Trenčín – Žilina 2:3 (kon.) | Trnava – Zlaté Moravce 3:0 (kon.) | Senica – Ružomberok 0:1 (kon.)
Sereď – Nitra 2:1 (kon.) | Michalovce – Pohronie 1:2 (kon.)
ŠKF Sereď
2:1 (0:1)
FC Nitra
Sobota 10.04.2021, 17:00 • FC ViOn Zlaté Moravce • Niké liga • 4. kolo

Vážení diváci, vitajte pri priamom textovom online prenose zo zápasu 4. kola skupiny o udržanie vo Fortuna lige medzi ŚKF Sereď a FC Nitra.

Stretnutie sa začne o 17:00.

V dolnej šestke je všetko vyrovnané. Stačia dva víkendy a razom môžete byť zo siedmeho miesta posledný.

Tomu sa bude chcieť vyhnúť práve siedma Sereď. ŠKF doteraz získalo 28 bodov pri skóre 25:41 a má tak dva body k dobru na štvoricu Pohronie, Ružomberok, Nitra a Michalovce, ďalšie dva body má na dvanástu Senicu. V utorok Sereď vypadla v Slovnaft Cupe po penaltách s Košicami, ostatnú sobotu oskalpovala o tri body Pohronie po výsledku 2:1.

Nitra pohár nehrala, mala by tak byť o čosi čerstvejšia. Na konte má 26 bodov, len skóre negatívne 25:42 ju radí za Pohronie a Ružomberok, no zároveň Michalovce. Dlho sme vo Fortuna lige nemali takto vyrovnaný boj o záchranu. Prispela k tomu aj výhra futbalistov spod Zobora nad Ružomberkom 1:0 z minulého víkendu.

ŠKF Sereď: Yakubu – Morong, Hučko, Michalík, Mečiar – Danko, Diaz – Eneji, Fábry, Mlakar – Lačný.
    Náhradníci: Ayotunde – Machuča, Jureškin, Potoma, Espinar, Bušnja, Prachar, Kvesić, Slaninka.

FC Nitra: Šípoš – Fabiš, Ba, Kolčák, Çelebi – Regäsel, Mustafič – Šefčík, Jendrišek, Chobot – Franko.
    Náhradníci: Trnovský – Kurt, Vrábel, Käuper, Danek, Chríbik, Kindsvater, Mészáros, Tancík.

Rozhodca: Adam Somoláni – Andrej Hrmo, Martin Vitko.

1

1
    Doslova v prvých sekundách mohol skórovať Matej Franko! Úplne zabudnutý hráč na malom vápne, Sereď má šťastie, že Frankovi chýbal k ideálnemu zakončeniu dobrý meter.

2
    Sereď zaskočená úvodom, domáci sa nevedia udržať na lopte.

3
    Vzápätí sme sledovali priamy kop hostí, s ktorým však Yakubu nemal problémy.

4
    Teraz ŠKF kombinovala na pravej strane, lenže dlho to netrvalo. Navyše sa podľa všetkého zranil Adam Morong.

6
    Môžeme byť radi, že Morong sa po minúte pauzy postavil na vlastné a odkráčal za postrannú čiaru. Všetko to vyzerá tak, že bude môcť pokračovať.

7
    Sledovali sme dlhý aut práve od Moronga. V šestnástke pred Šípošom padol Moses Eneji, lenže tu o penalte nemohla byť ani reč.

9
    Zatiaľ vidíme len medzišestnástkový futbal s množstvom nepresností. Za pravdu nám dal aj nevydarený center z ľavého krídla.

10
    Útočný výpad nedopadol podľa predstavy domáceho hráča. Gólman hosťujúceho tímu pošle loptu do poľa.

12
    Zaujímavo to myslel Fábry, lenže šikovný ofenzívny futbalista neuspel proti súperovi.

13
    Mečiar z hĺbky poľa hľadal Lačného na hrote útoku Serede. Nechýbalo veľa a skúsený útočník mohol zakončovať.

15
    Na prelome minút tu máme žltú kartu po tvrdo zákroku Mateja Franka na Adama Moronga, ktorý si toho za úvodnú štvrťhodinu už čo-to vytrpel.

