Levante – Huesca 0:2 (kon.)
Levante UD
0:2 (0:1)
SD Huesca
Piatok 02.04.2021, 21:00 • Valencia - Ciudad de Valencia • Španielska LaLiga • 29. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 21:00.

Vážení čitatelia! Vitajte pri sledovaní on-line textového prenosu! Dnes sa zameriame na zápas 29.kola La ligy Levante UD – SD Huesca. Poďme si v krátkosti predstaviť aktuálnu formu oboch celkov.

LEVANTE: Futbalistom Levante patrí v ligovej tabuľke aktuálne 10.miesto, v doterajších 28 zápasoch nazbierali zverenci Paca Lópeza 35 bodov za 8 výhier, 11 remíz a 9 prehier. Ich skóre je v tejto sezóne veľmi vyrovnané, nastrieľali 36 gólov a inkasovali o jeden viac (37). V posledných troch ligových zápasoch 2-krát prehrali a raz vyhrali. V poslednom vystúpení neúspeli na ihrisku Realu Betis, ktorému podľahli 0:2.

HUESCA: Zverenci Juana Martina sa nachádzajú na samom dne ligovej tabuľky, počas 28 zápasoch si pripísali na svoje konto iba 21 bodov. Ich bilancia je nasledovná – 3 výhry, 12 remíz a 13 prehier. Konto súperov v lige zaťažili 26-krát, naopak inkasovali až 44-krát. V posledných troch ligových zápasoch ani raz nezvíťazili, raz remizovali a 2-krát prehrali. Spomínaná deľba bodov prišla v poslednom zápase na domácej pôde, proti Osasune sa zrodila bezólová remíza.

V prvom vzájomnom zápase tejto sezóny sa medzi oboma súpermi zrodil nerozhodný výsledok, v 15.kole sa body delili po remíze 1:1. Huescu poslal v prvom polčase do vedenia premenenou penaltou Ontiveros, po zmene strán vyrovnával na konečných 1:1 hosťujúci Melero.

Z pozície komentátora sa vám bude hlásiť Igor Tabiš.

Levante UD: Fernández – Son, Vezo, Duarte, Clerc – de Frutos, Radoja, Pier, Rochina – Martí, Morales (C)
    Náhradníci: Cárdenas – Toño, Postigo, Coke, Doukouré, Bardhi, Malsa, León, Gómez

SD Huesca: Fernández – Insúa, Polido (C), Siovas – Maffeo, Ferreiro, Mosquera, Seoane, Galán – Ramírez, Mir
    Náhradníci: Fernández – Vavro, López, Gómez, Doumbia, Carlos, García, Rico, Ensriche, Okazaki

Rozhodčí: Vazquez.

1

2
    V úvodných momentoch zápasu podľa očakávania pri lopte domáci futbalisti.

3
    Nebezpečný protiútok hostí, Mir potiahol loptu až do šestnástky, Duarte prerušil jeho snahu, nasleduje rohový kop pre Huescu.

4
    Na druhej strane sa snažil o individuálnu akciu domáci kapitán Morales, Insua jeho snahu prerušil.

5
    De Frutos pekne prenikol po pravom krídle, jeho center našiel Moralesa, ktorého strelu z vnútra šestnástky musel vyraziť brankár hostí.

6
    Hostia to skúšali dlhým vhadzovaním až do šestnástky Levante, domáci celok si poradil.

7
    Son nedovolene zastavuje prenikajúceho Galána v strede ihriska, lopta pre Huescu.

8
    De Frutos tentokrát s neúspešnou snahou o prienik po pravom krídle.

9
    K hlavičke sa v šestnástke domácich dostal po centri Sandro Ramirez, v záklone ale netrafil loptu ideálne, domáci brankár tak nemal žiadne väčšie problémy.

10
    Ďalší ofenzívny pokus hostí, center Maffea Becerra z pravej strany je ale veľmi nepresný. Odkop od brány Levante.

11
    Úvodných 10 minút zápasu je za nami, trochu prekvapivo zatiaľ dominujú v držaní lopty hostia: 28% – 72%.

12
    Duarte si nabiehal na center z priameho voľného kopu, domáci obranca sa k zakončeniu v šestnástke ale nakoniec nedostal.

13
    Žltú kartu dostáva Jorge Pulido (SD Huesca).

14
    Rochina posiela center z priameho voľného kopu, ten je však nepresný. Následne sa ešte k zakončeniu dostal Duarte, Huesca sa ale ubránila.

15
    Tím Huesca práve strelil gól!
    RAFA MIR otvára skóre zápasu, hosťujúci útočník sa presadil presnou strelou k žrdi po centri z pravej strany. Asistencia: David Ferreiro.

