Radomiak – Gdańsk 0:0 (*12:00) | Varnsdorf – Dukla Praha 2:4 (kon.) | Ostrava – Líšeň sk 2:0 (kon.)
Opava – L. Mikuláš sk 2:1 (kon.) | Jihlava – Brno 1:2 (kon.) | Teplice – Táborsko 2:2 (kon.)
Zlín – Prostějov 2:2 (kon.) | Ústí n. L. – Plzeň B 1:0 (kon.) | Hr. Králové – Příbram 1:0 (kon.)
Mladá Boleslav – Chrudim 1:3 (kon.) | GKS T. – Karviná 3:3 (kon.) | Vlašim – Č. Budějovice 1:3 (kon.)
Žilina B – Trebišov 2:1 (kon.) | Dynamo Drážďany – Pogoń 0:0 (14:00) | Michalovce – B. Bystrica 2:0 (kon.)
Pardubice – Trenčín sk 2:1 (kon.) | Union Berlín – Dukla Praha 0:0 (zruš.) | Ružomberok – Pohronie 2:1 (kon.)
St. Pölten – Bohemians 1:0 (kon.) | Sigma Olomouc – Midtjylland 1:2 (kon.)
FK Varnsdorf
2:4 (1:3)
FK Dukla Praha
cz Sobota 10.07.2021, 10:00 • Modrá • Prípravný zápas

Je konec. Dnešní přátelské utkání nakonec dopadlo lépe pro Duklu, která vyhrála poměrem 4:2. Druhé dějství patřilo spíše Varnsdorfu, který měl rozhodně častěji míč na kopačkách, jenomže k vyloženým šancím to zrovna moc nevedlo. Dukla se počtvrté prosadila v úvodu druhého poločasu, soupeř reagoval v samotném závěru. (11:38:32)

90
    90. Patrik SCHÖN - 2:4

90
    Varnsdorf právě vstřelil branku!
    Tak je tu ještě jedna branka! Rohový kop sice nepřinesl nic nebezpečného, k odraženému míči se ovšem dostal PATRIK SCHÖN, který ho z voleje poslal nechytatelně k pravé tyči.

88
    Do konce tohoto zápasu nezbývá zrovna moc času. Dukla se po delší době dostala k šestnáctce, zde se ale k ničemu nedostala.

86
    Po vzdušném souboji v pokutovém území skončil na zemi jeden z hráčů Varnsdorfu, o nedovolený zákrok se ale nejednalo.

85
    Následovat bude rohový kop z pravé strany.

83
    Kousek od pokutového území se k míči dostával Daniel Novák, kterého na poslední chvíli dokázal odzbrojit jeden z protihráčů.

82
    Ukázkové napadání rozehrávky nyní předvedla hned trojice hráčů, která dokonce vybojovala autové vhazování pro Varnsdorf.

81
    Do konce tohoto zápasu zbývá poslední desetiminutovka. Poměrně dlouho čekáme na další vyloženou šanci jednoho z týmů.

80
    Ten se ovšem do zakončení nedostal a Dukla se také v tomto případě dokázala ubránit. Hra se navíc otočila na druhou stranu.

79
    K volnému míči se dostal Daniel Novák, který nezkoušel zakončit, naopak ještě pod sebou hledal volného spoluhráče.

77
    Nyní se míč po jednom z odrazů dostal mimo vymezený prostor, zároveň na zemi zůstal ležet jeden z hráčů Dukly Praha.

76
    Dukle se ani v tomto případě nepovedlo s míčem projít na druhou stranu, naopak jsme sledovali čistý osobní souboj.

75
    Varnsdorf vybojoval míč kousek od pokutového území, což vedlo k sympatické ráně Schöna, který ovšem mířil daleko vedle branky.

73
    Ondráček to zkoušel centrovanou nabídkou z pravé strany, jenomže míč proletěl kompletně celým pokutovým územím.

72
    Do konce tohoto zápasu zbývá poslední dvacetiminutovka. Dukla kráčí za dalším vítězstvím, i když je v posledních minutách pasivnější.

71
    Málem bylo sníženo! Varnsdorf zahrával slibnou standardní situaci, při které exekutor rozehrávky trefil pouze brankovou konstrukci.

70
    Dukla Praha tak mohla uklidnit hru u svého pokutového území, nakonec jsme sledovali výhoz na osamoceného hráče.

69
    Na pravém křídle si o nahrávku řekl Kubr, který i nadále pokračoval v kombinaci, při které hodně nepřesně nahrával vpřed spoluhráč.

67
    Kubista se pokoušel o narážečku, která mu sice nevyšla, avšak poté sám zakončoval celkem výrazně vedle branky soupeře.

65
    Dukla z následného rohového kopu nic nevytěžila.

64
    A po delší době musel do akce také brankář Varnsdorfu, který si se zakončením pod břevno dokázal reflexivně poradit.

