Kiel – Darmstadt 1:1 (7:6 po pen.) | Essen – Leverkusen 2:1 (po pr.) | Brémy – Fürth 2:0 (kon.)
Dortmund – Paderborn 3:2 (po pr.)
koniec po penal. (7:6)
Kieler SV Holstein 1900
1:1 (0:0)
SV Darmstadt 98
cz Utorok 02.02.2021, 18:30 • Holstein-Stadion, Kiel • DFB-Pokal • Osemfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Druholigový Kiel se po 19 odehraných zápasech nachází na třetí pozici s 36 body a skóre 32:19, což by v konečném důsledku znamenalo baráž o postup do Bundesligy.
    „Čápi“ mají nejpevnější obranu v soutěži. Do popředí tabulky se vyšvihli osmizápasovou úspěšnou sérií před Vánoci. Po kratičké zimní přestávce čekal Kiel tři zápasy na výhru, ale forma se stačila vrátit a z posledních tří duelů vybojoval sedm bodů.
    V předchozím kole Německého poháru se Kiel postaral o největší senzaci – povedlo se mu totiž vyřadit mnichovský Bayern, proti kterému vyrovnal v páté minutě nastavení Heiko Wahl a penaltový rozstřel rozhodl v šesté sérii autor úvodní trefy domácích Fin Bartels.

Výsledky v poháru:

Rielasingen – Kiel 1:7
    Kiel – Bayern Mnichov 2:2, na penalty 6:5

Nejlepší střelci:

8 – Serra, 6 – Mühling, Bartels.

Fotbalisté z Hesenska se ve druhé nejvyšší soutěži nacházejí s 22 body a skóre 30:34 na dvanácté příčce tabulky, ale s šestým nejlepším útokem. Darmstadt z posledních šesti druholigových duelů vyhrál pouze jedinkrát – domácím vítězstvím 2:1 nad Sandhausenem se vzdálil sestupovým příčkám.
    Na rozdíl od domácích pamatují modrobílí v nedávné minulosti i bundesligové působení (2015-17), ale v Kielu budou dnes outsidery.

Magdeburg – Darmstadt 2:3 po prodloužení
    Drážďany – Darmstadt 0:3

10 – Dursun, 9 – Kempe, 4 – Mehlem.

Vzájemné zápasy těchto soupeřů bývají vyrovnané. Od sestupu Darmstadtu do druhé ligy v roce 2017 se jich konalo sedm se shodnou bilancí dvou výher každého klubu a tří remíz.
    Naposledy se utkaly minulou neděli a darmstadské „lilie“ doma podlehly kielským „čápům“ 0:2 (40. Reese, 55. vlastní Höhn). V pohárovém osmifinále dostává hesenský klub příležitost k odplatě za pouhých devět dní od této porážky.

Kieler SV Holstein 1900: Gelios – Dehm, Wahl /C/, Lorenz, Kirkeskov – Meffert – Bartels, I Če-sung, Mühling, Reese – Serra
    Náhradníci: Reimann, Dähne – Neumann, Thesker, Porath, Hauptmann, Sterner, Arslan, Girth

SV Darmstadt 98: Schuhen – Bader, Höhn, Mai, Holland /C/ – Pálsson – Clemens, Schnellhardt, Kempe, Honsak – Platte
    Náhradníci: Stritzel – Herrmann, Rapp, Pfeiffer, Skarke, Mehlem, Päk Sung-ho, Dursun, Berko

Rozhodčí: Storks – Schaal, Pelgrim.

Domácí trenér Ole Werner vyměnil oproti nedělní výhře 3:1 nad Brunšvikem jen tři hráče. Chybí zraněný Komenda, na lavičce začínají Neumann a Hauptmann, do sestavy se naopak dostali Lorenz, Mühling a Dehm.
    To hosté, kteří by se mohli podívat do čtvrtfinále poháru poprvé od roku 1987, obměnili polovinu hráčů v poli. Oproti remíze 1:1 v Řezně sedí od začátku na lavičce Rapp, Herrmann, Mehlem, Dursun a Skarke, místo kterých staví kouč Markus Anfang Badera, Pálssona, Kempeho, Clemense a Platteho.

