Slovensko – Rusko sk 3:1 (kon.) | Lotyšsko – Taliansko 3:0 (kon.) | Česko – Bielorusko 3:2 (po pr.)
Nemecko – Kanada 3:1 (kon.)
Česko
3:2 (0:0, 2:1, 0:1 - 1:0)
Bielorusko
Pondelok 24.05.2021, 19:15Majstrovstvá sveta • Skupina A

Česko víťazí nad Bieloruskom 3:2 po predĺžení. (21:31:42)

61:22 Dominik Kubalík (CZE) - 3:2

61:22
    Česko dalo gól!
    DOMINIK KUBALÍK sa rútil sám na bránu, blafák do bekhendu mu vyšiel, puk zasunul medzi Kolosovove betóny a Česko víťazí!
    Asistencie: R. Hanzl, Š. Hrubec

60:53
    Hronek predviedol výborný backchecking.

60:28
    Dvaja proti jednému, obetavo sa do strely hodil Hronek.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Po riadnom hracom čase je skóre vyrovnané – 2:2. O malú chvíľu sa začne predĺženie.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:38
    V záverečnej minúte tretej tretiny sa Bielorusi nasťahovali do útočného pásma, Hrubec dokonca musel zasahovať betónmi.

58:42
    Kubalík našliapol na ľavom krídle a vystrelil, Kolosov pohodlne zasiahol lapačkou.

58:09
    Bielorusi vyhodili puk cez všetky čiary – zakázané uvoľnenie.

57:34
    Stránský strieľal z pravého krídla, ale veľmi nepresne, bránu minul.

56:39
    Bielorusi sa bránia, darí sa im však vytláčať Čechov do stredného pásma.

55:04
    Česi si posúvajú puk popri mantineli, aktívni sú najmä Stránský so Špačkom. No nedarí sa im vytvoriť si šancu či streleckú pozíciu. K Vránovi puk nedoputoval.

53:51
    Česká kombinácia končí na bočnej sieti bieloruskej bránky.

53:34
    Chytil nepresne prihrával, Česi sa museli rýchlo vrátiť späť.

53:18
    Stránský spoza brány nabil spoluhráčovi, ten okamžite strieľal, no Kolosov bol na svojom mieste.
    Vladislav Jerjomenko (BLR) - 2:2

Daniela Mesíková

Góly a asistencie: 30. Jan Kovář (Hronek, Moravčík), 34. Zadina (Hronek), 62. D. Kubalík (R. Hanzl, Hrubec) – 26. Šarangovič (S. Kosticyn), 52. Jerjomenko (Lopačuk, Šinkevič)

Česko: Hrubec (Will) – Hronek (A), D. Musil, Klok, Hájek, Šulák, D. Sklenička, Moravčík – D. Kubalík, Jan Kovář (C), Zadina – M. Stránský, Špaček, J. Vrána – Sekáč, Chytil, Flek – Smejkal, R. Hanzl (A), A. Musil – Blümel.
    Bielorusko: Kolosov (Šostak) – Faľkovskij, Chenkeľ (A), Znacharenko, Antonov, Bailen, Korobov, Šinkevič, Jerjomenko – Prince, S. Kosticyn, Šarangovič (C) – Protas, N. Komarov, Drozd – Platt (A), Kodola, Paré – Lopačuk, Stefanovič, Nesterov.