Šprint žien, 7,5 km, Nové Město na Moravě | Víťazka: Tiril Eckhoffová (NOR) (kon.) | | | SP - šprint mužov, 10 km, Nové Město na Moravě | Víťaz: Simon Desthieux (FRA) (kon.) |
Slalom žien, 1. kolo, Jasná | Víťazka: Petra Vlhová (SVK) (kon.) | | | Zjazd mužov, Saalbach-Hinterglemm | Víťaz: Vincent Kriechmayr (AUT) (kon.) |
Slalom žien, 2. kolo, Jasná | Víťazka: Mikaela Shiffrinová (USA) (kon.) |
Ženy 30 km klasicky, Oberstdorf | Vítěz: T. Johaugová (NOR) (kon.) |
Tímový šprint mužov, skoky HS137, Oberstdorf | Vítěz: Japonsko (kon.) | | | Tímový šprint mužov, beh 2x7,5 km, Oberstdorf | Vítěz: Rakousko (kon.) |
Tímové preteky mužov HS137, Oberstdorf | Vítěz: Německo (kon.) |
koniec udalosti
Hromadný start žen, 30 km klasicky, Oberstdorf
Vítěz: T. Johaugová (NOR)
Jan Kousal
Konečné pořadí
1. Therese Johaugová (NOR) 1:24:56.3
2. Heidi Wengová (NOR) +2:34.2
3. Frida Karlssonová (SWE) +2:34.8
4. Ebba Anderssonová (SWE) +2:36.3
5. Teresa Stadloberová (AUT) +2:46.6
6. Anne Kjersti Kalvåová (NOR) +3:30.2
7. Tiril Udnes Wengová (NOR) +3:33.5
8. Krista Pärmäkoskiová (FIN) +3:41.7
9. Tatjana Sorinová (RSF) +3:51.3
10. Laura Gimmlerová (GER) +4:08.6
11. Masako Išidaová (JPN) +4:11.3
12. Jana Kirpičenková (RSF) +4:32.7
13. Johanna Mantitalová (FIN) +4:42.0
14. Emma Ribomová (SWE) +4:42.2
15. Sadie Maubetová Bjornsenová (USA) +4:42.4
16. Laura Mononenová (FIN) +4:48.4
17. Delphine Claudelová (FRA) +5:04.1
18. Katharina Hennigová (GER) +5:17.0
19. Kateřina Razýmová (CZE) +5:24.2
20. Marija Istominová (RSF) +5:30.4
21. Anamarija Lampičová (SLO) +5:34.3
22. Sofie Krehlová (GER) +6:05.6
23. Katherine Stewartová-Jonesová (CAN) +6:05.7
24. Pia Finková (GER) +6:25.2
25. Helene Marie Fossesholmová (NOR) +6:49.2
26. Hailey Swirbulová (USA) +6:55.6
27. Cendrine Browneová (CAN) +7:57.6
28. Sophia Laukliová (USA) +8:00.7
29. Vilma Nissinenová (FIN) +8:17.2
30. Anna Ševčenková (KAZ) +8:23.9
32. Petra Nováková (CZE) +8:30.0
36. Petra Hynčicová (CZE) +11:04.5
Startovní listina
1. Ebba Anderssonová (SWE)
2. Therese Johaugová (NOR)
3. Katharina Hennigová (GER)
4. Tatjana Sorinová (RSF)
5. Frida Karlssonová (SWE)
6. Teresa Stadloberová (AUT)
7. Helene Marie Fossesholmová (NOR)
8. Krista Pärmäkoskiová (FIN)
9. Kateřina Razýmová (CZE)
10. Jana Kirpičenková (RSF)
11. Heidi Wengová (NOR)
12. Alisa Žambalovová (RSF)
13. Nadine Fähndrichová (SUI)
14. Delphine Claudelová (FRA)
15. Hailey Swirbulová (USA)
16. Emma Ribomová (SWE)
17. Anamarija Lampičová (SLO)
18. Johanna Mantitalová (FIN)
19. Tiril Udnes Wengová (NOR)