16
    Hostia sa zaslúžene ujali vedenia, na ich otvárací gól sa Levante snaží okamžite odpovedať.

18
    Son si pri útočnej snahe pomáhal faulom v súboji proti Galánovi. Odkop od brány hostí.

19
    Huesca zatiaľ hraje vo väčšej pohode, čo sa odzrkadľuje aj na pohybe ich hráčov a držaní lopty v strede poľa.

20
    Son stráca loptu na pravej strane, hostia môžu podniknúť ďalší protiútok.

21
    Hra sa teraz prelieva z jednej strany na druhú. Obe mužstvá sú aktívne.

22
    Clerc sa nepresadil v súboji na ľavom krídle proti Maffeovi Becerrovi, autové vhadzovanie pre Huescu.

23
    Levante sa snaží nájsť odpoveď na úvodný gól hostí, domáci celok zatiaľ dopláca na nepresné prihrávky a zlú finálnu fázu.

25
    Martí fauluje hosťujúceho kapitána Pulida pri rozohrávke. Pri lopte ostane Huesca.

26
    Martí po jednom zo súbojov v šestnástke hostí padá na zem, penalta sa ale nepíska.

27
    Son sa síce presadil v súboji na pravom krídle, jeho následný center bol veľmi nepresný.

28
    Martí sa snažil dobehnúť dlhú prihrávku do šestnástky, domáci útočník vybojoval svojou snahou rohový kop pre Levante.

29
    Domáca snaha po rohovom kope nie je úspešná, spoza šestnástky sa dostal k strele Martí, jeho pokus zblokovala obrana hostí.

30
    Útočný nábeh Sandra Ramíreza za obranu Levante zastavený postavením mimo hry.

31
    Polhodina zápasu za nami, štatistika striel na bránu vyrovnaná: 1-1.

33
    Morales dokázal odcentrovať z ľavej strany, k odrazenej lopte sa dostal Radoja, ktorého pokus bol tečovaný na rohový kop.

34
    Žltú kartu dostáva Son (Levante UD).

35
    Na Clercov center z ľavej strany si nabiehal Martí, hosťujúci brankár ale zasiahol v správny okamih.

36
    Sledujeme viacero nepresností na oboch stranách, predovšetkým v stredovej časti ihriska.

38
    Levante momentálne nedokáže prekonať kompaktnú obranu hostí.

39
    Chybu v rozohrávke hostí sa snažia potrestať domáci, Martí spadol na hranici šestnástky, hlavný rozhodca necháva hru pokračovať ďalej.

40
    Center Sona si v šestnástke hostí nespracoval ideálne Martí, nasleduje odkop Pulida do bezpečia.

41
    Son posiela do šestnástky hostí ďalší center, Insua dobrým obranným zákrokom rieši celú situáciu.

42
    Hra je prerušená, Siovas potrebuje ošetrenie a v hre zrejme nebude pokračovať.

43
    Striedanie v tíme SD Huesca: z ihriska odchádza Dimitris Siovas, prichádza Denis Vavro.

44
    Na Moralesov center z ľavej strany naskakoval Son, domáci futbalista lopu hlavou nezasiahol.

45
    Hlavný rozhodca pridáva v prvom polčase jednu minútu.

45+1
    Nebezpečný center z pravej strany, na ktorý si nabiehal Morales. Hostia sa dokázali ubrániť.

45+2

Máme za sebou prvý polčas súboja medzi Levante a Huescou. V úvodných minútach zaskočili hostia svojho súpera, loptu držali častejšie na svojich kopačkách, čo vyústilo do otváracieho gólu, ktorý strelil v 15.minúte Rafa Mir. Domáci sa márne pokúšali presadiť cez obranu hostí, ktorá je zatiaľ kompaktná a pracuje veľmi dobre. Zhruba o 15 minút začne druhý polčas.

46

47
    Radoja so snahou o prihrávku za obranu na Moralesa, celý úmysel prečítal dobre Vavro.

48
    Vysoké napádanie hosťujúcich futbalistov, Levante bude mať k dispozícii autové vhadzovanie.

49
    Žltú kartu dostáva Jaime Seoane (SD Huesca).

50
    Vezo fauluje v strede ihriska Sandra Ramíreza, lopta pre Huescu.

51
    Clerc našiel prudkou prihrávkou v šestnástke Martího, strela domáceho útočníka nemala dostatočnú razanciu, Andrés Fernández si poradil.

52
    Rýchly protiútok hostí, na konci celej akcie bol zakončujúci kapitán Pulido, strela mierila nad domácu bránu.

54
    Huesca ide do dvojgólového vedenia, na konci celej akcie bol opäť RAFA MIR, ktorý ukážkovo preloboval vybiehajúceho Aitora Fernándeza – 0:2!. Asistencia: Jaime Seoane.

55
    Son si narazil loptu s de Frutosom, jeho center z pravej strany bol nepresný.

56
    Na ďalší center Sona si naskočil de Frutos, hlavička domáceho futbalistu letela tesne nad bránu hostí.

57
    Morales teraz zastavený hvizdom hlavného rozhodcu, domáci kapitán v postavení mimo hry.

58
    Po súboji s Clercom ostáva ležať na trávniku Maffeo Becerra. Hra je prerušená.

59
    Striedanie v tíme Levante UD: z ihriska odchádza Son, prichádza Dani Goméz.

60
    Žltú kartu dostáva Rubén Rochina (Levante UD).

