Atlético Madrid – Vigo 2:2 (kon.)
Atlético Madrid
2:2 (1:1)
Celta Vigo
Pondelok 08.02.2021, 21:00 • Estadio Wanda Metropolitano (Madrid) • Španielska LaLiga • 22. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 21:00.

Vítame vás pri sledovaní dnešného onlajn textového prenosu zo zápasu 22. kola španielskej La Ligy. Dnes sa proti sebe postavia hráči Atlética Madrid, ktorí privítajú na svojom trávniku Celtu Vigo.

V prvom vzájomnom meraní síl bol výsledok 2:0 pre hráčov z hlavného mesta. V prvom polčase sa presadil Suárez a v 95. minúte uzavrel výsledok striedajúci Carrasco.

Tabuľkovo sú na tom lepšie jednoznačne domáci, ktorí sú momentálne na 1. mieste, no majú o zápas menej ako tímy naokolo. Preto, ak dnes vyhrajú, môžu si upevniť vedúcu priečku o 10 bodov. Vigo je jedenáste s 25 bodmi, teda majú o polovicu menej ako Atlético.

Atlético Madrid: Oblak – Savić, J. Giménez, Felipe – Kondogbia – M. Llorente, Koke (C), Saúl, Lodi – Á. Correa, L. Suárez.
    Náhradníci: Grbić – Carrasco, Camello, Soriano, Vrsaljko, Torreira, Vitolo.

Celta Vigo: Blanco – Mallo (C), N. Araujo, Murillo, Caricol – Tapia – Méndez, Denis Suárez, Nolito – Aspas, S. Mina.
    Náhradníci: Villar – Aidoo, Baeza, Beltrán, Fontán, Holsgrove, Mor, Solari, K. Vázquez.

Rozhodca: Cuadra – Sobrino, López.

1

2
    Aktívnejšie začali hráči domáceho tímu, ktorí držia loptu na svojich kopačkách.

3
    Po nepresnosti prišli o loptu a hostia hrozili prostredníctvom centrovanej lopty. Tá bola pokrytá.

4
    Atlético sa dralo smerom dopredu, ale po nepresnosti budú hostia vhadzovať.

5
    Žltú kartu dostáva Renato Tapia (Celta Vigo).

6
    Z následnej štandardnej situácie domáci výraznejšie nepohrozili.

7
    Pri lopte sú momentálne hostia. Tí kombinujú v okolí poliacej čiary.

8
    Lopty sa rýchlo zmocnili favorizovaní domáci, ale centrom z pravej strany výraznejšie bránku súpera neohrozili.

9
    Aktéri dnešného zápasu si zatiaľ striedajú taktovku nad zápasom.

10
    Úvodná desaťminútovka zatiaľ gól a ani šancu nepriniesla.

11
    Saúl bol v súboji o niečo neskôr, a preto sa píska jeho faul.

12
    Predsa len sa mi zdá, že zo začiatku zápasu sú o niečo aktívnejší hostia.

13
    Celta Vigo dalo gól! Gól strelil SANTIAGO MINA. Ten si zbehol na výborný center z pravej strany a pekným hlavičkovým zakončením otvára stav dnešného zápasu.

14
    Ani som poriadne nedopísal vetu o tom, že hostia sú aktívnejší a už to pretavili do otváracieho gólu.

15
    Domáci sa snažili o vyrovnanie, ale po nepresnosti končí lopta mimo hracej plochy.

16
    Po odkope hosťujúceho brankára sa lopty zmocnili opäť domáci.

17
    Útočná akcia Atlética troskotá na ofsajde Suáreza.

18
    Celta posielala do šestnástky súpera rovnaký center ako pri otváracom góle, ale tentokrát lopta preletela celým pokutovým územím.

19
    Atlético je pomaly, ale isto aktívnejším tímom. Uvidíme, či sa im to podarí pretaviť do vsietenia vyrovnávajúceho gólu.

20
    Vysoký center z ľavej strany končí len u jedného z brániacich hráčov Celty.

21
    Po nedovolenom zákroku budú môcť domáci poslať loptu do pokutového územia súpera.

22
    Giménezove hlavičkové zakončenie smeruje len mimo priestoru Blancových troch žrdí.

23
    Žltú kartu dostáva Felipe (Atlético Madrid).