20. Sadie Maubetová Bjornsenová (USA)
21. Charlotte Kallaová (SWE)
22. Laura Mononenová (FIN)
23. Anne Kjersti Kalvåová (NOR)
24. Masako Išidaová (JPN)
25. Katherine Stewartová-Jonesová (CAN)
26. Petra Nováková (CZE)
27. Anna Ševčenková (KAZ)
28. Katharine Ogdenová (USA)
29. Pia Finková (GER)
30. Vilma Nissinenová (FIN)
31. Valerija Tjulenevová (KAZ)
32. Laura Gimmlerová (GER)
33. Sofie Krehlová (GER)
34. Petra Hynčicová (CZE)
35. Miki Kodamová (JPN)
36. Cendrine Browneová (CAN)
37. Masae Cučijaová (JPN)
38. Valjancina Kaminská (UKR)
39. Angelina Šurygová (KAZ)
40. Sophia Laukliová (USA)
41. Maryna Ancyborová (UKR)
42. Irina Bykovová (KAZ)
43. Marija Istominová (RSF)
44. Julija Krolová (UKR)
45. Dahria Beattyová (CAN)
46. Nina Riedenerová (LIE)
47. Uj-čin I (KOR)
48. Viktorja Olechová (UKR)
49. Dasom Han (KOR)
50. Jaqueline Mourãová (BRA)
Pořadí SP žen (24/26)
1. Jessie Digginsová (USA) 1246 b
2. Julija Stupaková (RUS) 904 b
3. Rosie Brennanová (USA) 879 b
4. Ebba Anderssonová (SWE) 861 b
5. Tatjana Sorinová (RUS) 780 b
6. Natalja Něprjajevová (RUS) 727 b
7. Linn Svahnová (SWE) 681 b
8. Anamarija Lampičová (SLO) 619 b
9. Therese Johaugová (NOR) 611 b
10. Nadine Fähndrichová (SUI) 559 b
11. Katharina Hennigová (GER) 510 b
12. Maja Dahlqvistová (SWE) 491 b
13. Krista Pärmäkoskiová (FIN) 479 b
14. Frida Karlssonová (SWE) 435 b
15. Teresa Stadloberová (AUT) 428 b
----------------------------------------------------
17. Kateřina Razýmová (CZE) 362 b
40. Kateřina Janatová (CZE) 116 b
46. Tereza Beranová (CZE) 87 b
71. Petra Hynčicová (CZE) 29 b
95. Petra Nováková (CZE) 12 b
120. Alena Procházková (SVK) 1 b
121. Barbora Klementová (SVK) 1 b
1. Therese Johaugová (NOR) 1:24:56.3
2. Heidi Wengová (NOR) +2:34.2
3. Frida Karlssonová (SWE) +2:34.8
4. Ebba Anderssonová (SWE) +2:36.3
5. Teresa Stadloberová (AUT) +2:46.6
6. Anne Kjersti Kalvåová (NOR) +3:30.2
7. Tiril Udnes Wengová (NOR) +3:33.5
8. Krista Pärmäkoskiová (FIN) +3:41.7
9. Tatjana Sorinová (RSF) +3:51.3
10. Laura Gimmlerová (GER) +4:08.6
11. Masako Išidaová (JPN) +4:11.3
12. Jana Kirpičenková (RSF) +4:32.7
13. Johanna Mantitalová (FIN) +4:42.0
14. Emma Ribomová (SWE) +4:42.2
15. Sadie Maubetová Bjornsenová (USA) +4:42.4
16. Laura Mononenová (FIN) +4:48.4
17. Delphine Claudelová (FRA) +5:04.1
18. Katharina Hennigová (GER) +5:17.0
19. Kateřina Razýmová (CZE) +5:24.2
20. Marija Istominová (RSF) +5:30.4
21. Anamarija Lampičová (SLO) +5:34.3
22. Sofie Krehlová (GER) +6:05.6
23. Katherine Stewartová-Jonesová (CAN) +6:05.7
24. Pia Finková (GER) +6:25.2
