Slovensko – Rusko sk 3:1 (kon.) | Lotyšsko – Taliansko 3:0 (kon.) | Česko – Bielorusko 3:2 (po pr.)
Nemecko – Kanada 3:1 (kon.)
Česko
3:2 (0:0, 2:1, 0:1 - 1:0)
Bielorusko
Pondelok 24.05.2021, 19:15Majstrovstvá sveta • Skupina A

Česko víťazí nad Bieloruskom 3:2 po predĺžení. (21:31:42)

61:22 Dominik Kubalík (CZE) - 3:2

61:22
    Česko dalo gól!
    DOMINIK KUBALÍK sa rútil sám na bránu, blafák do bekhendu mu vyšiel, puk zasunul medzi Kolosovove betóny a Česko víťazí!
    Asistencie: R. Hanzl, Š. Hrubec

60:53
    Hronek predviedol výborný backchecking.

60:28
    Dvaja proti jednému, obetavo sa do strely hodil Hronek.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Po riadnom hracom čase je skóre vyrovnané – 2:2. O malú chvíľu sa začne predĺženie.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:38
    V záverečnej minúte tretej tretiny sa Bielorusi nasťahovali do útočného pásma, Hrubec dokonca musel zasahovať betónmi.

58:42
    Kubalík našliapol na ľavom krídle a vystrelil, Kolosov pohodlne zasiahol lapačkou.

58:09
    Bielorusi vyhodili puk cez všetky čiary – zakázané uvoľnenie.

57:34
    Stránský strieľal z pravého krídla, ale veľmi nepresne, bránu minul.

56:39
    Bielorusi sa bránia, darí sa im však vytláčať Čechov do stredného pásma.

55:04
    Česi si posúvajú puk popri mantineli, aktívni sú najmä Stránský so Špačkom. No nedarí sa im vytvoriť si šancu či streleckú pozíciu. K Vránovi puk nedoputoval.

53:51
    Česká kombinácia končí na bočnej sieti bieloruskej bránky.

53:34
    Chytil nepresne prihrával, Česi sa museli rýchlo vrátiť späť.

53:18
    Stránský spoza brány nabil spoluhráčovi, ten okamžite strieľal, no Kolosov bol na svojom mieste.
    Vladislav Jerjomenko (BLR) - 2:2

51:30
    Bielorusko dalo gól!
    A je tu bieloruské vyrovnanie! Bielorusi rýchlo otočili hru a prenikli jednoducho do útočného pásma, kde Lopačuk prihral na druhú stranu VLADISLAVOVI JERJOMENKOVI a ten to trafil nádherne ponad vyrážačku Hrubca k vzdialenejšej žŕdke.
    Asistencie: S. Lopačuk, I. Šinkevič

50:49
    Antonov strieľal na bránu, Hrubec vyráža pred seba.

50:07
    Protas to nemal na koncovku, bol následne vytlačený za bránu, kde puk získali Česi.

49:20
    Musilovi sa od mantinelu nepodarilo prihrať pred bránu, kde mal spoluhráčov. Čechom sa zatiaľ nedarí odskočiť na rozdiel dvoch gólov, všetko je tak otvorené.

47:30
    Pekná kombinácia českých hokejistov v útočnom pásme, no nevyšla im finálna prihrávka medzi kruhy, tú Bielorusi prečítali a dostali puk do stredného pásma.

46:08
    Smejkal zatiahol puk za súperovu bránu, prihral na modrú Skleničkovi, ktorého nahodenie skončilo mimo troch žrdí.
    44:50 Sergej Kosticyn (BLR)

44:50
    Hájek dobre zapracoval pred vlastným brankárom, no Česi mali problém dostať puk z obrannej tretiny.
    43:32 Michal Moravčík (CZE)

43:32
    Výborná pozícia pre Moravčíka, na osi ihriska zostal nebránený, no Kolosovovi nikto neclonil a ten Moravčíkovu strelu skryl v lapačke.

42:59
    Čechom sa viackrát podarilo vyhodiť puk, no následne mohli inkasovať! Prince z ľavej strany nahodil puk pred bránu, kde ho ešte veľmi nebezpečne tečoval Kosticyn! Čechov výrazne podržal brankár Hrubec.

42:19
    Protas zvolil strelu z ľavej strany, no tú zblokoval Klok.

41:24
    Vylúčenie v tíme Česko (Libor Hájek – 2 min., hákovanie).

40:29
    Kovář prenikol do útočného pásma, prihral spoluhráčovi, ktorého strela cieľ minula.

40:01

Tretia tretina sa začne približne o 20:52.

V druhej tretine padli tri góly, Bielorusov dostal do vedenia Šarangovič, no Česi gólmi Kovářa a Zadinu skóre otočili a vyhrávajú 2:1.

