Chabarovsk – Nižnekamsk 1:2 (po pr.) | Novosibirsk – Omsk 0:3 (kon.) | Barys – Jekaterinburg 2:1 (kon.)
Ufa – Kazaň 3:2 (kon.) | Čerepovec – Red Star Kunlun 3:1 (kon.) | Jaroslavľ – Riga 5:1 (kon.)
Novgorod – S.Moskva 2:3 (kon.) | CSKA Moskva – Čeljabinsk 1:2 (kon.) | Helsinki – Dinamo Minsk 2:3 (0:3 po s.n.)
Petrohrad – D. Moskva 1:3 (kon.) | Viťaz – Metallurg Magnitogorsk 1:2 (0:3 po s.n.)
HC Torpedo Nižnij Novgorod
2:3 (1:2, 1:1, 0:0)
Spartak Moskva
cz Štvrtok 18.02.2021, 17:00 • KRK Nagornyj, Nižnij Novgorod • KHL

Statistiky zápasu:

Střely na bránu 23:35 (6:19, 9:9, 8:7), vhazování 21:29, hity 8:7, čas v útoku 10:47 – 11:49, vyloučení 2:3, využití 1:0.

Československá stopa:

Julius Hudáček (Spartak) 21 zákroků, úspěšnost 91,3%
    Lukáš Radil (Spartak) 0+0, 4 střely, čas na ledě 18:07
    Robin Hanzl (Spartak) 0+0, 2 střely, 2 trestné minuty, čas na ledě 17:10
    Martin Bakoš (Spartak) 0+0, 3 střely, čas na ledě 17:04 (19:16:44)

Spartak Moskva slaví důležitou výhru v boji o play-off a bude doufat, že v o půl hodiny později hraném utkání ztratí ještě Viťaz body s Magnitogorskem.
    V povolžské metropoli padlo všech pět gólů v rozpětí čtvrthodiny. Spartak vletěl do utkání hladově, za stavu 0:2 navíc nebyl svěřencům Olega Znaroka sporně uznán gól kvůli úmyslnému posunutí brány domácím brankářem. Torpedo pak gólem do šatny snížilo a v úvodu druhé třetiny bleskově využitou přesilovkou odpovědělo i na třetí trefu Spartaku. K vidění byly dlouhé úseky jasné převahy jednoho i druhého mužstva, ale skóre se již nezměnilo a domácí nápor z třetí třetiny postupně vyzněl do ztracena. Poslední dvě minuty udrželi Moskvané kotouč v soupeřově pásmu a nedovolili Torpedu pomýšlet na odvolání brankáře.

59:50
    Až v úplném závěru konečně přejeli domácí útočnou modrou čáru, Zijat Pajgin však pálil už ze zoufalství vedle.

59:35
    Lukáš Radil drží zašlápnutý kotouč v rohu.

59:03
    Oddechový čas pro domácí.

58:36
    Obránce Andrej Zubarev střílel od modré čáry, střela byla sražena na střídačku. Po náporu Torpeda není ani památky.

58:15
    Robin Hanzl s Martinem Bakošem dobrým forčekingem vypíchli rozehrávku a podrželi kotouč na chvíli v rohu kluziště. Domácí se nemohou dostat k odvolání brankáře.

56:40
    Další akci Spartaku zhatil ofsajd.

56:04
    Z rychlého kontru střílel do Tichomirovovy výstroje z levého křídla moskevský obránce Alexandr Nikišin.

55:42
    Spartakovci musejí opět zpozornět, vhazuje se v jejich pásmu.

55:00
    Dnešní utkání sleduje 2200 diváků, více jich protiepidemická opatření na zimní stadión Nagornyj nepustí.

54:35
    Zakázané uvolnění Spartaku vrací hru tam, kde se odbývá převážnou část této třetiny.

54:13
    Spartak mohl z brejku pojistit náskok. Maxim Cyplakov najížděl sám na domácího muže s maskou, blafákem však jeho beton nepřehodil.
    52:34 V kotli Spartaku zatím panuje opatrná spokojenost

52:34
    Poslední komerční přestávka zápasu. Po ní se bude vhazovat v obranném pásmu Nižného Novgorodu.

51:11
    Moskvané se konečně na chvilku vymanili z defenzívy a Fjodorov po dlouhé době vyzkoušel Tichomirova. Hned ale zase musejí couvat.

49:51
    Chris Terry si hezky obhodil Rylova, jemuž pomohl v horké chvilce zakřižováním spoluhráč z obranné dvojice Višněvskij.

49:14
    Nejproduktivnější obránce KHL Chris Wideman dnes příliš vidět není. Hudáčkovi se připomněl až ranou z úhlu poté, co si zajel k levému mantinelu.