25. Helene Marie Fossesholmová (NOR) +6:49.2
26. Hailey Swirbulová (USA) +6:55.6
27. Cendrine Browneová (CAN) +7:57.6
28. Sophia Laukliová (USA) +8:00.7
29. Vilma Nissinenová (FIN) +8:17.2
30. Anna Ševčenková (KAZ) +8:23.9
32. Petra Nováková (CZE) +8:30.0
36. Petra Hynčicová (CZE) +11:04.5
Startovní listina
1. Ebba Anderssonová (SWE)
2. Therese Johaugová (NOR)
3. Katharina Hennigová (GER)
4. Tatjana Sorinová (RSF)
5. Frida Karlssonová (SWE)
6. Teresa Stadloberová (AUT)
7. Helene Marie Fossesholmová (NOR)
8. Krista Pärmäkoskiová (FIN)
9. Kateřina Razýmová (CZE)
10. Jana Kirpičenková (RSF)
11. Heidi Wengová (NOR)
12. Alisa Žambalovová (RSF)
13. Nadine Fähndrichová (SUI)
14. Delphine Claudelová (FRA)
15. Hailey Swirbulová (USA)
16. Emma Ribomová (SWE)
17. Anamarija Lampičová (SLO)
18. Johanna Mantitalová (FIN)
19. Tiril Udnes Wengová (NOR)
20. Sadie Maubetová Bjornsenová (USA)
21. Charlotte Kallaová (SWE)
22. Laura Mononenová (FIN)
23. Anne Kjersti Kalvåová (NOR)
24. Masako Išidaová (JPN)
25. Katherine Stewartová-Jonesová (CAN)
26. Petra Nováková (CZE)
27. Anna Ševčenková (KAZ)
28. Katharine Ogdenová (USA)
29. Pia Finková (GER)
30. Vilma Nissinenová (FIN)
31. Valerija Tjulenevová (KAZ)
32. Laura Gimmlerová (GER)
33. Sofie Krehlová (GER)
34. Petra Hynčicová (CZE)
35. Miki Kodamová (JPN)
36. Cendrine Browneová (CAN)
37. Masae Cučijaová (JPN)
38. Valjancina Kaminská (UKR)
39. Angelina Šurygová (KAZ)
40. Sophia Laukliová (USA)
41. Maryna Ancyborová (UKR)
42. Irina Bykovová (KAZ)
43. Marija Istominová (RSF)
44. Julija Krolová (UKR)
45. Dahria Beattyová (CAN)
46. Nina Riedenerová (LIE)
47. Uj-čin I (KOR)
48. Viktorja Olechová (UKR)
49. Dasom Han (KOR)
50. Jaqueline Mourãová (BRA)
Pořadí SP žen (24/26)
1. Jessie Digginsová (USA) 1246 b
2. Julija Stupaková (RUS) 904 b
3. Rosie Brennanová (USA) 879 b
4. Ebba Anderssonová (SWE) 861 b
5. Tatjana Sorinová (RUS) 780 b
6. Natalja Něprjajevová (RUS) 727 b
7. Linn Svahnová (SWE) 681 b
8. Anamarija Lampičová (SLO) 619 b
9. Therese Johaugová (NOR) 611 b
10. Nadine Fähndrichová (SUI) 559 b
11. Katharina Hennigová (GER) 510 b
12. Maja Dahlqvistová (SWE) 491 b
13. Krista Pärmäkoskiová (FIN) 479 b
14. Frida Karlssonová (SWE) 435 b
15. Teresa Stadloberová (AUT) 428 b
----------------------------------------------------
17. Kateřina Razýmová (CZE) 362 b
40. Kateřina Janatová (CZE) 116 b
46. Tereza Beranová (CZE) 87 b
71. Petra Hynčicová (CZE) 29 b
95. Petra Nováková (CZE) 12 b
120. Alena Procházková (SVK) 1 b
121. Barbora Klementová (SVK) 1 b
...
