Arsenal – Everton 0:1 (kon.)
Arsenal FC
0:1 (0:0)
Everton FC
Piatok 23.04.2021, 21:00 • Emirates Stadium, Londýn • Anglická Premier League • 33. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 21:00.

Vážení čitatelia! Vitajte pri sledovaní on-line textového prenosu! Dnes sa zameriame na zápas 33.kola Premier league Arsenal FC – Everton FC. Poďme si v krátkosti predstaviť aktuálnu formu oboch celkov.

ARSENAL: Futbalisti Arsenalu sa v tabuľke nachádzajú na 9.mieste, v 32 zápasoch si pripísali na svoje konto 46 bodov (13 výhier, 7 remíz, 12 prehier). V lige nastrieľali svojim súperom 44 gólov, inkasovali 36-krát. Zverenci Mikela Artetu strácajú na priečky zaračujúce Európske pohárové súťaže 9 bodov. V posledných troch ligových zápasoch získali štyri body (výhra, remíza, prehra). V poslednom súboji remizovali na domácom štadióne proti Fulhamu, v mestskom derby išli do vedenia hostia, keď v 59.minúte premenil pokutový kop Maja. Arsenal zachránil gólom v 97.minúte zápasu striedajúci žolík Nketiah.

EVERTON: Futbalisti Evertonu sa v tabuľke nachádzajú na 8.mieste, v doterajších 31 zápasoch získali 49 bodov (14 výhier, 7 remíz, 10 prehier). V tejto sezóne strelili 43 gólov, naopak inkasovali 40-krát. Zverenci Carla Ancelottiho nevyhrali v posledných troch ligových zápasoch, vo všetkých troch prípadoch sa v ich zápasoch zrodila remíza. Posledný zápas remizovali na domácom štadióne proti Tottenhamu 2:2. Za hostí sa dvakrát presadil Kane, za karamelky skóroval dvakrát Sigurdsson.

V prvom vzájomnom súboji v tejto sezóne sa zrodilo víťazstvo Evertonu nad Arsenalom pomerom 2:1. Skóre zápasu otvoril vlastným gólom Holding, v 35.minúte odpovedal Pépé vyrovnávajúcim gólom na 1:1. Ešte do prestávky vrátil domácim vedenia stopér Mina. Po zmene strán sa už nič neudialo a tak sa Everton v 14.kole tešil z troch bodov.

Z pozície komentátora sa vám bude hlásiť Igor Tabiš.

Arsenal FC: Leno – Chambers, Holding (C), Marí, Xhaka – Partey, Ceballos – Pépé, Smith-Rowe, Saka – Nketiah
    Náhradníci: Ryan – Soares, Bellerín, Magalhães, Ødegaard, Elneny, Martinelli, Willian, Nelson

Everton FC: Pickford – Coleman (C), Godfrey, Holgate, Digne – Rodríguez, Allan, André Gomes – Richarlison, Calvert-Lewin, Sigurdsson
    Náhradníci: Olsen – Mina, Nkounkou, Davies, Iwobi, Delph, Bernard, King, Broadhead

Rozhodčí: Moss – Perry, Robathan.

1

2
    Útočná aktivita domácich, strela Nketiaha bola zblokovaná, podobne pochodil v šestnástke hostí aj Ceballos.

3
    Po aktivite domáceho Smitha-Rowa zahrával Arsenal rohový kop. Center domáceho hráča zo štandardky hostia ustáli.

4
    Ďalší rohový kop domácich nezúžitkoval Saka, ktorý poslal do šestnástky hostí nie najlepší center.

5
    Útočná snaha hostí, v postavení mimo hry sa ale ocitol Calvert-Lewin.

6
    Za obranu hostí si nabiehal Ceballos, domáci futbalista nezvládol spracovanie a tak akcia Arsenalu končí.

8
    Everton nevyužil priamy voľný kop, po centri sa lopta poľahky dostala k brankárovi Lenovi, ktorý celú situáciu bez problémov zvládol.

9
    Autové vhadzovanie pre hostí v strede ihriska, Everton sa pokúša o postupný útok z vlastnej obrany.

10
    Desať minút dnešného zápasu máme za sebou, držanie lopty viditeľne v prospech domácich: 63% – 37%.

11
    Pépé teraz ukážkovo zamestnával brániaceho Colemana, domáci futbalista nakoniec obišiel svojho strážcu, do šestnástky hostí ale neposlal presnú prihrávku.

