Porto – Juventus 2:1 (kon.) | Sevilla – Dortmund 2:3 (kon.)
FC Porto
2:1 (1:0)
Juventus Turín
Streda 17.02.2021, 21:00 • Estádio Do Dragão, Porto (kapacita 50.399 diváků) • Liga majstrov • Osemfinále

Porto vstúpi do druhého polčasu rovnako úspešne ako do toho prvého a to rýchlym gólom, postaral sa oň Marega. Domáci potom pohodlne držali svoj dvojgólový náskok a hostí prakticky do ničoho nepustili. Až prišiel gólový moment Juventusu v 83. minúte a Chiesa skorigoval na konečných 2:1! Do odvety v Taliansku to tak je ešte otvorené, ale lepšiu pozíciu má Porto.

Ďakujem za pozornosť, želám dobrú noc! (22:55:14)

90+5
    90+4. Cristiano Ronaldo (JUV)

90+4
    Szczęsny pohodlne pokryl pokus z priameho kopu a zrejme to bolo už v tomto zápase všetko.

90+3
    Juventus sa ešte snaží o vyrovnanie, ale nebolo by zrejme rozumné to otvoriť a riskovať, keďže sa hrá aj na odvetný zápas.

90+2
    Žltú kartu dostáva Aléx Sandro (Juventus Turín).

90+1
    V druhom polčase sa nadstavujú 4 minúty!

90
    Striedanie v tíme FC Porto: z ihriska odchádza Jesús Manuel Corona, prichádza Mamadou N'Diaye.

90
    Striedanie v tíme FC Porto: z ihriska odchádza Sérgio Oliveira, prichádza Chico Conceicao.

89
    Riadny hrací čas druhého polčasu sa čoskoro naplní. Čakáme na údaj o nadstavenom čase.

88
    Po zisku lopty sa Porto nikam neponáhľa, hostia vysoko napádajú súperovu rozohrávku.

87
    Žltú kartu dostáva Merih Demiral (Juventus Turín).

86
    Sme už v samom závere druhého polčasu a tak aj celého zápasu. Dokáže si Porto udržať svoje jednogólové vedenie?

85
    V pokutovom území domáceho tímu sa dostal k lopte Morata, ale jeho zakončenie do stredu brány brankár Marchesín vyrazil do bezpečia.

84
    Uvidíme, čo nám teda ešte zvyšok tohto stretnutia ponúkne.
    83. Federico Chiesa (JUV) - 2:1

83
    Juventus Turín dal gól!
    Je znížené! No, predsa len to v tomto zápase ešte bude dráma, pretože hostia dávajú svoj prvý gól v tomto zápase. Rabiot poslal parádnu prihrávku do pokutového územia a zle pokrytý FEDERICO CHIESA ju výborným spôsobom upratal do siete – 2:1!

82
    Žltú kartu dostáva Danilo (Juventus Turín).

81
    Na centrovanú loptu si najvyššie vyskočil Grujić, ale jeho hlavička smeruje vedľa hosťujúcej brány.

Miroslav Revaj

Góly: 2. Taremí, 47. Marega – 83. Chiesa

Karty:   63. de Ligt (JUV), 82. Danilo (JUV), 87. Demiral (JUV), 90+2. Sandro (JUV)

FC Porto: Marchesín – Manafá, Mbemba, Pepe (C), Sanusi – J. M. Corona (90. N'Diaye), Uribe, S. Oliveira (90. Conceicao), Otávio (57. L. Díaz) – Marega (66. Grujić), Taremí.
    Náhradníci: D. Costa – N'Diaye, L. Díaz, Grujić, Baró, Mário, Anderson, Toni Martínez, Evanilson, Nanú, M. Sarr, Conceicao.

Juventus Turín: Szczęsny – Danilo, de Ligt, Chiellini (C) (35. Demiral), Sandro – Chiesa, Rabiot, Bentancur, McKennie (64. Morata) – Kulusevski (77. Ramsey), Ronaldo.
    Náhradníci: Pinsoglio, Buffon – Ramsey, Morata, Dybala, Bonucci, Demiral, Bernardeschi, Frabotta, Di Pardo, Fagioli.

Rozhodca: Del Cerro – Carlos, Alonso
    Utorok 09.03.2021
    Juventus - Porto 3:2

Góly: 49. Chiesa, 63. Chiesa, 117. Rabiot – 19. S. Oliveira (pen.), 115. S. Oliveira

Karty:   90+3. Chiesa (JUV), 92. J. Cuadrado (JUV), 103. Bernardeschi (JUV), 114. Rabiot (JUV) – 45+2. Otávio (PRT), 52. Taremí (PRT), 97. S. Oliveira (PRT), 120+2. Mbemba (PRT)   54. Taremí (PRT)

Držení míče: 63 % : 37 %.
    Střely na branku: 13:7. Střely mimo: 6:5. Rohy: 18:2. Ofsajdy: 7:1. Fauly: 20:12.