Spišská N. Ves – Levice 5:3 (kon.) | Dubnica – Humenné 4:1 (kon.) | Topoľčany – Martin 5:2 (kon.)
Vlci Žilina – Trnava 4:1 (kon.) | Skalica – Pov. Bystrica 2:3 (kon.)
DOXXbet Vlci Žilina
4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
HK Gladiators Trnava
Piatok 12.02.2021, 17:30 • Zimný štadión Žilina • TIPOS Slovenská hokejová liga (SR) • 29. kolo

Vitajte pri on-line prenose zo zápasu Vlci Žilina – HK Gladiators Trnava. Stretnutie 29. kola Slovenskej hokejovej ligy sa začne o 17:30.

Vlci Žilina

Žilina jednoznačne vládne Slovenskej hokejovej lige a po 30 odohraných zápasoch má na čele tabuľky už 22-bodový náskok pred druhým Martinom. Žilinčania sú najlepší vo všetkých ohľadoch – majú najmenej prehier (4), najviac strelených gólov (152) i najmenej inkasovaných gólov (46). Z posledných štyroch zápasov však až dva prehrali a len v poslednom – doma so Spišskou Novou Vsou – dokázali získať tri body. Proti Trnavčanom sú ale dnes jasnými favoritmi a čokoľvek iné ako ich výhra za tri body by bolo obrovským prekvapením.

Posledných 5 zápasov:
    Martin – Žilina 1:2
    Žilina – Skalica 5:4 po predĺžení
    Dubnica – Žilina 2:1
    Slovensko U18 – Žilina 4:1
    Žilina – Spišská Nová Ves 5:1

Trnava je na opačnom konci tabuľky a z posledného desiateho miesta stráca na predposlednú Považskú Bystriicu päť bodov, pričom Považská Bystrica má dva zápasy k dobru. Útok Trnavy je z tímov v druhej polovici pelotónu najproduktívnejší (86 strelených gólov), Trnavčanov ale ťahá dolu najhoršia obrana ligy (117 inkasovaných gólov). Ich forma navyše nie je dobrá, keď v posledných siedmich zápasoch získali len dva body za výhru po nájazdoch nad Humenným.

Trnava – Považská Bystrica 3:5
    Topoľčany – Trnava 7:4
    Spišská Nová Ves – Trnava 2:1
    Trnava – Humenné 2:1 po nájazdoch
    Trnava – Martin 2:5

Vzájomné zápasy

Oba tímy proti sebe doteraz odohrali 11 vzájomných ligových zápasov a všetky vyhrala Žilina. V tejto sezóne vyhrala postupne vonku 5:3, doma 5:2 a naposledy v polovici januára tohto roku vonku jasne 10:1.

Posledných 5 vzájomných ligových zápasov:
    12. 2. 2020: Žilina – Trnava 8:1
    21. 2. 2020: Trnava – Žilina 0:8
    29. 11. 2020: Trnava – Žilina 3:5
    16. 12. 2020: Žilina – Trnava 5:2
    15. 1. 2021: Trnava – Žilina 1:10

Tento zápas sa kvôli nariadeniam na zamedzenie šírenia ochorenia COVID-19 bude hrať bez divákov.

HK Gladiators Trnava: Ivanovič (Opatovský) – Škultéty, Schmidt (A), Hajda (A), Semaňák, Kliment, Ejem, Španko, Vidovič – Antonov, Kohút, Kukumberg (C) – Šandor, R. Petráš, Špankovič – Litavec, Adamčík, Kamenický – Mrava, Hrbáčik, Ružek

Rozhodca: Tornay, Smrek – Knižka, Wolf.

Oba tímy práve vychádzajú na hraciu plochu, zápas sa tak o malú chvíľu začne.

Žilina bude hrať vo svetlozelených dresoch, Trnavčania v červených.

00:01

00:28
    Trnavčania vyhrali úvodné buly, ich nahodenie ale domáci zastavili. Trnava musí začínať útok odznova.

