Huesca – Getafe 0:2 (kon.) | Villarreal – Barcelona 1:2 (kon.) | Vigo – Osasuna 2:1 (kon.)
Sevilla – Granada 2:1 (kon.) | Bilbao – Atlético Madrid 2:1 (kon.)
Celta Vigo
2:1 (1:0)
Osasuna Pamplona
Nedeľa 25.04.2021, 18:30 • Abanca-Balaídos (Vigo) • Španielska LaLiga • 32. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.

Vítame vás pri sledovaní dnešného onlajn textového prenosu zo zápasu 32. kola španielskej La Ligy. Dnes sa proti sebe postavia hráči Celty Vigo a Osasuny Pamplona.

V prvom vzájomnom meraní síl sa zrodila výhra Osasuny 2:0. Do polčasu sa presadil Roncaglia. Ten v záverečnej štvrťhodine pridal k presnému zásahu aj gólovú asistenciu a Calleri uzavrel skóre zápasu na 2:0. Tabuľkovo sú na tom lepšie hostia. Tí majú o 2 body viac, čo činí o 2 miesta lepšie tabuľkové postavenie. Celta Vigo je s 38 bodmi na 11. mieste.

Celta Vigo: Villar – Mallo (C), Murillo, Aidoo, Fontán – Méndez, Tapia, Denis Suárez, Nolito – S. Mina, Aspas.
    Náhradníci: Sequeira – N. Araujo, Baeza, Beltrán, Caricol, Ferreyra, Juncà, Solari, K. Vázquez.

Osasuna Pamplona: Herrera – Ramalho, Roncaglia, U. García, Cruz – Moncayola, Oier (C), Brašanac – Barja, Budimir, R. García.
    Náhradníci: Álvarez, J. Pérez – Calleri, Gallego, Ávila, D. García, Adrián López, J. Martínez, Jony, M. Sánchez, R. Torres, N. Vidal.

Rozhodca: Grado C. S..

1

2
    O prvé zakončenia sa postarali hostia, ale strela Rubéna Garcíu letí vysoko nad.

3
    Prvý rohový kop dnešného zápasu budú zahrávať červení, teda hostia.

4
    Defenzíva Celty si poradila so štandardnou situáciou súpera bez problémov.

5
    Dopredu nazreli aj domáci, ale dlho sa tam nezdržali.

6
    Domáci tréner bude musieť siahnuť na prvé striedanie.

7
    Striedanie v tíme Celta Vigo: z ihriska odchádza Hugo Mallo, prichádza Kevin Vázquez.

8
    Pas na Aspasa bol pridlhý. Lopta končí až u brankára.

9
    Novým kapitánom sa stal po odchode Huga Malla Iago Aspas.

10
    Prvá desaťminútovka dnešného zápasu je úspešne za nami.

11
    Osasuna bude zahrávať svoj druhý rohový kop.

12
    Celta sa bez väčších problémov ubránila.

13
    Po nedovolenom zákroku v strede poľa budú pri lopte domáci.

14
    Ďalší faul hostí. Tentokrát o niečo bližšie k bránke.

15
    Vysoká lopta končí len v moci brankára Herreru. Hra sa však prerušila pre nepríjemnú zrážku hráčov.

16
    Hra je už naspäť v plnom prúde. Všetko je v poriadku.

17
    K strele z druhej vlny sa dostal Vázquez, ale páli tesne nad.

18
    Celta zostala vpredu, ale k ďalšiemu nebezpečnému zakončeniu sa nedostala.

19
    V tejto fáze hry sú o niečo aktívnejší domáci.

20
    Tí sú usadení v pásme súpera, ale ďalej od bránky.

21
    Ťažisko hry sa presunulo do stredu poľa, kde sa bojuje o každý meter štvorcový.

22
    Po nedovolenom zákroku budú pri lopte opäť domáci.

23
    Po približne polovičke prvého dejstva stále čakáme na gól.

24
    Ďalší nedovolený zákrok Osasuny znamená ďalšie prerušenie hry.

25
    Žltú kartu dostáva Juan Cruz (Osasuna Pamplona).