48:50
    Obraz hry připomíná neustálou přesilovku Torpeda. Modří víří útočné pásmo, ale téměř se nedostávají ke střelbě.

47:45
    Andrej Bělevič střílel zápěstím přes obránce, jehož hůl tečovala kotouč do ochranné sítě.

47:12
    Hra na jednu bránu pokračuje, ovšem pokus Michejeva nebyl příliš nebezpečný.

45:46
    Hrálo se téměř čtyři minuty v kuse, po komerční přestávce se bude pokračovat vhazováním v pásmu Spartaku.

44:25
    Moskvané konečně přerušili nápor domácích a podrželi chvíli puk.

43:27
    Jordan Szwarz hledal spoluhráče střílenou přihrávkou, ale kotouč končí v rohu.

41:48
    Mezi kruhy si najel Aljajev a znovu mířil na Hudáčka, který kotouč čapl a nepovolil dotírající dvojici dorážku.

40:49
    Semjon Der-Argučincev pálí z plné jízdy do Hudáčkovy lapačky. Slovenský brankář podržel kotouč až do odpískání.

40:01

Oba góly prostředního dějství se vměstnaly do rozmezí necelé minuty. Spartak zahájil mocným náporem, na druhou trefu Arťoma Fjodorova z dorážky však reagoval vzápětí za pouhých 16 vteřin využitou přesilovkou Andy Miele. Skóre 2:3 platí od té doby a za tohoto stavu začne i třetí třetina. Domácí postupně otočili hru /za prvních deset minut byl poměr střel 1:8, za druhou desetiminutovku 8:1/, ale nedařilo se jim v dalších přesilovkách.

Statistiky po druhé třetině:
    Střely na bránu 15:28, vhazování 16:19, hity 6:6, čas v útoku 6:35 – 7:38, vyloučení 2:3, využití 1:0.

40:00

39:30
    Poslední střídání, domácí vyčkávají za vlastní bránou se založením akce. Udeří znovu do šatny?

38:03
    Zakázané uvolnění Spartaku přesouvá hru před Hudáčka.

37:19
    Sergej Širokov měl největší šanci druhé třetiny. Najel si před bránu na přesnou příhru z rohu kluziště, ze dvou metrů z pokleku však pálil jen do Tichomirova.

36:54
    Gólman Spartaku má konečně zaměstnání. Michail Varnakov si našel úsporným obloukem prostor a volnou dráhu k bráně, střelu z mezikruží mu Július Hudáček vyhmátl lapačkou.

35:19
    Po vhazování ve středním pásmu vpadl do moskevského území hvězdný Damir Žafjarov a golfákem z plné jízdy z levého kruhu trefil Hudáčkovu výstroj.

34:28
    Zblízka neměl prostor zvednout kotouč přes hostujícího brankáře Jordan Szwarz. Odražený kotouč poté napálil Urakov vedle.

33:57

33:16
    Domácí hokejisté se jen na okamžik dostali k souvislejší kombinaci, z levého kruhu pálil Miele a Hudáček si konečně připisuje první zákrok po přestávce.

31:57
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Robin Hanzl – 2 min., podrážení).

31:11
    Lukáš Radil si počkal na spurtujícího Lehteräho, který od mantinelu nedal přesnou zpětnou přihrávku.

30:08
    Za celou přesilovku domácí nevystřelili a Spartak je v pěti.

29:02
    Opakovaně utíká Nižněgorodcům kotouč ven z pásma. V přesilovce se jim zatím nedaří.

28:08
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Ilja Talalujev – 2 min., hákování).

27:52
    Hudáček nemá ve druhé třetině zákrok, na střely je to 1:8, na góly 1:1. Po ofsajdu Torpeda se bude vhazovat ve středním pásmu, ovšem až po reklamní pauze.

26:50

26:18
    Přesilovkový zámek Moskvanů je zatím statický, jen Širokov vyzkoušel z pravého kruhu Tichomirova střelou do betonu.

24:50
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Semjon Der-Argučincev – 2 min., hákování).
    23:14 Andy MIELE - 2:3

23:14
    Torpedo právě vstřelilo branku!
    Žafjarov překonal obranu oslabených hostů na modré čáře, místo střely ještě posunul puk doprava a ANDY MIELE pohotovou bombou napnul síť v odkryté části Hudáčkovy klece.
    Asistence: Damir Žafjarov.

22:58
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů).
    22:16 Arťom FJODOROV - 1:3

22:16
    Spartak právě vstřelil branku!
    Nikoncevovu střelu dorazil šťastným plácnutím nedůrazně bráněný ARŤOM FJODOROV a raduje se z druhého gólu v zápase.
    Asistence: Anatolij Nikoncev, Ilja Zubov.

