Chabarovsk – Nižnekamsk 1:2 (po pr.) | Novosibirsk – Omsk 0:3 (kon.) | Barys – Jekaterinburg 2:1 (kon.)
Ufa – Kazaň 3:2 (kon.) | Čerepovec – Red Star Kunlun 3:1 (kon.) | Jaroslavľ – Riga 5:1 (kon.)
Novgorod – S.Moskva 2:3 (kon.) | CSKA Moskva – Čeljabinsk 1:2 (kon.) | Helsinki – Dinamo Minsk 2:3 (0:3 po s.n.)
Petrohrad – D. Moskva 1:3 (kon.) | Viťaz – Metallurg Magnitogorsk 1:2 (0:3 po s.n.)
Amur Chabarovsk
1:2 (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)
Neftechimik Nižnekamsk
cz Štvrtok 18.02.2021, 10:00 • Platinum Arena, Chabarovsk • KHL

To je ode mne z tohoto utkání vše, přeji vám příjemný zbytek dne. Na početnou příště! (12:39:13)

Nižněkamsk se tak výhrou odlepil z posledního místa ve Východní konferenci, na které aspoň na pár hodin odstrčil Kunlun. Amur i přes zisk bodu zůstává desátý, na devátý novosibirský Sibir ztrácí už jen dva.

Domácí Chabarovsk měl po dvou třetinách směle nakročeno k dvoubodové výhře, naprosto zbytečně ale v posledním dějství přestal útočit a soustředil se jen na bránění hubeného jednogólového náskoku. Nápor hostů pochopitelně nevydržel a duel srovnal Rafael Bikmullin, přičemž v prodloužení velmi kuriózním gólem o vítězství Neftěchimiku rozhodl Marat Chajrullin.

Nižněkamsk právě vstřelil branku!
    Obrat dokonán, je rozhodnuto! Pod gól se podepisuje MARAT CHAJRULLIN, který ale měl na trefě minimální zásluhu. Ta (bohužel) patří dvojici Čechů v domácích dresech – přihrávka hostujícího útočníka sjela po hokejce bránícího Jordána na Langhamerův beton, přičemž padající bek následně do gólmana vrazil a omylem poslal puk za brankovou čáru. Hodně kuriózní branka, ale i takové se počítají – je konec, 1:2! Asistence: Libor Hudáček, Alexej Volgin.

63:27
    Gólman Nižněkamsku se nyní pro jistotu rozhodl puk schovat pod svou rukavici, hra je přerušena.

62:50
    Rasskazov vysunul před branku Zasedu, jehož nepříjemné zakončení Ivannikov vykryl!

62:10
    Šafigullinovu střelu gólman vyrazil, následný protiútok zakončil z mezikruží Mašín. Ivannikov byl připraven.

61:45
    Prodloužení zatím větší šanci nenabídlo, ani jednomu celku se nedaří proniknout blíže k soupeřově kleci.

60:42
    Zaseda přenechal puk Poluninovi, který okamžitě vyjel vpřed. Těsně za modrou byl ale odzbrojen.

60:11
    Pětiminutové prodloužení tři na tři bylo zahájeno, jako první do útoku míří aktivnější Neftěchimik.

60:01

Chabarovsk ve třetí třetině postupně polevil a to se mu stalo osudným – po zdánlivě nekonečném dobývání soupeřovy branky se konečně prosadil Rafael Bikmullin, který tak poslal duel do prodloužení.

Prodloužení začne přibližně ve 12:15.

60:00

59:53
    McMillan z modré čáry vyhodil kotouč za Langhamerovu klec, oba celky si z duelu vezmou minimálně bod.

Vojtěch Martinek

Góly a asistencie: 37. Turbin (Polunin, Golubev) – 56. Bikmullin (Šafigullin, Galuzin), 64. Chajrullin (L. Hudáček, Volgin)

Amur Chabarovsk: Langhamer (Alikin) – S. Těreščenko, Koriagin, Vasiliev, Jordán (C), Mašín, Turbin (A), Zimin – Zaseda, Rasskazov, Michasjonok – Butuzov, Pjanov (A), Archipov – H. Zohorna, Golubev, Polunin – , Kuznecov, Gizdatullin.
    Neftechimik Nižnekamsk: Ivannikov (Ozolin) – Osipov, Puzanov, Volgin (A), Semjonov, Abrosimov, Vorobjev, Motygullin – Enlund (A), Chajrullin, Linus Johansson – Poriadin, McMillan, L. Hudáček – Šiksatdarov, Čiviljov, Bucajev – Galuzin (C), Šafigullin, Šarifjanov – Bikmullin.

Rozhodca: Bondar, Ščenjov – Stroganov, Sysujev.

Diváci: 2 279