00:51
    Hostia sa na chvíľu dostali do útočnej tretiny, tam ale o puk prišli. Oba tímy rýchlo striedajú.

01:11
    Jurčík dostal prihrávku od pravého mantinelu medzi kruhy a dostal sa i kľučkou okolo obrancu k strele. Jeho zakončenie však šlo len priamo na brankára Trnavy Ivanoviča, ktorý si s ním poradil.

01:49
    Mikulovu strelu z ľavého kruhu vyrazil Ivanovič priamo k Urbanovi, ktorý zblízka bekhendom tesne minul trnavskú bránku.

02:19
    Trnavčanom sa dvakrát za sebou nevydarila rozohrávka, našťastie pre hostí sa im však podarilo zachytiť nahodenia Žilinčanov.

02:44
    Kohút sa pretlačil cez stred žilinskej obrany medzi kruhy a jeho strelu zastavila pravá žŕdka Romančíkovej bránky.

02:44
    Vylúčenie v tíme Vlci Žilina (Jakub Linet – 2 min., hákovanie).

03:11
    Hostia sa hneď po úvodnom buly svojej presilovky usadili v útočnom pásme, kde kombinujú okolo žilinského obranného štvorca.

03:33
    Richard Petráš bol narazený v rohu útočnej tretiny na mantinel a po tomto súboji zostal ležať na ľade. Jeho spoluhráči mu pomohli na striedačku a odtiaľ Petráš zamieril do šatne.

03:45
    Vylúčenie v tíme Vlci Žilina (Ondřej Jurčík – 2 min., držanie).

03:45
    Hra je teraz prerušená, pretože medzi striedačkami nie je lekár, ktorý šiel spolu s Richardom Petrášom do šatne.

04:10
    Trnava síce buly v útočnom pásme vyhrala, Urban ale vystihol zlú prihrávku hostí a puk vyhodil za Ivanovičovu bránku.

04:40
    Kukumberg si na ľavom krídle vymenil puk s Antonovom, z ľavého kruhu ale trafil len jedného z domácich obrancov.

05:12
    Kukumbergova krížna prihrávka preskočila spoluhráčovi čepeľ hokejky, i teraz sa ale podarilo hosťom podržať puk. Žilinčania sú pod veľkým tlakom.

05:37
    Žilina už je vo štvorici. Schmidt sa dostal po prihrávke z ľavého kruhu k strele, tú ale zrazil jeden z domácich obrancov na ochrannú sieť.

05:45
    Žilina v plnom počte.

06:14
    Dubeň vysunul kolmicou na pravé krídlo do útočnej tretiny Jakubíka, ten sa ale previnil proti pravidlám ofsajdom.

06:52
    Žilinčania sa usadili v útočnej tretine, zatiaľ si ale puk prihrávajú len popri mantineli. K strele sa domáci nedokážu dostať.

07:28
    Cíger posúval puk za bránku, tam ale nebol zo Žilinčanov nikto. Jurčík následne vystihol rozohrávku hostí a môže pokračovať v útoku domácich.

08:00
    Jurčík zaviezol puk po ľavom krídle do útočného pásma, kde ho posunul na Koyša. Ten ho chcel posunúť naspäť na Jurčíka, ktorý sa však k hraciemu predmetu nedostal.

08:30
    Kukumberg hľadal prihrávkou z ľavého krídla Antonova, ktorému chýbalo pár centimetrov na to, aby puk zasiahol. Škultéty potom v ďalšom rýchlom protiútoku vystrelil z ľavého kruhu do Romančíkovej lapačky.

08:57
    Hostia si neporozumeli v rozohrávke a po odraze od korčule jedného z obrancov Trnavy sa puk dostal k brankárovi Ivanovičovi, ktorý ho skryl radšej do lapačky.

09:09
    Safaraleev tečoval Drtinovo nahodenie od modrej čiary, puk ale nadvihol až do ochrannej siete.

