13
    Hostia to skúšajú predovšetkým z ľavej strany cez Františka Pavúka. Centre rodeného Košičana však končia buď u Borsosa, alebo za bránou.

12
    Máme za sebou bláznivú úvodnú desaťminútovku, mohlo to byť pokojne aj 2:2. Ako najväčšia slabina Košíc sa ukazuje prechod do obrany, po čom mali Miškovčania už dve možnosti na gól.
    10. Šemrinec (VSS)

10
    Ďalšia medzera v košickej obrane, lopta prešla cez Kavku na Hornyáka, ktorý ešte osamotený prihrával naľavo na spoluhráča v tandeme. Tomu zakončenie vôbec nevyšlo a Igor Šemrinec zachránil istý gól levím skokom!
    9. Borsos (DVTK), Mölvadgaard (VSS)

9
    Košice mohli okamžite vyrovnať, avšak Mölvadgaardovu strelu vyrazil pozorný Borsos!
    7. Gábor EPERJESI - 1:0

7
    Tím DVTK dal gól! Nasledoval rýchly útok po ľavej strane, lopta sa dostala postupne až na pravé krídlo. Na hranici šestnástky sa k nej prebojoval GÁBOR EPERJESI, ktorý prestrelil Šemrinca koncovkou medzi nohy!
    6. Borsos (DVTK)

6
    Borsos sa druhý raz zahrával s ohňom, Mölvadgaard mu takmer vypichol loptu, ale všetko napokon dobre dopadlo.

6
    Cortés bol o čosi rýchlejší, ako mal byť, bol prichytený v ofsajde. Pre Kolumbijčana ide zároveň o súboj proti svojmu bývalému tímu, keďže zhruba rok v Miškovci pôsobil.

5
    Až na konci úvodnej päťminútovky sa lopta dostala do pokutového územia FC. Igor Šemrinec bez väčších problémov zasiahol pri centri zľava.

4
    Výborné napádanie slovenského druholigistu. Hneď dve chyby obrany DVTK, šanca z toho ale nebola.

3
    Košice v úvode aktívnejšie, nepodarilo sa im však zakončiť. DVTK v prvom protiútoku, no Maďari hru spomalili a stiahli sa späť na vlastnú polovicu.

2
    Pavúk neodcentroval z ľavej strany, následne pridržal hráča, za čo sa píska faul.

1
    Výkop obstarali Košičania hrajúci v žlto-modrých dresoch, Miškovec má na seba červeno-bielu kombináciu.

1

DVTK: Borsos – Eperjesi, Karan, Hegedűs, Bokros – Oláh, Németh – Suljić, Molnár, Jurek – Hornyák
    Náhradníci: Bánhegyi – Polgár, Szatmári, Szűcs, Bárdos, Zsemlye, Kispál, Zsolnai, Makrai, Könyves

FC Košice: Šemrinec – Novák, Jonec, Kavka, Pavúk – Jakúbek, Gallovič, Pačinda – Gáll, Mölvadgaard, Cortés
    Náhradníci: Valach – Guba, Kis, Liener, Nhlakanipho, Kim, Borok, Karaš, González, Gladiš.

Miškovec po minulej sezóne už ďalej nebude pôsobiť v najvyššej maďarskej súťaži. Aj preto DVTK začalo s prípravnými duelmi len v júli, v dvoch meraniach síl doposiaľ porazilo Kisvárdu 3:2, s Újpestom remizovalo 1:1.

Košičania zo štyroch zápasov vyhrali len raz – 9:0 proti treťoligovej Kalši. Trikrát ťahali za kratší koniec proti Ružomberku 0:3, Pohroniu 1:2 i Resovii Rzeszów 1:3. Proti Resovii východniari v sobotu skúšali nový taktický systém, ešte dvadsať minút pred koncom to bolo 1:1.

Vážení diváci, vitajte pri priamom textovom online prenose z prípravného zápasu medzi DVTK Miškovec a FC Košice.

Stretnutie sa začne o 18:00.