Crystal Palace – Aston Villa 3:2 (kon.) | Tottenham – Wolverhampton 2:0 (kon.) | West Bromwich – Liverpool 1:2 (kon.)
Everton – Sheffield Utd. 0:1 (kon.)
Everton FC
0:1 (0:1)
Sheffield United
Nedeľa 16.05.2021, 20:00 • Goodison Park, Liverpool • Anglická Premier League • 36. kolo

Máme za sebou zápas 36.kola Premier league medzi Evertonom a Sheffieldom United. Prvý polčas vyšiel lepšie hosťom, ktorí dokonale zaskočili domácich futbalistov. V 7.minúte sa strelecky presadil Jebbison, rovnaký hráč mohol pridať aj druhý gól hostí, v samostatnom nájazde neuspel proti Pickfordovi. Po zmene strán pokračovala aktivita Evertonu na lopte, domáci sa ale nedokázali presadiť proti pozornej obrane hostí. Sheffield United tak získava prekvapujúco po víťazstve 1:0 všetky tri body. Ďakujem vám za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok večera. (21:53:06)

90+3
    Ďalší nepresný center domácich do šestnástky hostí, loptu má Ramsdale. Zrejme sme videli poslednú akciu Evertonu v dnešnom zápase.

90+2
    V hlavičkovom zakončení po rohovom kope míňa bránu hostí Godfrey.

90+1
    Center Richarlisona zblokovaný, rohový kop Evertonu.

90
    Hlavný rozhodca pridáva v druhom polčase tri minúty.

89
    Coleman padá na trávnik a prichádza o loptu, koniec domácej akcie.

88
    Obetavý zákrok McGoldricka na vlastnej polovici, Everton sa snaží o vyrovnanie.

87
    Nepresný nákop domácich, loptu drží v moci brankár hostí.

85
    Osborn drží loptu pri rohovej zastávke domácich, cenné sekundy pre Sheffield United.

84
    Ani táto akcia domácich neskončí gólom, Bernardovi lopta ušla za hraciu plochu.

83
    Nákop v podaní Colemana chytá do rúk Ramsdale.

82
    Digne centruje z priameho voľného kopu, obrana hostí si aj tentokrát poradila. Uvidíme ďalší rohový kop Evertonu.

81
    Žltú kartu dostáva George Baldock (Sheffield United FC).

81
    Digne to skúša po ľavej strane, obrana hostí ale zastavuje tento útok. Calvert-Lewin si následne vypýtal faul.

80
    Osborn zakončuje po rohovom kope a odrazenej lopte vysoko nad. Odkop od brány Pickforda.

79
    Digne stráca loptu na polovici Sheffieldu United, hostia vyrážajú do protiútoku. Jebbison získava rohový kop.

78
    Striedanie v tíme Everton FC: z ihriska odchádza Abdoulaye Doucouré, prichádza André Gomes.

78
    Striedanie v tíme Everton FC: z ihriska odchádza James Rodríguez, prichádza Bernard.
    77. David McGoldrick (SHU)

77
    Stevens našiel centrom z ľavej strany McGoldricka, ktorého pokus zblokoval v poslednej chvíli Godfrey. Rohový kop pre hostí.

76
    Everton stále márne hľadá recept na dobre hrajúcu obranu hostí.

75
    Na vysoký center po rohovom kope si naskočil McGoldrick, v záklone ale netrafil domácu bránu.

74
    Sheffield kombinuje na polovici Evertonu, po dlhom pase Egana uvidíme rohový kop hostí.

73
    Godfrey sa odhodlal k strele z diaľky, pokus domáceho obrancu bol ale veľmi nepresný.

72
    McGoldrick fauluje Allana, lopta pre domácich.

71
    Strelu Richarlisona z vnútra šestnástky vyráža Ramsdale na roh.

70
    Do konca dnešného zápasu ostáva posledných 20 minút, držanie lopty vyzerá takto: 60% – 40%.

69
    Calvert-Lewin fauluje v súboji proti Robinsonovi.

68
    Nepresná kombinácia domácich, autové vhadzovanie pre Sheffield United.

67
    Calvert-Lewin s dobrým obranným zákrokom po štandardke hostí.

66
    Žltú kartu dostáva James Rodríguez (Everton FC).

66
    Zbytočný faul Jamesa Rodrígueza na Bashama, priamy voľný kop pre hostí.

65
    Hostia momentálne s lepším pohybom, Everton sa nedokáže dostať do zápasového tempa.

64
    Do centrovanej lopty Norwooda sa oprel hlavou Egan, jeho hlavička netrafila domácu bránu.

63
    Na zemi končí Fleck, nedovolený zákrok v podaní Jamesa Rodrígueza. Priamy voľný kop pre hostí.

62
    Allan fauluje v strede ihriska McGoldricka, pri lopte ostane Sheffield United.

60
    Na centrovanú loptu z kopačky Doucourého si naskakoval Calvert-Lewin, Egan ale zachránil na poslednú chvíľu.

59
    Obraz hry sa ani v druhom polčase nemení, domáci sú aktívni na lopte, nevedia sa ale presadiť proti defenzíve Sheffieldu United.