40:00

39:34
    Česi vydolovali puk vo vlastnom pásme a popri mantineli ho posielajú do útočnej tretiny.

38:21
    Hostia sú v závere druhej tretiny aktívni, no teraz ich akciu zastavil ofsajd.

37:43
    Bielorusi nastrelil puk z diaľky na Hrubca, ten hru prerušil, vhodí sa po jeho ľavici.

36:46
    Z ničoho nič sa Bielorusi dostali do šance. Prince strieľal zblízka z ľavej strany, v minisúboji uspel Hrubec.
    36:04 Jakub Flek (CZE)

36:04
    Zadina zakombinoval s Kovářom, na konci ich akcie bol Hronek, skóre sa nemení.

35:30
    Platt sa snažil strieľať spoza hráča, neuspel. Na druhej strane sa v sľubnej šanci ocitol Flek, korčuľoval sám na bránu, mieril medzi Kolosovove betóny, no ten ich včas sklepol!

34:30
    Česi držia puk na hokejkách, no Bielorusi ich umne vytláčajú.
    33:03 Filip Zadina (CZE) - 2:1

33:03
    Česi otáčajú skóre! Hronek prihral na ľavý kruh FILIPOVI ZADINOVI, ktorý dostak od Bielorusov veľa času aj priestoru, výborne zamieril a strelou švihom našiel voľný priestor za chrbtom Kolosova!
    Asistencia: F. Hronek

32:47
    Kovář hľadal Kubalíka pred bránou, tomu sa nepodarilo zakončiť.

32:25
    Hronekov pokus Kolosov chytil a nepripustil žiadne dorážky.

32:10
    Česko má ideálnu príležitosť ísť do vedenia pri presilovej hre. Vyhralo buly.

32:07
    Vylúčenie v tíme Bielorusko (Sergej Kosticyn – 2 min., sekanie).
    29:44 Jan Kovář (CZE) - 1:1

29:44
    Česi pomerne rýchlo vyrovnávajú! Moravčík prihral po modrej Hronekovi, ten puk nahodil na bránu, jeho dráhu šikovným tečom zmenil JAN KOVÁŘ, puk sa zatrepotal v sieti, Kolosov nemal nárok.
    Asistencie: F. Hronek, M. Moravčík

28:26
    Klok sa zapojil do útoku a tečoval puk, zaujímavá možnosť.

27:54
    Bielorusi stále hrozia, Česi musia jednoznačne zabrať.
    Jegor Šarangovič (BLR) - 0:1

25:52
    Bielorusko otvára skóre! Rýchlo sa dostalo do útočnej tretiny, kde dostalo od českých hokejistov príliš veľa priestoru. Bielorusi si to prihrali pred bránou a JEGOR ŠARANGOVIČ zakončil s prehľadom pod hornú žŕdku!
    Asistencia: S. Kosticyn

24:58
    Stránský prešiel z pravého krídla až za bránu, z jeho práce ťažil Špaček, ktorý strieľal z prvej.

23:09
    Česká defenzíva zblokovala asi tri bieloruské strely, puk skončil v strednom pásme.

22:43
    Bailenova krížna prihrávka neprešla, no Česi sa nedokázali oslobodiť.

21:44
    Vylúčenie v tíme Česko (Libor Šulák – 2 min., nedovolené bránenie).

21:25
    Strela Platta z prvej bola nepresná, minula horný roh brány.

20:53
    Kosticyn bol vo veľkej príležitosti, no netrafil odkrytú bránu!

20:30
    Aj Šulákov pokus Bielorusi zblokovali, hrajú veľmi obetavo, veľký počet striel blokujú.

20:01

Druhá tretina sa začne približne o 20:04.

Česko nevstúpilo do zápasu najlepšie, no postupne prebralo iniciatívu. Vytvorilo si slušný počet šancí, no gólom neskončila ani jedna.
    20:00 Dominik Kubalík (CZE)

20:00

19:36
    Česko si vytvorilo obrovský tlak, no po prihrávke Hroneka Kubalík triafa iba protihráča.

18:51
    Kubalíkova strela z prvej skončila na brániacom hráčovi, tento hráč o chvíľu strieľal opäť.
    18:26 Robin Hanzl (CZE), Jiří Smejkal (CZE)

18:26
    Vylúčenie v tíme Bielorusko (German Nesterov – 2 min., hákovanie).

17:38
    Po strele Smejkala sa Kolosov obzeral po puku, nebol si istý zákrokom, no mal šťastie, že ten neskončil za čiarou.