- 1. 1:55,00
- 1. +1:23:01,30
- 2. +-1:59:56,00
- 2. +1:25:35,50
- 3. +-1:59:53,00
- 3. +1:25:36,10
- 4. +1:25:37,60
- 4. +-1:59:49,00
- 5. +-1:59:32,00
- 5. +1:25:47,90
- 6. +1:26:31,50
- 6. +-1:59:22,00
- 7. +-1:59:32,00
- 7. +1:26:34,00
- 8. +-1:59:05,00
- 8. +1:26:43,00
- 9. +1:26:52,00
- 9. +-1:59:03,00
- 10. +-1:58:56,00
- 10. +1:27:09,00
- 11. +1:27:12,00
- 11. +-1:58:45,00
- 12. +1:27:34,00
- 12. +-1:58:39,00
- 13. +1:27:43,00
- 13. +-1:58:38,00
- 14. +-1:58:36,00
- 14. +1:27:43,00
- 15. +1:27:43,00
- 15. +-1:58:33,00
- 16. +-1:58:28,00
- 16. +1:27:49,70
- 17. +-1:58:28,00
- 17. +1:28:05,00
- 18. +-1:58:26,00
- 18. +1:28:18,00
- 19. +-1:58:25,00
- 19. +1:28:25,00
- 20. +-1:58:16,00
- 20. +1:28:31,00
- 21. +1:28:36,00
- 21. +-1:58:12,00
- 22. +-1:58:12,00
- 22. +1:29:06,00
- 23. +-1:58:11,00
- 23. +1:29:07,00
- 24. +-1:58:07,00
- 24. +1:29:26,00
- 25. +1:29:50,00
- 25. +-1:58:06,00
- 26. +1:29:56,00
- 27. +1:30:58,00
- 28. +1:31:02,00
- 29. +1:31:18,00
- 30. +1:31:25,00
- 31. +1:31:31,00
- 32. +1:34:05,00
1. Jessie Digginsová (USA) 1246 b
2. Julija Stupaková (RUS) 904 b
3. Rosie Brennanová (USA) 879 b
4. Ebba Anderssonová (SWE) 861 b
5. Tatjana Sorinová (RUS) 780 b
6. Natalja Něprjajevová (RUS) 727 b
7. Linn Svahnová (SWE) 681 b
8. Anamarija Lampičová (SLO) 619 b
9. Therese Johaugová (NOR) 611 b
10. Nadine Fähndrichová (SUI) 559 b
11. Katharina Hennigová (GER) 510 b
12. Maja Dahlqvistová (SWE) 491 b
13. Krista Pärmäkoskiová (FIN) 479 b
14. Frida Karlssonová (SWE) 435 b
15. Teresa Stadloberová (AUT) 428 b
----------------------------------------------------
17. Kateřina Razýmová (CZE) 362 b
40. Kateřina Janatová (CZE) 116 b
46. Tereza Beranová (CZE) 87 b
71. Petra Hynčicová (CZE) 29 b
95. Petra Nováková (CZE) 12 b
120. Alena Procházková (SVK) 1 b
121. Barbora Klementová (SVK) 1 b
1. Ebba Anderssonová (SWE)
2. Therese Johaugová (NOR)
3. Katharina Hennigová (GER)
4. Tatjana Sorinová (RSF)
5. Frida Karlssonová (SWE)
6. Teresa Stadloberová (AUT)
7. Helene Marie Fossesholmová (NOR)
8. Krista Pärmäkoskiová (FIN)
9. Kateřina Razýmová (CZE)
10. Jana Kirpičenková (RSF)
11. Heidi Wengová (NOR)
12. Alisa Žambalovová (RSF)
13. Nadine Fähndrichová (SUI)
14. Delphine Claudelová (FRA)
15. Hailey Swirbulová (USA)
16. Emma Ribomová (SWE)
17. Anamarija Lampičová (SLO)
18. Johanna Mantitalová (FIN)
19. Tiril Udnes Wengová (NOR)
20. Sadie Maubetová Bjornsenová (USA)
21. Charlotte Kallaová (SWE)
22. Laura Mononenová (FIN)
23. Anne Kjersti Kalvåová (NOR)
24. Masako Išidaová (JPN)
25. Katherine Stewartová-Jonesová (CAN)
26. Petra Nováková (CZE)
27. Anna Ševčenková (KAZ)
28. Katharine Ogdenová (USA)
29. Pia Finková (GER)
30. Vilma Nissinenová (FIN)
31. Valerija Tjulenevová (KAZ)
32. Laura Gimmlerová (GER)
33. Sofie Krehlová (GER)
34. Petra Hynčicová (CZE)
35. Miki Kodamová (JPN)
36. Cendrine Browneová (CAN)
37. Masae Cučijaová (JPN)
38. Valjancina Kaminská (UKR)
39. Angelina Šurygová (KAZ)
40. Sophia Laukliová (USA)
41. Maryna Ancyborová (UKR)
42. Irina Bykovová (KAZ)
43. Marija Istominová (RSF)
44. Julija Krolová (UKR)
45. Dahria Beattyová (CAN)
46. Nina Riedenerová (LIE)
47. Uj-čin I (KOR)
48. Viktorja Olechová (UKR)
49. Dasom Han (KOR)
50. Jaqueline Mourãová (BRA)
Hlavní kandidátkou na nejcennější kov je jednoznačná suverénka distančních závodů Therese Johaugová. Dvaatřicetiletá Norka si v Oberstdorfu podmanila skiatlon i volnou desítku. Své umění navíc demonstrovala i na třetím úseku norské štafety, s níž získala třetí zlato z právě probíhajícího šampionátu.