63
    Schön v pádu dokázal procedit míč na kopačku jednoho ze spoluhráčů, který z velké vzdálenosti pálil poměrně dost vedle branky.

62
    Dukla nyní nezkouší nikterak aktivně útočit, z její strany jsme v tomto případě sledovali pouze odkop na druhou stranu.

61
    Je za námi zhruba hodina hry, která nám zatím nabídla pět branek. V posledních minutách nesledujeme zrovna atraktivní podívanou.

60
    Hrací předmět se nyní dokonce odrazil směrem do zámezí a Varnsdorf tak měl k dispozici autové vhazování z levé strany.

59
    Ani další postupná akce nepřinesla nic nebezpečného. Dukla Praha tak v poklidu rozehrává od svého pokutového území.

57
    Po faulu kousek od středového kruhu bylo pískáno. Varnsdorf tak okamžitě rozehrál, na pravém křídle se nabídl volný Ondráček.

56
    Byl z toho tedy další odkop od branky, ke kterému se postavil brankář Dukly. V jeho podání se jednalo o rozehrávku nakrátko.

55
    Na pravém křídle se dostal k centru Breda, kterému se na přední tyči povedlo najít Daniela Nováka, jenž ale nevybojoval ani roh.

54
    Sudí se Varnsdorfu omluvil za neponechání výhody a druholigový celek tak rozehrával z vlastní obranné poloviny hrací plochy.

53
    Dukle se tak povedl i vstup do druhého poločasu, znovu v úvodu skórovala a dostala se zpět do tříbrankového vedení.
    52. HRUBEŠ - 1:4

52
    Dukla právě vstřelila branku!
    K rozehrávce pokutového kopu se postavil JIŘÍ HRUBEŠ, který vypálil přímo doprostřed branky.

52
    Penalta pro Duklu!

52
    Málem jsme sledovali vysunutí Daniela Nováka, jenomže před ním včas vyběhl ze své branky brankář, který míč odklidil do bezpečí.

51
    Dukle se nyní kombinace zrovna nepovedla a sledovali jsme rychlý nákop, po kterém se málem do zakončení dostal Ondráček.

50
    Rozehrávající Mentberger raději rozehrál za sebe na vlastní obrannou polovinu, načež jeho celek dokázal přenést hru vpravo.

49
    Na opačné straně se jeden z hráčů dostal s míčem za brankovou čáru, proto bude následovat další odkop od branky.

48
    Dukla se hned v úvodu druhého poločasu pokoušela o útok po levém křídle, míč přesto skončil pouze daleko v zámezí.

47
    Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzala na starost Dukla, která bude pro změnu hrát zprava doleva.

46

Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nabídl čtyři přesné zásahy, o první dva hned v úvodu postarala Dukla. Posléze jsme sledovali celkem vyrovnanou podívanou, která v závěru poločasu přinesla ještě dva zásahy.

45
    42. ŠIMON - 1:3

42
    Je tu kontaktní branka! Do volného prostoru si totiž seběhl jeden z hráčů, který před prázdnou brankou našel volného MATĚJE ŠIMONA, jenž měl hodně snadnou práci.

40
    První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
    39. VARAČKA - 0:3

39
    Tak je tu ještě jedna branka! Po autovém vhazování se v pokutovém území dostal MATOUŠ VARAČKA, který poslal brankáře na druhou stranu.

37
    Dukla sportovně odevzdala míč soupeři, který okamžitě přenášel hru na pravou stranu, kde jsme nakonec sledovali zablokovanou ránu Šimona.

35
    Za Duklu rozehrával standardní situaci Kozma, který to zkoušel přímo na branku, avšak míč nakonec putoval o kousek vedle.

34
    Nic nebezpečného ovšem nepřišlo a následovala tak přízemní rozehrávka od branky.

33
    Hlavní sudí si nyní všiml nedovoleného zákroku v podání Dukly. Varnsdorf tak bude rozehrávat poměrně zajímavou standardku.

31
    Je za námi třetina hry, která nám stále nabídla dva zásahy. V posledních minutách působí mnohem aktivněji Varnsdorf.

30
    Přesto se nakonec Varnsdorf dostal po dalším centru do zakončení hlavou, to ovšem zapadlo zhruba dva metry vedle branky.

29
    Varnsdorf tak měl k dispozici rohový kop, který se snesl na hlavu jednoho z protihráčů, který ho dostal mimo pokutové území.

28
    Rudnyckyj si našel míč za pokutovým územím a poté to zkoušel pravačkou směrem na branku soupeře. Ránu ovšem zablokoval protihráč.

27
    Ten v tomto případě nepřinesl nic nebezpečného a jeden z protihráčů odhlavičkoval míč ven z vymezeného prostoru.

26
    Následovat bude další rohový kop pro pražský celek.

25
    Posléze přenášel hru Zbrožek, který našel jednoho z protihráčů, jenomže ten prodlužoval míč do rukavic brankáře Dukly.