1

1
    Domácí fotbalisté hrají v modrých dresech, hosté v oranžových.

2
    Obrovskou šanci měl hned v úvodu utkání Reese, který otevřel skóre nedávného druholigového duelu.
    Po přihrávce z půlky hřiště běžel sám na darmstadskou bránu, pokusil se gólmana přehodit dloubáčkem, jenže provedení zaostalo za nápadem a lob přistál za horní sítí.
    2. Reese zakončil nájezd lobem nad břevno

4
    Poněkud kuriózní přerušení hry, jeden z pomezních měl porouchaný komunikátor, ale už se to podařilo dát do kupy.

6
    První rohový kop rozehrával Darmstadt. Domácí fotbalisté odhlavičkovali míč jen nakrátko, do pokutového území se s ním vrátil Honsak, ale na malém vápně mu odskočil do zámezí.

9
    Kielský brankář Ioannis Gelios se jen ohlédl přes rameno za technickou střelou Mathiase Honsaka zpoza šestnáctky, která čistě orazítkovala jeho levou tyč! Na vyložené šance je tedy vyrovnáno.
    9. Honsak si obhodil Dehma a nastřelil z 20 metrů tyč

10
    Řecký gólman vyrazil vpřed a sebral nakopávaný míč od nohy dotírajícímu Plattemu.

12
    Darmstadt v těchto chvílích tvrdí muziku, domácí obrana však ve vápně ubránila Platteho po Clemensově přízemním centru.

14
    Bartelsův slalom končí přízemní střelou, sraženou na první roh Kielu.

15
    Také hosté se rohovému kopu ubránili bez větších potíží.

16
    Korejec I Če-sung vyslal šajtlí dopředu Reeseho, jemuž Schuhen včasným výběhem zmenšil střelecký úhel a další tutovku mu zlikvidoval pádem pod nohy.

18
    Po ostře kopnutém trestňáku hostujícího Kempeho se míč z chumlu hráčů odráží nad břevno a rozhodčí ukazuje na odkop od brány, Vypadalo to, že jeden z útočících fotbalistů Darmstadtu zasáhl balon zády.

20
    Také akce Kielu končí za bránou soupeře, odkop si chystá Marcel Schuhen.

21
    Uprostřed hřiště trefuje míč rozhodčího, který podle nových pravidel zastavuje hru.

24
    Reeseho centr zprava odvrací hostující obrana přímo na kopačky Alexandera Mühlinga, jehož střela zpoza velkého vápna je však slabá a navíc letí přímo doprostřed brány.

25
    Kirkeskov provětral darmstadtskou obranu po Reeseho kolmici průnikem po levé straně. Do střely však dánskému krajnímu obránci vložil včas nohu Bader.

27
    Kiel je oproti úvodní čtvrthodině častěji na míči, ale naráží na pevně zformované zadní řady hostů.

29
    Když to nejde kombinačně, zkoušejí to domácí dlouhým nákopem. Ten však končí jen v Schuhenově náruči.

30
    Další útočné snažení Kielu zastavuje Serrův útočný faul ve výskoku na Maie.

32
    Mühling sebral uprostřed hřiště míč Schnellhardtovi a namířil si to na bránu. Před šestnáctkou byl podražen a je z toho zajímavá příležitost pro standardku.

33
    Dehmův trestný kop z 21 metrů končí na oranžové zdi. Jonas Meffert pak přišlápl nohu hostujícímu obránci Maiovi při snaze o vypíchnutí míče.

34
    Druhý rohový kop holštýnský celek nevyužil, hosté odkopávají míč do autu poblíž půlící čáry.

36
    Kirkeskov podnikl další výpad po levém křídle, jeho centr odhlavičkoval před nabíhajícím Serrou obránce Höhn.

38
    Jannik Dehm raději uklidil centrovaný míč před Honsakem, který mu dýchal na záda, na rohový kop.

39
    Po závaru na malém vápně si Darmstadt vzápětí tuto standardku zopakuje.

40
    Pokus vrátit odražený míč hlavou do ohně přečetl Gelios a s jistotou si balon pokryl. Domácí brankář hned založil rychlý brejk, který zastavuje Kempe nevybíravým faulem na I Če-sunga.

41
    Trestný kop prodloužil hlavou z předklonu Lorenz a brankář Darmstadtu si s ním poradil nadvakrát. S hlavičkujícím hráčem se hned poté bolestivě srazil hostující Platte.

43
    Oba postižení hráči opustili hřiště za doprovodu masérů, po dvou minutách hra pokračuje a Platte se hlásí do hry, zatímco Lorenz dopadl zjevně hůře.

