Dunajská Streda – Žilina 2:1 (kon.) | Trenčín – Zlaté Moravce 3:0 (kon.) | Senica – Nitra 1:0 (kon.)
Michalovce – Ružomberok 2:1 (kon.) | Sereď – Pohronie 0:1 (kon.)
FK Senica
1:0 (0:0)
FC Nitra
Sobota 01.05.2021, 17:00 • Senica • Niké liga • 7. kolo

Máme za sebou dôležitý súboj medzi Senicou a Nitrou, z troch bodov sa nakoniec tešia domáci futbalisti. Záhoráci boli v prvom polčase aktívnejším mužstvom, do vedenia ich mohol poslať Gamboš, no Šípoš v bráne hostí bol proti. Paradoxne mali hostia najväčšiu príležitosť prvého polčasu, Kindsvater nedokázal dotlačiť loptu do opustenej brány, skvelý zákrok predviedol na bránkovej čiare Gamboš. Po zmene strán vstúpili do druhého polčasu opäť aktívnejšie domáci futbalisti. Najprv ale trafil žrď domácej brány strelou spoza šestnástky Zejnullahu. O osude zápasu rozhodol v 60.minúte domáci krídelník Martin Košťál, ktorý prekonal Šípoša z priameho kopu nádhernou nechytateľnou strelou. Poistku na strane domácich mohol pridať striedajúci Gallovič, v tutovke ale neprekonal Šípoša. Napriek tomu získala Senice dôležité tri body a spravila dôležitý krok k záchrane vo Fortuna lige. Ďakujem vám za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok večera. (18:54:42)

90+3
    Turčák sa tlačil do šestnástky, domáceho hráča zastavil kapitán hostí Kolčák. Nitra má k dispozícii posledný útok v zápase. Prihrávka na Chobota ale nie je presná, nasleduje odkop od brány Vliegena.

90+2
    Domáci držia loptu ďaleko od svojej brány v rohu ihriska.

90+1
    Senica s rohovým kopom, domáci rozohrali túto štandardku na krátko a snažia sa získať čo najviac cenných sekúnd.

90
    Hlavný rozhodca nadstavuje v druhom polčase tri minúty.

90
    Žltú kartu dostáva Martin Gamboš (FK Senica).

89
    V závere zápasu sa hostia pokúšajú o vyrovnanie. Senica zatiaľ bráni bez problémov.

88
    Turčák našiel prihrávkou Maleca, ktorý sa dostal až do vnútra šestnástky, zakončenie domáceho útočníka tesne minulo bránu hostí.

87
    Djiby Ba v tvrdom súboji na hranici šestnástky proti Addovi, hlavný rozhodca ale píska postavenie mimo hry v podaní hosťujúceho stopéra.

86
    Jendrišek získava po autovom vhadzovaní pre svoje mužstvo rohový kop.

85
    Nákop Carrilla na Maleca je nepresný, loptu chytá brankár hostí Šípoš.

84
    Po rohovom kope Dudu hlavičkuje aktívny Nemec, domáci stopér ale bránu hostí netrafil.
    83. Dávid Gallovič (SEN)

83
    Obrovskú tutovku mal na kopačkách Gallovič, striedajúci hráč ukážkovo vybojoval loptu, prešiel až do šestnástky kde ale nedokázal prekonať Šípoša.

82
    Gamboš si v súboji o loptu počínal nedovolene, hlavný rozhodca píska faul domáceho záložníka.

81
    Do konca dnešného zápasu ostáva posledných 10 minút, držanie lopty vyzerá takto: 55% – 45%.