Dunajská Streda – Žilina 2:1 (kon.) | Trenčín – Zlaté Moravce 3:0 (kon.) | Senica – Nitra 1:0 (kon.)
Michalovce – Ružomberok 2:1 (kon.) | Sereď – Pohronie 0:1 (kon.)
FK Senica
1:0 (0:0)
FC Nitra
Sobota 01.05.2021, 17:00 • Senica • Niké liga • 7. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Vážení čitatelia! Vitajte pri sledovaní on-line textového prenosu! Dnes sa zameriame na zápas 7.kola nadstavbovej časti Fortuna ligy skupiny o udržanie sa FK Senica – FC Nitra. Poďme si v krátkosti predstaviť aktuálnu formu oboch celkov.

SENICA: Futbalistom Senice patrí v ligovej tabuľke 10.miesto, na Záhorákov čaká v skupine o záchranú ďalší šesťbodový zápas. Zverenci Karola Praženicu získali v 28 zápasoch rovnaký počet bodov (7 výhier, 7 remíz, 14 prehier). Ich skóre je v tejto sezóne pasívne, svojim súperom nastrieľali 28 gólov, inkasovali až 46-krát. V posledných troch ligových zápasoch získali štyri body (výhra, remíza, prehra). V poslednom súboji si na domácom štadióne proti Michalovciam rozdelili so súperom po bode. Hostia sa ujali vedenia v 29.minúte zápasu, kedy sa presadil Popovits. Senica odpovedala pred odchodom do kabín, v 42.minúte sa po rohovom kope presadil Asanović.

NITRA: Futbalisti Nitry sa v ligovej tabuľke nachádzajú na 11.mieste, mužstvo spod Zobora sa zo všetkých síl napriek finančným problémom snaží o udržanie v najvyššej súťaži. Zverenci Michala Ščasného získali v 28 zápasoch 27 bodov (7 výhier, 6 remíz, 15 prehier). Ich skóre je v tejto sezóne pasívne, strelili 26 gólov a inkasovali až 47-krát. V posledných troch ligových zápasoch získali iba jeden bod (remíza, 2 prehry). V poslednom vystúpení uhrali na ihrisku Pohronia bezgólovú remízu.

V sobotu pôjde už o štvrtý vzájomný zápas oboch mužstiev v tejto sezóne. V dvoch prípadoch sa zrodil nerozhodný výsledok, v jednom prípade sa z troch bodov tešila Senica.

5.kolo: Senica – Nitra 0:0
    16.kolo: Nitra – Senica 1:1 (Faško – Malec)
    5.kolo nadstavby: Nitra – Senica 0:3 (Malec, Guba, Košťál)

Z pozície komentátora sa vám bude hlásiť Igor Tabiš.

FK Senica: Vliegen – Addo, Ljubičić, Carrillo, Šimčák – Totka, Gamboš – Košťál, Piroska, Guba – Malec.
    Náhradníci: Fryšták – Nemec, Hornyák, Gallovič, Duda, Mašulovič, Majdan, Turčák, Malý.

FC Nitra: Šípoš – Fabiš, Ba, Kolčák, Çelebi – Zejnullahu, Chríbik – Šefčík, Mustafič, Kindsvater – Franko.
    Náhradníci: Trnovský – Šuľa, Kurt, Chobot, Danek, Spáčil, Jendrišek, Regäsel, Tancík.

Rozhodčí: Kráľovič – Štrbo, Jánošík.

1

2
    Domáci začínajú aktívne, Malec vysunul Gubu, ktorého center z pravej strany nenašiel v šestnástke hostí adresáta.

3
    Šimčák získal loptu na ľavej strane, domáci obranca sa pokúšal vysunúť Košťála, jeho prihrávka bola zblokovaná. Nasleduje autové vhadzovanie domácich.

4
    Pri lopte prvýkrát aj hostia, Šípošov dlhý nákop je ale nepresný a tak nasleduje autové vhadzovanie Senice.

5
    Senica začína postupný útok z vlastnej polovice, Gamboš našiel na krídle Košťála, ktorý sa ale nedokázal presadiť v súboji proti Fabišovi.