12
    Digne po centri z ľavej strany našiel v šestnástke Arsenalu Calverta-Lewina, ktorý z hranice päťky vo vyloženej šanci minul bránu domácich.

13
    Dlhú prihrávku nedokázal spracovať Smith-Rowe, akcia Arsenalu končí. Odkop od brány Pickforda.

14
    Arsenal opäť drží loptu na svojich kopačkách, domáci futbalisti sa snažia presnou kombináciou preniknúť na polovicu svojho súpera.

15
    Digne opäť dlho nepremýšľal, po spracovaní lopty zvolil center do šestnástky, jeho prihrávka bola tečovaná a Leno musel byť v pozore – domáci brankár nakoniec situáciu zvládol.

16
    Nketiah sa uvoľnil v šestnástke Evertonu, domáci futbalista poslal center na Saku, ten si však loptu nedokázal spracovať a akcia domácich tak končí.

17
    V strede ihriska faul Andrého Gomesa na domáceho Smitha-Rowa, lopta pre Arsenal.

18
    Partey si pred šestnástkou urobil priestor, jeho prudká strela trafila Godfreyho. Následný center sa dostal vo vnútri šestnástky k Sakovi, ktorého strela smerovala na pripraveného Pickforda.
    18. Bukayo Saka (ARS)

19
    Nákop za obranu na nabiehajúceho Richarlisona nebola presný, loptu má vo svojej moci domáci brankár.

20
    Dvadsať minút zápasu uplynulo, v počte striel na bránu evidujeme zatiaľ jediný pokus na domácej strane.

21
    Richarlison neuspel proti Xhakovi v súboji o loptu pri rohovej zastávke, autové vhadzovanie pre domáci tím.

22
    Ceballos sa snažil o vysunutie Pépého po ľavom krídle, prihrávka domáceho záložníka ale nebola presná.

23
    Everton to opäť skúšal po ľavom krídle, Digne sa tentokrát v súboji proti Chambersovi nedokázal presadiť, odkop od brány Lena.

24
    Chambers našiel hlavou v šestnástke hostí Nketiaha, strelu domáceho útočníka zblokovala obrana Evertonu.

25
    Partey obral o loptu Rodrígueza, domáci futbalisti sa snažili okamžite potrestať chybu hostí, strela Saku bola ale zblokovaná.

26
    Útočný faul Calverta-Lewina na domáceho obrancu Marího, hosťujúci útočník zasiahol svojho protihráča nepríjemne do tváre.

28
    Pri lopte teraz hosťujúci futbalisti, ktorí sa snažia o kombináciu na polovici Arsenalu.

29
    Vo veľkej šanci sa ocitol po dobrom pohybe hosťujúci Richarlison, ktorý oklamal Marího. Strela Brazílčana ale neprekonala brankára Arsenalu, ktorý predviedol dobrý zákrok.
    29. Richarlison (EVE)

30
    Na druhej strane sa snažia o odpoveď domáci futbalisti, Everton nasťahovaný na vlastnej polovici.

31
    Úvodná tretina dnešného zápasu je za nami, dominancia v držaní lopty na domácej strane: 65% – 35%.

33
    Everton kombinuje na polovici Arsenalu, hostia teraz prebrali iniciatívu na svoju stranu.

34
    Spoza šestnástky sa odhodlal k strele André Gomes, jeho pokus bol zblokovaný a tak nasleduje rohový kop Evertonu.

35
    Sledujeme tlak hostí po rohovom kope, tečovaná strela Digneho sa dostala k Rodríguezovi, ktorého pokus z vnútra šestnástky bol zblokovaný. Arsenal sa ubránil.

36
    V strede ihriska faulovaný Sigurdsson, pri lopte ostanú hostia.

37
    Domáci Nketiah si robil priestor v šestnástke hostí, jeho aktivita bola nakoniec zastavená, Everton odkopáva loptu ďaleko od svojej brány.

38
    Žltú kartu dostáva Thomas Partey (Arsenal FC).

39
    Z priameho voľného kopu vystrelil veľmi nebezpečne Sigurdsson, strela hosťujúceho záložníka skončila na brvne domácej brány.
    39. Gylfi Sigurdsson (EVE)

40
    Ďalší zbytočný faul Parteya pred vlastnou šestnástkou, Everton bude zahrávať opäť priamy voľný kop.

