Šprint žien, 7,5 km, Nové Město na Moravě | Víťazka: Tiril Eckhoffová (NOR) (kon.) | | | SP - šprint mužov, 10 km, Nové Město na Moravě | Víťaz: Simon Desthieux (FRA) (kon.) |
Slalom žien, 1. kolo, Jasná | Víťazka: Petra Vlhová (SVK) (kon.) | | | Zjazd mužov, Saalbach-Hinterglemm | Víťaz: Vincent Kriechmayr (AUT) (kon.) |
Slalom žien, 2. kolo, Jasná | Víťazka: Mikaela Shiffrinová (USA) (kon.) |
Ženy 30 km klasicky, Oberstdorf | Vítěz: T. Johaugová (NOR) (kon.) |
Tímový šprint mužov, skoky HS137, Oberstdorf | Vítěz: Japonsko (kon.) | | | Tímový šprint mužov, beh 2x7,5 km, Oberstdorf | Vítěz: Rakousko (kon.) |
Tímové preteky mužov HS137, Oberstdorf | Vítěz: Německo (kon.) |
koniec udalosti
SP - šprint žien, 7,5 km, Nové Město na Moravě
Víťazka: Tiril Eckhoffová (NOR)
(2. Julija Džimová (UKR), 3. Lisa Vittozziová (ITA))
Miroslav Revaj
Štartovná listina:
1. Franziska Preussová (GER)
2. Baiba Bendiková (LAT)
3. Hanna Öbergová (SWE)
4. Selina Gasparinová (SUI)
5. Monika Hojniszová-Staręgaová (POL)
6. Julia Simonová (FRA)
7. Johanna Talihärmová (EST)
8. Denise Herrmannová (GER)
9. Lena Häckiová (SUI)
10. Mari Ederová (FIN)
11. Janina Hettichová (GER)
12. Ingrid Tandrevoldová (NOR)
13. Clare Eganová (USA)
14. Linn Perssonová (SWE)
15. Lucie Charvátová (CZE)
16. Dorothea Wiererová (ITA)
17. Alina Stremousová (MDA)
18. Marte Olsbuová-Røiselandová (NOR)
19. Jekatěrina Avvakumovová (KOR)
20. Paulina Fialková (SVK)
21. Lisa Theresa Hauserová (AUT)
22. Uljana Kajševová (RUS)
23. Darja Blašková (BLR)
24. Dunja Zdoucová (AUT)
25. Anaïs Chevalierová-Bouchetová (FRA)
26. Julija Džimová (UKR)
27. Lisa Vittozziová (ITA)
28. Fujuko Tačizakiová (JPN)
29. Dzinara Alimbekavová (BLR)
30. Galina Višněvská-Šeporenková (KAZ)
31. Tiril Eckhoffová (NOR)
32. Irina Kazakevičová (RUS)
33. Markéta Davidová (CZE)
34. Jelena Kručinkinová (BLR)
35. Elvira Öbergová (SWE)
36. Emma Lunderová (CAN)
37. Justine Braisazová-Bouchetová (FRA)
38. Tuuli Tomingasová (EST)
39. Karoline Offigstadová-Knottenová (NOR)
40. Federica Sanfilippová (ITA)
41. Julia Schwaigerová (AUT)
42. Susan Dunkleeová (USA)
43. Eva Puskarčíková (CZE)
44. Hanna Solová (BLR)
45. Megan Bankesová (CAN)
46. Jelizaveta Bělčenková (KAZ)
47. Mona Brorssonová (SWE)
48. Larisa Kuklinová (RUS)
49. Anna Frolinová (KOR)
50. Vanessa Hinzová (GER)
51. Elisa Gasparinová (SUI)
52. Olena Pidhrušná (UKR)
53. Ivona Fialková (SVK)
54. Milena Todorovová (BUL)
55. Anais Bescondová (FRA)
56. Kamila Żuková (POL)
57. Světlana Mironovová (RUS)
58. Irene Cadurischová (SUI)
59. Mária Remeňová (SVK)
60. Sanita Bulinová (LAT)
61. Maren Hammerschmidtová (GER)
62. Sari Maedová (JPN)
63. Regina Ojová (EST)
64. Michela Carrarová (ITA)
