Leicester – Crystal Palace 2:1 (kon.)
Leicester City
2:1 (0:1)
Crystal Palace FC
Pondelok 26.04.2021, 21:00 • King Power Stadium • Anglická Premier League • 33. kolo

V súboji Leicestru City proti Crystal Palace sa z troch bodov tešia domáci futbalisti. V prvom polčase išli do vedenia hostia, v 12.minúte premenil samostatný nájazd Zaha. Domáci síce boli aktívni, no v prvom polčase si nevypracovali žiadnu vážnejšiu príležitosť. Po zmene strán už líšky udreli, mužom zápasu sa stal domáci útočník Kelechi Iheanacho. V 50.minúte pripravil pre Castagneho vyrovnávajúci gól, následne v 80.minúte strelil pekný víťazný gól dnešného zápasu, vďaka ktorému sa Leicester City raduje z dôležitých troch bodov. Ďakujem vám za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok večera. (22:56:30)

90+4
    Útočný faul Warda na striedajúceho Péreza, zrejme sme videli poslednú ofenzívnu snahu Crystal Palace v dnešnom zápase.

90+3
    Jamie Vardy vybojoval v šestnástke hostí rohový kop, očakávaný tlak hostí tak neprichádza.

90+2
    Domáci brankár sa s odkopom od svojej brány vôbec neponáhľa, domáci zbierajú cenné sekundy.

90+1
    Dlhý nákop hostí končí iba v náručí brankára domácich.

90
    Hlavný rozhodca nadstavuje v druhom polčase štyri minúty.

90
    Obrovskú príležitosť na skórovanie zahodil po prihrávke Iheanacha Pérez, Guaita predviedol výborný zákrok. Hostia sú naďalej v hre o remízu.

89
    Dlhý nákop z kopačky Schmeichela nie je presný, k lopte sa na vlastnej polovici dostáva Crystal Palace.

88
    Hostia sa snažia zo všetkých síl o vyrovnanie, Ward si v súboji pomáha nedovolene, na zemi končí Söyüncü. Lopta pre domáci tím.

87
    Po dlhom nákope hlavičkuje vedľa domácej brány Benteke.

86
    Iheanacho ponúkol šancu na skórovanie Vardymu, domáci útočník nezvládol spracovanie v šestnástke hostí a tak sme tretí gól domácich v zápase nevideli.

85
    Striedanie v tíme Crystal Palace FC: z ihriska odchádza Jaïro Riedewald, prichádza Jeff Schlupp.

84
    Domáci celok teraz kontroluje priebeh zápasu, Leicester City kombinuje na polovici svojho súpera.

83
    Autové vhadzovanie pre hostí na polovici Leicestru City.

83
    Striedanie v tíme Crystal Palace FC: z ihriska odchádza Luka Milivojević, prichádza James McCarthy.

81
    Do konca zápasu ostáva 10 minút, držanie lopty je momentálne nasledovné: 68% – 32%.
    80. Kelechi Iheanacho (LEC) - 2:1

80
    Leicester City dáva gól!
    KELECHI IHEANACHO strieľa nádherný gól, domáci útočník si spracoval ťažkú prihrávku a svojou ľavačkou z vnútra šestnástky nedal Guaitovi žiadnu šancu – 2:1! Asistencia: Jonny Evans.

79
    Iheanacho pripravil streleckú pozíciu pre Tielemansa, pokus domáceho záložníka tesne minul bránu Crystal Palace.

78
    Striedanie v tíme Crystal Palace FC: z ihriska odchádza Jordan Ayew, prichádza Andros Townsend.

77
    Iheanacho prestrčil loptu v šestnástke na Vardyho, domáci útočník bol blízko k streleniu gólu, jeho pokus len tesne minul ľavú žrď brány hostí.

76
    Realizáciu rohového kopu nezvládol najlepšie Tielemans, jeho center skončil na prvej žrdi, kde ho obrana hostí odvrátila do bezpečia.

75
    Tielemansov nákop odvracia hlavou mimo ihrisko Benteke. Domáci majú výhodu rohového kopu.

74
    Riedewald zastavil nedovolene striedajúceho Péreza, priamy voľný kop pre Leicester City.

73
    Castagneho center do šestnástky odvracia do bezpečia Dunn. Domáci pokračujú v útočnej snahe na polovici súpera.

72
    Castagne neudržal loptu na pravom krídle, Crystal Palace okamžite vyráža do rýchleho protiútoku.

71
    Do konca zápasu ostáva 20 minút, v počte striel na bránu dominuje domáce mužstvo: 4-2.

70
    Striedanie v tíme Leicester City: z ihriska odchádza James Maddison, prichádza Ayoze Pérez.

70
    Striedanie v tíme Leicester City: z ihriska odchádza Luke Thomas, prichádza Marc Albrighton.

69
    Po strele Maddisona sa lopta dostala k Vardymu, domáci útočník prekonal Guaitu. Gól ale neplatí pre postavenie mimo hry.

