Maroko – J. Kórea 32:25 (kon.) | Švajčiarsko – Portugalsko 29:33 (kon.) | Island – Francúzsko 26:28 (kon.)
Rakousko – Čile 33:31 (kon.) | Egypt – Bielorusko 35:26 (kon.) | Nórsko – Alžírsko 36:23 (kon.)
Slovinsko – Švédsko 28:28 (kon.)
Island
26:28 (14:16)
Francúzsko
cz Piatok 22.01.2021, 18:00 • Dr Hassan Moustafa Sports Hall (Gíza) • Majstrovstvá sveta mužov

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou. (19:46:54)

Francie zvládla dramatické střetnutí pro Islandu a zvítězila i ve svém pátém vystoupení na turnaji. Favorit měl v prvním poločase od úvodních minut navrch a do kabin šel s dvoubrankovým vedením v zádech. Islanďané poté ale zabrali a v průběhu druhého dějství se dokonce dostali do vedení o dvě branky. Svěřenci kouče Gilleho ovšem nezpanikařili, naopak hru zpřesnili a skóre brzy přehoupli zpátky na svou stranu.

Rozhodující moment přišel v 55. minutě, kdy byl po třetím vyloučení poslán ze hry Vidarsson a Francie v přesilovce odskočila o dvě branky. Island i přes veškerou snahu ztrátu smazat nedokázal, přesto za velmi bojovný výkon zaslouží velkou pochvalu.

Island – Francie 26:28 (14:16)
    Nejvíce branek: Elísson 9/1, Kristjánsson 6/1, Gudjónsson 4 – Mem 7, Mahe 5, Fabregas 5. Rozhodčí: Oscar, Ángel (oba Španělsko). Sedmimetrové hody: 4/2 – 3/2. Vyloučení: 5:5. ČK: Vidarsson (ISL).

Konec zápasu. (26:28)
    60
    Tak Islanďané nakonec ještě dvě vteřiny před koncem dokázali zkorigovat výsledek a prohrávají rozdílem dvou branek. Nicméně Sigvaldi Gudjónsson svou branku už ani neslaví. (26:28)
    60
    Za pátým francouzským vítězstvím na turnaji dává tečku Descat. Na levém křídle si udělal prostor a po střele k protější tyči může slavit. (25:28)

60
    Je to jasné, Francie vyhraje! Kristjánsson se položil do střely, jenže nebylo mu to nic platné. Genty zakročil, ačkoli se před ním ještě míč nepříjemně odrazil od země. (25:27)

60
    Oddechový čas pro Island. (25:27)
    59
    Dika Mem proskočil mezi dvěma protihráči a balón posléze umístil k levé tyči! Hallgrimsson šel na zem, avšak cestě míči za svá záda zabránit nedokázal. (25:27)
    58
    Island se nevzdává! Z levé spojky natáhl k dělové ráně Gudmundsson, křižný pokus se zastavil až v síti. (25:26)

57
    Skvělý obranný zákrok předvedl gólman Genty. Vystartoval proti pasivně stojícímu Elíssonovi a nahrávku na jeho osobu vyrazil do autu. (24:26)

57
    Definitivně rozhodnout mohl Acquevillo. Naskočil si na zakončení ze střední vzdálenosti, jenže přestřelil! (24:26)
    56
    Důležitý zásah Fabregase, který posouvá favorita do vedení o dva góly! Autor branky také gól hlasitým pokřikem oslavil. (24:26)
    55
    Házenkáři ze země galského kohouta přetavili útok v branku. Porte si naběhl na střed, kam dostal nahrávku od Mema, míč poslal k pravé tyči. (24:25)

55
    Vidarsson je vyloučen potřetí a to znamená, že je vyloučen! Citelná ztráta pro Island, jenž navíc bude bránit dvě minuty v oslabení. (24:24)

54
    Elísson se drží za hlavu a zpytuje svědomí, protože si je vědom, že teď měl poslat outsidera do vedení. Tváří v tvář Gentymu však neuspěl. (24:24)

53
    Gólman Genty podržel Francouze. Počkal si do poslední chvíle, co Gudmundsson vymyslí. Střelu mezi nohy si pohlídal, balón udržel před brankovou čárou. (24:24)

52
    Mahe chyboval a to znamená jediné, Island se po čase zase může dostat do vedení! Soupeř stále hraje v oslabení. (24:24)
    51
    Jenže francouzský strážce svatyně balón vyrazil přímo k neúspěšnému exekutorovi sedmičku. Kristjánsson dostal ještě jednu šanci, kterou nepohrdl. (24:24)