65. Polona Klemenčičová (SLO)
66. Anastassija Kondratěvová (KAZ)
67. Ida Lienová (NOR)
68. Anika Kožicová (CRO)
69. Lea Einfaltová (SLO)
70. Chloé Chevalierová (FRA)
71. Daniela Kadevová (BUL)
72. Katharina Innerhoferová (AUT)
73. Elena Chirkovová (ROU)
74. Iryna Krjuková (BLR)
75. Son-su Kim (KOR)
76. Suvi Minkkinenová (FIN)
77. Sarah Beaudryová (CAN)
78. Amanda Lightfootová (GBR)
79. Valj Semerenková (UKR)
80. Kinga Zbylutová (POL)
81. Jevgenija Pavlovová (RUS)
82. Erika Jänkäová (FIN)
83. Alla Ghilenková (MDA)
84. Anna Magnussonová (SWE)
85. Lotte Lieová (BEL)
86. Natalja Kočerginová (LTU)
87. Joanne Reidová (USA)
88. Jessica Jislová (CZE)
89. Deedra Irwinová (USA)
90. Taťjana Akimovová (RUS)
91. Ana Larisa Cotrușová (ROU)
92. Nadia Moserová (CAN)
93. Anastasija Merkušinová (UKR)
94. Kadri Lehtlaová (EST)
95. Anna Mąková (POL)
96. Marija Zdravkovová (BLR)
97. Lou Jeanmonnotová (FRA)
98. Ragnhild Femsteineviková (NOR)
99. Aita Gasparinová (SUI)
100. Asuka Hačisuková (JPN)
101. Vanessa Voigtová (GER)
102. Nina Zadravcová (SLO)
103. Irene Lardschneiderová (ITA)
104. Nastasija Kinnunenová (FIN)
105. Gabriele Leščinská (LTU)
106. Ingela Anderssonová (SWE)
1. Franziska Preussová (GER)
2. Baiba Bendiková (LAT)
3. Hanna Öbergová (SWE)
4. Selina Gasparinová (SUI)
5. Monika Hojniszová-Staręgaová (POL)
6. Julia Simonová (FRA)
7. Johanna Talihärmová (EST)
8. Denise Herrmannová (GER)
9. Lena Häckiová (SUI)
10. Mari Ederová (FIN)
11. Janina Hettichová (GER)
12. Ingrid Tandrevoldová (NOR)
13. Clare Eganová (USA)
14. Linn Perssonová (SWE)
15. Lucie Charvátová (CZE)
16. Dorothea Wiererová (ITA)
17. Alina Stremousová (MDA)
18. Marte Olsbuová-Røiselandová (NOR)
19. Jekatěrina Avvakumovová (KOR)
20. Paulina Fialková (SVK)
21. Lisa Theresa Hauserová (AUT)
22. Uljana Kajševová (RUS)
23. Darja Blašková (BLR)
24. Dunja Zdoucová (AUT)
25. Anaïs Chevalierová-Bouchetová (FRA)
26. Julija Džimová (UKR)
27. Lisa Vittozziová (ITA)
28. Fujuko Tačizakiová (JPN)
29. Dzinara Alimbekavová (BLR)
30. Galina Višněvská-Šeporenková (KAZ)
31. Tiril Eckhoffová (NOR)
32. Irina Kazakevičová (RUS)
33. Markéta Davidová (CZE)
34. Jelena Kručinkinová (BLR)
35. Elvira Öbergová (SWE)
36. Emma Lunderová (CAN)
37. Justine Braisazová-Bouchetová (FRA)
38. Tuuli Tomingasová (EST)
39. Karoline Offigstadová-Knottenová (NOR)
40. Federica Sanfilippová (ITA)
41. Julia Schwaigerová (AUT)
42. Susan Dunkleeová (USA)
43. Eva Puskarčíková (CZE)
44. Hanna Solová (BLR)
45. Megan Bankesová (CAN)
46. Jelizaveta Bělčenková (KAZ)
47. Mona Brorssonová (SWE)
48. Larisa Kuklinová (RUS)
49. Anna Frolinová (KOR)
50. Vanessa Hinzová (GER)
51. Elisa Gasparinová (SUI)
52. Olena Pidhrušná (UKR)