61
    Hodina dnešného zápasu je za nami, pomer držania lopty je nasledovný: 58% – 42%.

62
    Dlhá prihrávka Rochinu na Martího je nepresná, pri lopte ostanú hostia.

63
    Center striedajúceho Goméza je zblokovaný, rohový kop pre Levante.

64
    Striedanie v tíme SD Huesca: z ihriska odchádza Pablo Maffeo Becerra, prichádza Pedro López.

64
    Striedanie v tíme SD Huesca: z ihriska odchádza Sandro Ramírez, prichádza Dani Escriche.

65
    Clercov center sa dostal na zadnej žrdi až k striedajúcemu Gomézovi, ktorý zakončoval v ťažkom výskoku nepresne.

66
    Rochina sa rozhodol vystreliť spoza šestnástky, domáci futbalista mieril veľmi nepresne.

67
    De Frutos so snahou o prienik po pravom krídle, domáceho futbalistu hosťujúca obrana ustrážila.

69
    Obliehanie šestnástky v podaní Levante, všetko ale rieši odkopom do bezpečia Vavro.

70
    Seoane sa dostal k strele spoza šestnástky, tá je však veľmi nepresná.

71
    Striedanie v tíme Levante UD: z ihriska odchádza José Luis Morales, prichádza Enis Bardhi.

71
    Striedanie v tíme Levante UD: z ihriska odchádza Óscar Duarte, prichádza Mickaël Malsa.

72
    Do konca zápasu ostáva približne 20 minút, počet striel na bránu je vyrovnaný: 2-2.

72
    Martí strieľa okamžite z prvej po prihrávke od de Frutosa, Andrés Fernández vyráža na rohový kop.

73
    Domáci útočník Martí ostáva ležať na zemi po vzdušnom súboji, hra je prerušená.

74
    Striedanie v tíme SD Huesca: z ihriska odchádza David Ferreiro, prichádza Mikel Rico.

74
    Striedanie v tíme SD Huesca: z ihriska odchádza Pedro Mosquera, prichádza Idrissa Doumbia.

75
    Ďalší center do šestnástky hostí, Vavro odkopáva loptu mimo ihrisko.

76
    Rochina dobre bráni striedajúceho Rica, hosťujúci futbalista sa snažil presadiť po pravej strane.

77
    Clerc vybojoval na ľavej strane rohový kop pre Levante.

78
    Hostia zatiahnutí v hĺbokom obrannom bloku, domáci sa snažia o kontaktný gól.

79
    Striedanie v tíme Levante UD: z ihriska odchádza Roger Martí, prichádza Sergio León.

79
    Striedanie v tíme Levante UD: z ihriska odchádza Nemanja Radoja, prichádza Cheick Doukouré.

80
    Desať minút do konca dnešného zápasu, držanie lopty v prospech domácich: 61% – 39%.

81
    Huesca kontroluje priebeh zápasu, hostia majú loptu na svojich kopačkách v obrane.

82
    De Frutos posiela z pravej strany veľmi nepresný center, odkop od brány hostí.

83
    Pokračuje obliehanie hosťujúcej šestnástky, futbalisti Levante si ale nedokážu vypracovať vážnejšiu príležitosť.

85
    Rafa Mir našiel na krídle striedajúceho Escricheho, ktorého center z ľavej strany zakončoval Pedro López – lopta preletela okolo pravej žrde domácej brány.

86
    Bardhi centruje do šestnástky, pred Gomézom odkopáva na rohový kop Insua.

87
    Sergio León vybojoval pre svoj tím rohový kop, zdramatizujú domáci futbalisti záver dnešného zápasu?

88
    Striedajúci Malsa hlavičkuje po centri v šestnástke, jeho pokus trafil iba spoluhráča Doukourého, Huesca si poradila.

89
    Galán nedovolene zastavený, faulu sa dopustil striedajúci Doukouré.

90
    Hlavný rozhodca nadstavuje v druhom polčase päť minút.

90+1
    Clerc našiel v šestnástke striedajúceho Bardiho, toho ale prudká prihrávka tak trochu zaskočila, zakončenie smeruje vedľa brány.

90+2
    Seoane teraz prenikol do šestnástky domácich, nedokázal už ale odcentrovať. Odkopy od brány Levante.

90+3
    Lopta v strede poľa, čo v závere zápasu vyhovuje hosťujúcemu tímu.

90+4
    Malsa kazí prihrávku, hosťujúci Escriche potiahol akciu hostí, Galána odzbrojil pri snahe odcentrovať Vezo.

Fauly: 15:7.

Súboj 29.kola medzi Levante a Huescou je za nami. Z troch bodov sa po dnešnom výkone tešia zaslúžene hosťujúci futbalisti, ktorí sa na domáce mužstvo dokonale takticky pripravili. Hrdinom zápasu sa stal dvojgólový útočník hostí Rafa Mir. Najprv v prvom polčase v 15.minúte otvoril stav stretnutia presnou strelou k žrdi. Po zmene strán pridal druhý gól, keď v 54.minúte ukážkovo preloboval domáceho brankára. Huesca tak v boji o záchranu získala dôležité tri body. Ďakujem vám za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera. (22:55:22)