Šprint žien, 7,5 km, Nové Město na Moravě | Víťazka: Tiril Eckhoffová (NOR) (kon.) | | | SP - šprint mužov, 10 km, Nové Město na Moravě | Víťaz: Simon Desthieux (FRA) (kon.) |
Slalom žien, 1. kolo, Jasná | Víťazka: Petra Vlhová (SVK) (kon.) | | | Zjazd mužov, Saalbach-Hinterglemm | Víťaz: Vincent Kriechmayr (AUT) (kon.) |
Slalom žien, 2. kolo, Jasná | Víťazka: Mikaela Shiffrinová (USA) (kon.) |
Ženy 30 km klasicky, Oberstdorf | Vítěz: T. Johaugová (NOR) (kon.) |
Tímový šprint mužov, skoky HS137, Oberstdorf | Vítěz: Japonsko (kon.) | | | Tímový šprint mužov, beh 2x7,5 km, Oberstdorf | Vítěz: Rakousko (kon.) |
Tímové preteky mužov HS137, Oberstdorf | Vítěz: Německo (kon.) |
koniec udalosti
Zjazd mužov, Saalbach-Hinterglemm
Víťaz: Vincent Kriechmayr (AUT)
(2. Beat Feuz (SUI), 3. Matthias Mayer (AUT))
Viktor Kalinács
Štartová listina:
1. Vincent Kriechmayr (AUT)
2. Matthieu Bailet (FRA)
3. Dominik Paris (ITA)
4. Bryce Bennett (USA)
5. Beat Feuz (SUI)
6. Martin Čater (SLO)
7. Matthias Mayer (AUT)
8. Max Franz (AUT)
9. Johan Clarey (FRA)
10. Travis Ganong (USA)
11. Andreas Sander (GER)
12. Otmar Striedinger (AUT)
13. Carlo Janka (SUI)
14. Nils Allegre (FRA)
15. Christof Innerhofer (ITA)
16. Jared Goldberg (USA)
17. Romed Baumann (GER)
18. Marco Odermatt (SUI)
19. Kjetil Jansrud (NOR)
20. Maxence Muzaton (FRA)
21. Henrik Røa (NOR)
22. Adrien Théaux (FRA)
23. Daniel Danklmaier (AUT)
24. Hannes Reichelt (AUT)
25. Daniel Hemetsberger (AUT)
26. Nicolas Raffort (FRA)
27. Josef Ferstl (GER)
28. Matteo Marsaglia (ITA)
29. Dominik Schwaiger (GER)
30. Niels Hintermann (SUI)
31. Gilles Roulin (SUI)
32. Emanuele Buzzi (ITA)
33. Ralph Weber (SUI)
34. Erik Arvidsson (USA)
35. Manuel Schmid (GER)
36. Stefan Rogentin (SUI)
37. Felix Monsen (SWE)
38. Boštjan Kline (SLO)
39. Valentin Giraud Moine (FRA)
40. Jeffrey Read (CAN)
41. Brodie Seger (CAN)
42. Nils Alphand (FRA)
43. Maximilian Lahnsteiner (AUT)
44. Olle Sundin (SWE)
45. Sam Morse (USA)
46. Blaise Giezendanner (FRA)
47. James Crawford (CAN)
48. Nils Mani (SUI)
49. Simon Jocher (GER)
50. Miha Hrobat (SLO)
51. Broderick Thompson (CAN)
52. Stefan Babinsky (AUT)
53. Adur Etxezarreta (ESP)
54. Roy-Alexander Steudle (GBR)
55. Jan Zabystřan (CZE)
1. Vincent Kriechmayr (AUT)
2. Matthieu Bailet (FRA)
3. Dominik Paris (ITA)
4. Bryce Bennett (USA)
5. Beat Feuz (SUI)
6. Martin Čater (SLO)
7. Matthias Mayer (AUT)
8. Max Franz (AUT)
9. Johan Clarey (FRA)
10. Travis Ganong (USA)
11. Andreas Sander (GER)
12. Otmar Striedinger (AUT)
13. Carlo Janka (SUI)
14. Nils Allegre (FRA)
15. Christof Innerhofer (ITA)
16. Jared Goldberg (USA)
17. Romed Baumann (GER)
18. Marco Odermatt (SUI)
19. Kjetil Jansrud (NOR)
20. Maxence Muzaton (FRA)
