Levante – Valencia 1:0 (kon.)
Levante UD
1:0 (1:0)
Valencia CF
Piatok 12.03.2021, 21:00 • Valencia - Ciudad de Valencia • Španielska LaLiga • 27. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 21:00.

Vážení čitatelia! Vitajte pri sledovaní on-line textového prenosu! Dnes sa zameriame na zápas 27.kola La ligy medzi Levante UD – Valencia CF. Poďme si v krátkosti predstaviť aktuálnu formu oboch celkov.

LEVANTE: Futbalisti Levante sa v ligovej tabuľke nachádzajú na 11.mieste, v 26 zápasoch nazbierali 32 bodov, ich bilancia je nasledovná – 7 výhier, 11 remíz a 8 prehier. Ich počet strelených a inkasovaných gólov je vyrovnaný, v oboch spomínaných prípadoch svieti v tabuľke číslo 35. V posledných piatich ligových zápasoch zvíťazili iba 1-krát, 2-krát si na svoje konto pripísali remízu a v 2 prípadoch ťahali v zápase za kratší koniec. Zverenci Paca Lopéza v poslednom ligovom vystúpeni podľahli Realu Sociedad, na jeho štadióne prehrali najtesnejším rozdielom (0:1).

VALENCIA: Futbalistom Valencie patrí v ligovej tabuľke aktuálne 12.miesto, v 26 zápasoch získali o dva body menej (30) ako ich súper z Levante. Na svoje konto si pripísali v tejto ligovej sezóne 7 výhier, 9 remíz a 10 prehier. Svojim súperom v lige nastrieľali 32 gólov, inkasovali o tri viac (35). Ich forma v posledných piatich zápasoch je nasledovná – 2 výhry, 2 prehry a 1 remíza. V poslednom vystúpení dokázali na domácom štadióne zdolať Villareal, víťazstvo sa však nerodilo ľahko. Vďaka gólom Solera a Guedesa v posledných piatich minútach zápasu otočili vývoj stretnutia a získali dôležité tri body.

Prvý vzájomný zápas tejto sezóny priniesol až 6 strelených gólov, z víťazstva v pomere 4:2 sa v 1.kole tešili futbalisti Valencie. Za domácich sa presadil 2-krát Vallejo, po jednom góle pridali Gomez a Gabriel Paulista. Za Levante sa v spomínanom zápase zapísal do streleckej listiny dvakrát Morales.

Z pozície komentátora sa vám bude hlásiť Igor Tabiš.

Levante UD: Fernández – Clerc, Miramón, Vézo, Duarte – de Frutos, Bardhi, Vukčević, Rochina – Moráles, Martí
    Náhradníci: Cárdenas – Son, Toño, Pier, Monzó, Coke, Malsa, Doukouré, León, Gómez

Valencia CF: Cillessen – Guillamón, Wass, Lato, Diakhaby – Paulista, Correia, Guedes, Oliva – Lee, Gameiro
    Náhradníci: Doménech, Rivero – Ferro, Musah, Koindredi, Jason, Esquerdo, Cutrone, Vallejo, Blanco

Rozhodčí: Fernandez.

1

1
    Hosťujúci Guedes sa rútil do obrovskej šance, obrana Levante si nakoniec poradila, nasledovať bude odkop od brány domácich.

2
    Prenikajúci Lee Kang-in bol nedovolene zastavený, Valencia má teraz výhodu priameho voľného kopu z pravej strany.

3
    Center v podaní Valencie na zadnú žrď je veľmi nepresný, Levante bude odkopávať od brány.

4
    Žltú kartu dostáva Rúben Vezo (Levante UD).

5
    Hlavný rozhodca nariadil po faule na Gameira priamy voľný kop pre Valenciu. Guedes sa postavil k lopte, jeho pokus bol prudký, no zároveň veľmi nepresný.

6
    Útočného faulu v šestnástke sa dopustil Martí, pri lopte ostanú hostia.

7
    Center hosťujúceho Lata z ľavej strany bol nepresný, k strele spoza šestnástky sa ešte dostal Oliva, Fernández jeho pokus bez problémov chytil.