26
    Domáci celok nenamútil prostredníctvom priameho kopu veľa vody.

27
    Teraz sledujeme pomerne medzi-šestnástkový futbal.

28
    Aspas sa nedostal k dlhej lopte, ktorá následne skončila u Herreru.

29
    Santi Mina v obrovskej šanci! Strela končí len na tyčke!

30
    Domáci mohli ísť už dvakrát do vedenia, ale zatiaľ na prvý gól čakáme.

31
    Po viac než polhodine hry sú pri lopte aktuálne domáci.

32
    Žltú kartu dostáva Darko Brašanac (Osasuna Pamplona).

33
    Oier bol vo vzdušnom súboji o niečo neskôr, a preto sa píska faul.

34
    Na nedovolené zákroky je to zatiaľ 5:5.

35
    Desať minút pred koncom riadneho hracieho času sú naďalej pri lopte prevažne domáci.

36
    Žltú kartu dostáva Jon Moncayola (Osasuna Pamplona).

37
    Celta Vigo kombinuje na polovičke súpera, ale nie je na dostrel.

38
    Po dlhšej dobe nazreli dopredu aj hostia. Vybojovali si zároveň rohový kop.

39
    Signál Osasune nevyšiel vôbec podľa predstáv. Pri lopte budú opäť domáci.

40

41
    Pomaly, ale isto sa blíži koniec prvého polčasu. Teoreticky by sme nemuseli byť svedkami nadstavenia.

42
    Celta Vigo dalo gól! Gól strelil IAGO ASPAS. Ten si nabehol na skvelý pas a pretavil do umiestnenou strelou k tyčke na prvý gól dnešného zápasu.

43
    Tak predsa len sme uvideli gól ešte pred polčasovým hvizdom!

44
    Uvidíme, do akej miery sa zmení vývoj stretnutia po otváracom góle.

45
    Nad rámec prvého dejstva sa bude hrať ešte 120 sekúnd, teda dve minúty.

45+1
    Po nepríjemnom strete zostáva na trávniku ležať Nolito a Moncayola.

45+2

Prvé dejstvo je úspešne za nami. Už-už to vyzeralo, že gól neuvidíme, ale napokon sa domáci dostali do najtesnejšieho vedenia. To však nemusí v konečnom súčte nič znamenať.

46
    Druhý polčas sa začal.

46
    Striedanie v tíme Osasuna Pamplona: z ihriska odchádza Juan Cruz, prichádza Manu Sánchez.
    Striedanie v tíme Osasuna Pamplona: z ihriska odchádza Kike Barja, prichádza Roberto Torres.

46
    Striedanie v tíme Osasuna Pamplona: z ihriska odchádza Rubén García, prichádza Jony.

47
    Do prvého zakončenia druhého polčasu sa dostal Aspas, ale nenapodobnil sa zo 42. minúty.

48
    Po výmene strán sú zatiaľ aktívnejší hostia.

49
    Tí síce kombinujú na polovičke súpera, ale len ďaleko od bránky súpera.

50
    Obrovská šanca Darka Brašanaca! Jeho prízemná strela dala Villarovi poriadne zabrať, ale napokon loptu vyrazil na rohový kop.

51
    Následný rohový kop už nebol taký nebezpečný.

52
    Po nedovolenom zákroku na Vázqueza budú pri lopte domáci.

53
    Nolito a celý domáci tím sa začali tešiť z gólu na 2:0, ale ich radosť prerušili arbitri.

54
    Celú situáciu rozlúskne systém VAR.

55
    Tak predsa! Gól neplatí, jednalo sa o ofsajd. Domácim však ušiel gól o centimetre.

56
    Na opačnej strane ihriska sa bude zahrávať rohový kop.

57
    Defenzíva domáceho tímu pracuje aj naďalej veľmi spoľahlivo.

58
    Tlak Osasuny bude pokračovať. Hostia majú k dispozícii ďalší rohový kop.

59
    Po menšom rozruchu v šestnástke končí lopta v moci Villara.

60
    Na center z ľavej strany si nabehol Budimir, ale hlavou zakončuje len tesne vedľa!

61
    Striedanie v tíme Celta Vigo: z ihriska odchádza Nolito, prichádza Fran Beltrán.
    Striedanie v tíme Celta Vigo: z ihriska odchádza Brais Méndez, prichádza Augusto Solari.

