Zlín – Opava 1:1 (kon.) | Plzeň – Příbram 3:3 (kon.) | Brno – Mladá Boleslav 2:3 (kon.)
Bohemians – Liberec 3:0 (kon.)
FC Viktoria Plzeň
3:3 (1:2)
FK Příbram
Sobota 08.05.2021, 17:00 • Doosan Arena, Plzeň • Česká FORTUNA:LIGA • 31. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Vitajte pri sledovaní 31. kola českej futbalovej Fortuna ligy, kde nás čaká súboj piateho mužstva proti predposlednému. Plzeň v poslednom kole dostala debakel od Slavie, ktorá v domácom prostredí po víťazstve 5:1 oslavovala titul. Viktoria potrebuje v posledných piatich kolách zabojovať o štvrté miesto, ktoré by znamenalo istotu účasti v pohárovej Európe a momentálne stráca na Slovácko iba dva body. Naopak Příbram stráca štyri kolá pred koncom na záchranu šesť bodov, takže dnes hostia majú veľkú motiváciu pobiť sa o tri body. Zápas by preto rozhodne nemal nudiť a nechajme sa prekvapiť, aké skóre bude na konci svietiť na výsledkovej tabuli.

FC Viktoria Plzeň: A. Hruška – Limberský, Brabec, Kaša, M. Havel – Al. Čermák, Kalvach, Káčer – J. Kopic, Beauguel, Ba Loua.
    Náhradníci: Sváček – Hejda, Kayamba, Hybš, Ondrášek, Falta, P. Šulc.

1.FK Příbram: Šiman – Lubega, O. Kingue, S. Kingue, Mezera – Nový, T. Pilík, Soldát, Tregler (C) – Vávra, Zorvan.
    Náhradníci: Kočí – Vilotić, Dočekal, Januška, Jan Rezek, Antwi, Voltr..

1

1
    Prvý útok domácich zastavil obranca hostí Mezera, ktorý dokázal odhlavičkovať pred Kopicom.

2
    Plzeň si hneď v druhej minúte vybojovala rohový kop, ale Káčer ho rozohral len nakrátko a zatiaľ do pokutového územia neprichádza center.

3
    Ba Loua sa rozhodol odcentrovať z ľavej strany, ale tam je pozorná defenzíva hostí, ktorá je pod tlakom od začiatku zápasu.

4
    A na druhej strane mohol otvoriť skóre stretnutia Lubega, ktorému sa odrazila lopta do šprintu, ale jeho zakončenie zblokoval v poslednej chvíli Kaša.

5
    Plzeň si musí dávať pozor na podobné chyby v defenzíve, inak môže inkasovať lacný gól.

6
    Hra sa nám presunula do stredu, kde sa obe mužstvá naťahujú o držanie lopty, čo môže vyhovovať Příbramu.

7
    Pre hostí prišla príležitosť ohroziť domácu bránu po získanom faule, ale center do pokutového územia nenašiel nikoho v zelenom drese.

8
    Aj keď Plzeň začala veľmi sebavedomo, tak ešte nedostala priestor vystreliť na bránu hostí.

9
    Až v tejto chvíli evidujeme prvú strelu zo strany Plzne, ktorú obstaral Kalvach, ale netrafil priestor troch žrdí.

10
    Zaujímavý útok hostí skončil centrom Mezeru, ktorý chytil Hruška a na druhej strane už Ba Loua získal druhý rohový kop pre domácich.

11
    Veľmi prehustený priestor pred šestnástkou hostí, ktorý nedokázal prestreliť Kalvach.

12
    Z ďalšieho rohového kopu sa dostal k hlavičke Kopic, ale nepodarilo sa mu ju stlačiť dole, a preto tiež netrafil bránu.

