Štafeta žien, 4x6 km, Peking | (zruš.) |
Zjazd žien, Val di Fassa | Víťazka: L. Gutová-Behramiová (SUI) (kon.) |
Žrebovanie osemfinále Európskej ligy | (kon.) |
Skoky mužov HS106, Oberstdorf | Vítěz: R. Jamamoto (JPN) (kon.) | | | Beh mužov 10 km, Oberstdorf | Vítěz: J. Riiber (NOR) (kon.) |
Tímové preteky žien, HS106, Oberstdorf | Vítěz: Rakousko (kon.) | | | Kvalifikácia mužov HS106, Oberstdorf | Vítěz: H. Granerud (NOR) (kon.) |
koniec udalosti
Skoky mužov HS106, Oberstdorf
Vítěz: R. Jamamoto (JPN)
Michal Hladký
Pořadí po skokanské části:
1. Rjota Jamamoto (JPN)
2. Akito Watabe (JPN) +0:20
3. Jarl Magnus Riiber (NOR) +0:22
4. Johannes Lamparter (AUT) +0:23
5. Kristjan Ilves (EST) +0:35
6. Lukas Greiderer (AUT) +0:37
7. Jošito Watabe (JPN) +0:38
8. Eric Frenzel (GER) +0:40
9. Fabian Riessle (GER) +0:41
9. Ondřej Pažout (CZE) +0:41
11. Jens Luraas Oftebro (NOR) +0:46
12. Laurent Muhlethaler (FRA) +0:54
13. Ilkka Herola (FIN) +1:01
14. Espen Bjørnstad (NOR) +1:06
15. Johannes Rydzek (GER) +1:09
16. Vincenz Geiger (GER) +1:09
17. Lukas Klapfer (AUT) +1:12
18. Aaron Kostner (ITA) +1:14
19. Hideaki Nagai (JPN) +1:15
20. Martin Fritz (AUT) +1:21
21. Jörgen Graabak (NOR) +1:28
22. Matteo Baud (FRA) +1:33
23. Samuel Costa (ITA) +1:35
24. Espen Andersen (NOR) +1:36
25. Szczepan Kupczak (POL) +1:37
26. Perttu Reponen (FIN) +1:38
27. Antoine Gerard (FRA) +1:52
28. Vid Vrhovnik (SLO) +1:55
29. Gašper Brecl (SLO) +1:58
30. Tomáš Portyk (CZE) +1:59
...
32. Jan Vytrval (CZE) +2:04
Startovní listina:
1. Artem Galunin (RSF)
2. Eldar Orussajev (KAZ)
3. Jeun Park (KOR)
4 Andrii Pylypčuk (UKR)
5. Otto Niittykoski (FIN)
6. Vjačeslav Bočkarev (KAZ)
7. Wille Karhumaa (FIN)
8. Vjačeslav Barkov (RSF)
9. Ben Loomis (USA)
10. Gael Blondeau (FRA)
11. Andreas Ilves (EST)
12. Jasper Good (USA)
13. Andrzej Szczechowicz (POL)
14. Gašper Brecl (SLO)
15. Viktor Pasičnik (UKR)
16. Jared Shumate (USA)
17. Samir Mastijev (RSF)
18. Dmytro Mazurčuk (UKR)
19. Magžan Amankeldiuly (KAZ)
20. Vitalij Hrebeniuk (UKR)
21. Čingiz Rakparov (KAZ)
22. Aleksandr Milanin (RSF)
23. Markuss Vinogradovs (LAT)
24. Vid Vrhovnik (SLO)