8
    Úvod zápasu zatiaľ patrí aktívnejším futbalistom Valencie, domáci sa zatiaľ v zápase iba bránia.

9
    Snaha domácich v útočnej fáze končí nedovoleným zákrokom, faulovaný bol Correia.

11
    Domáci Rochina sa teraz dostal k nebezpečnej strele z dvadsiatich metrov, jeho pokus preletel tesne vedľa pravej žrde hosťujúcej brány.

12
    Ďalšia dobrá šanca domácich, De Frutos sa ocitol za obranou Valencie, vo vyloženej šanci poslal loptu iba do pravej žrde.

13
    Po úvodných šanciach teraz preberajú iniciatívu v zápase domáci futbalisti.

15
    Po centri z ľavej strany si lopta vo vnútri šestnástke našla domáceho kapitána Moralesa, ten pri strele z prvej tesne míňa ľavú žrď hosťujúcej brány.

16
    Guedes si poradil s ťažkou loptou na ľavom krídle, hosťujúcemu futbalistovi sa už ale nepodarilo odcentrovať, jeho pokus končí mimo ihriska.

18
    Levante dalo gól!
    Domáci sa dočkali, De Frutos našiel peknou prihrávkou ROGERA MARTÍHO, ktorý sa dobrým spracovaním uvoľnil a následnou strelou ľavačkou k vzdialenejšej žrdi nedal Cillessenovi šancu – 1:0! Asistencia: Rubén Rochina.

20
    Levante získalo loptu, pokúsi sa o ďalší útok. Dobrý center z ľavej strany nakoniec likviduje zákrokom Cillessen.

21
    Hosťujúci Guillamón je ošetrovaný mimo ihriska, na jeho nohe sa objavili krvavé stopy, hra je na chvíľu prerušená.

22
    Domáci kapitán Morales napálil letiacu loptu z prvej, jeho pokus trafil Lata, nasleduje roh pre Levante.

23
    Po dlhšej dobe sa k lopte na polovici súpera dostáva Valencia, strela Guedesa bola tečovaná, rohový kop tentokrát pre hostí.

24
    Na center po rohovom kope si naskakoval Diakhaby, lopta však letela priveľmi vysoko na to, aby ju hosťujúci stopéra zasiahol vo vzduchu hlavou.

26
    O center na pravom krídle sa pokúšal Correia, nasledovať bude druhý rohový kop v zápase pre Valenciu.

27
    Domáci sa teraz pri útočnej snahe Valencie ubránili, hosťom nedovolili zakončiť spoza šestnástky.

28
    Hra je prerušená, v bolestiach leží na zemi domáci futbalista Duarte.

29
    Morales teraz vysoko napádal Guillamón, futbalista Valencie si ale poradil.

30
    Žltú kartu dostáva Jason (Valencia CF), ktorý ju vidí za svoje zbytočné protesty z lavičky náhradníkov.

32
    K strele po prihrávke od Gameira dostal Guedes, vzrušenie je ale zbytočné, hlavný rozhodca signalizuje postavenie mimo hry v podaní hostí.

33
    Pri lopte zostanú hostia, dlhý nákop Levante smerom dopredu je nepresný.

34
    Žltú kartu dostáva Toni Lato (Valencia CF).

35
    Gameiro sa v súboji jeden na jedného nepresadil, autové vhadzovanie pre domácich.

36
    Valencia sa snaží o odpoveď, na polovici Levante dobre kombinuje.

37
    Dlhá prihrávka v podaní Lee Kang-ina na Toniho Lata je nepresná, lopta pre Levante.

39
    Žltú kartu dostáva Enis Bardhi (Levante UD).

39
    Valencia zatiaľ márne hľadá recept na pozornú obranu Levante.

40
    Guillamónova kolmá prihrávka je nepresná, lopty sa zmocnil domáci brankár Fernández.

41
    Ofenzívna snaha Valencie končí útočným faulom, ktorého sa dopustil Correia.

42
    Hra je prerušená, domáci futbalista Vukčević bude potrebovať ošetrenie lekárskeho tímu.

44
    Guedes sa zmocnil lopty v strede ihriska, okamžite hľadal nabiehajúceho Gameira, domáca obrana ale celý zámer prečítala.