41
    Ľavačka Digneho z priameho voľného kopu končí iba na dobre postavenom domácom múre.

42
    Pépé sa síce presadil v súboji na ľavej strane ihriska, lopta sa však následne dostala k Ceballosovi, ktorý už nedokázal odcentrovať.

43
    Vysoké napádanie predviedol proti Godreymu domáci Nketiah, Arsenal vďaka jeho snahe získava autové vhadzovanie.

44
    Záver polčasu dohrávajú domáci futbalisti na polovici Evertonu, dočkáme sa pred prestávkou úvodného gólu v zápase?

45
    Hlavný rozhodca pridáva v prvom polčase jednu minútu.

45+2

Máme za sebou prvý polčas zápasu medzi Arsenalom a Everton. Na Emirates Stadium sledujeme vyrovnaný “šesťbodový” zápas. Futbal sa hrá vo vysokom tempe, šancí je zatiaľ málo. V 18.minúte neprekonal Saka hosťujúceho brankára. Na druhej strane predviedol pri šanci Richarlisona dobrý zákrok domáci Leno. V 39.minúte opečiatkoval Sigurdsson z priameho voľného kopu brvno domácej brány. Aj vďaka týmto nepremeneným šanciam je zatiaľ stav zápasu bezgólový. Zhruba o 15 minút začne druhý polčas.

46

46
    Pri prvom rohovom kope v druhom polčase fauloval Chambers, lopta pre Everton.

47
    Pekná kombinácia hostí, po Colemanovom centri sa dostal k zakončeniu Sigurdsson, ktorého zrejme gólovú strelu zrazil na roh domáci kapitán Holding.
    47. Gylfi Sigurdsson (EVE)

48
    Po centri z kopačky Rodrígueza zakončoval v páde Richarlisona, Everton má k dispozícii ďalší rohový kop.

49
    Faul Marího na Rodrígueza, Everton ostane pri lopte na polovici domácich.

50
    Calvert-Lewin síce vyhral v šestnástke hlavičkový súboj, k lopte sa ale dostal Chambers, ktorý akciu hostí ukončil odkopom z vlastnej šestnástky.

51
    Pokutový kop pre domácich, v šestnástke hostí si robil priestor Ceballos, ktorého zastavil podľa hlavného rozhodcu nedovoleným zákrokom Richarlison.

52
    V akcii aj systém VAR, ktorý kontroluje správnosť rozhodnutia hlavného arbitra.

53
    Pokutový kop to pre domácich nakoniec nebude, celej akcii Arsenalu predchádzalo postavenie mimo hry.
    53. Richarlison (EVE)

54
    Arsenal sa pokúšal o rýchlu akciu po získaní lopty, Smith-Rowe ale neprihral presne.

55
    Na druhej strane si pokutový kop pýtajú hostia po strele Richarlisona, hlavný rozhodca ale nereaguje.

55
    Žltú kartu dostáva Allan (Everton FC).

56
    Hrá sa teraz veľmi tvrdo, Godfrey predviedol ostrý zákrok, po ktorom sa domáci futbalisti hnevajú na hlavného rozhodcu.

57
    Arsenal s vysokým napádaním na polovici hostí.

58
    Po prihávke Saku poslal do šestnástky hostí center Chambers, ktorý si takmer do vlastnej siete zrazil Holgate. Rohový kop pre Arsenal.
    58. Mason Holgate (EVE)

59
    Nketiah fauluje Andrého Gomesa, hlavný rozhodca píska v prospech hosťujúceho tímu.

60
    Máme za sebou hodinu dnešného zápasu, držanie lopty stále na strane domácich: 57% – 43%.

61
    Chambers znova prudko centruje do šestnástky hostí, jeho prihrávku zblokoval na rohový kop hosťujúci André Gomes.

62
    Ceballos nezakrútil loptu z rohového kopu ideálne, jeho prihrávky sa zmocnil hosťujúci Allan.

62
    Žltú kartu dostáva Mason Holgate (Everton FC).

63
    Po nešetrnom zákroku Holgatea je ošetrovaný domáci krídelník Pépé.

64
    Presným centrom našiel z priameho voľného kopu v šestnástke hostí Saka Chambersa, volej domáceho obrancu tesne minul bránu Evertonu.
    64. Calum Chambers (ARS)

65
    Striedanie v tíme Everton FC: z ihriska odchádza André Gomes, prichádza Fabian Delph.

66
    Tvrdá strela spoza šestnástky v podaní Ceballosa, Pickford vyťahuje pre Everton dôležitý zákrok.

67
    Po rohovom kope domácich končí akcia Arsenalu postavením mimo hry, v ktorom sa ocitol Holding.

68
    Žltú kartu dostáva Fabian Delph (Everton FC).

