Ružomberok – Bardejov 3:0 (kon.) | Podbrezová – Trebišov 3:0 (kon.)
FK Železiarne Podbrezová
3:0 (0:0)
Slavoj Trebišov
Piatok 22.01.2021, 13:00Prípravný zápas

Vážení diváci, vitajte pri priamom textovom prenose z prípravného zápasu medzi FK Železiarne Podbrezová a Slavojom Trebišov.

Stretnutie sa začne o 13:00.

Podbrezová v novom roku šliape ako hodinky, čím avizuje svoj hon na postup do Fortuna ligy. Horehronci trikrát porazili výsledkom 4:1 Senicu, Pohronie a naposledy v stredu aj Sereď. Kostra mužstva z jesene zostala pokope, vymenil sa však tréner. Na lavičku zasadol Mikuláš Radványi, ktorý sa zdá, že svojim zverencom naordinoval správnu taktiku.

O Trebišove veľa informácii v posledných týždňoch nie je. Zemplínčania stihli odohrať prvý duel roku 2021 doma proti Košiciam 3:2, no hostia v ňom skúšali najmä mladých hráčov do 20 rokov. Za Slavoj sa v zápase presadili Begala, Vodilka a Vilkovský,

FK Železiarne Podbrezová: Rehák – Chvátal, Lichner, Bakaľa, Barbora – Ďatko, Lupták, Enzo Arevalo, Gajan – Pribula, Natchkebia

Slavoj Trebišov: Repiský – Ilinjo, Katunský, Sitarčík, Šimko, Bajtoš, Begala, Kulich, Pálfi, Issa, Kanu.

1

2
    Trebišovčania s okamžitým faulom pred vlastnou šestnástkou. Priamy kop pre Podbrezovú.

3
    Hlásime prvú strelu zápasu. Tá však minula svätyňu Trebišova.

5
    Podbrezová dnes zvolila úplne inú zostavu, ako v prvých prípravných dueloch. Od úvodu hrajú väčšinou hráči, ktorí nastupovali až v záverečných minútach. Aj to je dôvod, prečo na ihrisku nie sú opory ako Grendel, Galčík, Gerebenits či gólman Ludha.

6
    Domáci vhadzovali z ľavej strany, avšak Slavoj ich úmysel prečítal a vyštartoval do brejku. Tam však dobre zasiahol krajný obranca a odvrátil loptu na ďalší aut v krátkom časovom slede.

7
    Viacero nepresností na oboch stranách, tímy sa skôr oťukávajú a zohrávajú zo začiatku stretnutia.

8
    Už aj hostia skúsili strelecké šťastie, ale ani oni nemierili medzi tri žrde. Gólman Ivan Rehák rozohráva z malého vápna.

10
    Rehák už musel aj zasahovať, no skóre zostáva nezmenené. Trebišovčania čoraz viac útočia.

11
    Faul v stredovom kruhu, Železiari si môžu trochu vydýchnuť.

13
    Súboje v strede poľa, čakáme na ďalšiu šancu, respektíve zakončenie.

14
    Trebišov s ďalším faulom. Hostia si týmto očividne dosť pomáhajú.

16
    Štvrťhodina hry za nami, držanie lopty mierne v prospech Zemplínčanov – 55% : 45%.

17
    Druhá koncovka vedľa, Slavoj aktívnejší aj v streleckých štatistikách.

19
    Celok z východného Slovenska nepúšťa Horehroncov do ničoho vážnejšieho. Naopak, hostia ešte viac zatlačili, no bez úspechu.

22
    Ďalší pokus mieri mimo, domáci sa teraz nevedia trafiť do priestoru troch žrdí.

23
    Útočný výpad nedopadol podľa predstavy domáceho hráča. Gólman hosťujúceho tímu pošle loptu do poľa.

24
    Dva rohové kopy po sebe pre Železiarov.

25
    Repiský stále čaká na prvý zákrok dňa. Útok Podbrezovej na čele s Pribulom svoj cieľ nevie trafiť. Nezmenili to ani štandardky.

26
    Podbrezová v posledných minútach viac na lopte, ale výsledok sa nie a nie dostaviť.

27
    Strelecká aktivita pokračuje, ale naďalej bezo strely na bránu. Možno to prisúdiť aj menšej hernej vyťaženosti.

28
    Úvodný roh aj pre Trebišov.

30
    Výsledkom bola tretia koncovka mimo troch žrdí. Dnes to presnosťou dvakrát neovplýva.

31
    Štatistiky na konci 30. minúty:

Držanie lopty – 48% : 52%.
    Strely mimo bránu – 4:3.
    Rohové kopy – 2:1.

33
    Až teraz Repiský musel zasiahnuť a to hneď dvakrát! Železiarne teda odpovedajú na moje slová a pohrozili po polhodine hry.

34
    Hostia ubránili roh a sami jeden získali.

35
    Výsledok 0:0 je v platnosti aj desať minút pred prestávkou. Pri lopte Podbrezová.

37
    Rehák úspešne zasahuje. S koncom prvého dejstva sa nám to pekne rozbieha.

39
    Píska sa ofsajd, hosťujúci hráč bol v čase prihrávky v postavení mimo hru.

40
    Trebišovčania už dorovnali štatistiku striel mimo bránu na 4:4.

41
    Už sa v nej aj ujímajú vedenia. Po slabšom štarte tak vidíme ofenzívny futbal.

41
    Jeden z hráčov Trebišova vidí päť minút pred prestávkou žltú kartu.

43
    Hostí to ale nerozhodilo a znovu obliehajú bránu Reháka. Podbrezová sa spod tlaku nevie vymaniť.

44
    Favorit na postup do Fortuna ligy ale túto chvíľku ustál a môže ešte raz zaútočiť pred odchodom do šatní.

45+1

Pomalší rozbeh, lepší záver, no aj tak sme v prvom dejstve gól nevideli. Zmení sa niečo po výmene strán?