62
    Dopredu nazreli po dlhšej dobe aj domáci, ale dlho sa tam nezdržali.

63
    Lopta je teraz v strede poľa a často mení svojho majiteľa.

64
    Rohový kop budú po dlhšej dobe zahrávať aj domáci.

65
    Celta Vigo dalo gól! Gól strelil JEISON MURILLO. Ten vyskočil na rohový kop úplne najvyššie a presnou hlavičkou k tyčke zvyšuje náskok svojho tímu!

66
    Domáci vyťažili v druhom polčase zatiaľ z minima maximum.

67
    Osasunu teraz čaká veľmi náročná úloha.

68
    Hostia sú síce na polovičke súpera, ale ďaleko od bránky.

69
    Po aute sa dostal k strele z druhej vlny Jony, ale páli len nad.

70
    Dvadsať minút pred koncom riadneho hracieho času sú bližšie k zisku troch bodov domáci.

71
    Osasuna bude zahrávať už svoj ôsmy rohový kop.

72
    Ešte pred tým bude systém VAR skúmať prípadnú ruku.

73
    Všetko je v poriadku. Hostia už svoj rohový kop premrhali.

74
    Striedanie v tíme Osasuna Pamplona: z ihriska odchádza Oier, prichádza Ezequiel Ávila.
    Striedanie v tíme Osasuna Pamplona: z ihriska odchádza Ante Budimir, prichádza Enric Gallego.

75
    Po vzhliadnutí videa bude mať Osasuna penaltu!

76
    Žltú kartu dostáva Iago Aspas (Celta Vigo).

77
    Osasuna Pamplona dala gól! Autorom gólu z pokutového kopu je ROBERTO TORRES. Hosťujúci hráč poslal brankára do opačnej strany.

78
    Záverečných zhruba 15 minút bude ešte veľmi napínavých.

79
    Celta sa nebude s akoukoľvek rozohrávkou nikam náhliť.

80
    Dlhá lopta za obranu Celty končí až v moci brankára.

81
    Denis Suárez s drobným faulom.

82
    Striedanie v tíme Celta Vigo: z ihriska odchádza José Fontán, prichádza Néstor Araujo.
    Striedanie v tíme Celta Vigo: z ihriska odchádza Santiago Mina, prichádza Aaron Caricol.

83
    Po nepresnosti bude zahrávať odkop Villar. Nikam sa nenáhli.

84
    V týchto fázach zápasu sa domáci snažia získavať sekundy všade, kde sa to dá.

85
    Tlak Osasuny je čoraz väčší.

86
    Hostia teraz síce držia loptu na svojich kopačkách, ale nevedia sa dostať do zakončenia.

87
    Osasuna sa dožadovala ďalšej penalty, ale tentokrát neboli jej prosby vyslyšané.

88
    Žltú kartu dostáva Manu Sánchez (Osasuna Pamplona).

89
    Vzhľadom na využívanie systému VAR je možné, že sa k dnešnému zápasu pridá väčšia porcia minút.

90
    Ofenzívna akcia hosťujúceho tímu končí ofsajdom.

90+1
    Nad rámec dnešného zápasu sa bude hrať ešte štyri minúty.

90+2
    Po zrážke hlavami zostal na trávniku ležať Vázquez.

90+3
    Po dlhšej dobe sa opäť pokračuje v hre. Môžeme očakávať, že sa bude hrať viac ako štyri minúty.

90+4
    Celta drží loptu na polovičke súpera, kde získava cenné sekundy.

90+5
    Hostia majú priestor na jeden z posledných útokov.

90+6

Dnešný duel je úspešne za nami. Domáci boli pri všetkých svojich šanciach veľmi nebezpeční, čo pretavili do dvoch gólov. Osasuna sa síce snažila o vyrovnanie, ale okrem zdramatizovania prostredníctvom skorigovania viacej vody nenamútili. To je odo mňa dnes všetko, ďakujem vám za pozornosť. (20:27:26)