68
    Hlavička z rohového kopu v podaní Bentekeho smeruje iba do stredu domácej brány.

68
    Eze po akcii z ľavej strany centruje do šestnástky, jeho prihrávka je zblokovaná a tak Crystal Palace rozohrá rohový kop.

67
    Ward teraz nezvládol autové vhadzovanie, hosťujúci obranca si to celé ešte raz zopakuje.

66
    Leicester City začína z vlastnej polovice ofenzívnu akciu, hostia bránia v hĺbokom bloku.

65
    Nebezpečná akcia hostí, Eze sa efektne uvoľnil, na poslednú chvíľu odkopával do bezpečia domáci brankár, ktorému prihrával pozorný Söyüncü.

64
    Vardy prenikol do vnútra šestnástky cez dvojicu protihráčov, jeho strela na prvú žrď ale neprekvapila brankára hostí.

63
    Faulu sa dopustil hosťujúci Jordan Ayew, akcia Crystal Palace končí.

62
    Thomas sa pri rýchlej akcii na ľavom krídle pošmykol, domáci mladík stráca loptu.

61
    Výhodu rohového kopu domáci futbalisti nezúžitkovali, Guaita v bráne hostí stiahol loptu do svojich rukavíc.

60
    Dve tretiny dnešného zápasu sú za nami, držanie lopty stále viac a viac v moci domáceho mužstva: 66% – 34%.

59
    K zakončeniu spoza šestnástky sa dostal Maddison, brankára hostí ale neprekvapil.

58
    Bolestivý zákrok do rebier teraz schytal Söyüncü, faulu sa dopustil útočník hostí Benteke.

57
    Prihrávka van Aanholta bola na ľavej strane zblokovaná, autové vhadzovanie pre hostí na polovici Leicestru City.

56
    Po rohovom kope chytá loptu do svojich rúk Schmeichel, propagačnú strelu vyslal hosťujúci Riedewald.
    55. Jaïro Riedewald (CRP)

55
    Obrovská tutovka pre hostí, Riedewald sa rútil sám na bránu Schmeichela, prihrávkou do prázdnej brány hľadal lepšie postaveného Bentekeho, v poslednej chvíli zabránil skórovaniu domáci stopér Evans. Rohový kop pre hostí.

54
    Zaha bol teraz v postavení mimo hry, akcia Crystal Palace tak končí.

53
    Lopta na polovici hostí, ktorí majú k dispozícii autové vhadzovanie.

52
    Vardy našiel v šestnástke hostí Thomasa, domáci futbalista neustál súboj s hosťujúcim obrancom a padá na zem. Akcia Leicestru City ešte pokračuje ďalej.

51
    Radosť domácich mohol prekaziť systém VAR, vyrovnávajúci gól nakoniec platí. Pokračujeme v hre ďalej.
    50. Timothy Castagne (LEC) - 1:1

50
    Nádherná akcia domácich futbalistov, Iheanacho odviedol v šestnástke dobrú robotu, loptu posunul na TIMOTHYHO CASTAGNEHO, ktorý parádnou strelou vyrovnáva – 1:1! Asistencia: Kelechi Iheanacho.

49
    O loptu síce prichádza Ndidi, podľa hlavného rozhodcu bol záložník Leicestru City nedovolene zastavený. Lopta pre domáci celok.

48
    Tvrdý zákrok na hosťujúceho Zahu predviedol v strede ihriska domáci stopér Fofana.

47
    Štandardku z kopačky Milivojevića domáca obrana zvládla, pri lopte teraz futbalisti Leicestru City.

46

Prvý polčas súboja medzi Leicestrom City a Crystal Palace je za nami. Aj keď sú domáci futbalisti aktívni na lopte, vo finálnej tretine ihriska sa zatiaľ trápia. Hostia predvádzajú zodpovedný výkon smerom do defenzívny, domácich nepúšťajú prakticky do žiadneho zakončenia. Hostia navyše v 12.minúte zápasu skórovali, za domácou obranou sa ocitol Zaha, ktorý nedal domácemu brankárovi žiadnu šancu. Po prvom polčase tak vyhráva Crystal Palace na ihrisku Leicestru City 1:0. Zhruba o 15 minút začne druhý polčas.