47
    Prvá strela v druhom polčase, gólman Slavoja sa hneď činil.

48
    Faul hostí v stredovom kruhu, Podbrezová vstúpila razantne do druhej časti duelu.

50
    Nevydarená akcia stredom ihriska. Dobrá robota domácich zadákov, hostia sa už prebíjali do pokutového územia.

51
    Rozvinutý atak Podbrezovej sa končí mimo ihriska. Ako posledný sa lopty dotkol hosťujúci zadák, uvidíme roh.

52
    Tak toto bola salva rohových kopov pre Železiarov. Až tri po sebe v rozpätí dvoch minút, no ani po jednom z nich sme nezaznamenali ďalší strelecký pokus.

54
    Nepodarilo sa to domácim, tak reagovali Trebišovčania. Zakončenie však neslávilo úspech.

56
    A vzápätí aj siedma koncovka šla mimo svätyne Reháka. Nuž, celkovo to bola už šestnásta strela v dnešnom dueli, ale ani jedna z nich neskončila v sieti. Lopta bola tečovaná domácim hráčom, ale z rohu nič výraznejšie nehrozilo.

57
    Loptu držia na svojich kopačkách hosťujúci hráči, ktorí sa pomaličky presúvajú na územie protivníka.

58
    Ofenzívny hráč hostí premrhal možnosť na odcentrovanie lopty, tá skončila za bránkovou čiarou a domáci gólman ju pošle do poľa.

59
    Hostia čoraz častejšie pália, no ich presnosť je katastrofálna. Lopta končí väčšinou vedľa tyčí alebo nad brvnom.

60
    Štatistiky na konci 60. minúty:

Strely na bránu - 4:2.
    Strely mimo bránu – 4:8.
    Rohové kopy – 6:3.

61
    Hlavný rozhodca teraz rezolútne posúdil situáciu a prisudzuje loptu domácim. Proti pravidlám hral jeden z hráčov hostí.

63
    Rýchly brejk Trebišova, zakončenie nemalo šancu skončiť v bráne.

64
    Uvidíme štandardnú situáciu z nepríjemnej vzdialenosti pre hosťujúceho brankára.

65
    Centrovaná lopta po voľnom kope dopadla len na hlavu jedného z obrancov, ktorý ju odhlavičkoval za hranicu vlastného vápna.

67
    Aktivita hostí vyústila do tlaku, ktorý sa skončil ziskom rohového kopu.

68
    Nie, nie, ani po tomto sa výsledok nemení. Podbrezová sa ubránila a vyráža dopredu.

70
    Vznikla z toho piata strela medzi tri žrde Slavoja, s ktorou si gólman východniarov dokázal poradiť.

72
    Siedmy a hneď po ňom aj ôsmy roh pre Podbrezovú.

73
    Gól však neprichádza a je to Trebišov, ktorý má k dispozícii brejk.

73
    Podbrezová dala gól!
    Jedna kontra nevyšla, tak to na seba vzali domáci a už sa skóre mení! Predsa len sme sa dnes gólu dočkali, do čierneho sa trafil MICHAL BREZNANIK.

75
    Štandardná situácia spoza rohovej zástavky. Domáci zahrávajú roh.

76
    Center do veľkého vápna veľa neplechy nenarobil, lopta už je na polovici ihriska.

78
    Faul domáceho futbalistu v okolí deliacej čiary. Voľný kop pre hostí.

79
    Avšak nedovolene si počínali aj hostia. Lopta tak často mení svojho majiteľa.

79
    Štatistiky na konci 79. minúty:

Držanie lopty – 45% : 55%.
    Strely na bránu - 6:2.
    Rohové kopy – 9:4.

80
    O víťazovi je rozhodnuté. Druhý gól za sedem minút, Železiari si pripíšu štvrtý triumf v príprave. Pri svojej premiére za A-mužstvo sa presadil striedajúci DÁVID KUHAJDIK, stalo sa tak po rohovom kope!

82
    Sledovali sme nepresnú rozohrávku mužstva hostí, po ktorom bude nasledovať odkop od svätyne domáceho brankára.

83
    Domáci futbalista sa z ľavého krídla nedokázal presadiť. Nasleduje kop od brány.

85
    Toto bola už jedenásta strela mimo troch žrdí podbrezovskej brány. Zdá sa, že Trebišov dnes vyjde z pohľadu gólov naprázdno.

86
    Hráč hostí teraz poťahal protihráča za dres, domáci budú zahrávať voľný kop.

88
    Trebišov sa predsa len ešte pokúsi skórovať. Slavoj získal svoj piaty roh v stretnutí.

89
    Lenže nevychádza to ani v tomto prípade. Hostia navyše faulujú a je definitívne po šanci.

90
    Viac ako tri štvrtiny zápasu to vyzeralo na remízu, no Podbrezovčania za 18 minút udreli trikrát a aj dnes vyhrajú rozdielom triedy! Ďalekonosnou strelou rozhodol o konečnom výsledku MARTIN LUPTÁK.

90+1

Štatistiky na konci stretnutia:

Držanie lopty – 43% : 57%.
    Strely na bránu - 9:2.
    Strely mimo bránu – 4:12.
    Rohové kopy – 10:5.

Po troch výhrach pomerom 4:1 dnes Podbrezová zdolala Trebišov výsledkom 3:0. Všetko podstatné sa udialo až po 70. minúte, kedy sa do streleckej listiny zapísali postupne Breznanik, debutant Kuhajdik a Lupták. Slavoj po výhre nad Košicami okúsil aj chuť prehry proti jednému z favoritovi na postup do Fortuna ligy. (14:52:04)