45
    V závere polčasu sa snažia o ofenzívnu aktivitu futbalisti Valencie, Levante zatiaľ s pozornou obranou.

45
    Hlavný rozhodca pridáva v prvom polčase nad rámec základného hracieho času jednu minútu.

45+2

Máme za sebou prvý polčas derby zápasu, v ňom boli v úvodných minútach aktívnejší futbalisti Valencie, svoju aktivitu ale nedokázali gólovo zúročiť. Naopak v 18.minúte trestali domáci chybnú rozohrávku hostí, na konci celej akcie bol úspešný strelec Martí. Nasledujúce minúty prvého polčasu boli vyrovnané, druhého gólu v zápase sme sa zatiaľ nedočkali. Približne o 15 minút nám začne druhý polčas.

46

46
    Druhý polčas odštartoval, pri lopte sú domáci futbalisti.

47
    Po centri z pravej strany sa pokúšal o zakončenie domáci Martí, loptu v ťažkej pozícii netrafil.

48
    Levante zatiaľ drží loptu na svojich kopačkách, po zmene strán je domáci tím aktívnejší.

49
    Prvýkrát po zmene strán Valencia na polovici svojho súpera, hostia však majú problém prejsť cez obranu Levante.

50
    Valencia bude zahrávať rohový kop.

51
    Guedes sa po rohovom kope rozohranom na krátko dostal individuálne až do šestnástky domácich, následná strela bola zblokovaná.

52
    Domáci si poradili s ofenzívnou aktivitou Valencie, loptu si teraz posúva obrana Levante medzi sebou.

53
    Viaceré nepresnosti na oboch stranách v strede poľa, lopta pre domácich.

54
    Levante drží loptu na svojich kopačkách, domáci sa nikam neponáhľajú a kontrolujú priebeh zápasu.

55
    Toni Lato fauluje pri útočnej snahe, futbalista Valencie si musí dávať pozor, na svojom konte už jednu žltú kartu má.

57
    Levante bude zahrávať roh, center Martího bol totiž zblokovaný.

58
    Vysoký center z rohového kopu chytá do svojich rukavíc bez problémov Cillessen.

59
    Striedanie v tíme Levante UD: z ihriska odchádza Óscar Duarte, prichádza Rober.

60
    Hostia kombinujú na polovici domácich, Guedes nestihol po dlhej prihrávke odcentrovať, loptu radšej odkopol za čiaru, nasleduje autové vhadzovanie v podaní Levante.

61
    Žltú kartu dostáva Mouctar Diakhaby (Valencia CF).

62
    Pekná prihrávka na Moralesa, domáci kapitán poslal z ľavej strany dobrú prihrávku do šestnástky na Rochinu, ktorého strelu zblokoval obetavo Diakhaby.

63
    Striedanie v tíme Valencia CF: z ihriska odchádza Lee Kang-in, prichádza Manu Vallejo.

64
    Obrovskú chybu hostí nepotrestal v šestnástke Valencie osamotený Martí, loptu po prihrávke ideálne netrafil.

65
    Ďalší dobrý center od Moralesa z ľavej strany, domáci kapitán tentokrát nenašiel nikoho zo svojich spoluhráčov v hosťujúcej šestnástke.

66
    Nepresný dlhý nákop v podaní domácich, k lopte sa dostáva Valencia. Následne ešte centruje do šestnástky Martí – rovnako nepresne.

67
    Hosťujúci Correia je pri snahe o center z pravej strany zastavený nedovolene. Valencia bude rozohrávať priamy voľný kop.

68
    Guedes poslal z priameho kopu prudký center do šestnástky, striedajúci Vallejo ale loptu nezasiahol.

69
    De Frutos si hľadal priestor v šestnástke Valencie, nakoniec prihral Bardhimu, ktorého strela letí vysoko nad bránu.

