Real Betis – Levante 2:0 (kon.)
Real Betis
2:0 (0:0)
Levante UD
Piatok 19.03.2021, 21:00 • Sevilla - Benito Villamarin • Španielska LaLiga • 28. kolo

V zápase 28.kola medzi Realom Betis a Levante sa z troch bodov tešili domáci futbalisti. Prvý polčas priniesol vyrovnaný priebeh bez väčších príležitostí. V tom druhom rozhodli domáci futbalisti o svojom víťazstve v priebehu piatich minút. Krásnou individuálnou akciou otvoril skóre zápasu v 70.minúte Fékir, druhý gól pridať v 75.minúte striedajúci Juanmi. Tri body pre Real Betis sú zaslúžené. Ďakujem vám za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok večera. (22:55:21)

90+4
    Real Betis kontroluje hru na vlastnej polovici, čoskoro zaznie záverečný hvizd hlavného rozhodcu.

90+3
    Zápas sa prakticky dohráva v strede ihriska.

90+2
    Ďalší nedovolený zákrok v strede ihriska, Real Betis bude pokračovať v hre s loptou na kopačkách.

90+1
    Snaha domácich pridať tretí gól, Joaquín ale nedobehol dlhú prihrávku.

90
    Hlavný rozhodca nadstavuje v druhom polčase štyri minúty.

90
    Striedanie v tíme Real Betis: z ihriska odchádza Borja Iglesias, prichádza Joaquín.

89
    Iglesias teraz prekonal Fernandéza, gól ale nakoniec neplatí pre postavenie mimo hry.

88
    Real Betis pokračuje vo svojej útočnej aktivite, hostia pôsobia odovzdane.

87
    Nedovolený zákrok na Iglesiasa, Real Betis naďalej pri lopte.

86
    Domáci v útočnej tretine ihriska, Iglesias vybojoval rohový kop.

85
    Levante so snahou streliť kontaktný gól, útočná akcia hostí zastavená, píska sa ofsajd.

84
    Žltú kartu dostáva William Carvalho (Real Betis).

84
    Real Betis sa teraz nikam neponáhľa, domáci naďalej kontrolujú priebeh zápasu.

83
    Striedanie v tíme Levante UD: z ihriska odchádza Jorge Miramón, prichádza Óscar Duarte.

83
    Canales nedovolene zastavený, voľný priamy kop pre Real Betis.

81
    Do konca dnešného zápasu ostáva 10 minút, držanie lopty naďalej v prospech domácich: 54% – 46%.

80
    Real Betis má teraz jednoznačnú prevahu, pridajú domáci futbalisti tretí gól v zápase?

79
    Fékir teraz zahodil stopercentnú šancu, nikým nebránený poslal loptu ľavačkou sám pred brankárom hostí mimo brány.

78
    Bravo teraz odkopáva na poslednú chvíľu pred vysokým pressingom hosťujúceho mužstva.

77
    Striedanie v tíme Levante UD: z ihriska odchádza Dani Goméz, prichádza Sergio León.

77
    Striedanie v tíme Levante UD: z ihriska odchádza Nikola Vukčević, prichádza Mickaël Malsa.

77
    Striedanie v tíme Levante UD: z ihriska odchádza José Luis Morales, prichádza Son.

75
    Real Betis dal gól!
    Autorom gólu na 2:0 je JUANMI, ktorý sa po centri Canalesa najlepšie zorientoval v šestnástke hostí a odrazenú loptu dorazil do odkrytej brány – 2:0!

74
    Real Betis sa teraz snaží pridať druhý gól, nasledovať bude rohový kop domácich.

73
    Sledujeme postupný útok domácich cez stred poľa.

72
    Martí sa pokúša o okamžitú odpoveď, futbalista Levante je však v postavení mimo hry.

70
    NABIL FÉKIR otvára skóre zápasu, domáci futbalista sa predral nádherne do šestnástky hostí, svoju peknú akciu zakončil strelou pomedzi nohy Fernándeza – 1:0! Asistencia: Aïssa Mandi.

70
    Do konca zápasu ostáva 20 minút, počet striel na bránu hovorí v prospech domáceho mužstva: 3-1.

69
    Rohový kop teraz vybojovali hostia, dočkáme sa z neho úvodného gólu dnešného zápasu?

67
    Nedovolený zákrok domáceho Canalesa, lopta v strede ihriska pre Levante.

66
    Striedanie v tíme Real Betis: z ihriska odchádza Diego Lainez, prichádza Aitor Ruibal.

66
    Striedanie v tíme Real Betis: z ihriska odchádza Guido Rodríguez, prichádza William Carvalho.

66
    De Frutos sa snažil o rýchly prienik, svoju akciu ale nezvládol, navyše pri snahe získať loptu späť fauluje.

64
    Snaha domácich o rýchly protiútok, Guardado ale posiela nepresnú prihrávku.

63
    Real Betis ustál priamy voľný kop hostí. Levante má loptu na svojich kopačkách.

62
    Hostia teraz držia loptu vo svojej moci na pravej strane ihriska. Faul pre svoje mužstvo vybojoval Gómez.

60
    Hodina zápasu je za nami, v percentuálnom držaní lopty vedú domáci: 53% – 47%.

59
    Lainez prenikol do šestnástky, k centru sa už ale nedostal, Clerc si splnil svoje obranné povinnosti.

58
    Bardhi centruje vysoko, domáca obrana zatiaľ stopercentná.

57
    Žltú kartu dostáva Guido Rodríguez (Real Betis).