13
    Zatiaľ sa určite nenudíme, pretože obidve mužstvá sa snažia hrať ofenzívne.

14
    Tím Příbram práve strelil gól! A hostia sa dostávajú šokujúco do vedenia, keď Lubega si vybojoval dobrým napádaním loptu na útočnej polovici a z ľavej strany dokázal poslať pekný center do šestnástky, na ktorý si nabehol nikým nepokrytý TOMÁŠ PILÍK a prudkou hlavičkou nedal žiadnu šancu Hruškovi. Plzeň tak bude musieť vývoj zápasu. Asistencia: Lubega

16
    Domáci okrem inkasovaného gólu musia riešiť ďalší problém, pretože Limberský má zdravotné problémy a pravdepodobne bude musieť nútene striedať.

17
    Žltú kartu dostáva Tomáš Pilík (1.FK Příbram).

18
    Striedanie v tíme FC Viktoria Plzeň: z ihriska odchádza David Limberský, prichádza Šimon Falta.

19
    Havel dal nepríjemný šlapák Zorvanovi, takže hostia môžu zostať na útočnej polovici.

20
    Domáci naďalej dávajú priestor Příbrami na kombináciu a nedokážu si loptu vybojovať naspäť.

21
    Hostia si znova vybojovali dobrú príležitosť, keď sa Vávra odpútal od Havla v šestnástke, ale jeho strieľaný center nenašiel žiadneho spoluhráča na zadnej tyči.

22
    Plzeň pôsobí zaskočene a nedostáva žiaden priestor na nádych od výborne pripraveného súpera.

23
    Tím Příbram práve strelil gól! Hostia sa dostávajú do dvojgólového vedenia, keď nádherný gól z veľkej vzdialenosti pridáva MARTIN NOVÝ a brankár Hruška nedokázal rýchlo zareagovať. Bola to naozaj krásne umiestnená strela k ľavej tyči a hostia majú našliapnuté za dôležitými tromi bodmi. Bez asistencie

25
    Plzeň musí streliť tri góly, aby sa dostala na štvrté miesto, čo je rozhodne veľká výzva, avšak času do konca je stále dosť.

26
    Naopak Příbram sa zrejme stiahne do defenzívy, pretože dvojgólové vedenie je v tejto fáze zápasu veľmi výhodné.

28
    Domáci sa snažia niečo vymyslieť, ale Kopicova strela bola mizerná oproti gólu Nového z pred malej chvíle.

29
    Takmer sa k strele na bránu dostal Káčer, ale ani táto strela nešla priamo na brankára hostí Šimana, pretože bola zblokovaná na rohový kop.

30
    Obliehane pokutového územia pokračuje, ale centrovaná lopta do pokutového územia končí v rukách Šimana.

31
    Plzeň si vybojovala priamy kop z výbornej pozície, pretože Soldát fauloval Čermáka tesne pred pokutovým územím.

32
    Kalvach dobre obstrelil múr, ale kapitán hostí Tregler odhlavičkoval a ani tento pokus tak neletel na bránu Příbramu.

33
    Hostia sa snažia aspoň dostať loptu na chvíľu z vlastnej polovice, pretože domáci už majú dosť veľkú územnú prevahu.

34
    Presne toto vyhovuje Příbramu, keď iba dvojica hráčov Zorvan a Vávra dokázala dlhší čas podržať loptu na útočnej polovici.

35
    Brabec sa dostal do problémov, ale Lubegovi chýbalo pár krokov, aby sa dostal do stopercentnej šance pred Hruškom.

36
    Domáci sa už tak ľahko nedostávajú pred pokutové územie hostí, takže ani z tohto pohľadu sa dnešný zápas nevyvíja pre Plzeň vôbec dobre.

38
    Hra je teraz prerušená, pretože v pokutovom území domácich sa hlavou nepríjemne zrazili dvaja hráči.

39
    Po rozohrávke sa Plzeň dostala do najväčšej šance zápasu, keď si Havel výborne nabehol na kolmicu Káčera, ale z bezprostrednej blízkosti už neprekonal Šimana.

40
    Čas v prvom polčase sa kráti a Příbram je blízko k tomu, aby si udržala do kabín dvojgólové vedenie.