6
    Addo nemal smerom dopredu komu prihrať, domáci futbalista tak posiela loptu späť na vlastnú polovicu.

7
    Hostia na polovici svojho súpera, Fabiš pošle loptu do hry z autového vhadzovania. Zejnullahu získava pre Nitru prvý rohový kop v zápase.

8
    Domáca obrana zvládla rohový kop svojho súpera, Senica má k dispozícii autové vhadzovanie.

9
    Nedovolene zastavený na pravej strane prenikajúci Addo, priamy voľný kop pre domáce mužstvo.

10
    Gamboš nakopáva loptu do šestnástky, jeho prihrávka nenašla nikoho z domácich futbalistov.

11
    Po dlhej nakopnutej lopte vyhral hlavičkový súboj domáci útočník Malec, nikto z jeho spoluhráčov sa ale k lopte nedostal. Lopta už v moci hosťujúceho brankára Šípoša.

12
    Nebezpečný strieľaný center do šestnástky domácich z kopačky Fabiša, Senica nakoniec celú situáciu zvládla.

13
    Z ľavej strany centruje nepresne Kindsvater, okamžite po rýchlom protiútoku získava autové vhadzovanie pre Senicu domáci kapitán Piroska.

14
    Hra je prerušená, senický kapitán Piroska ostáva ležať po tvrdom súboji na zemi. Lekársky tím Senice už na hracej ploche.

15
    Žltú kartu dostáva Benjamin Kindsvater (FC Nitra).

15
    S domácim kapitánom to nevyzerá vôbec dobre, jeho ďalšie pokračovanie v zápase je otázne.

16
    Pokračujeme v hre ďalej, pri lopte už hosťujúci tím. Franko nespracoval dlhú nakopnutú loptu na polovici domácich.

17
    Malec pristavil loptu na strelu Gambošovi, pokus domáceho záložníka vyráža Šípoš dobrým zákrokom na rohový kop.
    17. Martin Gamboš (SEN)

18
    Piroska sa snažil nájsť dlhou loptou Košťála, prihrávka domáceho futbalistu bola zblokovaná.

19
    Ljubičić je v súboji pri postrannej čiare faulovaný, nasleduje priamy voľný kop pre Senicu.

20
    Domáci sa pri rohovom kope nedokázali presadiť, útočného faulu sa dopustil Edmund Addo.

21
    Çelebiho ťažké autové vhadzovanie nedokázal Šefčík udržať na hracej ploche, nasleduje odkop od obrány domácich.

22
    Piroska nedokázal spracovať dlhé autové vhadzovanie, hostia loptu odkopávajú ďaleko od vlastnej šestnástky.

23
    Senica začína ofenzívnu akciu z vlastnej polovice, Addo spracoval ťažkú loptu, Gamboš následne ale stráca loptu pred šestnástkou a akcia domácich tak končí.

24
    Nepresná prihrávka Gubu, Nitra sa snaží o rýchly protiútok, kombinácia hostí je rovnako nepresná.

25
    Piroska vysunul po pravej strane Košťála, domáci krídelník si obhodil Djibyho Ba, loptu si ale predkopol príliš ďaleko a tak nasleduje odkop od brány Šípoša.

26
    Nitra na polovici svojho súpera, hostia majú k dispozícii autové vhadzovanie.

27
    Malec nespracoval dlhý nákop, domáci ale pokračujú ďalej vo svojej útočnej aktivite.

28
    Zdalo sa, že Guba vybojoval v súboji proti Fabišovi autové vhadzovanie, hlavný rozhodca má ale iný názor a vhadzovať tak budú hostia.

29
    Kolčák zastavil v strede ihriska Pirosku nedovolene, nasleduje priamy voľný kop Senice. Guba sa následne nepresadil pri rohovej zástavke cez brániaceho Fabiša.

30
    Úvodná tretina dnešného zápasu je za nami, držanie lopty vyzerá momentálne takto: 53% – 47%.