17:14
    Bielorusi sa prakticky nedostávajú do útočného pásma, Paré iba vyhodil puk do strednej tretiny.
    15:50 Jiří Sekáč (CZE)
    15:50 Alexej Protas (BLR)

15:50
    Česi zaútočili po ľavom krídle, puk sa odrazil presne na hokejku Sekáča, ktorý zblízka trafil do Kolosova! Zatiaľ asi najväčšia česká šanca.

14:24
    Český tím roztočil v útočnom pásme poriadny kolotoč. Kubalík pálil spomedzi kruhov, jeho pokus bol zblokovaný.

13:32
    Špaček dostal prihrávku na modrú a z prvej ohrozil Kolosova, ten sa už poriadne rozchytal.

13:00
    Stránský sa s pukom otočil a poslal ho na bránu, ešte dorážal Vrána.

12:25
    Kolosov zbiera zákroky, tentokrát ho preveril Flek.

12:16
    Z dobrej pozície spomedzi kruhov strieľal Zadina, puk skončil na hrudi Kolosova.

11:41
    Česi jednoznačne zvýšili aktivitu, tentokrát ich však zabrzdilo zakázané uvoľnenie.

10:38
    Chytil nabil Hronekovi, ten strieľal od modrej z prvej, Kolosov len vyráža.
    10:10 David Sklenička (CZE)

10:10
    Vrána dokorčuľoval puk na zadnom mantineli, veľmi dlho hráči bojovali o hrací predmet, vydolovali ho napokon hostia.

09:02
    Českému tímu sa podarilo zamknúť súpera v jeho obrannej tretine, Musil posielal puk do bránkoviska, o niečo neskôr strieľal zblízka Sklenička, Kolosov puk vytesnil na ochrannú sieť.

07:54
    Rodilo sa české prečíslenie, no výborne sa vrátil jeden z brániacich Bielorusov a zblokoval prihrávku.

07:06
    Opäť pokazená česká rozohrávka, Moravčík prihral na hokejky Bielorusov, no tí bránu nedokázali ohroziť. Naopak, na druhej strane strieľal Šulák.
    06:03 Dominik Kubalík (CZE)

06:03
    Hronek nahodil puk na bránu od modrej čiary, Kolosov skryl puk vo výstroji.

04:51
    Hrubec musel opäť zasahovať, aktívnejšie do zápasu vstúpili bieloruskí hokejisti.

04:02
    Stránský prenechal puk zadovkou Vránovi, ten strieľal z veľkého uhla, Kolosov sa moc na zákrok nenadrel.

02:55
    Česi chybovali pri rozohrávke, Bielorusi získali puk, akciu zakončil strelou z ľavého krídla Prince, mieril k bližšej žŕdke, ktorú si Hrubec pokryl.

02:07
    Hrubec kryl pokus Jerjomenka od modrej čiary, mal odkrytý výhľad, bez problémov si poradil.

01:13
    Česi preváhali vhodný moment na strelu a napokon nezakončili, Bielorusi im puk vypichli do stredného pásma.

00:42
    Hrubec pomohol s rozohrávkou na zadnom mantineli.

00:05
    Už po pár sekundách Kolosov prikryl puk a prerušil hru.

00:01

Česko: Hrubec (Will) – Hronek (A), D. Musil, Klok, Hájek, Šulák, D. Sklenička, Moravčík – D. Kubalík, Jan Kovář (C), Zadina – M. Stránský, Špaček, J. Vrána – Sekáč, Chytil, Flek – Smejkal, R. Hanzl (A), A. Musil – Blümel.

Bielorusko: Kolosov (Šostak) – Faľkovskij, Chenkeľ (A), Znacharenko, Antonov, Bailen, Korobov, Šinkevič, Jerjomenko – Prince, S. Kosticyn, Šarangovič (C) – Protas, N. Komarov, Drozd – Platt (A), Kodola, Paré – Lopačuk, Stefanovič, Nesterov..

Českí hokejisti si v skupine A zmerajú sily s Bieloruskom. Stretnutie sa začína o 19:15.

Česko vstúpilo do turnaja veľmi zle, dvoma prehrami. Najprv tesne prehralo s Ruskom 3:4, následne podľahlo Švajčiarsku 2:5. Dnes Česi zabojujú o prvé body na šampionáte.

V ceste im bude stáť Bielorusko, ktoré je v skupine piate. Najprv podľahlo našej reprezentácii 2:5, následne uchmatlo všetky tri body Švédom, ktorých zdolalo tesne 1:0.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:15.

Daniela Mesíková

Góly a asistencie: 30. Jan Kovář (Hronek, Moravčík), 34. Zadina (Hronek), 62. D. Kubalík (R. Hanzl, Hrubec) – 26. Šarangovič (S. Kosticyn), 52. Jerjomenko (Lopačuk, Šinkevič)