56
    Levante nezvládlo rozohrávku, nasledovať bude rohový kop pre domáce mužstvo.

55
    Canales teraz strieľa po prihrávke od Fékira z prvej, domáci futbalista trafil iba bočnú sieť.

54
    V druhom polčase sledujeme hru, ktorá je často prerušovaná nedovolenými zákrokmi.

53
    Morales teraz dobre posielal prudký center do šestnástky domácich, Real Betis si ale poradil.

52
    Alex Moreno odcentroval z ľavej strany, lopta sa k Iglesiasovi nedostala, ďalší dobrý zákrok hosťujúceho brankára.

51
    Fernandéz tera riskantne vybehol pred Lainezom, hosťujúci brankár ale dobre prečítal celú akciu domácich.

50
    Iglesias hľadal nabiehajúceho Laineza, Levante s dobrou obrannou hrou.

49
    Nedovolene zastavený je teraz Morales, faulu sa dopustil Emerson.

48
    Pri lopte domáci futbalisti, ktorí sa snažia prejsť kombinačne cez stred poľa.

47
    Morales to skúša strelou spoza šestnástky, Bravo pozorne chytá.

46
    Hostia to okamžite skúšajú nákopom do šestnástky, Bravo je na svojom mieste včas.

46

Je za nami prvý polčas zápasu medzi Realom Betis a Levante. Úvodných 45 minút nám žiadne vyložené šance neprinieslo. Úvod zápasu vyšiel lepšie hosťom, ktorí boli aktívnejší. Hra sa ale postupne vyrovnala a taktovku začali preberať domáci futbalisti. Aj vďaka dobrým zákrokom oboch brankárov sme gól v prvom polčase nevideli. Zhruba o 15 minút začne druhý polčas.

45+1

44
    Bardhi sa pokúsil o strelu spoza šestnástky, tá však bola veľmi nepresná. Odkop od domácej brány.

43
    Alex Moreno fauluje hosťujúceho de Frutosa, lopta pre Levante.

42
    Emerson hľadal nabiehajúceho Fékira, nasleduje autové vhadzovanie pre Real Betis.

41
    Martí si teraz robil priestor na zakončenie vo vnútri šestnástky, Mándí si svoje obranné povinnosti splnil ukážkovo a zakročil v pravý čas.

40
    Do konca prvého polčasu zostáva 5 minút, percentuálne držanie lopty sa nám teraz otočilo: 52% – 48%.

39
    Do šestnástky domácich sa pokúšal predrať de Frutos, nebol však úspešný.

38
    Snaha domáceho mužstva o postupný útok.

37
    Sledujeme viacero nepresností v strede ihriska, Levante sa navyše dopustilo faulu na Fékira.

36
    Hostia v snahe o útočnú akciu prichádzajú zbytočnou stratou o loptu.

35
    Clerc centruje z priameho voľného kopu vysoko, jeho prihrávku ale pohodlne chytá Bravo.

34
    Nedovolený zákrok Emersona na vlastnej polovici, priamy voľný kop pre Levante.

32
    Iglesias šikovne prihral Guardadovi, strelu domáceho záložníka z prvej zlikvidoval brankár hostí.

31
    Emerson teraz šikovne prihral Iglesiasovi, domáci útočník poslal loptu vysoko nad bránu Fernándeza.

30
    Real Betis je teraz aktívnejší, domáci kombinujú pred šestnástkou Levante.

29
    Naďalej sledujeme snahu domácich o otvárací gól zápasu, Alex Moreno bol k nemu blízko, z ľavej strany jeho strela preletela tesne vedľa ľavej žrde.