41
    Aj keď sa z rohu hostia nedostali k zakončeniu, tak sa znova trochu priblížili ku koncu prvého polčasu.

43
    Nespokojní fanúšikovia Plzne už skandujú pokrik, ktorý smerujú proti trénerovi Adriánovi Guľovi.

44
    Ešte jedna príležitosť pred koncom úvodného polčasu pre Plzeň z priameho kopu, takže uvidíme, kto bude strieľať tentokrát.

45
    Ba Loua dokázal zakončiť ponad múr, ale tesne netrafil priestor troch žrdí, takže Šiman opäť bez zákroku.

45+1
    Ešte tri minúty nadstaveného času, čo je dosť na vypracovanie si prípadnej šance pre obe mužstvá.

45+2
    Hlavný rozhodca v tejto chvíli prehodnocuje prostredníctvom VAR-u súboj Kalvacha s Lubegom, kde sa hosťujúci útočník dožadoval karty.

45+3
    Nič nedovolené na tomto súboji rozhodca nenašiel, takže pokračujeme ďalej bez vylúčenia Kalvacha.

45+4
    Prvý polčas pokračuje napriek tomu, že už vypršal nadstavený čas a Plzeň si vybojovala rohový kop.

45+5
    Viktoria Plzeň dala gól! Plzni sa podarilo v úplnom závere prvého polčasu znížiť, keď sa po rohovom kope presadil JEAN-DAVID BEAUGUEL, ktorý sa doslova pretlačil k hlavičke a aj so šťastím ju dopravil do siete za chrbát Šimana! Hosťujúci hráči protestujú, že už sa nemalo hrať, ale gól platí. Asistencia: Čermák

45+5

Plzeň prekvapivo nenapĺňa rolu favorita proti Příbrami, pretože hostia odskočili určite zaslúžene do dvojgólového vedenia po góloch Pilíka a Nového. Domáci mali možno územnú prevahu, ale neboli dlho v ofenzíve tak nebezpečný ako Příbram. Napokon sa však Plzni podarilo znížiť v hodine dvanástej zásluhou Beauguela, takže druhý polčas je ešte otvorenejší vďaka tomuto kontaktnému gólu. Příbram sa však bude snažiť udržať svoje vedenie, pretože dnešné víťazstvo by ich priblížilo k záchrane. Druhý polčas začína približne 18:05.

46

46
    Striedanie v tíme FC Viktoria Plzeň: z ihriska odchádza Miroslav Káčer, prichádza Zdeněk Ondrášek.

47
    Pomalý štart do druhého polčasu, ale hrať útočne musí Plzeň a nie Příbram.

48
    Plzeň sa dostala k lopte a môže začať svoju cestu za vyrovnaním v druhom polčase.

49
    A takmer sa to domácim podarilo hneď v prvom útoku, lebo Kopic jemným centrom našiel hlavu čerstvého Ondráška, ale ten z dobrej pozície netrafil bránu.

50
    Ďalšie dve veľké príležitosti pre Ondráška, ktorého najprv fantasticky vychytal Šiman po centri Brabca a následne z ďalšieho centru hlavičkoval len tesne vedľa.

51
    Uvidíme, či náhodou nebudú Plzeň tieto nevyužité šance mrzieť, ale ak budú domáci pokračovať v tomto tempe, tak by si mali vypracovať aj ďalšie.

52
    Hostia sú hlboko stiahnutí a teraz blokujú strelu Kalvacha, ale zatiaľ sa v druhom polčase nedostali poriadne k lopte.

53
    Konečne rýchly brejk zo strany hostí, ktorý bol zakončený nepresným centrom Zorvana, ale sympatická snaha Příbramu.

54
    Domáci mali k dispozícii štandartnú situáciu, ktorú hostia prežili bez najmenších problémov.

55
    Striedanie v tíme FC Viktoria Plzeň: z ihriska odchádza Jean-David Beauguel, prichádza Pavel Šulc.

56
    Plzeň stratila pre zranenie v dnešnom zápase už druhého hráča, čo nie sú dobré správy pre Guľu do ďalších dôležitých zápasov na konci sezóny.