24
    Nahrávkou podél postranní lajny to nyní zkoušel Macháček, který trefil pouze před sebou stojícího protihráče do nohy.

23
    Hlavní sudí přeci jenom pozastavil hru, kontroloval se zdravotní stav zraněného hráče, který bude moci pokračovat ve hře.

22
    Ayong se nyní se míčem pouštěl do protiútoku, po kterém skončil na zemi, jenomže sudí nechává pokračovat ve hře.

21
    Je za námi úvodní dvacetiminutovka, která nám zatím nabídla dva přesné zásahy, o které se hned v úvodu postarala Dukla.

19
    Na řadu přišlo autové vhazování z pravé strany, po kterém Ayong neudržel míč na hrací ploše a vhazovat bude moci také soupeř.

18
    Dukle se rozehrávka od vlastního pokutového území zrovna dvakrát nepovedla a k míči se tak dostal i brankář.

17
    Varnsdorf je v posledních minutách o něco aktivnější, avšak ani tentokráte jsme neviděli nic nebezpečného pro branku soupeře.

15
    K rozehrávce standardní situace se postavil Kocourek, který to zkoušel kroucenou nabídkou, jenomže našel pouze protihráče.

14
    Poprvé se tedy do akce dostal pomezní sudí, třetí branka Dukly ovšem platit nemohla o rozehrávku se stará jeden z obránců.

13
    Dukle se povedlo udržet míč na útočné polovině, navíc si za obranu dokázal seběhnout Ayong, který ale zakončoval z ofsajdu.

12
    Úvodní rohový kop se nepovedl, Varnsdorf posléze ubránil protiútok soupeře.

11
    Varnsdorf podnikl rychlou protiakci, která přinesla centrovanou nabídku na přední tyč, kde ovšem zasahoval pozorný Kovernikov.

10
    Míč se nyní snesl vedle branky pražského celku, následovat proto bude dalekonosný odkop od branky.

9
    A do pokutového území z levé strany přiletěla další vzdušná nabídka, kterou za sebe prodlužoval připravený protihráč.

8
    Dukla se s míčem dostala na polovinu soupeře, Kovernikov následně přenášel hru na osamoceného spoluhráče.

7
    Nahrávka do volného prostoru našla na levém křídle Macháčka, jehož okamžitý centr trefil pouze před ním stojícího protihráče.

6
    Varnsdorf se znovu dostal k hranici pokutového území, tam ovšem narazil pouze do připraveného protihráče, jenž vyváží míč.
    4. ADEDIRAN - 0:2

4
    A o necelou minutu později je tu další branka! Tentokráte do pokutového území přiletěl centr z pravé strany, na který si naskočil ADEDIRAN, kterému se povedlo zamířit přesně k tyči.
    3. VARAČKA - 0:1

3
    Na první branku jsme nemuseli dlouho čekat! Dukla podnikla hezkou kombinaci, nahrávka putovala na volného MATOUŠE VARAČKU, kterému se povedlo prostřelit brankáře.

3
    Sledovali jsme nákop na útočnou polovinu, kde vpřed pronikal Velich, kterého na poslední chvíli zastavil jeden z protihráčů.

2
    Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzal Varnsdorf, který bude hrát zprava doleva.

1

Dukla Praha má zatím za sebou čtyři přípravné duely, během kterých si připsala dvě výhry a dvě porážky. Na úvod přípravy si poradila s rezervním týmem pražské Sparty poměrem 2:0, nicméně proti A-týmu to dopadlo porážkou 0:7. Dukla Praha poté senzačně zdolala Liberec výsledkem 3:1, stejným poměrem ovšem padla proti Pardubicím. Naopak Varnsdorf má za sebou dva přípravné zápasy, ve kterých si připsal jednu výhru a jednu porážku. Nejprve schytal debakl 1:7 proti Teplicím, načež si první výhru připsal proti Přepeřím, a sice v poměru 4:1.

Hezký den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Příprava na novou sezonu je v plném proudu, my se dnes společně zaměříme na souboj mezi FK Varnsdorf a FK Dukla Praha.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:00.

David Suchý

Góly: 42. Šimon, 90. Schön – 3. Varačka, 4. Adediran, 39. Varačka, 52. Hrubeš (pen.)

FK Varnsdorf: Heppner – M. Richter, Bláha, Šimon, Lauko, Velich, Zbrožek, Rudnyckyj, Kocourek, Kubista
    Náhradníci: A. Richter, Bharti, Černický, Kubr, Pajkrt, Schön, Žák, Ondráček

FK Dukla Praha: Štovíček – Březina, Uhlíř, Matoušek, Kozojed, Ludvíček, Hudec, Jeřábek, Cienciala, Varačka, Adediran
    Náhradníci: Hrubeš, Mládek, Villaseca