21:52
    Přečíslení tři na dva nevyřešili modří správně. Varnakov prohodil puk napravo Terrymu, který místo střely objížděl bránu, ale zpoza ní ani nezasunul, ani nepřihrál.

21:20
    Do palebné pozice si najel mezi kruhy Jori Lehterä, jemuž nechali domácí opět spoustu prostoru a vše musel hasit výborným rozklekem Andrej Tichomirov.

20:01

Spartak se vrhl do boje proti předčasnému konci sezóny s vervou, od začátku zasypával nižněnovgorodskou bránu sprškou puků a tři z nich skončily v síti. Po nájezdu Arťoma Fjodorova a lišáckém zasunutí zpoza brány Sergeje Širokova však třetí gól neplatil pro úmyslné posunutí domácí brány a 16 vteřin před sirénou vrátil domácí do hry přesnou trefou do růžku Michail Varnakov.

Statistiky první třetiny:
    Střely na bránu 6:19, vhazování 11:9, hity 4:4, čas v útoku 2:46 – 3:43, vyloučení 1:0, bez využití.

20:00
    19:44 Michail VARNAKOV - 1:2

19:44
    Gólem do šatny oživil domácí naděje MICHAIL VARNAKOV. Výpad po levé straně využil přesným švihem přes padajícího Višněvského do nepatrné skulinky, kterou nechal Hudáček v horním růžku.
    Asistence: Zijat Pajgin, Jordan Szwarz.

19:24
    Po rychlém brejku následuje teprve pátý zásah Júlia Hudáčka lapačkou proti Aljajevově střele.

19:08
    Sergej Gončaruk nedosáhl na prudkou přihrávku a píská se zakázané uvolnění.

18:04
    Torpedo vybojovalo vhazování před Hudáčkem, ale na buly byli úspěšnější Moskvané.

16:51

16:23
    Domácím se podruhé daří dostat kotouč z vlastního pásma, ale při brejku se až příliš odvázali a naopak protiútok Spartaku do otevřené obrany zakončuje tvrdou ranou do brankáře Hanzl.

15:21
    V přesilovce našel Lehterä u tyčky Bakoše, který zblízka Tichomirova nepřekonal.

14:51
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Andrej Tichomirov – 2 min., zdržování hry / posunutá branka). Trest odpyká Ivan Čechovič.
    14:51 Lehteräho trefa není uznána pro posunutou bránu

14:51
    Spartak se radoval z gólu předčasně. Puk z obřího závaru doráželi za brankáře Širokov a Radil, nakonec uspěl až z několikáté dorážky Lehterä, jenže podle videozáznamu už byla posunutá brána. Sice se tak stalo úmyslně, ale následovat bude pouze menší trest.

13:52
    Druhá komerční přestávka.

13:20
    Pokus domácích o kolmou přihrávku končí zakázaným uvolněním.
    12:42 Sergej ŠIROKOV - 0:2

12:42
    SERGEJ ŠIROKOV mohl po Rylovově přihrávce střílet zblízka přímo, ale zvolil chytřejší řešení. Bleskově objel bránu a k zadní tyči zasunul dříve, než tam stačil Tichomirov položit beton.
    Asistence. Jakov Rylov, Jori Lehterä.

12:11
    Hosté jsou dnes rozhodně hladovější po úspěchu, Tichomirov měl práci s další střelou od modré, kterou vyslal Kulik.

9:39
    Zimním stadiónem to jen zahučelo, když si mezi kruhy najel obránce Arťom Aljajev a střílel k tyči. Hudáček opět rozklekem vytěsnil.
    8:27 Arťom FJODOROV - 0:1

8:27
    Do rozestoupené obrany dostal od Nikišina prudkou kolmou přihrávku přes dvě čáry ARŤOM FJODOROV a nájezd zakončil v pádu přesně k tyči.
    Asistence: Alexandr Nikišin, Ilja Zubov.

6:28
    Spartakovci jsou aktivnější, Nikoncev pálil od modré, následovala při dorážce zbytečná zadovka na obsazené hráče.

5:05
    Vyloženou šanci vychytal i Július Hudáček! Domácí ujeli ve dvou na dva, skvělou přihrávku mezi beky tečoval na zadní tyč Gončaruk, jenže slovenský brankář mrštně švihl betonem na led a vyráží.

3:27
    Obrovská šance Spartaku! Sergej Širokov využil prázdné vzdálenější strany od střídaček a najížděl sám na Tichomirova, který jeho tutovku vyhmátl parádně lapačkou.

