Ružomberok – Bardejov 3:0 (kon.) | Podbrezová – Trebišov 3:0 (kon.)
FK Železiarne Podbrezová
3:0 (0:0)
Slavoj Trebišov
Piatok 22.01.2021, 13:00Prípravný zápas

Po troch výhrach pomerom 4:1 dnes Podbrezová zdolala Trebišov výsledkom 3:0. Všetko podstatné sa udialo až po 70. minúte, kedy sa do streleckej listiny zapísali postupne Breznanik, debutant Kuhajdik a Lupták. Slavoj po výhre nad Košicami okúsil aj chuť prehry proti jednému z favoritovi na postup do Fortuna ligy. (14:52:04)

Podbrezová dala gól!
    Viac ako tri štvrtiny zápasu to vyzeralo na remízu, no Podbrezovčania za 18 minút udreli trikrát a aj dnes vyhrajú rozdielom triedy! Ďalekonosnou strelou rozhodol o konečnom výsledku MARTIN LUPTÁK.

89
    Lenže nevychádza to ani v tomto prípade. Hostia navyše faulujú a je definitívne po šanci.

88
    Trebišov sa predsa len ešte pokúsi skórovať. Slavoj získal svoj piaty roh v stretnutí.

86
    Hráč hostí teraz poťahal protihráča za dres, domáci budú zahrávať voľný kop.

85
    Toto bola už jedenásta strela mimo troch žrdí podbrezovskej brány. Zdá sa, že Trebišov dnes vyjde z pohľadu gólov naprázdno.

83
    Domáci futbalista sa z ľavého krídla nedokázal presadiť. Nasleduje kop od brány.

82
    Sledovali sme nepresnú rozohrávku mužstva hostí, po ktorom bude nasledovať odkop od svätyne domáceho brankára.

80
    O víťazovi je rozhodnuté. Druhý gól za sedem minút, Železiari si pripíšu štvrtý triumf v príprave. Pri svojej premiére za A-mužstvo sa presadil striedajúci DÁVID KUHAJDIK, stalo sa tak po rohovom kope!

79
    Avšak nedovolene si počínali aj hostia. Lopta tak často mení svojho majiteľa.

78
    Faul domáceho futbalistu v okolí deliacej čiary. Voľný kop pre hostí.

76
    Center do veľkého vápna veľa neplechy nenarobil, lopta už je na polovici ihriska.

75
    Štandardná situácia spoza rohovej zástavky. Domáci zahrávajú roh.

73
    Jedna kontra nevyšla, tak to na seba vzali domáci a už sa skóre mení! Predsa len sme sa dnes gólu dočkali, do čierneho sa trafil MICHAL BREZNANIK.

73
    Gól však neprichádza a je to Trebišov, ktorý má k dispozícii brejk.

72
    Siedmy a hneď po ňom aj ôsmy roh pre Podbrezovú.

71
    Štatistiky na konci 70. minúty:

Držanie lopty – 44% : 56%.
    Strely na bránu - 5:2.
    Rohové kopy – 6:4.

70
    Vznikla z toho piata strela medzi tri žrde Slavoja, s ktorou si gólman východniarov dokázal poradiť.

68
    Nie, nie, ani po tomto sa výsledok nemení. Podbrezová sa ubránila a vyráža dopredu.

67
    Aktivita hostí vyústila do tlaku, ktorý sa skončil ziskom rohového kopu.

65
    Centrovaná lopta po voľnom kope dopadla len na hlavu jedného z obrancov, ktorý ju odhlavičkoval za hranicu vlastného vápna.

64
    Uvidíme štandardnú situáciu z nepríjemnej vzdialenosti pre hosťujúceho brankára.

63
    Rýchly brejk Trebišova, zakončenie nemalo šancu skončiť v bráne.

61
    Hlavný rozhodca teraz rezolútne posúdil situáciu a prisudzuje loptu domácim. Proti pravidlám hral jeden z hráčov hostí.

59
    Hostia čoraz častejšie pália, no ich presnosť je katastrofálna. Lopta končí väčšinou vedľa tyčí alebo nad brvnom.

58
    Ofenzívny hráč hostí premrhal možnosť na odcentrovanie lopty, tá skončila za bránkovou čiarou a domáci gólman ju pošle do poľa.

57
    Loptu držia na svojich kopačkách hosťujúci hráči, ktorí sa pomaličky presúvajú na územie protivníka.

56
    A vzápätí aj siedma koncovka šla mimo svätyne Reháka. Nuž, celkovo to bola už šestnásta strela v dnešnom dueli, ale ani jedna z nich neskončila v sieti. Lopta bola tečovaná domácim hráčom, ale z rohu nič výraznejšie nehrozilo.

54
    Nepodarilo sa to domácim, tak reagovali Trebišovčania. Zakončenie však neslávilo úspech.

52
    Tak toto bola salva rohových kopov pre Železiarov. Až tri po sebe v rozpätí dvoch minút, no ani po jednom z nich sme nezaznamenali ďalší strelecký pokus.

51
    Rozvinutý atak Podbrezovej sa končí mimo ihriska. Ako posledný sa lopty dotkol hosťujúci zadák, uvidíme roh.

50
    Nevydarená akcia stredom ihriska. Dobrá robota domácich zadákov, hostia sa už prebíjali do pokutového územia.

48
    Faul hostí v stredovom kruhu, Podbrezová vstúpila razantne do druhej časti duelu.

47
    Prvá strela v druhom polčase, gólman Slavoja sa hneď činil.

47
    Štatistiky na konci polčasu:

Strely na bránu - 2:2.
    Strely mimo bránu – 4:5.
    Rohové kopy – 3:2.