57
    Znova čerstvý hráč na ihrisku z pohľadu domácich mohol vyrovnať, ale Šulcovu strelu z uhla dokázal vyraziť nohou do bezpečia Šiman.

58
    Tlak Plzne pokračuje, ale Šulcov ďalší pokus spoza šestnástky už neletel na bránu hostí.

59
    Hostia si môžu na chvíľu vydýchnuť, lebo sa dostali k lopte po faule a môžu ju podržať ďaleko od brány Šimana.

60
    Defenzívu hostí je ťažké prekonať, pretože bránia takmer všetci hráči a ani teraz nepustili strelu Kalvacha a faulovaný bol hosťujúci Vávra.

62
    Rohový kop domácich nepriniesol žiadnu šancu, ale Nový neúmyselne a nebezpečne trafil svojho spoluhráča pri odkope.

63
    Příbramu samozrejme aj vyhovuje naťahovať čas, ale napriek tomu by sa to malo zohľadniť na nadstavenom čase.

65
    Žltú kartu dostáva Jakub Brabec (FC Viktoria Plzeň).

66
    Žltú kartu dostáva Steve Kingue (1.FK Příbram).

67
    Hostia mohli rozhodnúť po dobre zvládnutom protiútoku, keď Pilík našiel na hranici šestnástky Vávru, ale jeho tvrdú strelu vyrazil Hruška.

68
    Obidve mužstvá začínajú hrať tvrdšie, čoho výsledkom sú aj dve žlté karty v krátkom slede.

69
    Hráči hostí sa obetavo vrhajú do striel a stále nič neprechádza až k Šimanovi, ktorý stále nemusel zasahovať.

71
    Viktoria Plzeň dala gól! Ale domáci strieľajú aj vyrovnávajúci gól po rohovom kope, keď sa lopta so šťastím odrazila Treglera najprv do tyče a následne ju už dorazil do prázdnej brány JAKUB BRABEC! Plzeň za svoj tlak v druhom polčase dostala zaslúženú odmenu a záver tak bude poriadne dramatický. Bez asistencie

72
    Striedanie v tíme 1.FK Příbram: z ihriska odchádza Stanislav Vávra, prichádza Emmanuel Antwi.

73
    Domáci smerujú za víťazným gólom, ale v tejto chvíli nemali toľko šťastia na odrazenú loptu ako v predchádzajúcej situácii.

74
    Příbram mala svoju šancu, keď mohla rozhodnúť, ale teraz sa bude snažiť udržať aspoň remízu.

75
    Do konca ešte niečo vyše štvrťhodinu, čo je dostatok priestoru pre Plzeň na rozhodnutie, čím by dokonala fantastický obrat.

76
    Striedanie v tíme 1.FK Příbram: z ihriska odchádza Tomáš Pilík, prichádza Jan Rezek.

77
    Rezek nedovolene zakročil proti Ba Louovi, takže príležitosť poslať do pokutového územia center.

78
    Celá akcia bola zakončená centrom Šulca, ktorý našiel len pripraveného Šimana.

80
    Žltú kartu teraz dostala aj lavička hostí, pretože z nej bola hodená fľaša na hraciu plochu.

81
    Čas rýchlo uteká a Plzeň predsa len poľavila, čo sa jej môže vypomstiť tým, že napokon nestrelí víťazný gól.

82
    Defenzíva hostí je v plnej pohotovosti a nechce nechať žiadny priestor domácim, lenže píska sa faul v zaujímavom priestore.

83
    Příbram prežila centre do pokutového územia a lopta sa zrazu dostala na zabudnutého Lubegu za domácou obranou, ale samostatný nájazd zakončil veľmi zle a Hruška si pripísal dôležitý zákrok.

84
    Hra je prerušená pre ošetrovanie hráča hostí, ale Lubegu asi bude mrzieť po zápase zahodená tutovka, ktorou mohol priblížiť Příbram k trom bodom.

