Slavia – Rangers 1:1 (kon.) | Manchester United – AC Miláno 1:1 (kon.) | D.Kyjev – Villarreal 0:2 (kon.)
Amsterdam – YB Bern 3:0 (kon.) | Granada – Molde 2:0 (kon.) | Tottenham – D. Záhreb 2:0 (kon.)
Olympiakos – Arsenal 1:3 (kon.) | AS Rím – Doneck 3:0 (kon.)
AS Rím
3:0 (1:0)
Šachtar Doneck
cz Štvrtok 11.03.2021, 21:00 • Stadio Olimpico, Řím (Itálie) • Európska liga • Osemfinále

Držení míče: 41 % : 59 %.
    Střely na branku: 7:4.
    Střely mimo: 3:1.
    Rohy: 7:3.
    Ofsajdy: 4:3.
    Fauly: 21:7. (22:55:36)

Zápas je u konce. Druhý poločas začal lépe pro Šachtar, jenž si vypracovával šance a dostával se do zakončení. Bohužel pro ukrajinský celek ale ani jeden míč neskončil v brance. A to domácí potrestali. Stěžejní bylo vystřídání Pedra za El Shaaravyho, ten naskočil do zápasu jako uragán a po deseti minutách na hřišti ukázal parádní individuální akci, kterou zakončil gólem. A aby toho nebylo málo, o čtyři minuty později se domácí prosadili potřetí. Tentokráté se trefil Mancini a zpečetil výsledek utkání.

90+4

90+3
    Ismailly to ještě v posledních minutkách zkusil dlouhým centrem do pokutového území, ale proti obraně římského celku se neprosadil.

90+2
    Bruno Peres rozehrál rohový kop, který si AS vybojovalo při předchozí útočné snaze. Poslal ho na úroveň penalty, odkud byl ale míč rychle odhlavičkován.

90+1
    Bruno Peres zkusil poslat dlouhý centr před branku, kde operoval El Shaarawy, jenže ten se k míči přes připravenou obranu soupeře nedostal.

90
    Sudí k tomuto zápasu nastaví ještě čtyři minutky.

89
    Konopljanka dostal míč do volného prostoru, ve kterém by mohl běžet až k vápnu, ale míč si moc předkopnul a soupeř se tak k němu dostal a získal ho.

88
    Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Marlos, přichází Marcos Antônio.

87
    Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Tetê, přichází Jevhen Konopljanka.

86
    AS si hlídá hru a k pokutovému území svého soupeře nepřipouští. O výsledku tohoto zápasu, možná i dvojzápasu, je rozhodnuto, a pomalu už to dochází i Šachtaru, který už spíš počítá minutky do konce utkání.

84
    Šachtar se přeci jenom nevzdal. Bojovný ukrajinský tým se snaží překvapit soupeře brejky po stranách. Zatím se ale do žádného zakončení nedostal.

83
    Nesportovní chování skončilo žlutou kartou, kterou dostává dostává Gianluca Mancini (AS Řím).

82
    Bruno Peres se před chvílí dostal na hřiště. Nyní už si vzal na starost rohový kop a vyslal dobrý míč, který tečoval ve vápně jeden z jeho spoluhráčů. Na branku to však nestačilo

80
    Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Alan Patrick, přichází Manor Solomon.

79
    Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Taison, přichází Georgij Sudakov.

79
    Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Leonardo Spinazzola, přichází Bruno Peres.
    Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Amadou Diawara, přichází Roger Ibañez.

78
    Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Lorenzo Pellegrini, přichází Carles Pérez.
    77. Gianluca MANCINI - 3:0

Jiří Polášek

Góly: 23. Lorenzo Pellegrini (Pedro), 73. El Shaarawy (B. Mayoral), 77. Mancini (Cristante)

Karty:   56. Kumbulla (ASR), 83. Mancini (ASR) – 59. Patrick (SAC), 75. Maycon (SAC), 75. Taison (SAC)

Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 3:1. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 21:7.
    AS Rím: Pau López – Mancini, Kumbulla, Cristante – Spinazzola (79. Peres), Villar, Diawara (79. Ibañez), Karsdorp – Lorenzo Pellegrini (78. C. Pérez), Pedro (63. El Shaarawy) – Mchitarjan (36. B. Mayoral).
    Náhradníci: Fuzato, Mirante – Calafiori, Džeko, El Shaarawy, Ibañez, B. Mayoral, Peres, C. Pérez, Santon, Smalling.

Šachtar Doneck: Trubin – Dodô, Vitão, Matvijenko, Ismaily – Maycon, Patrick (80. Solomon) – Marlos (88. Antônio) – Tetê (87. Konopljanka), Júnior Moraes (76. Dentinho), Taison (79. Sudakov).
    Náhradníci: Pjatov, O. Ševčenko – Antônio, Bolbat, Bondar, Dentinho, Konopljanka, Kornijenko, Kryvcov, Solomon, Sudakov, Vjunnik.

Rozhodca: A. Soares Dias (Portugalsko)