Bielefeld – Lipsko 0:1 (kon.)
DSC Arminia Bielefeld
0:1 (0:0)
RB Lipsko
cz Piatok 19.03.2021, 20:30 • SchücoArena, Bielefeld • Nemecká Bundesliga • 26. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.

Ve 26. kole Německé Bundesligy se proti sobě utkají týmy DSC Arminia Bielefeld a RB Lipsko. Naposled se spolu tato mužstva utkala v listopadu na půdě Lipska, které ale zvítězilo těsně 2:1. Dnes se ovšem bude hrát ve SchücoArena v Bielefeldu. Úvodní výkop je naplánován na 20:30.

DSC Arminia Bielefeld je momentálně na 15. místě s 22 body a skóre 20:44. Po domácí prohře 0:2 s Brémy zavítala Arminia na stadion Leverkusenu. Tam se zrodilo obrovské překvapení, jelikož v 17. minutě poslal hosty do vedení Doan. V 57. minutě zvýšil vedení Okugawa. Pět minut před koncem utkání sice snížil Schick, ale Bielefeld vyhrál 2:1.

RB Lipsko

Lipsko je aktuálně na 2. pozici s 54 body a skóre 47:21. Po dominantní výhře nad Freiburgem 3:0, přivítal Red Bull na svém stadionu Frankfurt. První půle ovšem nenabídla žádnou branku. Do druhé poloviny ale domácí vstoupili skvěle, když se prosadil Forsberg. Ovšem v 61. minutě dokázal srovnat Kamada a následně už gól nepadl. Lipsko tak remizovalo 1:1 a na první Bayern ztrácí čtyři body.

DSC Arminia Bielefeld: Ortega – Brunner, Pieper, J. Nilsson, Lucoqui – Doan, Prietl, Maier, Okugawa – Vlap, Klos (C).
    Náhradníci: Linnér – Córdova, Gebauer, Hartel, Kunze, Laursen, Schipplock, Voglsammer, van der Hoorn.

RB Lipsko: Gulácsi – Klostermann, Orban, Halstenberg – Adams, Sabitzer (C), Kampl, Nkunku – Haidara, Olmo – Forsberg.
    Náhradníci: Martínez – Hwang Hi-čchan, Henrichs, Konaté, Kluivert, Y. Poulsen, Mukiele, Samardžič, Sörloth.

Rozhodčí: Willenborg – Aarnink, Kleve.

1

2
    Nepřesný nákop domácího brankáře Stefana Ortegy skončil jen v zámezí.

4
    Po přihrávce Christophera Nkunkua se dostal do zakončení Dani Olmo, ale ten přestřelil.

5
    Tentokrát útočná akce Lipska nepřinesla nic vážnějšího. neboť se jednalo o ofsajd.

6
    Přihrávka Christophera Nkunkua byla zblokována do zámezí a následuje tak autové vhazování Lipska, která je v úvodu utkání velmi aktivní.

8
    Tyler Adams se nyní dopustil šlapáku na Andersona Lucoquiho.

9
    Red Bull je stále u míče a soupeř se tak skoro nedostal k balónu od úvodu zápasu.

10
    Christopher Nkunku přišel o balón ve středu hrací plochy, ale obrana Lipska okamžitě zasáhla.

11
    Emil Forsberg se dostal do velmi dobré šance, ale Stefan Ortega předvedl dobrý zákrok!

13
    Lipsko zatím marně dobývá bránu soupeře, když kombinuje nějakých deset metrů od vápna soupeře.

14
    Marcel Sabitzer tentokrát vypálil zpoza vápna, ale jeho pokus skončil pouze a jenom vedle levé tyče.

16
    Další centr z nohy hostujícího hráče končí pouze v rukou domácího brankáře Stefana Ortegy.

17
    Poté se míč dostal na druhou stranu ke gólmanu Péteru Gulácsimu, který nerozehrál dobře, ale Michel Vlap toho nedokázal využít.