86
    Striedanie v tíme FC Viktoria Plzeň: z ihriska odchádza Adriel D´Avila Ba Loua, prichádza Joel Ngandu Kayamba.

87
    Blížime sa k záveru riadneho hracieho času a hostia dostávajú loptu na útočnú polovicu, ich snaha skončila nepresnou strelou Rezka.

88
    Veľmí nepríjemný pohľad na hosťujúceho kapitána Treglera, ktorý si pri snahe zatiahnuť Kayambu privodil zranenie svojho ramena.

88
    Žltú kartu dostáva Jaroslav Tregler (1.FK Příbram).

89
    Striedanie v tíme 1.FK Příbram: z ihriska odchádza Jaroslav Tregler, prichádza Stefan Vilotić.

90+1
    Viktoria Plzeň dala gól! Domáci dokonávajú svoj obrat symbolicky v prvej minúte nadstaveného času, keď pravdepodobne rozhodujúci gól strieľa ZDENEK ONDRÁŠEK po tom, čo loptu neudržal Šiman vo svojej náruči po tvrdej strele od Kalvach z diaľky. Příbram tak pyká za nevyužitú tutovku Lubegu a vyzerá to, že definitívne prehajdákala nádejné dvojgólové vedenie. Bez asistencie

90+2
    Celkovo päť minút bolo pridaných, takže ešte malá nádej pre hostí žije, ale domáci majú všetko vo vlastných rukách.

90+4
    Plzeň loptu vytláča ďaleko od brány Hrušku a už sa blíži posledná minúta, takže Příbram bude musieť všetko vrhnúť do útoku.

90+5
    Pravdepodobne jeden z posledných útokov hostí bol zastavený a vyzerá to už dosť beznádejne.

90+6
    Tím Příbram práve strelil gól! Ale hosťom sa podaril malý futbalový zázrak vďaka FILIPOVI ZORVANOVI, ktorý vystrelil z prvej z diaľky hneď ako sa k nemu dostala lopta a dokázal zaskočiť Hrušku, ktorý už loptu nevytlačil nad brvno! Příbram si tak predsa len odvezie z Plzne v konečnom zúčtovaní asi zlatý bod a domáci sa tak nedostanú na štvrté miesto. Bez asistencie

90+6

Videli sme fantastický zápas medzi Plzňou a Příbramom, ktorý skončil po šesťgólovej prestrelke remízou 3:3. Hostia mali až do konca úvodného dejstva nakročené k víťazstvu po góloch Pilíka a Nového. Plzeň strelila kontaktný gól v úplnom závere prvého polčasu vďaka Beauguelovi. V druhom polčase sa domácim podarilo vývoj otočiť, keď sa po dvoch dorážkach presadili Brabec a Ondrášek. Hostia však zopakovali podobný kúsok aký sa podaril Plzni na konci prvého polčasu a pre záchranu dôležitý jeden bod vystrelil pre Příbram Zorvan. Bola to dráma až do konca, ktorá skončila asi zaslúženou deľbou bodov. Ja vám ďakujem za pozornosť a teším sa na vás nabudúce! (19:05:37)

Filip Kosnáč

Góly: 45+5. Beauguel, 71. Brabec, 90+1. Ondrášek – 14. T. Pilík, 23. Nový, 90+6. Zorvan

Karty:   65. Brabec (PLZ) – 17. T. Pilík (PRI), 66. S. Kingue (PRI), 88. Tregler (PRI)

Držení míče: 59 % : 41 %.
    Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 10:3. Rohy: 14:2. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 12:20.
    FC Viktoria Plzeň: A. Hruška – Limberský (18. Falta), Brabec (C), Kaša, M. Havel – Al. Čermák, Kalvach, Káčer (46. Ondrášek) – J. Kopic, Beauguel (55. P. Šulc), Ba Loua (86. Kayamba).

FK Příbram: Šiman – Mezera, S. Kingue, O. Kingue, Nový – Vávra (72. Antwi), Tregler (C) (89. Vilotić), Zorvan, Soldát, T. Pilík (76. Jan Rezek) – Lubega.
    Náhradníci: Kočí – Vilotić, Dočekal, Januška, Jan Rezek, Antwi, Voltr.