Crystal Palace – Manchester City 0:2 (kon.) | Brighton – Leeds 2:0 (kon.) | Chelsea – Fulham 2:0 (kon.)
Everton – Aston Villa 1:2 (kon.)
Crystal Palace FC
0:2 (0:0)
Manchester City
Sobota 01.05.2021, 13:30 • Selhurst Park, Londýn • Anglická Premier League • 34. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 13:30.

Vážení čitatelia! Vitajte pri sledovaní on-line textového prenosu! Dnes sa zameriame na zápas 34.kola Premier league Crystal Palace FC – Manchester City. Poďme si v krátkosti predstaviť aktuálnu formu oboch celkov.

CRYSTAL PALACE: Futbalistom Crystal Palace patrí v ligovej tabuľke 13.miesto, na svojom konto si pripísali v 32 zápasoch 38 bodov (10 výhier, 8 remíz, 14 prehier). Ich skóre je v tejto sezóne pasívne, strelili 34 gólov, naopak inkasovali až 54-krát. Zverenci Roya Hodgsona nezvíťazili v posledných troch ligových zápasoch (2 prehry, remíza). V poslednom vystúpení síce viedli na ihrisku Leicestru City po góle Zahu, domáci v druhom polčase otočili stav stretnutia a po góloch Castagneho a Iheanacha zvíťazili 2:1.

MANCHESTER CITY: Futbalisti Manchestru City kráčajú v tejto sezóne neohrozene za ziskom titulu, na vedúcom mieste majú pred mestským rivalom 10-bodový náskok. V doterajších 33 zápasoch si pripísali na svoje konto 77 bodov (24 výhier, 5 remíz, 4 prehry). Ich skóre je vysoko aktívne, súperom nastrieľali v tomto ročníku 69 gólov, inkasovali iba 24. V posledných troch ligových zápasoch získali šesť bodov (2 výhry, prehra). V poslednom ligovom súboji zvíťazili na ihrisku Aston Villy pomerom 2:1, za Citizens skórovali Foden a Rodri, za domácich sa presadil McGinn.

V prvom vzájomnom zápase tejto sezóny sa z pohodlného víťazstva v pomere 4:0 tešili futbalisti Manchestru City. Za domácich sa presadili Stones (2x), Gundogan a Sterling.

Z pozície komentátora sa vám bude hlásiť Igor Tabiš.

Crystal Palace FC: Guaita – J. Ward, Kouyaté, Dann, T. Mitchell – Riedewald, Milivojević, Eze – A. Townsend, Ch. Benteke, Zaha.
    Náhradníci: Butland – Cahill, J. Ayew, Batshuayi, van Aanholt, Schlupp, Kelly, Mateta, James McCarthy.

Manchester City: Ederson – Cancelo, Laporte, N. Aké, B. Mendy – F. Torres, Fernandinho, Rodri, Sterling – Agüero, Jesus.
    Náhradníci: Steffen – De Bruyne, Rúben Dias, Gündoğan, Foden, Walker, Zinčenko, Mahrez, B. Silva.

Rozhodčí: Coote – Perry, Hopton.

1

2
    Opatrný úvod zápasu, loptu majú na svojich kopačkách hostia.

3
    Na vlastnej polovici je nedovolene zastavený Sterling, lopta pre Manchester City.

4
    Zaha teraz fauluje Cancela, výhoda priameho voľného kopu pre hostí na polovici súpera.

5
    Fernandinhova dlhá prihrávka nie je presná, domáci získavajú loptu na vlastnej polovici.

6
    Cancelo nezvládol spracovanie lopty, Crystal Palace získava autové vhadzovanie.

7
    Hostia pokračujú v držaní lopty, na domácej polovici sa ale zatiaľ nedokážu vyráznejšie presadiť.

8
    Eze prihral Riedewaldovi, ktorého strela spoza šestnástky bola zblokovaná. Do protiútoku vyráža Manchester City.

9
    Mendy vybojoval pri postrannej čiare autové vhadzovanie, hostia ostávajú na polovici Crystal Palace.

10
    Po centri Mendyho z ľavej strany zakončoval z voleja Torres, jeho pokus bol zblokovaný a tak nasleduje rohový kop pre hostí.