53. Ivona Fialková (SVK)
54. Milena Todorovová (BUL)
55. Anais Bescondová (FRA)
56. Kamila Żuková (POL)
57. Světlana Mironovová (RUS)
58. Irene Cadurischová (SUI)
59. Mária Remeňová (SVK)
60. Sanita Bulinová (LAT)
61. Maren Hammerschmidtová (GER)
62. Sari Maedová (JPN)
63. Regina Ojová (EST)
64. Michela Carrarová (ITA)
65. Polona Klemenčičová (SLO)
66. Anastassija Kondratěvová (KAZ)
67. Ida Lienová (NOR)
68. Anika Kožicová (CRO)
69. Lea Einfaltová (SLO)
70. Chloé Chevalierová (FRA)
71. Daniela Kadevová (BUL)
72. Katharina Innerhoferová (AUT)
73. Elena Chirkovová (ROU)
74. Iryna Krjuková (BLR)
75. Son-su Kim (KOR)
76. Suvi Minkkinenová (FIN)
77. Sarah Beaudryová (CAN)
78. Amanda Lightfootová (GBR)
79. Valj Semerenková (UKR)
80. Kinga Zbylutová (POL)
81. Jevgenija Pavlovová (RUS)
82. Erika Jänkäová (FIN)
83. Alla Ghilenková (MDA)
84. Anna Magnussonová (SWE)
85. Lotte Lieová (BEL)
86. Natalja Kočerginová (LTU)
87. Joanne Reidová (USA)
88. Jessica Jislová (CZE)
89. Deedra Irwinová (USA)
90. Taťjana Akimovová (RUS)
91. Ana Larisa Cotrușová (ROU)
92. Nadia Moserová (CAN)
93. Anastasija Merkušinová (UKR)
94. Kadri Lehtlaová (EST)
95. Anna Mąková (POL)
96. Marija Zdravkovová (BLR)
97. Lou Jeanmonnotová (FRA)
98. Ragnhild Femsteineviková (NOR)
99. Aita Gasparinová (SUI)
100. Asuka Hačisuková (JPN)
101. Vanessa Voigtová (GER)
102. Nina Zadravcová (SLO)
103. Irene Lardschneiderová (ITA)
104. Nastasija Kinnunenová (FIN)
105. Gabriele Leščinská (LTU)
106. Ingela Anderssonová (SWE)
Paulína Fialková začala čistou streľbou, ale potom spravila dve chyby na tej druhej a dnes končí na 25. mieste. Jej sestra Ivona musela dokopy do troch trestných okruhov, napokon končí na 46. mieste. Obidve sa tak kvalifikovali do zajtrajšej stíhačky, čo je dobrá správa. Naša tretia reprezentantka a debutantka Mária Remeňová musela rovnako do troch trestných okruhov, na prvom úseku začala čisto, nevyšiel jej ten druhý a v zajtrajšej stíhačke ju neuvidíme.
O 15:40 je na programe ešte v tomto stredisk aj šprint mužov, z ktorého vám rovnako ponúkame náš prenos. Ale už sa od 12:30 môžme sústrediť na druhé kolo slalomu v Jasnej, kde Petra Vlhová bojuje o víťazstvo. Aj z tohto podujatia vám ponúkame náš prenos.
Ďakujem za pozornosť, prajem pekný deň! (12:14:43)
1. Tiril Eckhoffová (NOR)
2. Julija Džimová (UKR) +9
3. Lisa Vittozziová (ITA) +15
1. Tiril Eckhoffová (NOR)
2. Julija Džimová (UKR) +9
3. Lisa Vittozziová (ITA) +15
4. Dzinara Alimbekavová (BLR) +16
5. Dorothea Wiererová (ITA) +16
6. Ingrid Tandrevoldová (NOR) +17
7. Marte Olsbuová-Røiselandová (NOR) +19
8. Franziska Preussová (GER) +25
9. Justine Braisazová-Bouchetová (FRA) +29
10. Denise Herrmannová (GER) +29
...