2:59
    Lukáš Radil jako první vyzkoušel pozornost domácího brankáře. Torpedo pak posouvá kotouč do středního pásma.

2:35
    Várka úvodních střídání proběhlo bez šancí, obranám obou celků se zatím daří odvracet pokusy protistrany. Po zakázaném uvolnění Torpeda se vhazuje před Tichomirovem.

1:49
    Píská se ofsajd nižněnovgorodského mužstva.

0:01
    Domácí hrají v modrých dresech, hosté z Moskvy v bílo-červených.

00:01

Torpedo Nižnij Novgorod: Tichomirov (Serebrjakov) – Pajgin, Wideman, Austin, Orlov, Marin, Aljajev – Čechovič, Miele, Žafjarov – Šenfeld, Der-Argučincev, Terry – Varnakov, Szwarz, Gončaruk – Urakov, Michejev, Belevič.

Spartak Moskva: Hudáček (Truškov) – Rylov, Višněvskij, Zubarev, Nikišin, Kulik, Serikov, Sokolov – Širokov, Lehterä, Radil – Bakoš, Hanzl, Cyplakov – Fjodorov, Zubov, Nikoncev – Talalujev, Juňkov, Torčeňuk – Zlobin.

Rozhodčí: Birin, Olenin – Ivanov, Šišlo.

Vzájemné zápasy

Poslední dvě výpravy na Nagornyj dokázali spartakovci proměnit shodně ve výhry 3:1. Od té doby se hrálo dvakrát v Moskvě, kde naopak na den přesně před rokem zvítězilo Torpedo 3:2. Jediné utkání letošní sezóny 25. ledna došlo do prodloužení, v němž urval druhý bod za vítězství 3:2 Spartak.

Julius Hudáček (Spartak) 42 / 0+2, úspěšnost 90,7%
    Lukáš Radil (Spartak) 50 / 19+12
    Robin Hanzl (Spartak) 44 / 10+18
    Martin Bakoš (Spartak) 41 / 13+13

Spartak Moskva (18-7-6-24, 140:160, 17. místo)

Hostům jde naopak o všechno, zatím jsou první pod čarou se stejným počtem bodů jako podolský Viťaz, který drží poslední postupové místo díky lepšímu pomocnému kritériu, kterým je o dvě vyšší počet výher v základní hrací době.
    Právě tyto dva kluby hrají o zbývající vstupenku do bojů o Gagarinův pohár a pro Spartak by neúčast v play-off byla naprostým propadákem.
    Moskvané tráví únor na výjezdech a pravidelně střídají vítězství s porážkami. Poslední zápas v úterý prohráli 1:3 v Petrohradě a tak je na čase přivézt od soutoku Volhy s Okou všechny body.

Kanadské bodování:
    Jori Lehterä 7+32
    Sergej Širokov 19+18
    Lukáš Radil 19+12

Torpedo Nižnij Novgorod (22-7-7-19, 161:152, 11. místo)

Hokejisté s jelenem ve znaku mohou na sklonku základní části ladit formu na play-off a také bojovat o vylepšení či udržení svého postavení, protože celky v dolní polovině postupového osmičky dělí ve Východní konferenci jen nepatrné rozdíly.
    Šňůrou domácích zápasů procházejí zatím úspěšně, po výhrách 3:0 nad Kunlunem a 6:3 nad Viťazem přenechali jen bod Dynamu Moskva, které po remíze 2:2 udolali až v nájezdech.

Damir Žafjarov 20+38 (3. v KHL)
    Andy Miele 18+24
    Chris Wideman 9+30 (nejproduktivnější obránce KHL)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Karel Jedlička

Góly a asistencie: 20. Varnakov (Pajgin, Szwarz), 24. Miele (Žafiarov) – 9. Fjodorov (Nikišin, Zubov), 13. Širokov (Rylov, Lehterä), 23. Fjodorov (Nikoncev, Zubov)

HC Torpedo Nižnij Novgorod: Tichomirov (Serebrjakov) – Pajgin, Ch. Wideman, Austin, Orlov, Marin, Aliajev – Čechovič, Miele, Žafiarov – Šenfeld, Der-Argučincev, Terry – Varnakov, Szwarz, Gončaruk – Urakov, A. Michejev, Belevič.
    Spartak Moskva: J. Hudáček (Truškov) – Rylov, D. Višněvskij, Zubarev, Nikišin, Kulik, Serikov, Sokolov – Širokov, Lehterä, Radil – Bakoš, R. Hanzl, M. Cyplakov – Fjodorov, Zubov, Nikoncev – Talalujev, Juňkov, Torčeňuk – Zlobin.

Rozhodca: Birin, Olenin – Ivanov, Šišlo