09:57
    Žilinčania prevzali iniciatívu a ďalším útokom sa znovu nasťahovali do útočnej tretiny. Drtinovo ďalšie nahodenie pred trnavskou bránkou Cíger minul. Hostia potom vyhodili puk na zakázané uvoľnenie.

10:09
    Ďalší pokus hostí o rozohrávku opäť končí zakázaným uvoľnením.

10:43
    Markovičovu krížnu prihrávku zasiahol pred bránkoviskom Trnavy Jurčík, brankár hostí Ivanovič však puk dokázal výborným zákrokom vyraziť.

10:43
    Vylúčenie v tíme HK Gladiators Trnava (Filip Vidovič – 2 min., sekanie).

11:12
    Hostia začali oslabenie tým, že vyhodili puk zo svojho obranného pásma. Cíger potom zaviezol puk rýchlo naspäť do trnavskej obrannej tretiny.

11:43
    Ani ďalší útok domácich nebezpečenstvo pre trnavskú bránku nepriniesol a hostia opäť puk odpálili za Romančíkovu bránku.

12:24
    Domáci sa vrátili do trnavskej tretiny. Linetovu strieľanú prihrávku nedokázal usmerniť ani jeden z jeho spoluhráčov pred Ivanovičovou bránkou a Trnavčania puk znovu vyhodili do žilinskej tretiny.

12:43
    Trnava v plnom počte.

13:05
    Domáci sú teraz výrazne aktívnejší a vysokým forčekingom rýchlo pripravili hostí o puk. Linet sa po prieniku spoluhráča Šimona Petráša dostal k strele z ľavého kruhu, ktorú Ivanovič zneškodnil.

13:25
    Vylúčenie v tíme HK Gladiators Trnava (Juraj Kamenický – 2 min., nedovolené bránenie).

13:47
    Vlci Žilina dali gól!
    Domáci otvárajú v presilovke skóre! Žilinčania sa postupne svojou kombináciou približovali k bránke, až zatlačili Trnavčanov do malého štvorca a po krížnej prihrávke Koyša z pravého kruhu namieril z ľavého JAKUB CÍGER z prvej presne do odkrytej Ivanovičovej bránky. Asistencie: Patrik Koyš, Ondřej Jurčík.

14:16
    Trnavčania dostali puk z vlastnej tretiny, ich vyhodenie ale domáci zastavili a veľmi rýchlo sa vrátili do trnavského pásma. Brankár Ivanovič potom prikryl puk odrazený od zadného mantinelu.

14:52
    Vylúčenie v tíme Vlci Žilina (Šimon Petráš – 2 min., faul lakťom).

15:10
    Mikula hneď po buly zaútočil a prihrávkou z pravého krídla hľadal pred bránkou Urbana. Puk však zasiahol Kohút, ktorý ho nepustil za seba práve na Urbana.

15:36
    Presilovka Trnavy zatiaľ nie je príliš vydarená. Domáci jej rozohrávku rýchlo zastavili a opäť puk vyhodili za Ivanovičovu bránku.

16:01
    A rovnaký scénar sa znovu opakuje. Trnavskí obrancovia sa museli vrátiť až do vlastnej tretiny.

16:25
    Cíger vystrelil z pravého kruhu priamo na brankára Ivanoviča, ktorému puk vypadol. Hlavný rozhodca ale príliš rýchlo prerušil hru a Cíger tak nemohol dorážať.

16:52

17:25
    Kukumberg zastavil prihrávku domácich v strednom pásme, jeho spoluhráči sa ale v útočnom pásme k strele nedostali.

18:01
    Hra je veľmi rozkúskovaná a zatiaľ je plná prerušení. Ďalším je zakázané uvoľnenie Žiliny.

18:59
    Jurčík dostal puk po pravom krídle až pred bránku Trnavy, tam ale nebol žiadny z jeho spoluhráčov. Trnavčania otáčajú hru na opačnú stranu.