69
    Z druhej vlny sa k strele dostal Partey, jeho pokus letel vysoko nad bránu Pickforda.

70
    Do konca zápasu ostáva 20 minút, počet striel na bránu je momentálne v prospech domácich: 2-1.

72
    Arsenal pokračuje v útočnom snažení na polovici hostí, Everton zatiaľ pozorne bráni.

73
    Everton drží loptu na svojich kopačkách, hostia sa však nehrnú do útoku, skôr kombinujú iba na vlastnej polovici.

74
    Striedanie v tíme Arsenal FC: z ihriska odchádza Nicolas Pépé, prichádza Martin Ödegaard.

74
    Striedanie v tíme Arsenal FC: z ihriska odchádza Edward Nketiah, prichádza Gabriel Martinelli.

75
    Vysoký center do šestnástky hostí poslal Chambers, obrana Evertonu naďalej odoláva.

76
    Everton FC dal gól!
    Šok pre domáce mužstvo, po nevinnej vyzerajúcej akcii sa presadil Richarlison, ktorého ľahký center neudržal v rukaviciach domáci brankár LENO – 0:1! Bez asistencie.
    76. Bernd Leno (EVE) - 0:1

77
    Aj tentokrát v akcii po strelenom góle systém VAR, bude radosť hosťujúcich hráčov zmarená?

78
    Gól platí, pokračujeme ďalej, dokáže nájsť Arsenal odpoveď na otvárací gól zápasu?

80
    Desať minút do konca zápasu, držanie lopty hovorí v prospech domáceho mužstva, ktoré však prehráva: 55% – 45%.

81
    Coleman sa nedokázal presadiť cez Xhaku, Everton má k dispozícii autové vhadzovanie v blízkosti rohovej zastávky.

83
    Striedanie v tíme Arsenal FC: z ihriska odchádza Calum Chambers, prichádza Willian.

84
    Arsenal sa snaží napádať svojho súpera, Everton po strelenom góle kontroluje priebeh zápasu.

85
    Nepresná kombinácia v podaní Richarlisona pred domácou šestnástkou, Arsenal získava loptu a okamžite vyráža do protiútoku.

86
    Striedanie v tíme Everton FC: z ihriska odchádza James Rodríguez, prichádza Tom Davies.

87
    Arsenal pri lopte, domáci celok sa ale zatiaľ nedokáže dostať pred šestnástku hostí.

88
    Everton s dobrým dostupovaním svojho súpera, Arsenal kombinuje pred šestnástkou bez strely na bránu.

89
    Striedanie v tíme Everton FC: z ihriska odchádza Richarlison, prichádza Yerry Mina.

90
    Hlavný rozhodca pridáva v druhom polčase štyri minúty.

90+1
    Holding centruje do šestnástky, útočná snaha Arsenalu končí faulom na kapitána hostí Colemana. Cenné sekundy pre Everton.

90+2
    Arsenal naďalej kombinuje a loptu drží vo svojej moci, domáci celok sa ale nedokáže dostať k zakončeniu.

90+3
    Pohotová koncovka striedajúceho Martinelliho, ktorého strelu zneškodnil dôležitým zákrokom Pickford.
    90+3. Gabriel Martinelli (ARS)

90+4
    Vysoký center Saku odvrátili hostia do bezpečia. Pri centri Williana fauloval v šestnástke hostí domáci brankár Leno.

Fauly: 11:10.

V súboji Arsenalu proti Evertonu sa z dôležitých troch bodov tešili hostia. V prvom polčase sme gól nevideli, neujali sa strely Saku a Richarlisona. V závere polčasu nastrelil z priameho voľného kopu brvno domácej brány Sigurdsson. Po zmene strán boli aktívnejší domáci futbalisti, tí sa však nedokázali presadiť cez kompaktnú obranu hostí, ktorá podala v dnešnom zápase disciplinovaný výkon. Domácich potrestal v 76.minúte Richarlison, ktorého center neudržal v rukaviciach Leno. Táto situácia rozhodla o dôležitých troch bodoch pre Everton. Ďakujem vám za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok večera. (22:55:38)