Crystal Palace – Aston Villa 3:2 (kon.) | Tottenham – Wolverhampton 2:0 (kon.) | West Bromwich – Liverpool 1:2 (kon.)
Everton – Sheffield Utd. 0:1 (kon.)
West Bromwich Albion
1:2 (1:1)
Liverpool FC
Nedeľa 16.05.2021, 17:30 • The Hawthorns, West Bromwich • Anglická Premier League • 36. kolo

Máme za sebou zápas 36.kola Premier league medzi West Bromwich Albion a Liverpool FC. Vstup do zápasu vyšiel lepšie domácim futbalistom, v 15.minúte presne zakončil Robson-Kanu. Liverpool odpovedal gólom z kopačky Salaha, ktorý sa presadil v 33.minúte zápasu. Po zmene strán sme videli rovnako dobrý futbal s viacerými šancami na oboch stranách. Hrdinom zápasu sa ale stal brankár Liverpoolu Alisson Becker, ktorý v 95.minúte skóroval po rohovom kope hlavou a zabezpečil svojmu tímu veľmi dôležité tri body. Ďakujem vám za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok dňa. (19:32:45)

Liverpool dal gól!
    Neuveriteľné, hostia strieľajú z rohového kopu víťazný gól, presadil sa brankár Liverpoolu ALISSON BECKER – 1:2! Asistencia: Trent-Alexander-Arnold.

90+4
    Mané získava v závere zápasu rohový kop, posledná šanca pre Liverpool.

90+3
    Pred Alexandrom-Arnoldom v šestnástke chytá loptu domáci brankár.

90+2
    Mané získava v závere zápasu rohový kop. Jedna z posledných šancí hostí v dnešnom zápase.

90+1
    Pokus Wijnalduma zblokovaný, hostia naďalej útočia.

90
    Hlavný rozhodca pridáva v druhom polčase štyri minúty.

90
    Po prihrávke Salaha takmer skóroval striedajúci Wijnaldum, jeho pokus tesne minul domácu bránu.

89
    Center z kopačky Alexandra-Arnolda je nepresný, hostia ostávajú na domácej polovici.

88
    Autové vhadzovanie pre Liverpool na vlastnej polovici.

87
    Thiago Alcântara vyslal na domácu bránu prudkú strelu, domáci brankár vyráža na rohový kop.

86
    Prihrávka Robertsona bola tečovaná, rohový kop pre Liverpool.

85
    Firmino neuspel proti Furlongovi, Salah skúša prihrávku na Wijnalduma, obrana hostí odvracia.

84
    Striedanie v tíme Liverpool FC: z ihriska odchádza Rhys Williams, prichádza Georginio Wijnaldum.

83
    Obrovskú šancu zahadzuje Alexander-Arnold, hosťujúci obranca nezakončil peknú akciu Liverpoolu na bránu.

82
    Liverpool kombinuje na polovici domácich, hostia sa snažia streliť víťazný gól.

81
    Striedanie v tíme West Bromwich Albion: z ihriska odchádza Hal Robson-Kanu, prichádza Karlan Grant.

81
    Firmino dokázal odcentrovať, domáca obrana odkopáva loptu ďaleko od svojej brány.

80
    Do konca dnešného zápasu ostáva posledných 10 minút, v počte striel na bránu aktívnejší hostia: 3-4.

79
    Thiago Alcântara sa rozhodol pre strelu, tá preletela tesne vedľa ľavej žrde domácej brány.

78
    Obrovská šanca domácich, osamotený Robson-Kanu nedokázal prekonať Alissona Beckera. Rohový kop pre West Bromwich Albion.

77
    Spoza šestnástky strieľa nepresne Fabinho, odkop od domácej brány.

76
    Domáci futbalisti si takmer strelili po prudkom centri Robertsona vlastný gól. Nasleduje rohový kop hostí.

75
    Striedanie v tíme West Bromwich Albion: z ihriska odchádza Okay Yokuşlu, prichádza Jake Livermore.

74
    Po centri Alexandra-Arnolda nasleduje autové vhadzovanie Liverpoolu. Ďalší center obrancu hostí boxuje vo vzduchu domáci brankár. Následne zakončuje tesne vedľa brány z vnútra šestnástky Firmino.