44
    Také domácí obránce je zpět ve hře, ovšem hlava ho ještě nějaký čas bude pořádně brnět...

45
    V prvním poločase nastaví rozhodčí Storks dvě minuty.

45+2

Po vzrušující úvodní čtvrthodině se hra na zbytek poločasu přestěhovala do středu hřiště. Gól zatím prázdný stadión v holštýnském přístavu neviděl, pouze rána hostujícího Honsaka skončila na tyči a čtvrtfinále je stále otevřené.

Statistiky první půle:
    Držení míče 53% – 47%, střely na bránu 4:1, střely mimo 1:4, rohy 2:3, ofsajdy 1:0, fauly 3:6.

46

46
    Hned 20 vteřin od výkopu utekl po křídle Reese, prudký centr byl však pro spoluhráče těžký a Mühling ze vzduchu sklepával poněkud z nouze patičkou jen do náruče Marcela Schuhena.

47
    Pořádné zmatky před bránou Darmstadtu. Serra z jedné a pak Mühling z druhé strany jen posouvali míč skluzy, nakonec ho zalehává Schuhen.

48
    Znovu práce pro hostujícího brankáře, který vyboxoval trestný kop od postranní čáry. Když se houf rozptýlil, zůstali před ní opět ležet dva sražení hráči.

49
    Hůře odnesl srážku opět kielský hráč. Serru doprovodili ke krátkému "orazu" do zámezí lékař a masér Kieler SV.

52
    Rohový kop Darmstadtu končí na hlavě prvního bránícího hráče.

53
    Kirkeskov si proti napadajícímu Plattemu vypomohl dost odvážnou malou domů z malého vápna. Geliosovi naštěstí míč na čáře nepřeskočil nohu, jinak by to byl vlastenec do silvestrovského vydání.

55
    Clemensův přízemní centr ztlumil Kirkeskov a míč se stal snadnou kořistí pro Ioannise Geliose.

56
    Úžasný slalom Mathiase Honsaka přes půl hřiště neměl chybu. Vlastně jednu, a to dost podstatnou – rakouskému mladíkovi nezbyly síly na zakončení, které poslal vnější šajtlí daleko od brány.

57
    Další roh Darmstadtu domácí odvrátili k Christianu Clemensovi, který napřáhl z 22 metrů. Jeho pumelice se také stáčela směrem od brány Kielu.

58
    Kiel právě vstřelil branku!
    Od půlící čáry utekl do samostatného nájezdu JANNI SERRA a tváří v tvář brankáři vyškolil Reeseho, který měl stejnou příležitost v úvodu zápasu, jak provést zakončení dloubáčkem. Fabian Reese se ovšem nemusí stydět, skvělou kolmou přihrávkou má na gólu také podstatnou zásluhu.
    58. Janni SERRA - 1:0

61
    Nebezpečná situace na druhé straně: po Hollandově úniku a zpětné přihrávce neseřídil volej ze 7 metrů úplně volný Kempe. Míč dostal trochu pod nohy a nasměroval ho vedle zadní tyče.

65
    Darmstadt se prezentuje dobrým fotbalem, ale Kiel se nadarmo nepyšní nejlepší obranou druhé bundesligy.

67
    Hosté ztratili míč při rozehrávce, následoval bleskový výpad Fina (křestní jméno, nikoli národnost) Bartelse, korunovaný přesnou přihrávkou pod sebe na Fabiana Reeseho. Jeho výstavní rána z velkého vápna rozvlnila jen boční síť.

69
    Gelios vyběhl blíže k hranici šestnáctky a zalehl průnikovou přihrávku na Platteho.

71
    Žlutou kartu dostává Alexander Mühling (Kieler SV Holstein 1900).

71
    Následný trestný kop Kempeho domácí obrana vyhlavičkovala z pokutového území a stejně si poradila i s opakovaným centrem Mathiase Badera.

72
    Do brejku se vydal Serra, dostal se až do darmstadtského vápna a vybojoval pro „čápy“ sraženým stříleným centrem roh.

73
    Rohy a standardky obecně však dnes nejsou silnou zbraní ani pro jednoho ze soupeřů.

74
    Dvojí střídání v týmu SV Darmstadt 98: ze hřiště odcházejí Clemens a Schnellhardt, opačným směrem míří Skarke a Mehlem.

75
    Tim Skarke se hned na hřišti uvedl pěknou střelou, po zpracování míče na prsou vypálil z 18 metrů těsně nad břevno.