46

Pomalší rozbeh, lepší záver, no aj tak sme v prvom dejstve gól nevideli. Zmení sa niečo po výmene strán?

45+1

44
    Favorit na postup do Fortuna ligy ale túto chvíľku ustál a môže ešte raz zaútočiť pred odchodom do šatní.

43
    Hostí to ale nerozhodilo a znovu obliehajú bránu Reháka. Podbrezová sa spod tlaku nevie vymaniť.

41
    Jeden z hráčov Trebišova vidí päť minút pred prestávkou žltú kartu.

41
    Už sa v nej aj ujímajú vedenia. Po slabšom štarte tak vidíme ofenzívny futbal.

40
    Trebišovčania už dorovnali štatistiku striel mimo bránu na 4:4.

39
    Píska sa ofsajd, hosťujúci hráč bol v čase prihrávky v postavení mimo hru.

37
    Rehák úspešne zasahuje. S koncom prvého dejstva sa nám to pekne rozbieha.

35
    Výsledok 0:0 je v platnosti aj desať minút pred prestávkou. Pri lopte Podbrezová.

34
    Hostia ubránili roh a sami jeden získali.

33
    Až teraz Repiský musel zasiahnuť a to hneď dvakrát! Železiarne teda odpovedajú na moje slová a pohrozili po polhodine hry.

30
    Výsledkom bola tretia koncovka mimo troch žrdí. Dnes to presnosťou dvakrát neovplýva.

28
    Úvodný roh aj pre Trebišov.

27
    Strelecká aktivita pokračuje, ale naďalej bezo strely na bránu. Možno to prisúdiť aj menšej hernej vyťaženosti.

26
    Podbrezová v posledných minútach viac na lopte, ale výsledok sa nie a nie dostaviť.

25
    Repiský stále čaká na prvý zákrok dňa. Útok Podbrezovej na čele s Pribulom svoj cieľ nevie trafiť. Nezmenili to ani štandardky.

24
    Dva rohové kopy po sebe pre Železiarov.

23
    Útočný výpad nedopadol podľa predstavy domáceho hráča. Gólman hosťujúceho tímu pošle loptu do poľa.

22
    Ďalší pokus mieri mimo, domáci sa teraz nevedia trafiť do priestoru troch žrdí.

20
    Štatistiky na konci 20. minúty:

Držanie lopty – 41% : 59%.
    Strely mimo bránu – 1:2.
    Rohové kopy – 0:0.

19
    Celok z východného Slovenska nepúšťa Horehroncov do ničoho vážnejšieho. Naopak, hostia ešte viac zatlačili, no bez úspechu.

17
    Druhá koncovka vedľa, Slavoj aktívnejší aj v streleckých štatistikách.

16
    Štvrťhodina hry za nami, držanie lopty mierne v prospech Zemplínčanov – 55% : 45%.

14
    Trebišov s ďalším faulom. Hostia si týmto očividne dosť pomáhajú.

13
    Súboje v strede poľa, čakáme na ďalšiu šancu, respektíve zakončenie.

11
    Faul v stredovom kruhu, Železiari si môžu trochu vydýchnuť.

10
    Rehák už musel aj zasahovať, no skóre zostáva nezmenené. Trebišovčania čoraz viac útočia.

8
    Už aj hostia skúsili strelecké šťastie, ale ani oni nemierili medzi tri žrde. Gólman Ivan Rehák rozohráva z malého vápna.

7
    Viacero nepresností na oboch stranách, tímy sa skôr oťukávajú a zohrávajú zo začiatku stretnutia.

6
    Domáci vhadzovali z ľavej strany, avšak Slavoj ich úmysel prečítal a vyštartoval do brejku. Tam však dobre zasiahol krajný obranca a odvrátil loptu na ďalší aut v krátkom časovom slede.

5
    Podbrezová dnes zvolila úplne inú zostavu, ako v prvých prípravných dueloch. Od úvodu hrajú väčšinou hráči, ktorí nastupovali až v záverečných minútach. Aj to je dôvod, prečo na ihrisku nie sú opory ako Grendel, Galčík, Gerebenits či gólman Ludha.

3
    Hlásime prvú strelu zápasu. Tá však minula svätyňu Trebišova.

2
    Trebišovčania s okamžitým faulom pred vlastnou šestnástkou. Priamy kop pre Podbrezovú.

1

FK Železiarne Podbrezová: Rehák – Chvátal, Lichner, Bakaľa, Barbora – Ďatko, Lupták, Enzo Arevalo, Gajan – Pribula, Natchkebia

Slavoj Trebišov: Repiský – Ilinjo, Katunský, Sitarčík, Šimko, Bajtoš, Begala, Kulich, Pálfi, Issa, Kanu.

Podbrezová v novom roku šliape ako hodinky, čím avizuje svoj hon na postup do Fortuna ligy. Horehronci trikrát porazili výsledkom 4:1 Senicu, Pohronie a naposledy v stredu aj Sereď. Kostra mužstva z jesene zostala pokope, vymenil sa však tréner. Na lavičku zasadol Mikuláš Radványi, ktorý sa zdá, že svojim zverencom naordinoval správnu taktiku.

O Trebišove veľa informácii v posledných týždňoch nie je. Zemplínčania stihli odohrať prvý duel roku 2021 doma proti Košiciam 3:2, no hostia v ňom skúšali najmä mladých hráčov do 20 rokov. Za Slavoj sa v zápase presadili Begala, Vodilka a Vilkovský,

Vážení diváci, vitajte pri priamom textovom prenose z prípravného zápasu medzi FK Železiarne Podbrezová a Slavojom Trebišov.

Stretnutie sa začne o 13:00.