31
    Veľká chyba domáceho brankára Vliegena, k strele sa nakoniec dostal Kindsvater, ktorého pokus smerujúci do prázdnej brány zastavil na bránkovej čiare Gamboš. Nasleduje rohový kop hostí.
    31. Benjamin Kindsvater (NIT)

32
    Malec neudržal ťažkú loptu na hracej ploche, autové vhadzovanie pre Nitru na vlastnej polovici.

33
    Kindsvater sa nepresadil v súboji proti Šimčákovi, následne ale centruje do šestnástky domácich Mustafič, Ljubičić odkopáva loptu do bezpečia.

34
    Ljubičićova kolmá prihrávka z obrany je nepresná, Šípoš pošle loptu do hry odkopom od vlastnej brány.

35
    Fabiš našiel na hranici šestnástky svojho spoluhráča, Zejnullahu to skúsil strelou spoza šestnástky, jeho pokus bol ale veľmi nepresný.

36
    Šimčák sa presadil v súboji na ľavej strane, k lopte sa dostal Guba, ktorého strelu obrana hostí zblokovala.

37
    Center v podaní Adda z pravej strany končí mimo hracej plochy, odkop od brány hostí.

38
    V strede ihriska faulovaný Djiby Ba, priamy voľný kop pre hostí.

39
    V strede ihriska sa lopty zmocnili hostia, ich následná prihrávka ale nebola presná.

40
    Košťál sa v súboji proti Kolčákovi nepresadil, domáci krídelník nezískal vo vnútri šestnástky ani rohový kop.

41
    Šimčák našiel na krídle Gubu, center domáceho krídelník ľavačkou bol veľmi nepresný. Odkop od brány Šípoša.

42
    Žltú kartu dostáva Samuel Šefčík (FC Nitra).

42
    Veľmi tvrdý zákrok predviedol Šefčík na domáceho kapitána Pirosku, futbalista Nitry môže byť rád, že obstál iba so žltou kartou.

43
    Domáci kapitán je opäť ošetrovaný, hra je zatiaľ prerušená.

44
    Pokračujeme ďalej v hre, zdá sa, že zápas sa pre kapitána Senice definitívne končí.

45
    Striedanie v tíme FK Senica: z ihriska odchádza Juraj Piroska, prichádza Dominik Duda.

45
    Hlavný rozhodca pridáva v prvom polčase dve minúty.

45+1
    Dlhé autové vhadzovanie Šimčáka končí iba v rukaviciach hosťujúceho brankára.

45+2
    Zejnullahu neposlal z rohového kopu do šestnástky domácich ideálny center, Senica sa ubránila.

45+3

Prvý polčas zápasu medzi Senicou a Nitrou je za nami. Do zápasu vstúpili aktívnejšie domáci futbalisti, ktorí sa snažili smerom dopredu niečo vymyslieť. Naopak hostia boli pasívni, zväčša iba bránili na vlastnej polovici. Na domácej strane mohol otvoriť skóre zápasu v 17.minúte Gamboš, hosťujúci brankár Šípoš jeho strelu dobre vyrazil. Paradoxne to boli hostia, ktorí mali najväčšiu príležitosť prvého polčasu, po Kindsvaterovej strele do prázdnej brány zachránil Senicu pred gólom Gamboš. Po prvom polčase je tak stav zápasu bezgólový. Zhruba o 15 minút začne druhý polčas.

46

46
    Striedanie v tíme FC Nitra: z ihriska odchádza Ekin Çelebi, prichádza Jakub Tancík.

47
    Šimčákov center z ľavej strany si spracoval Košťál, domáci krídelník sa ale k zakončeniu nedostal. Loptu má brankár hostí Šípoš.

48
    Addo hľadal vpredu Dudu, domáci futbalista loptu nespracoval a tak útočia hostia.

49
    Na pravej strane nezvládol spracovanie Addo, nasleduje autové vhadzovanie pre Nitru. Následne je Gambošom faulovaný Mustafič.

50
    Šefčík teraz fauluje Gamboša, lopta pre domácich na vlastnej polovici. K strele z vnútra šestnástky sa dostal Košťál, jeho pokus Šípoš zlikvidoval.