12. Markéta Davidová (CZE)
16. Lucie Charvátová (CZE)
21. Paulína Fialková (SVK)
1. Franziska Preussová (GER)
2. Baiba Bendiková (LAT)
3. Hanna Öbergová (SWE)
4. Selina Gasparinová (SUI)
5. Monika Hojniszová-Staręgaová (POL)
6. Julia Simonová (FRA)
7. Johanna Talihärmová (EST)
8. Denise Herrmannová (GER)
9. Lena Häckiová (SUI)
10. Mari Ederová (FIN)
11. Janina Hettichová (GER)
12. Ingrid Tandrevoldová (NOR)
13. Clare Eganová (USA)
14. Linn Perssonová (SWE)
15. Lucie Charvátová (CZE)
16. Dorothea Wiererová (ITA)
17. Alina Stremousová (MDA)
18. Marte Olsbuová-Røiselandová (NOR)
19. Jekatěrina Avvakumovová (KOR)
20. Paulina Fialková (SVK)
21. Lisa Theresa Hauserová (AUT)
22. Uljana Kajševová (RUS)
23. Darja Blašková (BLR)
24. Dunja Zdoucová (AUT)
25. Anaïs Chevalierová-Bouchetová (FRA)
26. Julija Džimová (UKR)
27. Lisa Vittozziová (ITA)
28. Fujuko Tačizakiová (JPN)
29. Dzinara Alimbekavová (BLR)
30. Galina Višněvská-Šeporenková (KAZ)
31. Tiril Eckhoffová (NOR)
32. Irina Kazakevičová (RUS)
33. Markéta Davidová (CZE)
34. Jelena Kručinkinová (BLR)
35. Elvira Öbergová (SWE)
36. Emma Lunderová (CAN)
37. Justine Braisazová-Bouchetová (FRA)
38. Tuuli Tomingasová (EST)
39. Karoline Offigstadová-Knottenová (NOR)
40. Federica Sanfilippová (ITA)
41. Julia Schwaigerová (AUT)
42. Susan Dunkleeová (USA)
43. Eva Puskarčíková (CZE)
44. Hanna Solová (BLR)
45. Megan Bankesová (CAN)
46. Jelizaveta Bělčenková (KAZ)
47. Mona Brorssonová (SWE)
48. Larisa Kuklinová (RUS)
49. Anna Frolinová (KOR)
50. Vanessa Hinzová (GER)
51. Elisa Gasparinová (SUI)
52. Olena Pidhrušná (UKR)
53. Ivona Fialková (SVK)
54. Milena Todorovová (BUL)
55. Anais Bescondová (FRA)
56. Kamila Żuková (POL)
57. Světlana Mironovová (RUS)
58. Irene Cadurischová (SUI)
59. Mária Remeňová (SVK)
60. Sanita Bulinová (LAT)
61. Maren Hammerschmidtová (GER)
62. Sari Maedová (JPN)
63. Regina Ojová (EST)
64. Michela Carrarová (ITA)
65. Polona Klemenčičová (SLO)
66. Anastassija Kondratěvová (KAZ)
67. Ida Lienová (NOR)
68. Anika Kožicová (CRO)
69. Lea Einfaltová (SLO)
70. Chloé Chevalierová (FRA)
71. Daniela Kadevová (BUL)
72. Katharina Innerhoferová (AUT)
73. Elena Chirkovová (ROU)
74. Iryna Krjuková (BLR)
75. Son-su Kim (KOR)
76. Suvi Minkkinenová (FIN)
77. Sarah Beaudryová (CAN)
78. Amanda Lightfootová (GBR)
79. Valj Semerenková (UKR)
80. Kinga Zbylutová (POL)
81. Jevgenija Pavlovová (RUS)
82. Erika Jänkäová (FIN)
83. Alla Ghilenková (MDA)
84. Anna Magnussonová (SWE)
85. Lotte Lieová (BEL)
86. Natalja Kočerginová (LTU)
87. Joanne Reidová (USA)
88. Jessica Jislová (CZE)
89. Deedra Irwinová (USA)
90. Taťjana Akimovová (RUS)
91. Ana Larisa Cotrușová (ROU)
92. Nadia Moserová (CAN)
93. Anastasija Merkušinová (UKR)
94. Kadri Lehtlaová (EST)
95. Anna Mąková (POL)
96. Marija Zdravkovová (BLR)
97. Lou Jeanmonnotová (FRA)
98. Ragnhild Femsteineviková (NOR)
99. Aita Gasparinová (SUI)
100. Asuka Hačisuková (JPN)
101. Vanessa Voigtová (GER)
102. Nina Zadravcová (SLO)
103. Irene Lardschneiderová (ITA)
104. Nastasija Kinnunenová (FIN)
105. Gabriele Leščinská (LTU)
106. Ingela Anderssonová (SWE)
SP v biatlone pokračuje po šampionáte ďalej. Po zrušených pretekoch v Číne sa dianie presúva do Česka, Nové Město na Moravě bude hostiť predposledný blok pretekov v rámci SP.
Vo štvrtok vyhrali ženskú štafetu Švédsko a v piatok tú mužskú Nemecko. Naše dievčatá skončili na 15. mieste a muži bolo po treťom úseku stiahnutí z trate. Sobota bude patriť šprintom a tešíme sa aj ja našich reprezentantov a reprezentantky.