19
    Fabian Klos našel na pravé straně Michela Vlapa, ale jeho rána letěla pouze nad bránu Lipska.

20
    Willi Orban skvělou obloučkem našel Emila Forsberga, ale jeho pokus z voleje skončil v moci brankáře Ortegy.

22
    Emil Forsberg si žádal pokutový kop, když upadl uvnitř vápna po souboji s Prietlem.

23
    Tentokrát ale Bielefeld získal volný kop a může něco vymyslet.

25
    Po standardní situaci se dostal do zakončení Fabian Klos, ale ani jeho pokus neletěl mezi tři tyče.

26
    Dani Olmo pálil nebezpečnou ránu, se kterou si Stefan Ortega poradil, ale už předtím se Christopher Nkunku nacházel v ofsajdu.

28
    Red Bull nyní může něco vymyslet a možná také vstřelit gól, jelikož získal rohový kop.

29
    Ovšem standardní situace Lipska zatím nepřinášejí nic vážnějšího.

31
    Marcel Halstenberg se dostal po centru z levé strany na vzdálenější tyči ke hlavičce, ale tu poslal jen nad horní tyč!

32
    Hosté pokračují ve svém tlaku, ovšem Bielefeld se zatím také se štěstím brání.

34
    Lipsko nyní kombinuje na polovině soupeře krátkými přihrávkami, ale to je aktuálně tak vše.

35
    Ani Marcel Sabitzer nenašel na levé straně nějaké místo a posléze Red Bull posunul hru na pravou stranu, kde je Tyler Adams.

36
    Nakonec domácí svým presinkem donutili soupeře k chybě a Marcel Halstenberg posléze poslal soupeře k zemi, ale rozhodčí byl benevolentní a žlutou kartu zatím nevytáhl.

37
    Amadou Haidara se nyní střetl s Ricu Doanem a rozhodčí raději přerušil hru.

39
    Centr Lipska z levé strany byl nyní zblokován do zámezí a následuje rohový kop.

40
    Po standardní situaci přišla střela Tylera Adamse z dálky, ale Stefan Ortega si připisuje další zákrok.

41
    Posléze ale právě domácí Bielefeld získal rohový kop, se kterým si ale hosté poradili.

42
    Nyní už je k vidění opět stejný obrázek, kdy Lipsko drží míč na polovině soupeře krátkými přihrávkami.

43
    Christopher Nkunku mohl otevřít brankový účet tohoto utkání, ale Stefan Ortega vyrazil míč, který se otřel od břevno!

44
    Následný rohový kop ale nepřinesl nic nebezpečného, ale Lipsko je i nadále u míče.

45

První poločas je u svého konce a Arminia Bielefeld zatím hraje s RB Lipskem bez branek. Hosté jsou jednoznačně lepším týmem na hrací ploše a dostali se do několika šancí, ovšem ani ta z nohy Nkunkua ve 43. minutě neskončila brankou, nýbrž na břevně.

Druhý poločas začne přibližně v 21:30.

46

46
    Lipsko právě vstřelilo branku!
    Fantastický vstup hostujícího celku do druhé půle, jelikož vede 1:0! Dani Olmo si parádně sklepnul míč do vápna se spoluhráčem a následně místo zakončení ještě našel před bránou osamoceného MARCELA SABITZERA, který zakončil do prázdné svatyně. Asistence: Dani Olmo.

48
    Lipsko je znovu u míče, který nyní drží na své polovině.

50
    Domácí útočník se snažil proniknout do šance, ale nacházel se pouze v ofsajdu.

51
    Emil Forsberg si zpracoval míč na prsa, ale Joakim Nilsson si s ním nakonec poradil a následuje odkop od domácí brány.

53
    Lipsko je znovu u míče a nyní to zkouší po pravé straně přes Adamse.

55
    Po skvělém vstupu do druhé půle šlo tempo hry není trochu dolů a hraje se především ve středu hrací plochy.

56
    Nyní ale přišel protiútok Bielefeldu, který zakončil střelou uvnitř vápna Fabian Klos, ale přestřelil.

57
    Kevin Kampl si poradil s kličkami Ricu Doana, ale hostující hráč vybojoval alespoň autové vhazování.

59
    Nákop hostujícího hráče skončil v rukou připraveného gólmana Stefana Ortegy.

60
    Máme za sebou hodinu tohoto utkání a RB Lipsko vede nad Arminií Bielefeldem 1:0.

62
    Amadou Haidara se dostal ke střele zpoza vápna, ale jeho pokus byl zblokován Pieperem do zámezí a následuje rohový kop.