19:34
    Záver prvej tretiny sa odohráva v pásme Žiliny, kde sa puk zasekol v súbojoch pri mantineli. Ani jeden z tímov ho zatiaľ nedokáže získať.

20:00

Zápas začal pomerne otvorene z oboch strán a už v úvodnych minútach sme videli gólové možnosti na oboch stranách. Trnavčania následne nevyužili presilovku 5 proti 3 a potom sa hra preklopila na žilinskú stranu. Domáci boli aktívnejší, v niektorých pasážach dostali hostí pod veľký tlak a nakoniec jednu zo svojich presiloviek využili zásluhou presného zásahu Jakuba Cígera.

Strely na bránku v 1. tretine: 13:4

Ďalšia tretina sa začne približne o 18:28.

20:01

20:38
    Ako prví v druhej tretine zaútočili Trnavčania. Škultétyho nahodenie na zadný mantinel ale zastavili domáci, ktorí môžu rozohrať svoj útok.

21:18
    Markovič sa dostal do útočnej tretiny po ľavej strane, obranca Trnavy mu ale puk zobral. Šandor ho potom potiahol za žilinskú bránku.

21:39
    Útoky oboch tímov sa teraz pomerne rýchlo striedajú, ani jeden z celkov sa však ešte nedostal k strele a ich nahodenia súperi zachytávajú.

22:10
    Pjaták tečoval nahodenie z vlastného pásma za trnavskú bránku, ani on ale v súboji pri mantineli neuspel. Našťastie pre domácich sa puk odrazil na hokejky Žilinčanov.

22:45
    Linet so Safaraleevom sa dostali do prečíslenia 2 proti 1. Linet posunul z ľavej strany puk na spoluhráča, Safaraleev ale z prvej tesne minul odkrytú bránku.

23:16
    Vylúčenie v tíme HK Gladiators Trnava (Filip Vidovič – 2 min., hákovanie).

23:44
    Cígerova krížna prihrávka po vyhranom buly nenašla adresáta a Trnavčania puk vyhodili do žilinského pásma.

24:19
    Domáci sa vrátili do útočnej tretiny. Drtinova tvrdá strela od modrej minula trnavskú bránku, Žilinčania ale pokračovali v tlaku a z pravého kruhu nakoniec vystrelil do presúvajúceho sa brankára Ivanoviča Cíger.

24:45
    Markovičovu strelu z pravého kruhu gólman Ivanovič vyrazil a hostia následne hrací predmet vyhodili zo svojej tretiny.

25:02
    Jaborníkova nepresná strela sa od zadného mantinelu odrazila pred trnavskú bránku a brankár Ivanovič musel puk pohotovo zakryť lapačkou.

25:16

25:42
    Litavec sa elegantne zbavil Dubeňa a z ľavého kruhu sa dostal k strele. Jeho pokus minul Romančíkovu bránku.

26:10
    Domáci odskakujú do dvojgólového náskoku! Linet sa dostal k puku pri pravom mantineli po súboji jeho spoluhráča s trnavským obrancom a pohotovo ho krížnou prihrávkou naservíroval do ľavého kruhu JAKUBOVI CÍGEROVI. Ten strelou z prvej poslal puk pod hornú žŕdku odkrytej Ivanovičovej bránky. Asistencia: Jakub Linet.

27:03
    Domáci majú teraz dianie na ľade jasne pod kontrolou. Trnavčanom sa nedarí prechod do útoku a už v strednom pásme vždy strácajú puk.

27:26
    Mikula sa pretlačil z ľavého krídla pred bránku, jeho bekhendové zakončenie ale zastavil brankár Ivanovič.

27:37
    Vylúčenie v tíme HK Gladiators Trnava (Jiří Hajda – 2 min., faul kolenom).

28:10
    Úvod presilovky Žiline nevyšiel a Trnavčania puk odpálili za Romančíkovu bránku.