21. Henrik Røa (NOR)
22. Adrien Théaux (FRA)
23. Daniel Danklmaier (AUT)
24. Hannes Reichelt (AUT)
25. Daniel Hemetsberger (AUT)
26. Nicolas Raffort (FRA)
27. Josef Ferstl (GER)
28. Matteo Marsaglia (ITA)
29. Dominik Schwaiger (GER)
30. Niels Hintermann (SUI)
31. Gilles Roulin (SUI)
32. Emanuele Buzzi (ITA)
33. Ralph Weber (SUI)
34. Erik Arvidsson (USA)
35. Manuel Schmid (GER)
36. Stefan Rogentin (SUI)
37. Felix Monsen (SWE)
38. Boštjan Kline (SLO)
39. Valentin Giraud Moine (FRA)
40. Jeffrey Read (CAN)
41. Brodie Seger (CAN)
42. Nils Alphand (FRA)
43. Maximilian Lahnsteiner (AUT)
44. Olle Sundin (SWE)
45. Sam Morse (USA)
46. Blaise Giezendanner (FRA)
47. James Crawford (CAN)
48. Nils Mani (SUI)
49. Simon Jocher (GER)
50. Miha Hrobat (SLO)
51. Broderick Thompson (CAN)
52. Stefan Babinsky (AUT)
53. Adur Etxezarreta (ESP)
54. Roy-Alexander Steudle (GBR)
55. Jan Zabystřan (CZE)
Do čítania, priatelia! (12:59:14)
Práve medzi touto dvojicou sa rozhodne o celkovom víťazovi v zjazde v posledných pretekoch vo švajčiarskom Lenzerhiede.
Bratia Žampovci dnes neštartovali, Čech Jan Zabystřan sa umiestnil na poslednom 52. mieste.
1. Vincent Kriechmayr (AUT) 1:53,07
2. Beat Feuz (SUI) +0,17
3. Matthias Mayer (AUT) +0,27
4. Dominik Paris (ITA) +0,42
5. Marco Odermatt (SUI) +0,79
5. Max Franz (AUT) +0,79
7. Otmar Striedinger (AUT) +0,85
8. Erik Arvidsson (USA) +1,30
9. Johan Clarey (FRA) +1,31
10. Bryce Bennett (USA) +1,39
11. Matthieu Bailet (FRA) +1,49
12. Romed Baumann (GER) +1,51
13. Stefan Rogentin (SUI) +1,53
14. Daniel Danklmaier (AUT) +1,62
15. Niels Hintermann (SUI) +1,68
16. Daniel Hemetsberger (AUT) +1,69
17. Adrien Théaux (FRA) +1,76
18. Felix Monsen (SWE) +1,80
19. Nils Mani (SUI) +1,83
20. Ralph Weber (SUI) +1,85
21. Christof Innerhofer (ITA) +1,90
22. Emanuele Buzzi (ITA) +1,91
23. Jeffrey Read (CAN) +1,98
24. Carlo Janka (SUI) +2,00
25. Andreas Sander (GER) +2,04
26. Brodie Seger (CAN) +2,05
26. Henrik Røa (NOR)+2,05
28. Matteo Marsaglia (ITA) +2,13
29. Blaise Giezendanner (FRA) +2,14
30. Maximilian Lahnsteiner (AUT) +2,22
---
31. Miha Hrobat (SLO) +2,25
32. Dominik Schwaiger (GER) +2,26
32. Nicolas Raffort (FRA) +2,26
34. Josef Ferstl (GER) +2,29
34. Kjetil Jansrud (NOR) +2,29
...
52. Jan Zabystřan (CZE) +5,47
1. Vincent Kriechmayr (AUT) 1:53,07
2. Beat Feuz (SUI) +0,17
3. Matthias Mayer (AUT) +0,27
4. Dominik Paris (ITA) +0,42
5. Marco Odermatt (SUI) +0,79
5. Max Franz (AUT) +0,79
7. Otmar Striedinger (AUT) +0,85
8. Erik Arvidsson (USA) +1,30
9. Johan Clarey (FRA) +1,31
10. Bryce Bennett (USA) +1,39
11. Matthieu Bailet (FRA) +1,49
12. Romed Baumann (GER) +1,51
13. Stefan Rogentin (SUI) +1,53
14. Daniel Danklmaier (AUT) +1,62
15. Niels Hintermann (SUI) +1,68