73
    Striedanie v tíme West Bromwich Albion: z ihriska odchádza Grady Diangana, prichádza Ainsley Maitland-Niles.

72
    Nedovolený zákrok hosťujúceho Williamsa, lopta pre West Bromwich.
    71. Kyle Bartley (WBA)

71
    Po rohovom kope sa hlavou presadil Bartley, pre postavenie mimo hry ale gól domácich neplatí.

70
    Po pravej strane zaútočil Phillips, ktorého center bol zblokovaný na rohový kop.

69
    Mané nespracoval ťažký center v šestnástke, domáci sa dostávajú k lopte.

68
    Tečovaná strela spoza šestnástky v podaní Firmina, nasleduje rohový kop pre Liverpool. Center Alexandra-Arnolda odvracia na autové vhadzovanie Townsend.

67
    Prudký center Alexandra-Arnolda je veľmi nepresný, autové vhadzovanie pre domáce mužstvo.

66
    Prihrávka Salaha na Maného bola síce dobrá, krídelník hostí bol ale v postavení mimo hry.

65
    Matheus Pereira vybojoval v súboji proti Shaqirimu rohový kop, po ktorom bol faulovaný brankár hostí Alisson.

64
    Mané teraz vybojoval vo vnútri šestnástky pre svoj tím rohový kop.

63
    Mané padá v šestnástke domácich po prihrávka od Salaha, v hre sa ale pokračuje ďalej.

62
    Center Matheusa Pereiru odvracia na rohový kop hostí Alcântara. V ďalšom hlavičkovom súboji sa vyznamenal Williams, nasleduje opäť roh domácich.

61
    Mané fauloval na vlastnej polovici, priamy voľný kop pre West Bromwich Albion.

60
    Dve tretiny dnešného zápasu sú už minulosťou, jasná prevaha hostí v držaní lopty: 24% – 76%.

59
    Striedanie v tíme Liverpool FC: z ihriska odchádza Curtis Jones, prichádza Xherdan Shaqiri.

59
    Center Robertsona zblokovaný, uvidíme rohový kop Liverpoolu.

58
    Mané načasoval prihrávku pre Robertsona ideálne, obranca hostí nakoniec celú akciu v šestnástke nezakončil.

57
    Rýchly protiútok hostí, po prihrávke Alexandra-Arnolda neprekonal v dobrej šanci Johnstona Salah.

56
    Nepresný nákop do šestnástky domácich v podaní Alexandra-Arnolda, loptu chytá do rúk Johnstone.

55
    Mané našiel v šestnástke Salaha, krídelník hostí reklamuje rohový kop, hlavný rozhodca je ale proti. Odkop od domácej brány.

54
    Phillips v súboji proti Pereirovi nefauloval, pri lopte ostáva Liverpool.

53
    Hostia zatlačili domácich pred vlastnou šestnástkou, Liverpool hľadá cestu do brány West Bromwichu Albion.

52
    Mané sa nepresadil na ľavom krídle, nasleduje autové vhadzovanie domáceho mužstva.

51
    Fabinho nevybojoval rohový kop, rýchly protiútok hostí, strelu Matheusa Pereiru chytá Alisson.

50
    Salah si urobil priestor v domácej šestnástke svojou typickou kľúčkou, zakončenie hosťujúceho futbalista ale zblokovala domáca obrana.

49
    Jones neodcentroval z ľavej strany, autové vhadzovanie pre Liverpool. Po prihrávke Salaha prekonal Mané domáceho brankára – krídelník hostí bol ale v postavení mimo hry. Gól Liverpoolu neplatí.

48
    Hostia rozbiehajú na polovici domácich ďalšiu ofenzívu akciu.

47
    Phillips získava pre domácich pri postrannej čiare rohový kop.

46

Máme za sebou prvý polčas súboja 36.kola Premier league medzi West Bromwich Albion a Liverpool FC. Aktívnejší smerom dopredu boli jednoznačne hostia, skóre zápasu ale otvorili domáci. V 15.minúte sa ocitol za obranou Liverpool Robson-Kanu a Alissonovi nedal strelou k žrdi šancu. O vyrovnanie hostí sa postaral v 33.minúte pohotovou strelou Salah. Po prvom polčase je tak stav nerozhodný. Zhruba o 15 minút začne druhý polčas.

45+6

45+5
    Center domácich do šestnástky boxuje vo vzduchu Alisson Becker.

45+4
    Po súboji Gallaghera a Maného píska hlavný rozhodca faul hosťujúceho hráča.

45+3
    Strela v podaní Matheusa Pereiru nesmerovala na bránu Alissona.

45+2
    Pokračujeme v hre ďalej, Bartley opúšťa ihrisko na vlastných nohách.

45+1
    Hra je prerušená, domáci majú k dispozícii priamy voľný kop z veľmi nebezpečnej pozície. Na ihrisku je ošetrovaný domáci kapitán Bartley.