28:35
    Drtinovu delovku od modrej vyrazil brankár Ivanovič do ľavého kruhu ku Koyšovi, ktorého dorážku z prvej presúvajúci sa gólman Trnavy ešte lepším zákrokom tiež zlikvidoval.

28:38
    Mikula zostal po zásahu vysokou hokejkou od Schmidta ležať za trnavskou bránkou a musí byť ošetrený. Na jeho tvári vidieť i krv.

28:38
    Vylúčenie v tíme HK Gladiators Trnava (Dávid Schmidt – 2+2 min, nebezpečná hra vysokou hokejkou).

29:12
    Cígerova strela z pravého kruhu bola zablokovaná, puk sa ale opäť odrazil k Žilinčanom, ktorý pokračujú v tlaku.

29:27
    Domáci využívajú dvojnásobnú presilovku! Dlhé obliehanie trnavskej obrany ukončil krížnou prihrávkou pred bránkoviskom hostí z pravej strany Koyš a ONDŘEJ JURČÍK z ľavej strany prekonal strelou z prvej presúvajúceho sa brankára Ivanoviča. Asistencia: Patrik Koyš.

30:10
    Markovič si naviedol puk okolo trnavských obrancov medzi kruhy, jeho strela ale šla priamo na pripraveného brankára Ivanoviča.

30:52
    Koyš hľadal skákajúcou prihrávkou z pravej strany pred bránkou hostí opäť Jurčíka, ten ale túto ťažkú prihrávku nedokázal zasiahnuť. Domáci pokračujú v tlaku.

31:40
    Až teraz sa podarilo Trnavčanom konečne odpáliť puk za žilinskú bránku a môžu ísť vystriedať.

32:21
    Antonov dostal výborným napádaním domácich pri ich rozohrávke do veľkých problémov a napokon sa mu i podarilo získať puk, pri náprahu na strelu mu však odskočil od hokejky.

32:38

33:01
    Pacalajova delovka od modrej skončila na hrudi brankára Ivanoviča a po jeho zákroku vyhodil puk zo svojho pásma Hajda.

33:30
    Domáci i pri plnom počte hráčov s ľahkosťou prenikajú do trnavskej tretiny a dokážu sa tam udržať. Hostia majú obrovské problémy podržať puk na hokejkách.

34:02
    Cíger si v prečíslení 2 proti 1 vymenil puk s Koyšom, strelou z prvej z pravej strany ale nedokázal puk dobre zasiahnuť a odkrytú bránku Ivanoviča minul.

34:40
    Urban zariskoval vo vlastnom obrannom pásme, puk ale v súboji s obrancom Trnavy udržal. Pišojovo nahodenie na konci ďalšieho žilinského útoku tečoval do hrude brankára Ivanoviča Urban.

35:07
    Tlak Žiliny sa stále neotupuje a domáci si rýchlymi prihrávkami pri mantineloch menia puk. Trnavčania sa snažia vytlačiť hostí do stredného pásma.

35:41
    Napokon sa im to podarilo a po nepresnej prihrávke na Pjatáka sa i dostali k puku. Kolmicu na útočnú modrú čiaru si kapitán Trnavy Kukumberg potom spracovával v ofsajdovej pozícii.

36:10
    Safaraleev mohol vyraziť s Cígerom do prečíslenia, so svojím spoluhráčom si ale neporozumel pri prechode útočnej modrej čiary a dostal sa do ofsajdu.

36:38
    Lenďákovu krížnu prihrávku len tečoval Safaraleev. Trnavčania zachytili puk a otočili ho na opačnú stranu.

37:01
    Koyš dostal prihrávku na útočnú modrú čiaru a pretlačil sa cez trnavského obrancu do samostatného úniku. Puk si posunul bekhendom do pravej strany, zakončenie domáceho útočníka však skončilo mimo trnavskej bránky.