25. Szczepan Kupczak (POL)
26. Matteo Baud (FRA)
27. Ondřej Pažout (CZE)
28. Perttu Reponen (FIN)
29. Jan Vytrval (CZE)
30. Raffaele Buzzi (ITA)
31. Aaron Kostner (ITA)
32. Taylor Fletcher (USA)
33. Tomáš Portyk (CZE)
34. Hideaki Nagai (JPN)
35. Antoine Gerard (FRA)
36. Samuel Costa (ITA)
37. Laurent Muhlethaler (FRA)
38. Alessandro Pittin (ITA)
39. Espen Andersen (NOR)
40. Jošito Watabe (JPN)
41. Martin Fritz (AUT)
42. Lukas Klapfer (AUT)
43. Kristjan Ilves (EST)
44. Rjota Jamamoto (JPN)
45. Espen Bjørnstad (NOR)
46. Johannes Rydzek (GER)
47. Jörgen Graabak (NOR)
48. Lukas Greiderer (AUT)
49. Einar Luraas Oftebro (NOR)
50. Johannes Lamparter (AUT)
51. Ilkka Herola (FIN)
52. Eric Frenzel (GER)
53. Fabian Riessle (GER)
54. Akito Watabe (JPN)
55. Vincenz Geiger (GER)
56. Jarl Magnus Riiber (NOR)
Průběžné pořadí SP (15/17):
1. Jarl Magnus Riiber (NOR) 940
2. Vincenz Geiger (GER) 754
3. Akito Watabe (JPN) 648
4. Fabian Riessle (GER) 598
5. Eric Frenzel (GER) 560
6. Ilkka Herola (FIN) 544
7. Johannes Lamparter (AUT) 492
8. Jens Luraas Oftebro (NOR) 433
9. Lukas Greiderer (AUT) 381
10. Manuel Faisst (GER) 349
...
35. Tomáš Portyk (CZE) 43
43. Jan Vytrval (CZE) 16
47. Ondřej Pažout (CZE) 8
1. Rjota Jamamoto (JPN)
2. Akito Watabe (JPN) +0:20
3. Jarl Magnus Riiber (NOR) +0:22
4. Johannes Lamparter (AUT) +0:23
5. Kristjan Ilves (EST) +0:35
6. Lukas Greiderer (AUT) +0:37
7. Jošito Watabe (JPN) +0:38
8. Eric Frenzel (GER) +0:40
9. Fabian Riessle (GER) +0:41
9. Ondřej Pažout (CZE) +0:41
11. Jens Luraas Oftebro (NOR) +0:46
12. Laurent Muhlethaler (FRA) +0:54
13. Ilkka Herola (FIN) +1:01
14. Espen Bjørnstad (NOR) +1:06
15. Johannes Rydzek (GER) +1:09
16. Vincenz Geiger (GER) +1:09
17. Lukas Klapfer (AUT) +1:12
18. Aaron Kostner (ITA) +1:14
19. Hideaki Nagai (JPN) +1:15
20. Martin Fritz (AUT) +1:21
21. Jörgen Graabak (NOR) +1:28
22. Matteo Baud (FRA) +1:33
23. Samuel Costa (ITA) +1:35
24. Espen Andersen (NOR) +1:36
25. Szczepan Kupczak (POL) +1:37
26. Perttu Reponen (FIN) +1:38
27. Antoine Gerard (FRA) +1:52
28. Vid Vrhovnik (SLO) +1:55
29. Gašper Brecl (SLO) +1:58
30. Tomáš Portyk (CZE) +1:59
...