45+2

45+1
    Za obranou hostí sa ocitol Maddison, jeho strela smerujúca na vzdialenejšiu žrď nebola presná.

45
    Hlavný rozhodca pridáva v prvom polčase jednu minútu.

44
    Evans s ďalším dlhým nákopom, Iheanacho udržal loptu v hre, domáci pokračujú v kombinácii na polovici hostí.

42
    Ofenzívna snaha domácich sa končí ďalšou nepresnou prihrávkou, ktorú vyprodukoval Thomas.

41
    Zaha teraz nevybojoval ani autové vhadzovanie pre svoj tím, útočná hviezda hostí nie je spokojná s rozhodnutím hlavného arbitra.

40
    Center Vardyho z pravého krídla blokuje hosťujúci Dann, domáci ešte pokračujú v snahe získať loptu.

39
    Leicester City zatiaľ márne hľadá recept na pozornú obranu hostí v tomto zápase.

38
    Strelecký pokus Ndidiho spoza šestnástky je zblokovaný, obetavý zákrok predviedol van Aanholt.

37
    Domáci kombinujú pred šestnástkou hostí, Crystal Palace ale svedomito bráni.

36
    Zaha bol faulovaný na polovici domácich, priamy voľný kop pre Crystal Palace.

35
    Do konca prvého polčasu zostáva 10 minút, v počte striel na bránu je stav vyrovnaný: 1-1.

34
    Zakončenie z rohového kopu v podaní Söyüncüho letí vysoko na prázdnu tribúnu domáceho štadióna.

33
    Evans nakopáva na Iheanacha, domáci útočník vybojoval pre svoj tím rohový kop.

32
    Evans prenáša hru na pravú stranu kde je Castagne, ten však nezvládol spracovanie a Leicester prichádza o loptu.

31
    Benteke teraz hľadal v šestnástke domácich nabiehajúceho Zahu, hosťujúca dvojica si ale nerozumela, obrana domácich zvládla túto situáciu.

30
    Úvodná tretina dnešného zápasu je minulosťou, držanie lopty je už momentálne na strane domácich: 59% – 41%.

29
    Vysoký center z kopačky Tielemansa končí v náručí hosťujúceho brankára.

28
    Center Thomasa z ľavej strany bol zblokovaný, autové vhadzovanie pre Leicester. Domáci futbalisti ostávajú pri lopte v oblasti rohovej zástavky.

27
    Leicester City zakladá postupný útok až z vlastnej polovice.

26
    Zaha naservíroval loptu pred šestnástkou Bentekemu, prudká strela útočníka Crystal Palace zblokovaná.

25
    Maddison bol síce nedovolene zastavený, domáci majú loptu vo svojej moci a tak hlavný rozhodca ponecháva výhodu v hre.

24
    Center na Iheanacha bol privysoký, loptu má v rukách hosťujúci brankár Guaita.

23
    Vardy napádal rozohrávku hostí, jeho aktivita priniesla ovocie, pri lopte ale zostávajú naďalej hosťujúci futbalisti.

22
    Tielemans poslal z rohu ukážkový center na hlavu Evansa, domáci stopér si pri hlavičkovom zakončení pomáhal rukami a tak hlavný rozhodca píska faul.

21
    Ward teraz zblokoval prihrávku domácich iba na rohový kop.

20
    Tielemans našiel efektnou pätičkou na hranici šestnástky Maddisona, strela domáceho záložníka bola zblokovaná obranou hostí.

19
    K realizácii priameho voľného kopu sa postavil Tielemans, strela domáceho futbalistu smerovala iba do stredu brány Guaitu.

18
    Žltú kartu dostáva Jaïro Riedewald (Crystal Palace FC).

17
    Tielemens hľadal prihrávkou Vardyho, domáci záložník opäť nezvládol svoju prihrávku.

16
    Dobrý center v šestnástke hostí sa dostal až ku Iheanachovi, domáci útočník ale nezvládol spracovanie lopty, hostia odkopávajú do bezpečia.

15
    Vardy sa prebíjal po ľavej strane, domáci útočník bol podľa hlavného rozhodcu zastavený nedovolene. Priamy voľný kop pre Leicester.

13
    Hostia sú vo vedení, na rade teraz domáci futbalisti, ktorí musia dohánať jednogólový náskok súpera.
    12. Wilfried Zaha (CRP) - 0:1

12
    Crystal Palace dal gól!
    Hostia idú do vedenia, za obranou domácich sa ocitol rýchlonohý WILFRIED ZAHA, ktorý presným zakončením nedal domácemu brankárovi šancu – 0:1! Asistencia: Eberechi Eze.