11
    Úvodných 10 minút dnešného zápasu je za nami, držanie lopty v jasnej dominancii hostí: 26% – 74%.

12
    Kombinácia dvojice Sterling – Jesus nebola presná, Crystal Palace odkopáva loptu ďaleko od vlastnej šestnástky.

13
    Hostia si pripravujú útočnú akciu postupnými prihrávkami na polovici domácich.

14
    Sterling sa rozhodol zakončiť z rohu šestnástky, pokus hosťujúceho krídelníka mieri vysoko nad bránu Crystal Palace.

15
    Z druhej vlny to skúša domáci útočník Benteke, jeho strela smerovala iba do stredu brány Edersona.

16
    Agüero si nerozumel so Sterlingom, hostia strácajú loptu a do protiútoku teraz vyráža Crystal Palace.

17
    Za obranou Crystalu Palace sa ocitol Sterling, hosťujúci futbalista premrhal správny okamih na strelu a zahodil tak veľkú príležitosť na skórovanie.

19
    Opäť útočná snaha Manchestru City, domáci v hĺbokom defenzívnom postavení. Strela Torresa z vnútra šestnástky nenarobila domácemu brankárovi problémy.

20
    Úvodných 20 minút zápasu je minulosťou, držanie lopty momentálne vyzerá nasledovne: 23% – 77%.

21
    Dobrá šanca pre Agüera, strela útočníka hostí bola zblokovaná domácou obranou, následne sa nepresadil ani Jesus.

23
    Zaha sa pokúšal presadiť cez Fernandinha, kapitán hostí predviedol dobrý obranný zákrok.

24
    Sterling stráca loptu na polovici domácich, akcia Manchestru City sa tak končí.

25
    Aké nakopáva dlhú loptu na Jesusa, hostia získavajú autové vhadzovanie.

26
    Milivojević vysúva po ľavom krídle rýchlonohého Zahu, domáci krídelník sa ale ocitol v postavení mimo hry.

27
    Townsend vyráža dopredu, domáci futbalista podržal loptu, Crystal Palace kombinuje na polovici hostí.

28
    Ward prenikol do šestnástky hostí, k strele z hranice päťky sa dostal Benteke, Ederson predviedol dobrý zákrok. Nasleduje rohový kop Crystal Palace.

29
    Útočný faul Jesusa na domáceho Mitchella, priamy voľný kop pre Crystal Palace na polovici súpera.

30
    Úvodná tretina zápasu je za nami, v počte striel na bránu lepší domáci futbalisti: 2-0.

31
    Domáci Eze končí na zemi v bolestiach, hra zatiaľ pokračuje ďalej.

32
    Zaha sa opäť nedokázal presadiť na ľavom krídle v súboji proti Fernandinhovi, ďalší dobrý zákrok kapitána hostí.

33
    Townsend vybojoval na ľavej strane autové vhadzovanie pre svoj tím.

34
    Agüero vytláčaný zo šestnástky domácich, útočník hostí získava aspoň autové vhadzovanie.

35
    Pred Agüerom odkopáva ďaleko z vlastnej šestnástky Kouyaté, Manchester City začne ďalšiu akciu až z vlastnej polovice.

36
    Po centri z pravej strany prekonáva Gabriel Jesus domáceho brankára, radosť útočníka hostí je predčasná, Brazílčan sa ocitol v postavení mimo hry. Gól tak neplatí.
    36. Gabriel Jesus (MAC)

37
    Benteke sa nedokázal presadiť proti Fernandinhovi, hosťujúci kapitán zatiaľ predvádza skvelý výkon smerom do defenzívy.

38
    Zakončenie Agüera po prihrávke od Torresa nebolo presné, útočník Manchestru City zakončoval v záklone a domácu bránu netrafil.

39
    Eze sa pred šestnástkou hostí pekne uvoľnil, následná strela futbalistu Crystalu Palace už nebola veľmi presná.

40
    Do konca prvého polčasu ostáva 5 minút, štatistika držania lopty je nasledovná: 28% – 72%.

41
    Manchester City kombinuje na polovici domácich, Crystal Palace sa pokúsi udržať v závere prvého polčasu čisté konto. Tlak hostí sa ale pomaly stupňuje.