76
    Střídání v týmu Kieler SV Holstein 1900: ze hřiště odchází Mühling, přichází Hauptmann.

78
    Pálsson ťukl míč do strany Reesemu, jehož centr odhlavičkovala obrana „lilií“.

78
    Žlutou kartu dostává Tim Skarke (SV Darmstadt 98) za útočný faul ve výskoku.

80
    Střídání v týmu Kieler SV Holstein 1900: ze hřiště odchází Reese, přichází Porath.

81
    Bartels vysouval z první Poratha příliš prudce, domácí náhradník se po míči ani nepokusil jít.

82
    Darmstadt vyčerpal povolený počet změn na jeden zátah: ze hřiště odcházejí Kempe, Pálsson a Platte, místo nich jdou do hry Päk Sung-ho, Rapp a Dursun.

84
    Žlutou kartu dostává Marvin Mehlem (SV Darmstadt 98).

85
    Nařízený „krátký roh“ se Dehm pokusil proměnit, zakroutil ho však přes zeď jen do boční sítě.

86
    Darmstadt právě vstřelil branku!
    Školácká chyba brankáře Geliose přibližuje prodloužení! Těsně bráněný Honsak dokázal zády k bráně hezky prodloužit míč a střídající SERDAR DURSUN se prosadil ke střele po zemi. Ta sice nebyla nijak prudká, ale řeckému brankáři neuvěřitelně propadla do sítě.
    86. Serdar DURSUN - 1:1

88
    Trestný kop do vápna Darmstadtu obrana oranžováých odvrací a navíc je pískán útočný faul Kielu.

90
    Baderův centr z hloubi pole se snáší jen na kopačku domácího Kirkeskova a Päk Sung-ho nakopává odražený míč až kamsi na tribunu.

90+1
    Druhý poločas bude nastaven o tři minuty. Tolik ještě dělí oba celky od prodloužení.

90+2
    Téměř od půlící čáry poslali trestný kop do šestnáctky hosté, jako obyčejně vyhrálo hlavičkový souboj bránící mužstvo, ale míč vrátil před bránu centrem zleva Holland a Dursun se prosadil k hlavičce, které scházela přesnost.

90+3
    Druhý poločas skončil.

Domácí neudrželi vedení, které jim získal pěkným řešením samostatného nájezdu Serra. V 86. minutě umožnila hrubka brankáře Geliose vyrovnání střídajícímu Dursunovi a o čtvrtfinalistovi německého DFB-Pokalu rozhodne prodloužení na 2x15 minut, případně penalty.

Statistiky po základním čase:

91
    Začal první poločas prodloužení.

92
    Hauptmann se dostával za hostující obranu po levé straně, nakonec ho o míč stačil připravit Höhn.

93
    Šikovný Honsak se krásně uvolnil ze sevření dvou protihráčů a z 20 metrů mířil nad břevno. Byl to již dvanáctý pokus Darmstadtu, který dnes proletěl vedle či nad domácí bránou.

95
    Po Päkově zpětné přihrávce se nepodařilo trefit zařízení ani Mehlemovi.

97
    Z levé strany směřoval na domácí svatyni průbojný Dursun a zhruba z deseti metrů pálil po zemi na zadní tyč. Gelios si první zákrok po hanebně puštěném gólu pohlídal s jistotou.

99
    První roh v prodloužení kopal Kiel. Lorenz hlavičkuje po Dehmově centru z rohu malého vápna těsně nad.

101
    Meffert prodlužoval do vápna na Poratha, jenže míč je opět v moci brankáře Darmstadtu, který rozehrává nakrátko.

102
    Honsak si nasprintoval do vápna na Hollandův dlouhý pas, jeho pokus z těžké pozice dokázal zastavit domácí kapitán Wahl.

104
    Další nepřesný pokus Darmstadtu posílá z plného běhu vysoko nad jihokorejský mladík Päk Sung-ho.

105
    Schuhen vyrazil až za velké vápno a poněkud kostrbatě odkopl skákavý balon před domácím Bartelsem.

105
    První prodloužení skončilo.

106
    Začalo druhé prodloužení.

108
    Na fotbalistech obou stran už je v prodloužení znát únava, většina z nich má v nohách nedělní druholigový zápas. Druhé prodloužení se zatím odbývá především uprostřed.

109
    Domácím je odpískán ofsajd.

110
    Päk Sung-ho krásně odcentroval na Dursuna, který hlavičkuje z penaltové značky lehkým obloučkem kolem kielské šibenice.