32. Jan Vytrval (CZE) +2:04
Startovní listina:
1. Artem Galunin (RSF)
2. Eldar Orussajev (KAZ)
3. Jeun Park (KOR)
4 Andrii Pylypčuk (UKR)
5. Otto Niittykoski (FIN)
6. Vjačeslav Bočkarev (KAZ)
7. Wille Karhumaa (FIN)
8. Vjačeslav Barkov (RSF)
9. Ben Loomis (USA)
10. Gael Blondeau (FRA)
11. Andreas Ilves (EST)
12. Jasper Good (USA)
13. Andrzej Szczechowicz (POL)
14. Gašper Brecl (SLO)
15. Viktor Pasičnik (UKR)
16. Jared Shumate (USA)
17. Samir Mastijev (RSF)
18. Dmytro Mazurčuk (UKR)
19. Magžan Amankeldiuly (KAZ)
20. Vitalij Hrebeniuk (UKR)
21. Čingiz Rakparov (KAZ)
22. Aleksandr Milanin (RSF)
23. Markuss Vinogradovs (LAT)
24. Vid Vrhovnik (SLO)
25. Szczepan Kupczak (POL)
26. Matteo Baud (FRA)
27. Ondřej Pažout (CZE)
28. Perttu Reponen (FIN)
29. Jan Vytrval (CZE)
30. Raffaele Buzzi (ITA)
31. Aaron Kostner (ITA)
32. Taylor Fletcher (USA)
33. Tomáš Portyk (CZE)
34. Hideaki Nagai (JPN)
35. Antoine Gerard (FRA)
36. Samuel Costa (ITA)
37. Laurent Muhlethaler (FRA)
38. Alessandro Pittin (ITA)
39. Espen Andersen (NOR)
40. Jošito Watabe (JPN)
41. Martin Fritz (AUT)
42. Lukas Klapfer (AUT)
43. Kristjan Ilves (EST)
44. Rjota Jamamoto (JPN)
45. Espen Bjørnstad (NOR)
46. Johannes Rydzek (GER)
47. Jörgen Graabak (NOR)
48. Lukas Greiderer (AUT)
49. Einar Luraas Oftebro (NOR)
50. Johannes Lamparter (AUT)
51. Ilkka Herola (FIN)
52. Eric Frenzel (GER)
53. Fabian Riessle (GER)
54. Akito Watabe (JPN)
55. Vincenz Geiger (GER)
56. Jarl Magnus Riiber (NOR)
Průběžné pořadí SP (15/17):
1. Jarl Magnus Riiber (NOR) 940
2. Vincenz Geiger (GER) 754
3. Akito Watabe (JPN) 648
4. Fabian Riessle (GER) 598
5. Eric Frenzel (GER) 560
6. Ilkka Herola (FIN) 544
7. Johannes Lamparter (AUT) 492
8. Jens Luraas Oftebro (NOR) 433
9. Lukas Greiderer (AUT) 381
10. Manuel Faisst (GER) 349
...
35. Tomáš Portyk (CZE) 43
43. Jan Vytrval (CZE) 16
47. Ondřej Pažout (CZE) 8
Právě vítěz skokanské části, Rjota Jamamoto, neoplývá nikterak oslnivou běžeckou formou, náskok 20 vteřin mu tedy nejspíše nebude stačit.
Fantastický skok předvedl Ondřej Pažout. Jeho 103 metrů ho vyneslo na parádní devátou pozici, ze které se bude snažit vybojovat skvělý výsledek pro české sdruženáře.
Ostatní Češi budou muset zabrat. Tomáš Portyk skončil třicátý, jeho kolega Jan Vytrval pak dvaatřicátý.
1. Rjota Jamamoto (JPN)
2. Akito Watabe (JPN) +0:20
3. Jarl Magnus Riiber (NOR) +0:22
4. Johannes Lamparter (AUT) +0:23
5. Kristjan Ilves (EST) +0:35
6. Lukas Greiderer (AUT) +0:37
7. Jošito Watabe (JPN) +0:38
8. Eric Frenzel (GER) +0:40
9. Fabian Riessle (GER) +0:41
9. Ondřej Pažout (CZE) +0:41
11. Jens Luraas Oftebro (NOR) +0:46
12. Laurent Muhlethaler (FRA) +0:54
13. Ilkka Herola (FIN) +1:01
14. Espen Bjørnstad (NOR) +1:06
15. Johannes Rydzek (GER) +1:09
16. Vincenz Geiger (GER) +1:09
17. Lukas Klapfer (AUT) +1:12
18. Aaron Kostner (ITA) +1:14
19. Hideaki Nagai (JPN) +1:15
20. Martin Fritz (AUT) +1:21
21. Jörgen Graabak (NOR) +1:28
22. Matteo Baud (FRA) +1:33
23. Samuel Costa (ITA) +1:35
24. Espen Andersen (NOR) +1:36
25. Szczepan Kupczak (POL) +1:37
26. Perttu Reponen (FIN) +1:38
27. Antoine Gerard (FRA) +1:52
28. Vid Vrhovnik (SLO) +1:55
29. Gašper Brecl (SLO) +1:58
30. Tomáš Portyk (CZE) +1:59
...
32. Jan Vytrval (CZE) +2:04