37:53
    Žilinčania diktujú tempo a obraz hry a hostia nemajú pri vysokom napádaní absolútne žiadnu šancu sa dostať do útočnej tretiny. Domáci sa po zisku puku opäť vrátili do trnavskej obrannej tretiny.

38:40
    Pišoja strelou od modrej minul Ivanovičovu bránku a aj keď sa k puku dostali hostia, tak ho pod tlakom opäť museli vyhodiť len do tretiny domácich.

39:15
    Antonov sa prekľučkoval s pukom za žilinskú bránku, odkiaľ ho posunul na modrú čiaru. Schmidtova strela skončila mimo Romančíkovej bránky.

39:44
    Schmidt potom už z vlastnej tretiny vyhodil puk do žilinskej obrannej tretiny. Domáci už sa dopredu neženú.

40:00

V druhej tretine bola dominantným tímom Žilina, ktorá úplne ovládla dianie na ľade a zaslúžene svoj náskok vylepšila o ďalšie dva góly. Druhým gólom v zápase navýšil vedenie svojho tímu Jakub Cíger a následnú presilovku Žiliny 5 proti 3 využil Ondřej Jurčík. Trnava nepredviedla v tejto tretine smerom dopredu prakticky nič, naopak okrem dvoch inkasovaných gólov ju ešte niekoľkými výbornými zákrokmi podržal brankár Ivanovič, ktorý je hlavným dôvodom toho, že Žilina vedie po dvoch tretinách len o tri góly.

Strely na bránku v 2. tretine (celkovo): 15:3 (28:7)

Ďalšia tretina sa začne približne o 19:16.

40:01

40:30
    Žilinčania sa okamžite po úvodnom buly dostali do útočnej tretiny a Trnavčania sa musia brániť.

41:10
    Tentokrát sa však hostia pomerne rýchlo dostali k puku. Hajda ho nahodil na zadný mantinel, kde sa tlačil pred domácou bránkou k strele Antonov. Nakoniec sa mu to však nepodarilo.

41:32
    Malinovo nahodenie skončilo na zadnom mantineli, kde puk vybojoval Jurčk. Žilinčania sa nasťahovali do útočnej tretiny.

41:58
    Vylúčenie v tíme Vlci Žilina (Patrik Koyš – 2 min., filmovanie pádu).

42:25
    Žilinčania sa i v oslabení dostali k strele, keď vypálil z pravého kruhu Urban. Jeho strela skončila výrazne mimo Ivanovičovej bránky.

42:59
    Hosťom sa presilovka vôbec nedarí a stále sa cez výborne napádajúcich Vlkov nedostali do útočnej tretiny.

43:40
    Linet so Safaraleevom sa po zisku puku dostali do útoku, k strele sa ale tentoraz nedostali, pretože Linet zatiahol puk do rohu. Trnava musí znovu zakladať svoj útok z vlastnej obrannej tretiny

43:58

44:29
    Hneď po naskočení na ľad sa Koyš dostal k puku a dostal sa s ním z ľavého krídla až pred trnavskú bránku. K strele ho obranca Trnavy nepustil, útok Žiliny ale pokračuje.

44:55
    Skladaný posunul puk na modrú čiaru na Drtinu, ktorého strelu napriek cloneniu Pjatáka vyrazil do rohu brankár Trnavy Ivanovič.

45:25
    Jaborníkovu strelu gólman Trnavy vyrazil a brankár hostí potom nedokázal vyrazený puk chytiť. Našťastie sa k nemu dostali jeho spoluhráči, ktorí môžu zaútočiť.

46:03
    Trnavčania sa dostali do útočnej tretiny, k strele ich však žilinskí obrancovia nepustili. Naopak, puk dokázali získať a rýchlo ho poslali na opačnú stranu, kde musel Ivanovič zlikvidovať strelu Safaraleeva.