51
    Na oboch stranách viacero nepresných prihrávok, Kindsvater nebol faulovaný Addom a tak hra pokračuje ďalej.
    51. Eroll Zejnullahu (NIT)

52
    Spoza šestnástky vystrelil technicky hosťujúci Zejnullahu, ktorého pokus trafil ľavú žrď Vliegenovej brány.

53
    Hra je prerušená, na zemi ostáva ležať domáci stopér Ljubičić, ktorý je už na ihrisku ošetrovaný.

54
    Malec vyhral hlavičkový súboj, prihrávka Košťála ale nie je presná. Následne si Duda dobrým prienikom vypýtal faul. Priamy voľný kop pre Senicu.

54
    Striedanie v tíme FK Senica: z ihriska odchádza Marin Ljubičić, prichádza Jakub Nemec.

55
    Zdalo sa, že Šípoš neudržal vysokú loptu, domáci Guba ale fauloval a tak akcia Senice končí.

56
    Žltú kartu dostáva Matej Franko (FC Nitra).

56
    Striedajúci Nemec predĺžuje loptou hlavou na Carrilla, domáci stopér sa k zakončeniu hlavou nakoniec nedostal.

57
    Gamboš sa rozhodol z ľavej strany vystreliť, domáci záložník trafil iba bočnú sieť brány Šípoša. Domáci sú aj v úvode druhého polčasu aktívnejším mužstvom. Z voleja zakončoval Duda, loptu ale netrafil ideálne.

58
    Na zemi končí Košťál, hlavný rozhodca píska faul hosťujúceho hráča.

59
    Na Šimčákov center si naskočil striedajúci Nemec, Šípoš v bráne hostí loptu vyráža. Nasleduje rohový kop domácich.

60
    Hostia zahrali pred vlastnou šestnástkou rukou a tak má Senica k dispozícii zaujímavý priamy voľný kop.

60
    Senica dala gól!
    MARTIN KOŠŤÁL predviedol fantasticky priamy kop, na ktorý bol hosťujúci brankár Šípoš prikrátky. Nádherný gól domáceho futbalistu – 1:0! Bez asistencie.
    60. Martin Košťál (SEN) - 1:0

62
    Striedanie v tíme FC Nitra: z ihriska odchádza Benjamin Kindsvater, prichádza Marian Chobot.

62
    Striedanie v tíme FC Nitra: z ihriska odchádza Matej Franko, prichádza Erik Jendrišek.

63
    Nedovolený zákrok na Maleca, priamy voľný kop na polovici hostí pre Senicu.

64
    Addo neuspel v rohu ihriska v súboji proti Tancíkovi, loptu majú na svojich kopačkách hosťujúci futbalisti.

65
    Mustafič nezvládol prihrávku a tak do úniku vyráža domáci útočník Malec.

66
    Duda získava loptu v strede ihriska, následný center Gamboša na Maleca nie je presný. Senica zostáva pri lopte.

67
    Malec sa dobre uvoľnil, jeho spätná prihrávka do šestnástky hostí už ale nebola presná.

68
    Mustafičov prienik zastavil na ľavej strane domáci obranca Šimčák.

69
    K zakončeniu po prihrávke Chobota sa dostal vo vnútri šestnástky Jendrišek, najskúsenejší hráč hostí vybojoval pre Nitru rohový kop.

70
    Mustafičova tečovaná strela vystrašila domáceho brankára Vliegena, nasleduje ďalší roh hostí.

70
    Striedanie v tíme FK Senica: z ihriska odchádza Martin Košťál, prichádza Vladimír Majdan.

71
    Striedanie v tíme FK Senica: z ihriska odchádza Marko Totka, prichádza Dávid Gallovič.

71
    Striedanie v tíme FK Senica: z ihriska odchádza Dávid Guba, prichádza Boris Turčák.

71
    Hra je prerušená, po tvrdom zákroku končí na zemi domáci záložník Gamboš.

72
    Striedanie v tíme FC Nitra: z ihriska odchádza Eroll Zejnullahu, prichádza Yani Regäsel.

72
    Striedanie v tíme FC Nitra: z ihriska odchádza Samuel Šefčík, prichádza Patrik Danek.

73
    Gamboš hľadal dlhou prihrávkou striedajúceho Majdana, lopta ale končí za čiarou, nasleduje autové vhadzovanie Nitry.