45
    Hlavný rozhodca nadstavuje v prvom polčase tri minúty.

44
    V strede ihriska faulovaný Gallagher, priamy voľný kop pre domácich.

43
    Alexander-Arnold si počínal v osobnom súboji nedovolene, lopta pre West Bromwich Albion.

42
    Sľubné zakončenie Maného vyhlavičkoval na rohový kop kapitán domácich Bartley.

41
    Liverpool kontruluje záver prvého polčasu, domáci sa k lopte prakticky nedostávajú.

40
    Do konca prvého polčasu ostáva 5 minút, držanie lopty v jednoznačnej prevahe hostí: 26% – 74%.

39
    Center domáceho Phillipsa do šestnástky hostí nebol presný, Liverpool získava loptu.

38
    Liverpool ostáva na polovici domácich, hostia v snahe pridať ďalší gól.

37
    Dlhú prihrávku neudržal na hracej ploche Salah, odkop od domácej brány.

36
    Robson-Kanu sa ocitol v podobnej príležitosti ako pri svojom prvom góle, pokus domáceho útočníka zblokoval na poslednú chvíľu Alexander-Arnold.
    35. Roberto Firmino (LIV)

35
    Domáci futbalisti mali šťastie, strelu Roberta Firmina zastavila pravá žrď domácej brány.

34
    Po vyrovnávajúcom góle ostávajú pri lopte hosťujúci futbalisti, ktorí zamestnávajú domácu obranu.
    33. Mohamed Salah (LIV) - 1:1

33
    Pohotová strela MOHAMEDA SALAHA k žrdi končí v domácej sieti – 1:1! Asistencia: Sadio Mané.

32
    Alexander-Arnold si urobil priestor na hranici šestnástky, následná strela obrancu hostí smeruje nad bránu domácich.

30
    Máme za sebou úvodnú tretinu dnešného zápasu, počet striel na bránu momentálne vyrovnaný: 1-1.

29
    Sledujeme ďalšiu ofenzívnu snahu hosťujúceho mužstva, domáci futbalisti sformovaní v obrannom postavení.

28
    Salah sa dostal vo vnútri šestnástky k zakončeniu, pokus hosťujúceho krídelníka ale nebol dostatočne razantný.

27
    Pokus Alexandra-Arnolda z priameho voľného kopu bol tečovaný, nasleduje rohový kop hostí.

26
    Mané bol zastavený nedovolene, priamy voľný kop pre Liverpool z dobrej pozície.
    25. Sadio Mané (LIV)

25
    Hostia opäť na polovici West Bromwichu Albion, Liverpool sa zatiaľ nedokáže presadiť proti zhustenej obrane domácich.

24
    Liverpool kombinuje na polovici domácich, Mané zlyhal vo vyloženej šanci – z vnútra šestnástky netrafil v dobrej pozícii domácu bránu.

23
    Prihrávka Jonesa zblokovaná, autové vhadzovanie pre hostí na polovici súpera.

22
    Vysoký center Phillipsa z pravej strany boxuje Alisson.

21
    Ďalší nepresný nákop hostí smerom dopredu, k lopte sa nedostal Salah.

20
    Prudký center Alexandra-Arnolda odvrátila domáca obrana, následne fauloval Fabinho, lopta pre West Bromwich.

19
    Prihrávka Fabinha na nabiehajúceho Jonesa je nepresná, loptu chytá domáci brankár.

18
    Alexander-Arnold sa snažil vysunúť nabiehajúceho Maného, krídelník hostí sa v šestnástke k lopte nedostal.

17
    Útočný faul Jonesa na hranici šestnástky, akcia Liverpoolu končí.
    15. Hal Robson-Kanu (WBA) - 1:0

15
    West Bromwich Albion dal gól!
    Domáci otvárajú skóre zápasu, za obranou hostí sa ocitol HAL ROBSON-KANU, ktorý presnou strelou k žrdi nedal Alissonovi šancu – 1:0! Asistencia: Matheus Pereira.

14
    Na zemi sa ocitol domáci Pereira, faulu sa dopustil Fabinho.

13
    Robson-Kanu sa dopustil útočného faulu na polovici súpera, lopta pre Liverpool.
    12. Semi Ajayi (WBA)

12
    Veľká šanca domácich, po centri zakončoval z vnútra šestnástky Yokuşlu, bránu hostí tesne míňa.

11
    Domáci to skúšajú po ľavej strane ihriska, Diangana zastavený nedovolene, priamy voľný kop pre West Bromwich.

10
    Úvodných 10 minút dnešného zápasu je za nami, držanie lopty vyzerá momentálne takto: 40% – 60%.