113
    Skarke se snažil zpracovat skákavý míč v šestnáctce, ale domácí obrana jej vytlačila až k praporku.

114
    Lorenz si všímal jen padajícího míče a místo hracího předmětu nešetrně nakopl Hollanda, který se zjevil u jeho boku.

116
    Šestý roh Darmstadtu nebyl o nic nebezpečnější než ty předchozí.

117
    Domácí se konečně předvedli v útoku. Kirkeskov zakroutil pěkný centr před bránu, jenže Serra místo zásahu míče naremploval hostujícího Höhna na dalšího hráče před ním. Píská se tedy útočný faul.

119
    Sedmý rohový kop hostů uvedl do hry Päk a prudkou hlavičkou zahrozil Honsak, jenže jen zdánlivě – o zlomek vteřiny dříve již byl pískán útočný faul.

120
    Střídání v týmu Kieler SV Holstein 1900: ze hřiště odchází Meffert, přichází Arslan.

120+1
    Ještě jedna minuta nastaveného prodloužení nás dělí od rozstřelu.

120+1
    Druhé prodloužení skončilo.

Střílení penalt začíná.

1. séria
    0:0
    Mehlen neproměňuje. Gelios ránu k pravé tyči skvělým skokem vyráží.

1. séria
    0:0
    Wahl neproměňuje. Rovněž Schuhen se vyznamenal skokem pro změnu k levé tyči.

2. séria
    0:1
    Dursun si poslal brankáře na druhou stranu a otevírá skóre rozstřelu.

2. séria
    1:1
    Arslan také pálí na opačnou stranu, než skákal brankář, a se štěstím o tyč vyrovnává.

3. séria
    1:2
    Holland proměňuje umístěnou střelou. Přestože Gelios tentokrát trefil směr, nedosáhl na ni.

3. séria
    2:2
    Serra napnul síť bombou doprostřed.

4. séria
    2:3
    Mai nezaváhal tvrdou ranou po zemi k tyči.

4. séria
    3:3
    Porath nedal gólmanovi sebemenší naději.

5. séria
    3:4
    Päk si poslal brankáře na druhou stranu a zařídil hostům mečbol.
    PÄK Sung-ho - 3:4

5. séria
    4:4
    I Če-sung však svého krajana napodobil a rozstřel bude pokračovat, po pěti sériích není stále rozhodnuto.

6. séria
    4:5
    Höhn proměňuje s trochou štěstí, Gelios si lehce sáhl na míč!

6. séria
    5:5
    Bartels rovněž zachoval chladnou hlavu v kritickém okamžiku a odvrací konec nekompromisní ranou k tyči.

7. séria
    5:5
    Honsak neproměňuje. Mečbol pro Kiel zařídil Gelios, který využil pro brankáře ideálně slabě kopnuté penalty.

7. séria
    5:5
    Hauptmann mizerným šourákem po zemi odmítl postup Kielu!
    Niklas HAUPTMANN

8. séria
    5:6
    Rapp proměňuje.

8. séria
    6:6
    Kirkeskov se neukvapil a mířil také přesně.

9. séria
    6:6
    Skarke přestřeluje! Další mečbol pro Kiel.

9. séria
    7:6
    Třetí příležitost k vítěznému zakončení už si Holštýnci nenechali utéct. SIMON LORENZ pálí k tyči a i když Schuhen nebyl daleko od zákroku, tvrdá střela mu prošla pod tělem a je z toho vítězná trefa.
    Simon LORENZ - 7:6

Držení míče: 49 % : 51 %.
    Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 6:14. Rohy: 5:7. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 13:18.

Fotbalisté Kielu postupují do čtvrtfinále německého poháru! Po postupu přes Bayern Mnichov v šesté sérii přemohli svého druholigového rivala Darmstadt dokonce až v deváté dvojici penalt, když předchozích osm duelů skončilo nerozhodně – v šesti případech proměnili oba exekutoři a na dva neproměněné pokusy hostů vždy odpověděli domácí stejně.
    Souboj třetího s dvanáctým byl vyrovnaný herně i na šance. Blíže k postupu po základní hrací době byli domácí díky sólu Serry z 58. minuty, zakončenému krásným dloubáčkem. Hosté ho však poslali do prodloužení s notnou dávkou štěstí s přispěním kiksu brankáře Geliose, kterému prošla pod rukama slabá přízemní střela právě vystřídavšího Dursuna.
    Holštýnští „čápi“ se mohou těšit na los čtvrtfinále, pro Darmstadt pouť letošním ročníkem smolně končí. (21:26:11)