16
    Lačný v šprintérskom súboji prešprintoval Kolčáka a dokázal z posledných síl vypáliť. Šípoš s týmto nemal problém.

17
    Peter Moses Eneji si zbehol z ľavej strany na os ihriska. Legionár v službách Serede fauloval Kolčáka a tak je ďalší útok minulosťou.

19
    Tidiane Djiby Ba na hranici pravidiel odstavil od loptu Lačného. Nitra po lepšom úvode v začínajúcich sa problémoch.

20
    Morong navyše nepríjemne páli a hosťujúce FC sa musí pomaly prebrať. Dvadsať minút za nami, zatiaľ bez gólov.

21
    Faul Moronga na Franka, hráči si tak pozície spred šiestich minút vymenili. Štandardka z ľavého krídla, ide prakticky o skrátený roh.

22
    Šefčíkov center podvihol hlavou Lačný, ktorý môže byť rád, že nenabil súperovi na gól. Je z toho rohový kop.

23
    Z neho však nič nebude, pretože Ekin Çelebi si pri pohybe v pokutovom území pomáhal rukami.

25
    Po záživnejších pasážach v úvodnej dvadsaťminútovke toho veľa divácky zaujímavého nevidíme...

27
    Marian Chobot sa šúcha po hlave, vo vzduchu sa totiž zrazil s Morongom, ktorý dnes nevynechá ani jeden súboj.

28
    Ďalší z množstva súbojov medzi Kolčákom a Lačným. Hosťujúci obranca hral rukou, voľný kop pre ŠKF zo stredu ihriska.

30
    Seredčania zatlačili na súpera, Nitrania s problémami vyjsť za vlastnú polovicu.

32
    Šípošovi nepríjemne svieti slnko do očí, aj preto iba boxoval center Fábryho po rohovom kope smerom von zo šestnástky.

33
    Krásny hlavičkový biliard v podaní azda piatich či šiestich hráčov. Ako posledný hral hlavou Lačný, jeho pokus skončil u hosťujúceho gólmana.

35
    Zase sa hralo trochu viac medzi šestnástkami. Desať minút do konca polčasu.

36
    Šefčíkov center sprava sa neujal, lopta ale zostáva v hre. Nitra sa pripomenula po dlhšej dobe.

37
    Mlakar si urobil svoju robotu v obrane a odvrátil na rohový kop.

38
    Znovu ten istý seredský futbalista a znovu úspešne v defenzívnej fáze hry.

39
    Šefčík to skúšal individuálnou akciou pred šestnástkou, lenže tam mu vystavil stopku Hučko.

40
    Lačný v páde zakončoval hlavou po prihrávke vzduchom od Mosesa. Pokus skončil tesne nad brvnom, takto nejako by to mohlo vyzerať častejšie od Serede.

41
    Žltú kartu dostáva Alen Mustafič (FC Nitra).

43
    Schyľuje sa k prestávke a pomaly to začína vidieť. Dopredu sa presúvajú futbalisti Nitry.

45
    Nitra dala gól!
    Yakubu ešte stihol vyraziť zakončenie Franka z bránkovej čiary mimo bránu, ale iba do priestoru, kde bol Erik Jendrišek. Okamžitý návrat lopty na malé vápno, kde bol pripravený SAMUEL ŠEFČÍK, ktorý z minimálnej vzdialenosti posiela hostí do vedenia!

45+1
    Nadstavujú sa dve minúty.

45+2
    Po zákroku Djiby Bu na Lačného k vážnejšej situácii pred Šípošom neprišlo. Aj preto sa už Adam Somoláni pozerá na svoje hodinky.

45+3

46

46
    Striedanie v tíme ŠKF Sereď: z ihriska odchádza Peter Moses Eneji, prichádza Denis Bušnja.

48
    Hneď v prvých dvoch minútach Sereď zatlačila na Nitru. Strela nesadla Diazovi, Šípoš od úvodu polčasu šetrí cenné sekundy.