46:29
    Antonov nabral na ľavom krídle rýchlosť a dostal sa za obrancu, z kruhu však vystrelil priamo do betónu brankára Romančíka. Za žilinskou svätyňou sa potom k puku dostali obrancovia domáceho tímu.

47:06
    Jurčík si vymenil puk s Dubeňom, ktorý nakoniec nahodil puk k pravému mantinelu. Lenďákova strela od modrej potom minula Ivanovičovu bránku.

47:44
    Trnavčania chceli zrýchliť založenie svojho útoku, po nedorozumení v rozohrávke však vyhodili puk na zakázané uvoľnenie.

48:06
    Malina nahodil puk pred trnavskú bránku, kde sa k nemu dostal Skladaný. Ten ho ešte posúval na spoluhráčov, pred nimi však hrací predmet odpálili Trnavčania do bezpečia.

48:43
    Hostia dokázali vysokým napadáním dostať domácich do problémov a nakoniec i získať puk. Ten sa potom dostal za bránku Žiliny, kde sa ho Trnavčania snažia pri mantineli vybojovať.

49:10
    Trnava dala gól!
    Hostia znižujú! Ružek v páde za žilinskou bránkou vybojoval puk, ktorý posunul na Mravu a ten ho hneď prihrával medzi kruhy na MARTINA HRBÁČIKA. Útočník Trnavy vystrelil z prvej a jeho puk i trochu so šťastím prepadol brankárovi Romančíkovi pod rukou do bránky. Asistencie: Filip Mrava, Jakub Ružek.

49:43
    Vylúčenie v tíme Vlci Žilina (Marek Pacalaj – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

50:02
    Trnavská presilovka znovu začala stratou puku a tým, že sa obrancovia hostí museli po hrací predmet vrátiť až do svojej obrannej tretiny.

50:37
    Domáci držia puk v útočnom pásme, konkrétne Urban v rohu pri mantineli. Žilina získava cenné sekundy.

51:10
    Hostia sa konečne dostali k puku po tom, čo si ho v ich obrannej tretine vymenila kompletná štvorica Žilinčanov. Ich útok však skončil stratou puku pri prechode útočnej modrej čiary.

51:43

52:05
    Brankár Trnavy zachytil za svojou bránkou nahodenie domácich, jeho spoluhráči však puk opäť nepodržali a rýchlo ho stratili.

52:28
    Skladaný sa z ľavého krídla dostal za trnavskú bránku, spoza ktorej našiel pred bránkoviskom Trnavy Pjatáka. Ten zblízka vystrelil do brankára hostí Ivanoviča.

53:01
    Koyšovu strelu z pravého krídla následne tiež vyrazil brankár Ivanovič. Odrazený puk získali Žilinčania, ktorí majú v tejto chvíli veľký tlak na trnavskú obranu.

53:32
    Hostia vyhodili puk do útočnej tretiny, dokorčuľovať ho ale nedokázali. Domáci obrancovia majú možnosť rozohrať svoj ďalší útok.

53:49
    Domáci opäť odskakujú do trojgólového náskoku! Koyš dostal prihrávku do útočného pásma, nikým neatakovaný si naviedol puk medzi kruhy a odtiaľ sa dostal k strele, ktorú ešte tečoval medzi nohy brankára Ivanoviča spred bránkoviska hostí JAKUB LINET. Asistencie: Patrik Koyš, Lukáš Dubeň.

54:34
    Cíger sa po súboji pred striedačkou dostal do pästnej výmeny s Hajdom. Za víťaza tohto súboja môžeme považovať Cígera, keďže Hajda musí byť ošetrený, obaja hráči ale zamierili do šatní.

54:34
    Vylúčenie v tíme Vlci Žilina (Jakub Cíger – 2+2 min, hrubosť + 10 min. osobný trest, hrubosť). Trest odpyká Simeon Pjaták.
    Vylúčenie v tíme HK Gladiators Trnava (Jiří Hajda – 2 min., hrubosť + 10 min. osobný trest, hrubosť).