24
    Nasledujúca štandardná situácia skončila len v moci domácich obrancov.

25
    Pri lopte sú teraz hostia, ktorí kombinujú na polovičke svojho súpera.

26
    Celta Vigo bude mať k dispozícii ďalšiu štandardnú situáciu.

27
    Denis Suárez poslal loptu z priameho kopu len do priestoru nikoho. Nasledovať bude odkop.

28
    Ťažisko hry sa presunulo do stredu poľa, kde sa bojuje o každý meter štvorcový.

29
    Teraz sme svedkami skôr medzi-šestnástkového futbalu.

30
    Dlhý pas za obranu Atlética končí mimo hracej plochy.

31
    Atlético teraz drží loptu pevne v moci, ale nevie sa pretlačiť cez defenzívu súpera.

32
    Kolmica za obranu Celty Vigo našla len rukavice Blanca.

33
    Dopredu sa po dlhšej dobe nazreli aj hostia, ale prízemný center Malla nenašiel správneho adresáta.

34
    Domáci celok teraz síce drží loptu pevne v moci, ale kombinuje len v okolí poliacej čiary.

35
    Prihrávka za hosťujúcu obranu bola pridlhá a končí mimo hracej plochy. Nasledovať bude odkop.

36
    Lodiho center z ľavej strany našiel len rukavice hosťujúceho brankára.

37
    Celta Vigo teraz skúšala pohroziť z protiútoku, ale lopta skončila len v Oblakovej náruči.

38
    Nepresné prenesenie hry na ľavú stranu končí mimo hracej plochy. Vhadzovať budú hostia.

39
    Hostia si vybojovali na polovičke súpera nebezpečne vyzerajúci priamy kop.

40
    Exekúcia priameho kopu končí veľkým nezdarom. Odkop od Oblakovej bránky.

41
    Záverečná päťminútovka prvého dejstva začne rohovým kopom Celty Vigo.

42
    Domáci tím sa rohovému kopu súpera bez problémov ubránil.

43
    Medzičasom hostia zahrávali roh aj z opačnej strany. Tentokrát sa píska útočný faul.

44
    Na záver polčasu kontrolujú vývoj polčasu hostia.

45
    Atlético dalo gól! Gól strelil LUIS SUÁREZ, ktorý si nabehol na prízemný center za obranu súpera a z prvej ju usmernil za chrbát hosťujúceho brankára.

45+1
    Platnosť gólu je ešte preverovaná systémom VAR.

45+1

Prvý polčas je už minulosťou. Sledovali sme v ňom vyrovnaný zápas, v ktorom hostia podali viac než sympatický výkon. Koniec koncov ho mohli vyhrať, ale v poslednej minúte domáci predsa len vyrovnali.

46

46
    Striedanie v tíme Atlético Madrid: z ihriska odchádza Felipe, prichádza Lucas Torreira.

47
    Savić môže byť rád, že po tomto nedovolenom zákroku nedostal žltú kartu.

48
    Z následnej štandardnej situácie hostia veľa vody nenamútili.

49
    Ťažisko hry je teraz v strede poľa, kde sa bojuje o každý meter štvorcový.

50
    Atlético dalo gól! Gól strelil LUIS SUÁREZ. Ten bol presne ako cez kopírku, keď Suárez v šmýkačke zakončil center zo strany.

51
    Domáci teraz v priebehu pár minút otáčajú stav stretnutia. Na ťahu budú hostia.

52
    Po jednom zo súbojov zostal ležať na trávniku domáci Suárez.

53
    Po krátkej opatere lekárov je Uruguajčan už opäť na nohách.

54
    Drobných faulov v strede poľa teraz začalo pribúdať.

55
    Po ofenzívnej akcii Aspasa bude jeho tím zahrávať rohový kop.

56
    Z rohového kopu nedokázali hostia namútiť veľa vody.

57
    Pri lopte sú teraz domáci. Tí sa už nikam výraznejšie nenáhlia.

58
    Torreira vybojoval na polovičke súpera štandardnú situáciu, z ktorej môžu domáci poslať loptu do súperovej šestnástky.