49
    Chobotov výpad znamenal zisk priestoru na ľavom krídle pre Jendrišeka. Nákop skúseného hrotového útočníka však skončil ďaleko za bránou Yakubua.

50
    Ekin Çelebi s problémami, ale predsa odkopáva loptu na deliacu čiaru. Sereď s vysokým pressingom.

51
    Tilen Mlakar skúsil strelecké šťastie z veľkej vzdialenosti, jeho koncovka ale nemala šancu na ohrozenie troch žrdí.

52
    Tidiane Djiby Ba bez problémov zvládol súboj s aktívnym Mlakarom. Zase sa bude rozohrávať len od brány Dávida Šípoša.

54
    Z veľkej diaľky vystrelil aj Andrej Fárby. Šípoš v bráne Nitry naďalej drží čisté konto.

55
    Hostia hlboko usadení pred svojou šestnástkou. Sereď bude musieť s pribúdajúcimi minútami útočiť čoraz viac a viac, pretože takýto defenzívny blok bude ťažko prekonať.

57
    Morongov pekný nábeh po pravej strane, bol to však jasný ofsajd. Hučko mal časovať prihrávku o čosi skôr.

58
    Miloš Lačný utŕžil nejakú tú ranu v osobnom súboji a len veľmi ťažko vstáva zo zeme. Ak by Lačný musel striedať, tak by domáci stratili cennú silu v útoku.

59
    Šefčík nechal tak letiacu loptu cez polovicu ihriska a ani nešiel do súboja s Mlakarom. Sereď sa nadýchava na ďalší atak.

60
    Hodina duelu za nami. Jendrišek poďakoval za center, ktorý nemal príležitosť spracovať. Yakubu okamžite rozohráva smerom dopredu.

61
    Yani Regäsel zbúraný vo vzduchu svojím spoluhráčom. Tidiane Djiby Ba pri tom všetkom ešte stihol faulovať aj Lačného.

62
    Aj Stanislav Danko si na konto pripísal nepresnú koncovku mimo bránu.

64
    Je neuveriteľné, že Nitra akoby ani nemala záujem o konštruktívnu tvorbu hry. Vidíme nanajvýš pár prihrávok a nakopnutú loptu na Jedrišeka.

66
    Pozrime sa na to! Vhadzovanie nakrátko, okamžitý center do šestnástky a máme tu penaltu! Kristián Kolčák položil ruky na chrbát Miloša Lačného, Adam Somoláni nariadil pokutový kop.

67
    Žltú kartu dostáva Kristián Kolčák (FC Nitra).

68
    Sereď dala gól!
    ANDREJ FÁBRY nedal Šípošovi šancu, poslal to nekompromisne doprostred brány. Máme vyrovnané.

68
    Striedanie v tíme FC Nitra: z ihriska odchádza Marian Chobot, prichádza Jakub Tancík.
    Striedanie v tíme FC Nitra: z ihriska odchádza Yani Regäsel, prichádza Peter Chríbik.

68
    Tidiane Djiby Ba už s niekoľkým tvrdým zákrokom na súpera... Zdá sa, že po dohovore s videorozhodcom je tu aj červená karta pre samotného Djiby Bu!

70
    Ťažko povedať, prečo vidí Stanislav Danko žltú kartu, pravdepodobne za protesty.

70
    Teraz nevieme, či bol Djiby Ba vylúčený za nejaký úder do tváre, to zistíme až zo zápasového riportu.

73
    Ďalšia karta. Nitra nielenže inkasovala po penalte, ale dohráva už len v desiatich. Každá nasledujúca žltá karta môže znamenať vylúčenie, v ohrození je okrem iného aj Kolčák či Danko.

73
    Center posledného menovaného končí v rukách Šípoša. Nitra už asi nebude bezhlavo útočiť, budeme vidieť asi ešte viac defenzívnejšiu hru, ako tomu bolo pred vyrovnaním.

75
    Sereď môže poslať do hry ešte štyroch hráčov počas troch prerušení hry, Nitra môže kúskovať zápas len dvakrát pri troch striedaniach. Hráči z lavičky ešte môžu byť rozhodujúcim faktorom.

