Chorvátsko – Španielsko 3:5 (po pr.) | Francúzsko – Švajčiarsko 3:3 (4:5 po pen.)
koniec po penal. (4:5)
Francúzsko
3:3 (0:1)
Švajčiarsko
Pondelok 28.06.2021, 21:00 • Bukurešť, National Arena Bucharest • Majstrovstvá Európy • Osemfinále

Odo mňa to je pre dnešok všetko. Ďakujem vám za pozornosť a prajem dobrú noc.

Do čítania, priatelia! (23:54:04)

Keď Pogba dal gól na 3:1 v 75. minúte, asi len málokto čakal, že to bude Švajčiarsko, kto nakoniec postúpi medzi osem najlepších. Seferovićov kontaktný gól a Gavranovićovo vyrovnanie však poslalo duel do predĺženia, v ktorom ďalší zásah nepadol. Rozhodnúť museli penalty, v ktorých sa nemýlilo deväť strelcov, až prišiel na rad Mbappé. Francúzska hviezda však nechala vyniknúť brankára Sommera, ktorý sa ešte chvíľu zdráhal oslavovať, no po pár sekundách aj on vybehol smerom k spoluhráčom.

Švajčiari si to o semifinále rozdajú so Španielmi, aktuálni majstri sveta z 2018 končia v osemfinále. Francúzsko zaostalo za očakávaniami v skupine aj v dnešnom zápase, silná dvadsaťminútovka im postup nevybojovala...

5. séria
    4:5
    Jeden z najväčších futbalových klenotov, Kylian MBAPPÉ, pálil k pravej žrdi polovysokou strelou, no Yann Sommer to brilantne vystihol a pripísal si prvý i posledný zákrok penaltového rozstrelu! Je koniec, do štvrťfinále proti Španielsku idú Švajčiari!

5. séria
    4:5
    Začína sa "rýchla smrť", Admir MEHMEDI nezaváhal a pohodlne skóroval.

4. séria
    4:4
    Švajčiarsky brankár očakával ranu po zemi, Presnel KIMPEMBE to ale dvihol a vyrovnal na 4:4.

4. séria
    3:4
    Ruben VARGAS aj so šťastím skóroval. Lloris si siahol na loptu, zostal však stáť v strede brány, zatiaľ čo guľaté teleso šlo z jeho pohľadu doprava.

3. séria
    3:3
    Marcus THURAM strieľa šiesty gól z rozstrele. Sommer síce uhádol smer zakončenia, no Thuram to kopol milimetrovo k pravej tyči.

3. séria
    2:3
    Manuel AKANJI zadrobčil nad loptou a totálne tak zmiatol Llorisa. Opäť Švajčiari vedú.

2. séria
    2:2
    Ani Sommer neuhádol miesto, kam to pošle Olivier GIROUD. Skúsený útočník takisto premenil.

2. séria
    1:2
    Krátky rozbeh Fabiana SCHÄRA, Hugo Lloris zase zle odhadol smer strely. Helvéti vedú 2:1.

1. séria
    1:1
    Paul POGBA si pred kopom dal asi sedem sekúnd prestávku, aby to nekompromisne napálil pod brvno na pravú stranu. Vyrovnané.

1. séria
    0:1
    Mario GAVRANOVIĆ ustál skúšku nervov a poslal Llorisa do zlej strany.

Začína penaltový rozstrel.

Nerozhodlo deväťdesiat minút, ani následných extra tridsať. Duel smeruje do penaltového rozstrelu po výsledku 3:3. Dva góly dal Seferović, dva Benzema, po jednom Pogba s Gavranovićom.

Rozuzlenie hádanky o šiestom postupujúcom do štvrťfinále európskeho šampionátu a zároveň súperovi Španielska sa dozvieme krátko pred polnocou.

120+1
    Skončil sa druhý polčas predĺženia.

120+1
    Granit Xhaka ale loptu podobral, lopta končí vysoko na tribúne...

120
    Gavranović získava v samom závere predĺženia priamy kop po zákroku od Rabiota.

Viktor Kalinács

Igor Tabiš

Góly: 57. Benzema, 59. Benzema, 75. P. Pogba – 15. Seferović, 81. Seferović, 90. Gavranović

Karty:   30. Varane (FRA), 88. Coman (FRA), 91. Pavard (FRA) – 32. Elvedi (SUI), 62. Ricardo Rodríguez (SUI), 76. Xhaka (SUI), 108. Akanji (SUI)

Držení míče: 53 % : 47 %.
    Střely na branku: 9:5. Střely mimo: 13:6. Rohy: 8:5. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 14:13.
    Francúzsko: Lloris (C) – Varane, Lenglet (46. Coman, 111. Thuram), Kimpembe – Pavard, P. Pogba, Kanté, Rabiot – Griezmann (88. Moussa Sissoko) – Benzema (94. Giroud), Mbappé.
    Náhradníci: Mandanda, Maignan – Lemar, Giroud, Tolisso, K. Zouma, Moussa Sissoko, Coman, Lucas Hernández, Ben Yedder, Dubois, Thuram.

Švajčiarsko: Sommer – Elvedi, Akanji, Ricardo Rodríguez (87. Mehmedi) – Widmer (73. Mbabu), Freuler, Xhaka (C), Zuber (79. Fassnacht) – Shaqiri (73. Gavranović) – Seferović (96. Schär), Embolo (79. Vargas).
    Náhradníci: Mvogo, Kobel – Mbabu, Zakaria, Vargas, Sow, Fassnacht, Benito, Mehmedi, Gavranović, E. Fernandes, Schär.

Rozhodca: Rapallini – Belatti, Bonfa