Chabarovsk – Nižnekamsk 1:2 (po pr.) | Novosibirsk – Omsk 0:3 (kon.) | Barys – Jekaterinburg 2:1 (kon.)
Ufa – Kazaň 3:2 (kon.) | Čerepovec – Red Star Kunlun 3:1 (kon.) | Jaroslavľ – Riga 5:1 (kon.)
Novgorod – S.Moskva 2:3 (kon.) | CSKA Moskva – Čeljabinsk 1:2 (kon.) | Helsinki – Dinamo Minsk 2:3 (0:3 po s.n.)
Petrohrad – D. Moskva 1:3 (kon.) | Viťaz – Metallurg Magnitogorsk 1:2 (0:3 po s.n.)
HC Torpedo Nižnij Novgorod
2:3 (1:2, 1:1, 0:0)
Spartak Moskva
cz Štvrtok 18.02.2021, 17:00 • KRK Nagornyj, Nižnij Novgorod • KHL

Statistiky zápasu:

Střely na bránu 23:35 (6:19, 9:9, 8:7), vhazování 21:29, hity 8:7, čas v útoku 10:47 – 11:49, vyloučení 2:3, využití 1:0.

Československá stopa:

Julius Hudáček (Spartak) 21 zákroků, úspěšnost 91,3%
    Lukáš Radil (Spartak) 0+0, 4 střely, čas na ledě 18:07
    Robin Hanzl (Spartak) 0+0, 2 střely, 2 trestné minuty, čas na ledě 17:10
    Martin Bakoš (Spartak) 0+0, 3 střely, čas na ledě 17:04 (19:16:44)

Spartak Moskva slaví důležitou výhru v boji o play-off a bude doufat, že v o půl hodiny později hraném utkání ztratí ještě Viťaz body s Magnitogorskem.
    V povolžské metropoli padlo všech pět gólů v rozpětí čtvrthodiny. Spartak vletěl do utkání hladově, za stavu 0:2 navíc nebyl svěřencům Olega Znaroka sporně uznán gól kvůli úmyslnému posunutí brány domácím brankářem. Torpedo pak gólem do šatny snížilo a v úvodu druhé třetiny bleskově využitou přesilovkou odpovědělo i na třetí trefu Spartaku. K vidění byly dlouhé úseky jasné převahy jednoho i druhého mužstva, ale skóre se již nezměnilo a domácí nápor z třetí třetiny postupně vyzněl do ztracena. Poslední dvě minuty udrželi Moskvané kotouč v soupeřově pásmu a nedovolili Torpedu pomýšlet na odvolání brankáře.

59:50
    Až v úplném závěru konečně přejeli domácí útočnou modrou čáru, Zijat Pajgin však pálil už ze zoufalství vedle.

59:35
    Lukáš Radil drží zašlápnutý kotouč v rohu.

59:03
    Oddechový čas pro domácí.

58:36
    Obránce Andrej Zubarev střílel od modré čáry, střela byla sražena na střídačku. Po náporu Torpeda není ani památky.

58:15
    Robin Hanzl s Martinem Bakošem dobrým forčekingem vypíchli rozehrávku a podrželi kotouč na chvíli v rohu kluziště. Domácí se nemohou dostat k odvolání brankáře.

56:40
    Další akci Spartaku zhatil ofsajd.

56:04
    Z rychlého kontru střílel do Tichomirovovy výstroje z levého křídla moskevský obránce Alexandr Nikišin.

55:42
    Spartakovci musejí opět zpozornět, vhazuje se v jejich pásmu.

55:00
    Dnešní utkání sleduje 2200 diváků, více jich protiepidemická opatření na zimní stadión Nagornyj nepustí.

54:35
    Zakázané uvolnění Spartaku vrací hru tam, kde se odbývá převážnou část této třetiny.

54:13
    Spartak mohl z brejku pojistit náskok. Maxim Cyplakov najížděl sám na domácího muže s maskou, blafákem však jeho beton nepřehodil.
    52:34 V kotli Spartaku zatím panuje opatrná spokojenost

52:34
    Poslední komerční přestávka zápasu. Po ní se bude vhazovat v obranném pásmu Nižného Novgorodu.

51:11
    Moskvané se konečně na chvilku vymanili z defenzívy a Fjodorov po dlouhé době vyzkoušel Tichomirova. Hned ale zase musejí couvat.

49:51
    Chris Terry si hezky obhodil Rylova, jemuž pomohl v horké chvilce zakřižováním spoluhráč z obranné dvojice Višněvskij.

49:14
    Nejproduktivnější obránce KHL Chris Wideman dnes příliš vidět není. Hudáčkovi se připomněl až ranou z úhlu poté, co si zajel k levému mantinelu.

Karel Jedlička

Góly a asistencie: 20. Varnakov (Pajgin, Szwarz), 24. Miele (Žafiarov) – 9. Fjodorov (Nikišin, Zubov), 13. Širokov (Rylov, Lehterä), 23. Fjodorov (Nikoncev, Zubov)

HC Torpedo Nižnij Novgorod: Tichomirov (Serebrjakov) – Pajgin, Ch. Wideman, Austin, Orlov, Marin, Aliajev – Čechovič, Miele, Žafiarov – Šenfeld, Der-Argučincev, Terry – Varnakov, Szwarz, Gončaruk – Urakov, A. Michejev, Belevič.
    Spartak Moskva: J. Hudáček (Truškov) – Rylov, D. Višněvskij, Zubarev, Nikišin, Kulik, Serikov, Sokolov – Širokov, Lehterä, Radil – Bakoš, R. Hanzl, M. Cyplakov – Fjodorov, Zubov, Nikoncev – Talalujev, Juňkov, Torčeňuk – Zlobin.

Rozhodca: Birin, Olenin – Ivanov, Šišlo