55:06
    Táto presilovka Trnavy je zatiaľ najvydarenejšia. Hostia tlačia domácich do obrany, ich strely od modrej ale míňajú žilinskú bránku.

55:40
    Kukumbergova druhá strela za sebou skončila znovu mimo domácej bránky a domácim sa následne podarilo puk získať. Žilinčania ho hneď vyhodili do útočnej tretiny.

56:11
    Safaraleev výborným napádaním obral hostí o puk a posunul ho pred bránku na Cígera, ktorého zakončenie však výborným zákrokom betónom vyrazil brankár Ivanovič.

56:34

57:05
    Hneď po návrate Pjatáka na ľad sa hracieho predmetu zmocnili Žilinčania. Skladaného nahodenie do útočného pásma však zastavili Trnavčania.

57:41
    Puk sa potom zasekol pri mantineli, kde sa k nemu po dlhom súboji doslova pretlačil Koyš. Ten ho posunul dozadu na Skladaného, ktorého strelu z prvej vyrazil trnavský brankár Ivanovič.

58:15
    Trnavčania už sú zjavne unavení, k puku sa ale nie a nie dostať. Nahodenie Dubeňa skončilo mimo Ivanovičovej bránky a až potom sa dostali hostia k puku.

58:50
    Šimon Petráš sa dostal do samostatného úniku, pri zakončení však bol faulovaný obrancom Trnavy. Hlavný rozhodca nariadil trestné strieľanie.

58:50
    Vylúčenie v tíme HK Gladiators Trnava (Filip Vidovič – trestné strieľanie, hákovanie).

58:50
    Šimon Petráš si posunul puk blafákom do pravej strany a forhendovou strelou trafil ľavú žŕdku Ivanovičovej bránky.

59:12
    Urban dostal, tak ako pred malou chvíľou Šimon Petráš, prihrávku do samostatného nájazdu, už však hral až príliš na krásu a puk chcel posunúť dozadu na spoluhráčov. Tí puk netrafili.

59:50
    Zápas sa už len dohráva. Domáci majú puk na svojich hokejkách vo vlastnej obrannej tretine a už ho Trnavčanom nepožičajú.

Žilinčania si v tretej tretine v pokoji dokráčali k víťazstvu a okrem Hrbáčikovho gólu nedovolili svojmu súperovi žiadnu veľkú príležitosť pred svojou bránkou. Naopak, kanonáda na trnavskú bránku pokračovala, za výborne chytajúceho gólmana Ivanoviča sa však puk dostal len po teči Lineta. Keďže v úplnom závere trafil Šimon Petráš z trestného strieľania len žŕdku trnavskej bránky, tak sa počet žilinských gólov zastavil na čísle 4, i tak to však Žilinčanom stačilo na to, aby si v predstihu definitívne zaistili prvenstvo po základnej časti Slovenskej hokejovej ligy.

Strely na bránku v 3. tretine (celkovo): 12:4 (40:11)

To je odo mňa z tohto zápasu všetko. Ďakujem vám za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera. (19:58:14)
    Športové stávky - recenzie, tipy, triky!
    Pridaj sa ku nám aj na Facebooku!

Michal Sadlek

Hľadáme spravodajcu pre tím HK Gladiators Trnava. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 14. Cíger (Koyš, Jurčík), 27. Cíger (Linet), 30. Jurčík (Koyš), 54. Linet (Koyš, Dubeň) – 50. Hrbáčik (Mrava, Ružek)

DOXXbet Vlci Žilina: Romančík (Mikoláš) – Lenďák (A), Dubeň, Pacalaj, Malina, Jaborník, Drtina, Pišoja, Fatul – Cíger, Linet, Safaraleev – Koyš, Markovič (C), Jurčík – Š. Petráš, Urban, Mikula (A) – Skladaný, Jakubík, Pjaták

Rozhodca: Tornay, Smrek – Knižka, Wolf