Arsenal – Everton 0:1 (kon.)
Arsenal FC
0:1 (0:0)
Everton FC
Piatok 23.04.2021, 21:00 • Emirates Stadium, Londýn • Anglická Premier League • 33. kolo

V súboji Arsenalu proti Evertonu sa z dôležitých troch bodov tešili hostia. V prvom polčase sme gól nevideli, neujali sa strely Saku a Richarlisona. V závere polčasu nastrelil z priameho voľného kopu brvno domácej brány Sigurdsson. Po zmene strán boli aktívnejší domáci futbalisti, tí sa však nedokázali presadiť cez kompaktnú obranu hostí, ktorá podala v dnešnom zápase disciplinovaný výkon. Domácich potrestal v 76.minúte Richarlison, ktorého center neudržal v rukaviciach Leno. Táto situácia rozhodla o dôležitých troch bodoch pre Everton. Ďakujem vám za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok večera. (22:55:38)

90+4
    Vysoký center Saku odvrátili hostia do bezpečia. Pri centri Williana fauloval v šestnástke hostí domáci brankár Leno.
    90+3. Gabriel Martinelli (ARS)

90+3
    Pohotová koncovka striedajúceho Martinelliho, ktorého strelu zneškodnil dôležitým zákrokom Pickford.

90+2
    Arsenal naďalej kombinuje a loptu drží vo svojej moci, domáci celok sa ale nedokáže dostať k zakončeniu.

90+1
    Holding centruje do šestnástky, útočná snaha Arsenalu končí faulom na kapitána hostí Colemana. Cenné sekundy pre Everton.

90
    Hlavný rozhodca pridáva v druhom polčase štyri minúty.

89
    Striedanie v tíme Everton FC: z ihriska odchádza Richarlison, prichádza Yerry Mina.

88
    Everton s dobrým dostupovaním svojho súpera, Arsenal kombinuje pred šestnástkou bez strely na bránu.

87
    Arsenal pri lopte, domáci celok sa ale zatiaľ nedokáže dostať pred šestnástku hostí.

86
    Striedanie v tíme Everton FC: z ihriska odchádza James Rodríguez, prichádza Tom Davies.

85
    Nepresná kombinácia v podaní Richarlisona pred domácou šestnástkou, Arsenal získava loptu a okamžite vyráža do protiútoku.

84
    Arsenal sa snaží napádať svojho súpera, Everton po strelenom góle kontroluje priebeh zápasu.

83
    Striedanie v tíme Arsenal FC: z ihriska odchádza Calum Chambers, prichádza Willian.

81
    Coleman sa nedokázal presadiť cez Xhaku, Everton má k dispozícii autové vhadzovanie v blízkosti rohovej zastávky.

80
    Desať minút do konca zápasu, držanie lopty hovorí v prospech domáceho mužstva, ktoré však prehráva: 55% – 45%.

78
    Gól platí, pokračujeme ďalej, dokáže nájsť Arsenal odpoveď na otvárací gól zápasu?