58
    Pickford predviedol dobrý výbeh z vlastnej brány, loptu odhlavičkoval za čiaru.

57
    Fleckov center ľavačkou chytá do rúk vo vzduchu Pickford.

56
    Allan fauluje Bashama, priamy voľný kop pre Sheffield United.

55
    Úvodných 10 minút druhého polčasu máme za sebou, v počte striel na bránu aktívnejší domáci futbalisti: 4-3.

54
    Sigurdsson vysunul Calverta-Lewina, ktorého strelu zblokoval na rohový kop kapitán hostí Egan.

53
    Vysoké napádanie hostí na polovici Evertonu, Coleman radšej prihráva na istotu Pickfordovi.

52
    Center Digneho zblokovaný, Everton má k dispozícii rohový kop.

51
    Sigurdsson otáča hru na Colemana, center Doucourého obrana hostí odvrátila.

50
    Pred Calvertom-Lewinom odkopáva loptu za čiaru Robinson.

49
    Sheffield útočí, vo vzduchu ale odvracia loptu Digne.

48
    Allan si počínal v súboji proti Baldockovi nedovolene, priamy voľný kop pre Sheffield United.

47
    Calvert-Lewin prichádza o loptu v strede ihriska, hostia môžu zaútočiť.

46
    Striedanie v tíme Everton FC: z ihriska odchádza Mason Holgate, prichádza Gylfi Sigurdsson.

46

Máme za sebou prvý polčas súboja 36.kola Premier league medzi Evertonom a Sheffieldom United. Od úvodu zápasu aktívnejší hostia, ktorí sa v 7.minúte ujali vedenia po presnom zásahu Jebbisona. Druhý gól hostí mohol pridať opäť 17-ročný mladík, tentokrát ale neprekonal Pickforda. Na domácej strane mohol vyrovnať Calvert-Lewin, hrdinom hostí ale zatiaľ brankár Ramsdale. Po prvom polčase vyhráva Sheffield nad Evertonom 1:0. Zhruba o 15 minút začne druhý polčas.

45+3

45+2
    Richarlison zlyhal v koncovke po centrovanej lopte, odkop od brány hostí.

45+1
    Everton sa snaží vymyslieť niečo smerom dopredu, prvý polčas domácim ale vôbec nevyšiel.

45
    Hlavný rozhodca pridáva v prvom polčase dve minúty.

44
    Everton sa v závere polčasu snaží vyrovnať, domáci kombinujú na polovici hostí.

43
    Nepresný nákop domácich smerom dopredu, odkop od brány Sheffieldu United.

42
    Útočný faul hostí na polovici domácich, lopta pre Everton. Digne sa nepresadil v súboji na ľavom krídle.
    41. Richarlison (EVE)

41
    Do konca prvého polčasu ostáva zhruba 5 minút, držanie lopty v moci domáceho mužstva: 58% – 42%.

40
    To čo teraz zahodil Richarlison a Calvert-Lewin je neuveriteľné, na dvakrát nedokázali v jasnej šanci prekonať brankára hostí.

38
    Doucouré stráca loptu a hostia vyrážajú do protiútoku.

37
    James Rodríguez si spracoval loptu na hranici šestnástky, následné zakončenie domáceho záložníka bolo tečované. Rohový kop pre Everton.

35
    Hra sa teraz prelieva z jednej strany na druhú, na mokrom teréne ale vidíme viacero nepresností v kombinácii.

34
    Jebbison sa ocitol v ďalšej tutovke, v nájazde na bránu ale útočník hostí neprekonal Pickforda – skvelý zákrok brankára Evertonu.

33
    Basham stráca loptu, James Rodríguez ale nezvládol prvý dotyk a tak Everton prichádza o loptu.

32
    Ofenzívna akcia Sheffieldu končí odkopom v podaní Holgatea.

31
    Digne nenašiel prihrávkou nabiehajúceho Allana, Everton ostáva pri lopte na polovici Sheffieldu.

30
    Úvodná tretina dnešného zápasu je za nami, počet striel na bránu vyrovnaný: 2-2.

29
    Tvrdá ďalekonosná strela z kopačky Flecka, Pickford vyráža pokus hosťujúceho futbalistu.

28
    Digne získava loptu pri postrannej čiare, autové vhadzovanie pre Everton.

27
    Po tvrdom zákroku Bashama ostáva na zemi ležať obranca Evertonu Digne, lekársky tím domácich už v akcii.

26
    Žltú kartu dostáva Chris Basham (Sheffield United FC).

26
    Stevens sa snažil nájsť v šestnástke domácich opäť Jebbisona, domáca obrana tentokrát ustrážila útočníka Sheffieldu United.