76
    Lukáš Fabiš sa nikam neponáhľa. Štvrťhodina do konca, nejaké štyri minútky sa ale s určitosťou budú nadstavovať.

77
    Lačný sa už zavesil do vzduchu s cieľom zakončiť hlavou. Celé mu to prekazil lepším načasovaním skoku Fabiš.

78
    Mlakar si vypýtal nedovolený zákrok. Čas sa Seredi kráti. Ak domáci dnes nezvíťazia, tak môžeme konštatovať, že stratili dva body.

80
    Tancík pri pokuse o rýchly prechod prihráva len na nohu Bučka.

81
    Striedanie v tíme FC Nitra: z ihriska odchádza Samuel Šefčík, prichádza Benjamin Kindsvater.

81
    A Jakub Tancík úplne zbytočne zakončoval akciu troch proti trom z veľkej vzdialenosti spôsobom, že lopta sa pohodlne dokotúľala k pripravenému Yakubuovi.

83
    Striedanie v tíme ŠKF Sereď: z ihriska odchádza Tilen Mlakar, prichádza Martin Slaninka.

83
    Denis Bušnja mieril zvnútra veľkého vápna len do bočnej siete. Hostia ešte reklamovali roh, no márne.

85
    Dokonalý center Fábryho z ľavej strany na hlavu TOMÁŠA HUČKA, ktorý si našiel priestor na malom vápne a nedal tak šancu Šípošovi!

Asistencia: Andrej Fábry.

85
    Sereď si otočku duelu zaslúžila. Nitra teraz už nemá na čo čakať, aj preto dve striedania na podporu ofenzívy.

86
    Striedanie v tíme FC Nitra: z ihriska odchádza Matej Franko, prichádza Sinan Kurt.
    Striedanie v tíme FC Nitra: z ihriska odchádza Erik Jendrišek, prichádza Ole Käuper.

86
    Vzápätí mohol Miloš Lačný pridať definitívu, lenže neodhadol dopad dlhého výkop od brány od Yakubua. Nevideli sme ani len koncovku.

87
    Mečiar prebrúsil Tancíka, hostia získavajú štandardku z pravej strany.

88
    Odvrátený center, mali sme tu kontru, ktorá sa skončila veľmi slabým zakončením Fábryho do náručia Šípoša! Toto sa malo skončiť úplne inak. Len aby Sereď ešte tieto tutovky neľutovala.

89
    Takmer sa zopakovala situácia spred troch minút, Šípoš však čítal hru a včas vybehol z brány po výkope z rúk jeho náprotivka.

90
    Ani dva centre nestačili Fabišovi na to, aby našiel svojho spoluhráča pred bránou súpera. Mustafić následne nepríjemne vo vzduchu fauloval Slaninku.

90+1
    Nadstavujú sa tri minúty.

90+1
    Striedanie v tíme ŠKF Sereď: z ihriska odchádza Andrej Fábry, prichádza Roko Jureškin.

90+2
    Alen Mustafič priamy kop zahral až do brány, Mathew Yakubu musel loptu vytlačiť na roh!

90+3
    Čo sa teraz stalo! Štyria Seredčania šli sami na brankára a predstavte si, nedokázali dať gól! Bušnja pridlho držal loptu na kopačke, napokon prihral na Hučka, ktorý ale už tiesnený nedokázal zakončiť.

90+3
    Žltú kartu dostáva Tomáš Hučko (ŠKF Sereď).

90+3

Nitra sa rozhodla gól Šefčíka brániť od úvodu druhého polčasu. To sa im nevyplatilo, pretože prv inkasovala z penalty od Fábryho, o minútu neskôr bol vylúčený Djiby Ba a otočenie zápasu sprostredkoval po centri Fábryho zo štandardky Hučko.

A to mohli domáci ešte v nadstavenom čase prikrášliť skóre, no pri protiútoku štyria sami na brankára totálne zlyhali. Nitra si za svoju prehru môže sama svojou pasivitou, ŠKF berie tri body úplne zaslúžene.

Ja vám v tomto momente ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok večera.

Do čítania, priatelia! (18:58:27)