28
    Real Betis zahrával rohový kop, po ňom sa k zakončeniu dostal Fékir, ktorý trafil hosťujúceho brankára.

27
    Tempo teraz trochu opadlo, pri lopte domáci celok, ktorý kombinuje na vlastnej polovici.

26
    Za nami je 25 minút dnešného zápasu, v štatistike striel na bránu vedú domáci: 1-0.

25
    Miramón posiela do šestnástky ďalší center z pravej strany, Real Betis si opäť poradil.

24
    Domáci si poradili, nasleduje však autové vhadzovanie Levante.

23
    Gómez vybojoval pre svoje mužstvo zaujímavú štandardku z nebezpečnej vzdialenosti.

22
    Z druhej vlny sa pokúšal o strelu Morales, hosťujúci futbalista loptu netrafil podľa svojich predstáv.

21
    Z otočky teraz zakončuje Iglesias, prudkou strelou trafil jedného z obrancov Levante.

20
    Miramón hľadal z pravej strany centrom Gómeza, hosťujúci útočník na loptu v domácej šestnástke nedosiahol.

19
    Domáci teraz pekne zakombinovali pred šestnástkou hostí, strela Iglesiasa bola ale zblokovaná.

18
    Nedovolený zákrok na Bardhiho, Levante ostane pri lopte na polovici domácich.

17
    Emerson s pokusom nájsť dlhým centrom Iglesiasa, hostia loptu odkopli do bezpečia.

16
    Domáci futbalisti začnú ďalšiu akciu z vlastnej polovice, k dispozícii majú autové vhadzovanie.

15
    Fékir si teraz pýtal penaltu pre domáce mužstvo, všetko vyriešil hlavný rozhodca, ktorý nakoniec signalizoval postavenie mimo hry.

14
    Center Morena chytá bez problémov do svojich rukavíc Aitor Fernández.

12
    Máme za sebou viac ako 10 minút dnešného zápasu, držanie lopty zatiaľ hovorí v prospech hostí: 42% – 58%.

11
    Lainez sa skúšal presadiť na pravom krídle, domáci futbalista ale nebol úspešný, hostia s dobrou defenzívou.

10
    Dobré čítanie hry v podaní domáceho brankára Brava, nakoniec sa však píska postavenie mimo hry pri útočnej snahe hostí.

9
    Domáci futbalisti teraz pri lopte na polovici svojho súpera.

7
    Miramón hľadal spätnou prihrávkou pod seba vo vnútri šestnástky svojich spoluhráčov, domáca obrana ale všetko vyriešila.

6
    Iglesias teraz nespracoval v ťažkej pozícii center z pravej strany, hostia sa ubránili.

5
    Na druhej strane sa teraz snažia o útočnú aktivitu domáci futbalisti.

4
    De Frutos poslal do šestnástky domácich dobrý center, prudké zakončenie z prvej od Moralesa zblokoval Rodríguez. O niekoľko sekúnd neskôr netrafil bránu po centri ani de Frutos.

3
    Útočník domácich Iglesias sa rozbiehal za obranou hostí, akcia však končí pre jeho postavenie mimo hry.

2
    Domáci začínajú aktívne, ich útočnú snahu ale zastavuje nedovolený zákrok Fékira, lopta pre Levante.

1

Real Betis: Bravo – Emerson, Mandi, Ruiz, Moreno – Rodríguez, Guardado – Lainez, N. Fekir, Canales – Iglesias
    Náhradníci: Robles – Sidnei, Miranda, Bartra, Montoya, Ruibal, Joaquín, Akouokou, Carvalho, Morón, Juanmi, Y. Fekir

Levante UD: Fernanández – Miramón, Vezo, Pier, Clerc – de Frutos, Vukčević, Bardhi, Morales – Martí, Gómez
    Náhradníci: Cárdenas – Son, Coke, Duarte, Toño, Doukouré, Malsa, León

Rozhodčí: Manzano.

Vážení čitatelia! Vitajte pri sledovaní on-line textového prenosu! Dnes sa zameriame na zápas 28.kola La Ligy Real Betis – Levante UD. Poďme si v krátkosti predstaviť aktuálnu formu oboch celkov.

REAL BETIS: Futbalisti Betisu sa v ligovej tabuľke nachádzajú na 6.mieste, na svojom konte majú aktuálne 42 bodov za 13 výhier, 3 remízy a 11 prehier. V tejto sezóne nastrieľali svojím súperom 36 gólov, naopak inkasovali až 41-krát. V posledných piatich ligových zápasoch dosiahli štyri víťazstvá, v jednom prípade ťahali za kratší koniec. Stalo sa tak v poslednom kole v mestskom derby, Sevilly podľahli na jej ihrisku najtesnejším rozdielom. O osude derby zápasu rozhodla 27.minúta, kedy sa do streleckej listiny zapísal En Nesyri.

LEVANTE: Futbalisti Levante sa nachádzajú sa v tabuľke na 9.mieste, na svojom konte majú momentálne 35 bodov, ich bilancia je nasledovná – 8 výhier, 11 remíz a 8 prehier. V tomto ligovom ročníku strelili 36 gólov, naopak o jeden menej inkasovali (35). V posledných piatich ligových stretnutiach dokázali 2-krát zvíťaziť, 2-krát sa v ich prípade zrodil nerozhodný výsledok a v jednom prípade prehrali. V poslednom zápase dokázali získať dôležité tri body, v domácom derby zápas proti Valencii zvíťazili 1:0, 18.minúte strelil víťazný gól Roger.

Prvý vzájomný zápas tejto sezóny priniesol sedemgólovú prestrelku. V 16.kole sa z troch bodov tešili futbalisti Levante, ktorí zdolali Real Betis 4:3. Za domácich sa presadili Morales (2x), Duarte a Roger, na strane hostí to boli Canales (2x) a Mandi.

Z pozície komentátora sa vám bude hlásiť Igor Tabiš.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 21:00.