11
    Castagne poslal do šestnástky zaujímavý center, ktorý sa dostal až k Vardymu, prudká strela domáceho útočníka len tesne minula bránu hostí.

10
    Úvodných 10 minút zápasu je za nami, držanie lopty vyznieva momentálne lepšie v prospech hostí: 42% – 58%.

9
    Domáci futbalisti rozbiehajú ďalšiu ofenzívnu akciu, nákop Tielemansa hľadajúci Iheanacha nebol presný.

8
    V strede ihriska fauluje hosťujúci Ward, nedovolene zastavený bol Vardy.

7
    Pred nabiehajúcim Zahom odkopáva loptu mimo ihriska domáci stopér Evans. Hostia ostanú pri lopte.

6
    Center Warda na Bentekeho nebol úspešný, súboj s hosťujúcim útočník zvládol domáci stopér Fofana.

5
    V strede ihriska sa lopty zmocnili hostia, ktorí sa snažia o ďalšiu ofenzívnu akciu.

4
    Loptu majú v moci domáci futbalisti, po rýchlej akcii sa v zakončení ocitol opäť aktívny Vardy, domáci útočník si ale nakoniec pomáhal faulom.

3
    Van Aanholt sa rozhodol o rýchlu narážačku na ľavej strane ihriska, hosťujúci obranca postupoval vpred, avšak nezvládol finálnu prihrávku. Lopta končí v moci domáceho brankára. Na druhej strane takmer obišiel Guaitu domáci útočník Vardy, lopta mu ale ušla v poslednom okamihu mimo hraciu plochu.

2
    Zápas nám začal vo vysokom tempe, oba celky sú v úvodných sekundách aktívne, hra sa prelieva z jednej strany na druhú.

1

Leicester City: Schmeichel (C) – Fofana, J. Evans, Söyüncü – Castagne, Ndidi, Maddison, Tielemans, Thomas – Vardy, Iheanacho.
    Náhradníci: D. Ward – Amartey, R. Pereira, Albrighton, N. Mendy, Praet, Choudhury, Ünder, Ayoze Pérez.

Crystal Palace FC: Guaita – J. Ward, Kouyaté, Dann, van Aanholt – J. Ayew, Milivojević (C), Riedewald, Eze – Ch. Benteke, Zaha.
    Náhradníci: Butland – T. Mitchell, Clyne, Kelly, Schlupp, A. Townsend, James McCarthy, Mateta, Batshuayi.

Rozhodčí: Scott – Long, Smart.

Vážení čitatelia! Vitajte pri sledovaní on-line textového prenosu! Dnes sa zameriame na zápas 33.kola Premier league Leicester City – Crystal Palace FC. Poďme si v krátkosti predstaviť aktuálnu formu oboch celkov.

LEICESTER: Zverencom Brendana Rodgersa patrí v ligovej tabuľke 3.miesto, v 32 zápasoch dokázali nazbierať 59 bodov (18 výhier, 5 remíz, 9 prehier). Futbalisti Leicestru strelili v tejto sezóne 58 gólov, na druhej strane inkasovali 37-krát. V posledných troch ligových zápasoch získali iba tri body (výhra, 2 prehry). V poslednom vystúpení zdolali na domácom štadióne futbalistov West Bromwich Albion rozdielom triedy. Za líšky sa v zápase postupne presadila trojica Vardy, Evans, Iheanacho.

CRYSTAL PALACE: Zverencom Roya Hodgsona patrí v ligovej tabuľke 13.miesto, v 31 zápasoch získali 38 bodov (10 výhier, 8 remíz, 13 prehier). V aktuálnej sezóne dokázali svojim súperom v lige nastrieľať 33 gólov, naopak inkasovali až 52-krát. Z posledných troch ligových zápasov získali futbalisti Crystal Palace štyri body (výhra, remíza, prehra). V poslednom ligovom súboji neuspeli na domácom ihrisku proti Chelsea, ktorej podľahli 1:4. Za domácich sa presadil po zmene strán Benteke, za hostí skórovali Pulisic (2x), Havertz a Zouma.

V prvom vzájomnom súboji tejto sezóny sa zrodila na ihrisku Crystal Palace remíza 1:1. V prvom polčase nepremenil penaltu hosťujúci Iheanacho, po zmene strán otvoril skóre zápasu domáci Zaha. Za hostí vyrovnával v 83.minúte Barnes.

Z pozície komentátora sa vám bude hlásiť Igor Tabiš.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 21:00.