70
    Kapitán Levante Morales sa teraz v úniku predral až do šestnástky hostí, z uhla vystrelil, Cillessen loptu vyrazil, Martí sa ešte pokúšal o dorážku, pri nej sa však dopustil útočného faulu.

72
    Striedanie v tíme Levante UD: z ihriska odchádza José Luis Morales, prichádza Sergio León.

72
    Striedanie v tíme Levante UD: z ihriska odchádza Roger Martí, prichádza Mickaël Malsa.

73
    Striedajúci Sergio León sa okamžite zapojil do útočnej akcie Levante, bol však v postavení mimo hry a tak je jeho snaha zbytočná.

74
    Veľká šanca hostí, k zakončeniu sa dostal v šestnástke striedajúci Vallejo, jeho strelu vyrazil nohami brankár Fernández.

76
    Striedanie v tíme Valencia CF: z ihriska odchádza Hugo Guillamón, prichádza Alex Blanco.

76
    Striedanie v tíme Valencia CF: z ihriska odchádza Kévin Gameiro, prichádza Patrick Cutrone.

77
    Levante zatiaľ pozorne bráni jednogólový náskok.

78
    Na pravej strane sa uvoľnil De Frutos, následne odcentroval, z prvej sa pokúsil o strelu vo vnútri šestnástky Rochina, v ťažkej pozícii ale bránu netrafil.

79
    Guedes bol nedovolene zastavený, Valencia bude zahrávať priamy voľný kop.

80
    Valencia na útočnej polovici so snahou vyrovnať, Levante zatiaľ odoláva.

82
    Clerc si teraz pekne narazil loptu v prieniku po ľavom krídle, futbalista Levante ale nakoniec nedokázal odcentrovať.

83
    Všetci domáci hráči teraz pod loptou na vlastnej polovici, tlak Valencia sa bude stupňovať.

84
    Striedanie v tíme Levante UD: z ihriska odchádza Rubén Rochina, prichádza Toňo.

85
    Striedanie v tíme Valencia CF: z ihriska odchádza Thierry Correia, prichádza Jason.

85
    Striedanie v tíme Levante UD: z ihriska odchádza Jorge Miramón, prichádza Son.

85
    Striedanie v tíme Valencia CF: z ihriska odchádza Christian Oliva, prichádza Yunus Musah.

86
    Valencia pokračuje vo svojej snahe vyrovnať, Levante stále stopercentné v defenzíve.

88
    Cillessen teraz podržal hostí, po rýchlom protiútoku sa dostal k strele De Frutos – brankára Valencie ale neprekonal.

88
    Žltú kartu dostáva Manu Vallejo (Valencia CF).

89
    Domáci Sergio León v rýchlom úniku, Diakhaby nakoniec dobehol v šestnástke domáceho futbalistu a zachránil svoj tím.

90
    Valencia vrhá všetky sily do útoku, v závere zápasu sa pokúsi vyrovnať.

90
    Hlavný rozhodca nadstavuje v zápase ešte tri minúty.

90+1
    Cutrone teraz pri snahe zaútočiť zbytočne fauluje, Valencia prichádza o loptu.

90+2
    Cutrone nedobehol prihrávku hlavou od Diakhabyho, domáci brankár má loptu vo svojom náručí.

90+3
    Hostia sa po útočnej snahe a páde Blanca v šestnástke dožadujú odpískania penalty, hlavný rozhodca nereaguje.

Fauly: 17:13.

Mestské derby nakoniec ovládli domáci futbalisti Levante, ktorí boli v prvom polčase za svoju aktivitu odmenení. V 18.minúte využil zaváhanie v obrane Valencie Martí, ktorý krížnou strelou k žrdi prekonal Cillessena. V druhom polčase držali hostia loptu viac na svojich kopačkách, domáci však pozorne bránili a súpera nepúšťali do žiadnych vyložených šancí. Naopak mohli pridať v zápase druhý gól, Cillessen však dobre podržal svoje mužstvo. Levante si najtesnejší náskok z prvého polčasu udržalo a tak sa raduje zo zisku cenných troch bodov. Ďakujem vám za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok večera. (22:57:31)