42
    Center z kopačky Rodriho končí mimo ihrisko, nasleduje odkop od brány domácich.

43
    Nedovolený zákrok na Townsenda, priamy voľný kop pre domácich. Násedný center Townsenda končí v náručí Edersona.

44
    Sterling sa pokúšal uvoľniť v šestnástke domácich, hosťujúci futbalista to ale opäť nezvládol.

45
    Hlavný rozhodca pridáva v prvom polčase jednu minútu.

45+1
    Sterling sa pokúšal o rýchly protiútok, domáci futbalisti predviedli rýchly návrat na vlastnú polovicu a tak je akcia hostí zbrzdená.

45+1

Prvý polčas zápasu medzi Crystalom Palace a Manchestrom City je za nami. Úvod zápasu bol veľmi opatrný, domáci prakticky vyčkávajú na svojho súpera, bránia v hĺbokom defenzívnom bloku na vlastnej polovici. Manchestru City naopak chýba moment prekvapenia v útočnej tretine ihriska. Najväčšiu šancu na skórovanie mal v 28.minúte domáci Benteke, Edersona v bráne hostí ale neprekonal. V 36.minúte síce prekonal domáceho brankára Gabriel Jesus, útočník hostí bol v ofsajde a gól tak neplatil. Po prvom polčase je tak stav zápasu bezgólový. Zhruba o 15 minút začne druhý polčas.

46

47
    Milivojević faulovaný Rodrim, domáci kapitán si skúsene vypýtal faul na vlastnej polovici.

48
    Fernadinho nakopáva za obranu na Sterlinga, v rozhodujúcej chvíli zasiahol dobre domáci obranca Ward.

49
    Žltú kartu dostáva Luka Milivojević (Crystal Palace FC).

50
    Útočná akcia hostí končí nedovoleným zákrokom Gabriela Jesusa na hranici šestnástky.

51
    Agüero hľadá prihrávkou v šestnástke Jesusa, Guaita celú situáciu prečítal a loptu chytá do svojich rúk.

52
    Manchester City opäť kombinuje na polovici domácich, Crystal Palace zatiaľ pozorne bráni.

53
    Po zmene strán prvá veľká šanca pre hostí, Torres sa ocitol v šestnástke, jemnou prihrávkou hľadal nabiehajúceho Sterlinga, pred ktorým odvrátil v poslednej chvíli na rohový kop Dann.

54
    Torres teraz neuspel v súboji proti Mitchellovi na pravej strane, domáci obranca si počínal veľmi dobre.

55
    Zaha sa opäť nepresadil v súboji proti Fernadinhovi, domáci futbalista dáva svoju frustráciu jasne najavo. Môže byť rád, že neuvidel žltú kartu.

56
    Prihrávka Kouyatého na Townsenda je dlhá, nasleduje odkop od brány Edersona.

57
    Manchester City dal gól!
    SERGIO AGÜERO otvára skóre zápasu krásnou prudkou strelou pod brvno, domáci brankár bol bez šance – 0:1! Asistencia: Benjamin Mendy.
    57. Sergio Agüero (MAC) - 0:1

59
    Ďalší gólový zásah hostí v krátkom časovom úseku, FERRAN TORRES prekonáva domáceho brankára svojou ľavačkou – 0:2! Asistencia: Raheem Sterling.
    59. Ferrán Torres (MAC) - 0:2

60
    Striedanie v tíme Crystal Palace FC: z ihriska odchádza Jaïro Riedewald, prichádza Jeff Schlupp.

61
    Dve tretiny zápasu máme za sebou, držanie lopty naďalej v jasnej moci hostí: 29% – 71%.

62
    Crystal Palace sa snaží niečo vymyslieť, prihrávka Zahu ale nie je presná a tak akcia domácich končí. Na druhej strane trafil žrď domácej brány Sterling.