Závěrečná disciplína mistrovství světa patří mezi disciplíny, v nichž Johaugová exceluje. Už před 14 lety získala na třicítce svou první medaili na světovém šampionátu, o čtyři roky později už následovalo první individuální zlato. Další dvě prvenství získala lyžařka s přezdívkou "králíček Duracell" v letech 2015 ve Falunu a 2019 v Seefeldu.
Asi největšími vyzyvatelkami Johaugové jsou beze sporu mladé Švédky – Frida Karlssonová a Ebba Anderssonová. Obě se v Oberstdorfu prezentují ve skvělé formě a obě doprovodily Johaugovou na stupně vítězek v obou odjetých distančních závodech. Pokaždé brala Karlssonová stříbro a Anderssonová bronz.
Mimo trojlístku největších favoritek je na startu řada dalších zajímavých jmen. Vynikající klasičkou je Němka Katharina Hennigová, která do závodu odstartuje s trojkou. Po impozantním výkonu ve čtvrteční štafetě se určitě do širšího okruhu favoritek zařadila Krista Pärmäkoskiová z Finska. Hodně zajímavé pak bude sledovat i výkony Norek Heidi Wengové a Helene Marie Fossesholmové. Překvapit však může i Sorinová z Ruska.
Spolu s Razýmovou budou na startu i další dvě české zástupkyně – Petra Nováková a Petra Hynčicová.
1. Therese Johaugová (NOR) 1:24:56.3
2. Heidi Wengová (NOR) +2:34.2
3. Frida Karlssonová (SWE) +2:34.8
4. Ebba Anderssonová (SWE) +2:36.3
5. Teresa Stadloberová (AUT) +2:46.6
6. Anne Kjersti Kalvåová (NOR) +3:30.2
7. Tiril Udnes Wengová (NOR) +3:33.5
8. Krista Pärmäkoskiová (FIN) +3:41.7
9. Tatjana Sorinová (RSF) +3:51.3
10. Laura Gimmlerová (GER) +4:08.6
11. Masako Išidaová (JPN) +4:11.3
12. Jana Kirpičenková (RSF) +4:32.7
13. Johanna Mantitalová (FIN) +4:42.0
14. Emma Ribomová (SWE) +4:42.2
15. Sadie Maubetová Bjornsenová (USA) +4:42.4
16. Laura Mononenová (FIN) +4:48.4
17. Delphine Claudelová (FRA) +5:04.1
18. Katharina Hennigová (GER) +5:17.0
19. Kateřina Razýmová (CZE) +5:24.2
20. Marija Istominová (RSF) +5:30.4
21. Anamarija Lampičová (SLO) +5:34.3
22. Sofie Krehlová (GER) +6:05.6
23. Katherine Stewartová-Jonesová (CAN) +6:05.7
24. Pia Finková (GER) +6:25.2
25. Helene Marie Fossesholmová (NOR) +6:49.2
26. Hailey Swirbulová (USA) +6:55.6
27. Cendrine Browneová (CAN) +7:57.6
28. Sophia Laukliová (USA) +8:00.7
29. Vilma Nissinenová (FIN) +8:17.2
30. Anna Ševčenková (KAZ) +8:23.9
32. Petra Nováková (CZE) +8:30.0
36. Petra Hynčicová (CZE) +11:04.5