9
    Salahov center do šestnástky domácich je nepresný, loptu chytá brankár Johnstone.

8
    Nepresný nákop Phillipsa na Maného, Liverpool ale ostáva pri lopte na polovici súpera.

7
    Dlhé autové vhadzovanie Furlonga, hostia zvládli túto obrannú štandardku a vyrážajú do protiútoku.

6
    Ďalší dobrý center hostí z rohového kopu, opäť zakončoval Phillips, stopér hostí ani tentokrát netrafil bránu West Bromwichu.

5
    Center Phillipsa z pravej strany odvrátili hostia do bezpečia, následne bol faulovaný Alexander-Arnold.

4
    Alexander-Arnold našiel centrom v šestnástke hlavu Phillipsa, stopér hostí ale v ťažkom zakončení netrafil domácu bránu.

3
    Tvrdá strela z kopačky Alcântaru zblokovaná, uvidíme prvý rohový kop hostí v zápase.

2
    Prvá akcia domácich končí postavením mimo hry, v ktorom sa ocitol Robson-Kanu.

1

West Bromwich Albion: Johnstone – Furlong, Ajayi, Bartley (C), C. Townsend – Diangana, Yokuşlu, M. Phillips, Matheus Pereira – Gallagher – Robson-Kanu.
    Náhradníci: Button – Gardner-Hickman, Diagne, Grant, Livermore, Maitland-Niles, O'Shea, Peltier, Robinson.

Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold, N. Phillips, R. Williams, Robertson – Th. Alcântara, Fabinho, Jones – M. Salah, Firmino (C), Mané.
    Náhradníci: Adrián – Clarkson, Origi, Shaqiri, Tsimikas, Wijnaldum, N. Williams, Woodburn, Koumetio.

Rozhodčí: Dean – Scholes, Cann.

Vážení čitatelia! Vitajte pri sledovaní on-line textového prenosu! Dnes sa zameriame na zápas 36.kola Premier league West Bromwich Albion – Liverpool FC. Poďme si v krátkosti predstaviť aktuálnu formu oboch celkov.

WEST BROMWICH: Zverencom Sama Allardycea patrí v ligovej tabuľke 19.miesto, West Bromwich je už istým zostupujúcim mužstvom v tejto sezóne Premier league. V doterajších 35 zápasoch nazbierali 26 bodov (5 výhier, 11 remíz, 19 prehier). Ich skóre je v tejto sezóne pasívne, súperom strelili 32 gólov a inkasovali až 68-krát. V posledných troch ligových zápasoch získali dva body (2 remízy, prehra). V poslednom ligovom súboji nestačili na Arsenal, ktorému podľahli na jeho ihrisku 1:3. O jediný gól hostí sa postaral Pereira.

LIVERPOOL: Zverenci Jürgena Kloppa sa v tabuľke nachádzajú na 5.miesto, Liverpool stále bojuje o miestenku do Ligy majstrov pre nasledujúcu sezónu. V 35 zápasoch získali The Reds 60 bodov (17 výhier, 9 remíz, 9 prehier). Ich skóre je v tomto ligovom ročníku aktívne, 61 strelených a 41 inkasovaných gólov. V posledných troch ligových zápasoch získali sedem bodov (2 výhry, remíza). V poslednom ligovom vystúpení zdolali v derby zápas Manchester United na Old Trafford 4:2. O góly hostí sa postupne postarali Jota, Firmino (2x) a Salah.

V prvom vzájomnom zápase tejto sezóny sa v 15.kole zrodila prekvapivo remíza 1:1. Na Anfielde otváral skóre zápasu v 12.minúte Mané, hostia odpovedali gólom v 82.minúte, kedy sa presadil stopér Ajayi.

Z pozície komentátora sa vám bude hlásiť Igor Tabiš.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Igor Tabiš

Góly: 15. Robson-Kanu – 33. M. Salah, 90+5. Alisson

Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 6:10. Rohy: 9:13. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 7:14.
    West Bromwich Albion: Johnstone – Furlong, Ajayi, Bartley (C), C. Townsend – Diangana (73. Maitland-Niles), Yokuşlu (75. Livermore), M. Phillips, Matheus Pereira – Gallagher – Robson-Kanu (81. Grant).

Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold, N. Phillips, R. Williams (84. Wijnaldum), Robertson – Th. Alcântara, Fabinho, Jones (59. Shaqiri) – M. Salah, Firmino (C), Mané.

Rozhodca: Dean – Scholes, Cann