24
    Coleman reklamuje ruku hostí vo vlastnej šestnástke, nasleduje ale iba rohový kop Evertonu.

23
    Richarlison nedovolene zastavený, faulu sa dopustil Basham.

22
    Calvert-Lewin stráca loptu na polovici hostí.

21
    Allan s nepresnou prihrávkou do šestnástky Sheffieldu United.

20
    Center Jamesa Rodrígueza sa v šestnástke hostí nedostal ku Calvertovi-Lewinovi. O niekoľko sekúnd neskôr hlavičkuje domáci útočník iba do rúk brankára hostí.

18
    Prihrávku Jamesa Rodrígueza zastavil Stevens, hostia pri lopte.

17
    Vysoký pressing hostí je niečo, s čím si Everton zatiaľ nedokáže poradiť.

16
    Everton sa snaží o kombináciu na polovici hostí, Sheffield zatiaľ bráni ukážkovo.

15
    V posledných minútach aktívnejší futbalisti Sheffieldu United, na domácich hráčoch je vidieť nervozitu.

14
    Nepresná prihrávka na Jebbisona, loptu odkopáva Pickford od vlastnej brány.

13
    Hostia opäť útočia, domáci futbalisti sú momentálne pod tlakom.

11
    Ramsdale teraz predviedol svoje kvality pri zakončení Allana spoza šestnástky, uvidíme ďalší rohový kop domácich.

11
    Po prihrávke Richarlisona zakončuje Calvert-Lewin, pokus domáceho útočníka bol tečovaný – roh pre Everton.

10
    Úvodných 10 minút dnešného zápasu je za nami, držanie lopty vyzerá aktuálne takto: 65% – 35%.

9
    Nepresný nákop Evertonu, k lopte sa nedostal Calvert-Lewin.
    7. Daniel Jebbison (SHU) - 0:1

7
    Tím Sheffield Utd. práve strelil gól!
    Hostia idú do vedenia, v šestnástke domácich sa najlepšie zorientoval DANIEL JEBBISON – 0:1! Asistencia: Jack Robinson.

6
    Pri lopte hostia, ktorých dlhý nákop odvracia na autové vhadzovanie Digne.

5
    Everton pri lopte, domáci kombinujú zatiaľ iba na vlastnej polovici.

3
    Center z kopačky Digneho odvrátila obrana hostí, na druhej strane fauluje útočník Sheffieldu Jebbison.

2
    Opatrný úvod zápasu z oboch strán, v Goodison Parku momentálne aj hustý dážď.

1

Everton FC: Pickford – Holgate, M. Keane, Godfrey, Digne – A. Doucouré, Allan – Coleman (C), Richarlison, James Rodríguez – Calvert-Lewin.
    Náhradníci: Olsen, Virginia – Bernard, Davies, Delph, A. Gomes, Iwobi, Nkounkou, G. Sigurdsson.

Sheffield United FC: Ramsdale – Basham, Egan (C), Robinson – Baldock, Norwood, Fleck, E. Stevens – Osborn – McGoldrick, Jebbison.
    Náhradníci: Foderingham – Bogle, Brewster, Brunt, Bryan, Jagielka, Gordon, Lowe, Lundstram.

Rozhodčí: Moss – Perry, Wood.

Vážení čitatelia! Vitajte pri sledovaní on-line textového prenosu! Dnes sa zameriame na zápas 36.kola Premier league EVERTON FC – SHEFFIELD UNITED FC. Poďme si v krátkosti predstaviť aktuálnu formu oboch celkov.

EVERTON: Zverencom Carla Ancelottiho patrí v ligovej tabuľke 8.miesto, v doterajších 34 zápasoch získali na svoje konto 55 bodov (16 výhier, 7 remíz, 11 prehier). Ich skóre je v tejto sezóne aktívne, 46 strelených gólov oproti 42 inkasovaným. V posledných troch ligových vystúpeniach si pripísali na svoje konto šesť bodov (2 výhry, prehra). V poslednom ligovom zápase uspeli na horúcej pôde West Hamu United, ktorý zdolali najtesnejším rozdielom po presnom zásahu Calverta-Lewina.

SHEFFIELD: Zverenci Paula Heckingbottoma nezvádli v tejto sezóne boj o záchranu, v tabuľke im patrí posledné 20.miesto, v doterajších 35 zápasoch získali chudobných 17 bodov (5 výhier, 2 remízy, 28 prehier). Ich skóre je vysoko pasívne, súperom strelili iba 18 gólov, na druhej strane inkasovali až 62-krát. V posledných troch ligových zápasoch získali tri body (2 prehry, výhra). V poslednom ligovom vystúpení podľahli na domácom štadióne Crystalu Palace 0:2.

V prvom vzájomnom súboji tejto sezóny sa z troch bodov tešil Everton, ktorý uspel na ihrisku Sheffieldu United po presnom zásahu Sigurdssona.

Z pozície komentátora sa vám bude hlásiť Igor Tabiš.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:00.