Barcelona – Valladolid 1:0 (kon.)
FC Barcelona
1:0 (0:0)
Real Valladolid
Pondelok 05.04.2021, 21:00 • Camp Nou (Barcelona) • Španielska LaLiga • 29. kolo

Dnešný duel je úspešne za nami. Výsledok je pre Valladolid pomerne krutý, ale domáci si dnes proste zaslúžili vyhrať. Dlho to vyzeralo, že hostia si za svoj sympatický výkon odnesú z Nou Campu cenný bod, ale Dembèlé bol proti a gólom z 90. minúty rozhodol o osude dnešného zápasu. Barcelona je teda o bod druhá. Záverečných deväť kôl bude ešte veľmi napínavých. To je odo mňa dnes všetko, ďakujem vám za pozornosť. (22:56:14)

90+4

90+4
    Akcia Valladolidu troskotá na zdvihnutej zástavky postranného arbitra. To sa nepáči trénerovi, ktorý za protesty uvidel žltú kartu.

90+3
    Spoza šestnástky napriahol Moriba, ale Masip si s jeho zakončením poľahky poradil.

90+2
    Valladolid okamžite posielal za obranu súpera dlhý pas, ale ten skončil až v moci ter Stegena.

90+1
    Nad rámec dnešného zápasu sa bude hrať ešte štyri minúty.

90
    Barcelona sa predsa dočkala a dala gól! Ten strelil OUSMANE DEMBÈLÉ, ku ktorému prepadla lopta na ľavú stranu pätky a nekompromisným volejom nedáva Masipovi nárok. Jeho zakončeniu predchádzal center de Jonga a následný hlavičkový súboj Araúja.

89
    Po centri Trincãa hlavičkoval z bezprostrednej blízkosti ďalší mladík. Moriba však rozvlnil len bočnú sieť!

88
    Tlak Barcelony bude teraz enormný. O to je tu väčšia šanca Valladolidu pohroziť z brejku.

87
    Striedanie v tíme FC Barcelona: z ihriska odchádza Sergiño Dest, prichádza Ricard Puig.

86
    Záverečných päť minút riadneho hracieho času je už v plnom prúde. Hostia sa nikam nenáhlia.

85
    Striedanie v tíme Real Valladolid: z ihriska odchádza Kenan Kodro, prichádza Waldo Rubio.

84
    Žltú kartu dostáva Martin Braithwaite (FC Barcelona).

83
    Od finálneho hvizdu delí aktérov približne desať minút. Pri lopte sú domáci.

82
    Z následného priameho kopu nedokázala Barcelona namútiť veľa vody.

81
    Červená karta putovala aj na striedačku hosťujúceho tímu. Taktiež za protesty.

80
    Žltú kartu dostáva za protesty Jordi Masip (Real Valladolid).

79
    Červenú kartu dostáva za nešetrné podkopnutie Óscar Plano (Real Valladolid).

Matúš Macháč

Góly: 90. O. Dembèlé

Karty:   28. Griezmann (BAR), 43. Mingueza (BAR), 84. Braithwaite (BAR) – 40. Bruno González (RVL), 73. Guardiola (RVL), 80. Masip (RVL)   79. Plano (RVL)

Držení míče: 68 % : 32 %.
    Střely na branku: 10:2. Střely mimo: 8:5. Rohy: 4:1. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 12:13.
    FC Barcelona: ter Stegen – Mingueza (63. R. Araújo), F. de Jong, Lenglet – Dest (87. Puig), S. Busquets (63. Braithwaite), Pedri (77. Moriba), Alba – Messi (C), Griezmann (63. Trincão) – O. Dembèlé.
    Náhradníci: Peña, Tenas – R. Araújo, Braithwaite, de la Fuente, Fernandes, Firpo, Moriba, Pjanić, Puig, Trincão, Umtiti.

Real Valladolid: Masip (C) – Janko (66. Hervías), J. Sánchez, Bruno González, Olaza – Plano, Mesa, Alcaraz, Nacho Martínez – Guardiola (77. Maranhão), Kodro (85. Rubio).
    Náhradníci: S. Pérez – Maranhão, Hervías, Rey, Rubio, Rubio, T. Villa, Zalazar Martínez.

Rozhodca: Latre S.