65
    Amadou Haidara se ocitl za obranou soupeře příliš brzo a ocitl se tak pouze v ofsajdovém postavení.

66
    Nákop domácího hráče skončil pouze u gólmana Pétera Gulácsiho.

68
    Marcel Sabitzer byl nyní zfaulován na polovině soupeře a Lipsko tak získalo volný kop.

69
    Střídání v týmu DSC Arminia Bielefeld: ze hřiště odchází Michel Vlap, přichází Sergio Córdova.
    Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Emil Forsberg, přichází Hwang Hi-čchan.

70
    Arminia nyní sice získala autové vhazování na polovině soupeře, ale následně přišla o míč.

71
    Hwang Hi-čchan se snažil dostat do brejku, ale Amos Pieper se dopustil faulu a uviděl žlutou kartu.

72
    Christopher Nkunku se ujal exekuce volného kopu, ale jeho centr nakonec skončil pouze v zámezí.

73
    Fabian Klos sice vyhrál hlavičkový souboj, ale za ním nebyl žádný z jeho spoluhráčů a je to pouze odevzdaný míč pro Lipsko.

74
    Christopher Nkunku dostal přihrávku do vápna, odkud našel na hranici šestnáctky Kevina Kampla, ale jeho střela byla hodně nepovedená.

76
    Hwang Hi-čchan se po fantastickém nákopu za obranu dostával do šance, ale jeho zakončení nakonec zblokoval obránce Joakim Nilsson.

77
    Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Amadou Haidara, přichází Benjamin Henrichs.

78
    Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Dani Olmo, přichází Yussuf Poulsen.

79
    Christopher Nkunku mohl definitivně rozhodnout, ale jeho střela byla zblokována na zákroku Stefana Ortegy!

80
    Je před námi už pouze deset minut a Lipsko stále vede nad Bielefeldem 1:0.

83
    Cédric Brunner zezadu podrazil Henrichse a zaslouženě uviděl žlutou kartu.

84
    Střídání v týmu DSC Arminia Bielefeld: ze hřiště odchází Masaja Okugawa, přichází Andreas Voglsammer.

85
    Kevin Kampl skluzem zajel Fabiana Klosa a uviděl od sudího žlutou kartu.

86
    Střídání v týmu DSC Arminia Bielefeld: ze hřiště odchází Fabian Klos, přichází Christian Gebauer.
    Střídání v týmu DSC Arminia Bielefeld: ze hřiště odchází Anderson Lucoqui, přichází Sven Schipplock.
    Střídání v týmu DSC Arminia Bielefeld: ze hřiště odchází Cédric Brunner, přichází Jacob Barrett Laursen.

87
    Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Kevin Kampl, přichází Nordi Mukiele.

88
    Sven Schipplock se málem dostal ke střele uvnitř vápna soupeře, ale míč mu nakonec odskočil.

89
    Tentokrát skončil balón jen v zámezí a následuje autové vhazování pro Lipsko.

90
    Rozhodčí nastavuje 3 minuty navíc.

90+1
    Christopher Nkunku se dostal ke střele uvnitř vápna, ale jeho pokus byl zblokován do zámezí.

90+2
    Benjamin Henrichs se posléze dostal ke střele z nějakých dvaceti metrů, ale ta byla velmi nepřesná.

90+3
    Tyler Adams se provinil faulem a Bielefeld získal volný kop z levé strany.

90+4
    Yussuf Poulsen mohl přidat branku pro hosty, ale také jeho pokus byl zblokován do zámezí.

90+4
    Lipsko zvítězilo nad Bielefeldem 1:0.

Je konec. RB Lipsko zvítězilo nad DSC Arminia Bielefeldem poměrem 1:0. Hosté byli jednoznačně lepším týmem, ale první poločas gól nenabídl, i když se třásla branková konstrukce. Do druhé půle ovšem Red Bull vstoupil skvěle, neboť se ve 46. minutě trefil Marcel Sabitzer. Posléze si Lipsko vytvořilo několik šancí, ale druhá branka už nepadla.

Držení míče: 25 % : 75 %.
    Střely na branku: 0:8. Střely mimo: 5:11. Rohy: 1:7. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 10:12.

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (22:24:43)