59
    Teraz sledujeme skôr medzi-šestnástkový futbal, v ktorom lopta často mení svojho majiteľa.

60
    Máme za sebou už hodinu hry. Zatiaľ je k zisku troch bodov bližšie líder španielskej La Ligy.

61
    Teraz sú pri lopte najmä hostia, ktorí sa snažia o vsietenie vyrovnávajúceho gólu.

62
    Aspas bol zastavený len nedovolene. Jeho tím bude mať k dispozícii zaujímavú štandardnú situáciu.

63
    Celta Vigo sa dostala po štandardnej situácii do viacerých zakončení, ale všetky dokázali domáci zblokovať.

64
    Taktovku nad zápasom sa teraz snažia prebrať domáci, ktorí sú čoraz bližšie k zisku troch bodov.

65
    Llorente bol teraz v súboji o niečo neskôr, a preto sa píska jeho nedovolený zákrok.

66

67
    Žltú kartu dostáva José Giménez (Atlético Madrid).

68
    Z následnej štandardnej situácie hostia nenamútili veľa vody.

69
    Striedanie v tíme Celta Vigo: z ihriska odchádza Nolito, prichádza Augusto Solari.

69
    S nedovoleným zákrokom aj hostia. Hra sa teraz začala pomerne kúskovať.

70
    Dvadsať minút pred koncom zápasu môžeme očakávať, že sa roztrhne vrece so striedaniami.

71
    Útočná akcia domáceho celku troskotá na ofsajdovom verdikte.

72
    Z ďalšej štandardnej situácie sa snažili pohroziť domáci, ale obrana Celty zapracovala na výbornú.

73
    Atlético teraz kombinuje na polovičke súpera, čo domácim veľmi vyhovuje.

74
    Domáci celok drží loptu jasne v moci a nič nenasvedčuje tomu, že si chcú nechať vsietiť gól.

75
    Štvrťhodinu pred koncom zápasu sú stále v najtesnejšom vedení domáci.

76
    Striedanie v tíme Celta Vigo: z ihriska odchádza Santiago Mina, prichádza Facundo Ferreyra.

77
    Domác majú k dispozícii ešte štyri striedania, s ktorými môžu prerušiť hru trikrát. Hostia tri, ale musia ich využiť naraz.

78
    Celta je teraz pri lopte a snaží sa postupovať smerom vpred.

79
    Žltú kartu dostáva Denis Suárez (Celta Vigo).

80
    Center z pravej strany nenašiel správneho adresáta, a preto sa bude kopať od domácej bránky.

81
    Žltú kartu videl aj tréner hosťujúceho tímu.

82
    Atlético kombinuje v okolí poliacej čiary a kontroluje vývoj stretnutia.

83
    Domáci budú zahrávať rohový kop. Opakované zábery ale potvrdili, že sa malo zahrávať od bránky Blanca.

84
    Celta Vigo rohový kop odvrátila, ale pri lopte budú naďalej domáci.

85
    Do konca dnešného zápasu zostáva už len päť minút.

86
    Kolmica za obranu Atlética končí mimo hracej plochy. Domáci budú zahrávať päťku.

87
    Domáci držia loptu pevne v moci a získavajú tak množstvo cenných sekúnd.

88
    Kondogbia bol zastavený len nedovolene. Štandardná situácia pre Atlético.

89
    Celta Vigo dalo gól! Gól strelil FACUNDO FERREYRA, ktorý si nabehol do stredu päťky na prízemný center a poľahky usmernil loptu do odkrytej bránky.

90
    Razom je vyrovnané! Do konca zápasu zostáva už len nadstavený čas, ktorého nádielku zistíme o pár sekúnd.

90+1
    Nad rámec dnešného stretnutia sa bude hrať ešte 180 sekúnd, teda tri minúty.

90+2
    Celta teraz kontroluje hru a nechce loptu požičať svojmu súperovi.

90+3

Dnešný duel je úspešne za nami. Už-už to vyzeralo, že domáci získajú ďalšie tri body, ale tesne pred koncom hostia podčiarkli svoj skvelý dnešný výkon a vyrovnali na konečných 2:2. Celta Vigo si za dnešný zápas jednoznačne body zaslúžila. To je odo mňa dnes všetko, ďakujem vám za pozornosť. (22:54:14)