74
    Pri lopte teraz hostia na polovici svojho súpera, domáci bránia v hĺbokom bloku. V závere zápasu sa budú spoliehať na rýchle protiútoky.

75
    Senica teraz kombinuje na polovici svojho súpera, domáci kontrolujú priebeh zápasu.

76
    Nepresná kombinácia Nitry na polovici domácich, autové vhadzovanie pre Senicu.

77
    Nedovolený zákrok Dudu, Nitra rozohrá štandardku z vlastnej polovice.

78
    Turčák v súboji proti Danekovi získava pre domácich priamy voľný kop. K zakončeniu sa takmer dostal striedajúci Nemec, na poslednú chvíľu mu obrana hostí loptu zobrala.

79
    Malec podľa hlavného rozhodcu fauluje, domácemu útočníkovi sa toto rozhodnutie pochopiteľne nepáči.

80
    Do veľkej šance sa dostal po prihrávke Adda striedajúci Turčák, ten ale zakončenie nezvládol. Nasleduje rohový kop Senice.
    80. Boris Turčák (SEN)

81
    Do konca dnešného zápasu ostáva posledných 10 minút, držanie lopty vyzerá takto: 55% – 45%.

82
    Gamboš si v súboji o loptu počínal nedovolene, hlavný rozhodca píska faul domáceho záložníka.

83
    Obrovskú tutovku mal na kopačkách Gallovič, striedajúci hráč ukážkovo vybojoval loptu, prešiel až do šestnástky kde ale nedokázal prekonať Šípoša.
    83. Dávid Gallovič (SEN)

84
    Po rohovom kope Dudu hlavičkuje aktívny Nemec, domáci stopér ale bránu hostí netrafil.

85
    Nákop Carrilla na Maleca je nepresný, loptu chytá brankár hostí Šípoš.

86
    Jendrišek získava po autovom vhadzovaní pre svoje mužstvo rohový kop.

87
    Djiby Ba v tvrdom súboji na hranici šestnástky proti Addovi, hlavný rozhodca ale píska postavenie mimo hry v podaní hosťujúceho stopéra.

88
    Turčák našiel prihrávkou Maleca, ktorý sa dostal až do vnútra šestnástky, zakončenie domáceho útočníka tesne minulo bránu hostí.

89
    V závere zápasu sa hostia pokúšajú o vyrovnanie. Senica zatiaľ bráni bez problémov.

90
    Žltú kartu dostáva Martin Gamboš (FK Senica).

90
    Hlavný rozhodca nadstavuje v druhom polčase tri minúty.

90+1
    Senica s rohovým kopom, domáci rozohrali túto štandardku na krátko a snažia sa získať čo najviac cenných sekúnd.

90+2
    Domáci držia loptu ďaleko od svojej brány v rohu ihriska.

90+3
    Turčák sa tlačil do šestnástky, domáceho hráča zastavil kapitán hostí Kolčák. Nitra má k dispozícii posledný útok v zápase. Prihrávka na Chobota ale nie je presná, nasleduje odkop od brány Vliegena.

Fauly: 13:19.

Máme za sebou dôležitý súboj medzi Senicou a Nitrou, z troch bodov sa nakoniec tešia domáci futbalisti. Záhoráci boli v prvom polčase aktívnejším mužstvom, do vedenia ich mohol poslať Gamboš, no Šípoš v bráne hostí bol proti. Paradoxne mali hostia najväčšiu príležitosť prvého polčasu, Kindsvater nedokázal dotlačiť loptu do opustenej brány, skvelý zákrok predviedol na bránkovej čiare Gamboš. Po zmene strán vstúpili do druhého polčasu opäť aktívnejšie domáci futbalisti. Najprv ale trafil žrď domácej brány strelou spoza šestnástky Zejnullahu. O osude zápasu rozhodol v 60.minúte domáci krídelník Martin Košťál, ktorý prekonal Šípoša z priameho kopu nádhernou nechytateľnou strelou. Poistku na strane domácich mohol pridať striedajúci Gallovič, v tutovke ale neprekonal Šípoša. Napriek tomu získala Senice dôležité tri body a spravila dôležitý krok k záchrane vo Fortuna lige. Ďakujem vám za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok večera. (18:54:42)