63
    Center z ľavej strany v podaní Gabriela Jesusa je zblokovaný, nasleduje rohový kop Manchestru City.
    63. Raheem Sterling (MAC)

64
    Na zadnej žrdi odhlavičkoval loptu do bezpčia po rohovom kope Ward, nasleduje ďalšia štandardka hostí.

65
    Veľká šanca hostí na tretí gól v zápase, Laporte vo vyloženej šanci neprekonal domáceho brankára.

66
    Prihrávka Zahu na Bentekeho nie je presná, lopty sa zmocnil Fernandinho.

67
    Striedanie v tíme Manchester City: z ihriska odchádza Fernandinho, prichádza Olexandr Zinčenko.

68
    Striedanie v tíme Crystal Palace FC: z ihriska odchádza Christian Benteke, prichádza Jean-Philippe Mateta.

69
    Mendy našiel prihrávkou v šestnástke Agüera, útočníkovi hostí sa lopta zamotala medzi nohami a tak Manchester City túto akciu nezakončil.

70
    Do konca dnešného zápasu ostáva 20 minút, štatistika striel na bránu je už vyrovnaná: 2-2.

71
    Zaha sa pekne uvoľnil v šestnástke hostí, lopta sa nakoniec dostala k Schluppovi, ktorého zakončenie zneškodnil Ederson.

72
    Nebezpečný center Cancela boxuje Guaita, následná strela Zinchenka je veľmi nepresná.

73
    Ľahká strata lopty v podaní hostí, autové vhadzovanie tak získavajú domáci futbalisti.

74
    Pekný protiútok hostí, na konci ktorého bol po prihrávke od Torresa Cancelo, strela obrancu Manchestru City tesne minula bránu domácich.

75
    Zaha v postavení mimo hry, akcia Crystalu Palace je na konci.

77
    Ďalšie postavenie mimo hry, tentokrát sa v ňom ocitol striedajúci Mateta.

78
    Agüerov jemný center sa dostal až ku Sterlingovi, ktorého strela z vnútra šestnástky bola opäť zblokovaná.

79
    Prihrávka Warda na Matetu je nepresná, lopta v moci futbalistov Manchestru City.

80
    Do konca dnešného zápasu ostáva posledných 10 minút, držanie lopty je nasledovné: 29% – 71%.

81
    Žltú kartu dostáva Cheikhou Kouyaté (Crystal Palace FC).

82
    Strela Sterling z priameho voľného kopu smeruje iba na prázdnu tribúnu.

82
    Striedanie v tíme Crystal Palace FC: z ihriska odchádza Andros Townsend, prichádza Jordan Ayew.

83
    Dobrá prihrávka Zinchenka na Sterlinga, technická strela hosťujúceho hráča ani tentokrát nekončí v domácej sieti.

84
    Za obranou hostí sa ocitol v dobrej šanci Zaha, výborný obranný zákrok predviedol Aké.

85
    Zinchenko fauluje pri postrannej čiare, priamy voľný kop pre Crystal Palace.

87
    Striedajúci Ayew sa snažil získať rohový kop, domáci futbalista ale nebol úspešný pri rohovej zastávke. Odkop od brány hostí.

88
    Hostia kontrolujú záver dnešného zápasu, s loptou kombinujú na vlastnej polovici. Agüero nakoniec získava rohový kop, domáci brankár jeho strelu musel vyraziť nohou.

89
    Po rohovom kope strieľa vysoko nad bránu Crystal Palace Gabriel Jesus.

90
    Hlavný rozhodca pridáva v druhom polčase tri minúty.

90+1
    Hostia dohrávajú dnešný zápas na vlastnej polovici.

90+2
    Autové vhadzovanie pre Manchester City na polovici domáceho celku.

Fauly: 9:10.

Máme za sebou súboj medzi Crystalom Palace a Manchestrom City. V prvom polčase sme gól nevideli, chýbal v ňom väčší pohyb a pokoj vo finálnej fáze, najmä na strane Manchestru City. Domáci prakticky iba bránili na vlastnej polovici. Po zmene strán rozhodol favorit o svojom víťazstve vďaka dvom rýchlym zásahom po sebe. V 57.minúte otvoril skóre zápasu peknou strelou pod brvno Agüero, o dve minúty neskôr sa presadil aj Torres. V závere zápasu sa snažil viackrát skórovať aj aktívny Sterling, krídelník hostí ale v tomto zápase neprekonal domáceho brankára. Manchester City si tak tri body postrážil a je iba krôčik od spečatenia zisku ligového titulu. Ďakujem vám za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok dňa. (15:21:39)