Bohemians – Mladá Boleslav 1:7 (kon.) | Hattrick Brno – Ostrava 3:9 (kon.) | Královské Vinohrady – Otrokovice 9:4 (kon.)
Chodov – Liberec 3:5 (kon.)
FbŠ Bohemians
1:7 (0:3, 0:0, 1:4)
Předvýběr.CZ Florbal MB
cz Nedeľa 17.01.2021, 14:00 • TJ Sokol Vinohrady, Praha 2 (Vinohrady) • Livesport Superliga (CZ) • 15. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Příjemnou neděli u sledování florbalové Superligy! Nedělní šestizápasový program odstartuje duel mezi čtvrtými Bohemians a druhou Mladou Boleslaví.

FBŠ BOHEMIANS (4. místo)
    16 Z, 9-2-1-4, 123:91 (+32), 32 bodů
    Aktuální forma: P–V–Vp–V–Vp

Bohemka má za sebou šňůru čtyř povedených duelů, kterou v pátek přetnul právě její dnešní soupeř. Pražský celek nejprve v prodloužení zaskočil tabulku vedoucí Vítkovice, po kterých si postupně poradil s Libercem, Pardubicemi a Chodovem. Souboj se výbornou Boleslaví ji ale, jak již bylo zmíněno, nevyšel – vrátí ji porážku?

Aktuální forma: V–V–Vp–V–V

Páteční vítězství nad Bohemians bylo pro rozjetou Boleslav už čtrnácté v řadě. Ano, je to tak – hosté si svou první a zároveň dosud poslední porážku připsali hned v prvním kole na konci září, od té doby hořkou pachuť neúspěchu nepoznali. Přidají si dnes na půdě vinohradské haly další zářez na svou pažbu, nebo po třech a půl měsicích opustí superligový duel s prázdnou?

PRVNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS SEZÓNY

V aktuálním ročníku na sebe dnešní soupeři poprvé narazili teprve v pátek, přičemž Bohemians tehdy sice suverénnímu soupeři dlouho vzdorovali, nakonec ale padli tříbrankovým rozdílem. Vrátí dnes Bolce porážku, nebo se ze zisku tří bodů budou znovu radovat hosté?

15. 1. | Mladá Boleslav – Bohemians 6:3
    Branky a nahrávky: 5. Curney (Tomašík), 8. Šebek (Suchánek), 15. Gruber (Krzyžanek), 26. Chroust To. (Řehoř), 45. Komárek (Řehoř), 53. Tokoš – 7. Krebner (Šebek), 29. Kawulok (Čihák), 32. Buršík.

FbŠ Bohemians: Michajlovič (Hyršl) – Zezulka, Šebek, Kuncman, Čihák, Punčochář, Krbec – Krebner, M. Forman, Vojtíšek – Buršík, Tomčo, Malič – Růžek, Kawulok, Kratina – F. Forman, Šárka, Pěnička.

Předvýběr.CZ Florbal MB: L. Bauer (Tomšík) – Suchánek, Řehoř, Gruber, Höffer, Zakonov, Krzyžanek – Šebek, Tomašík, Komárek – Tomáš Chroust, Tadeáš Chroust, Bína – Tokoš, Zoufalý, Curney – Natov.

Rozhodčí: Kačer, Vašíček.

Přeji vám příjemné nedělní odpoledne, duel mezi Bohemkou a favorizovanou Mladou Boleslaví začne za pár minut. Oba celky jsou zatím ještě v kabinách.

Hráči se shromáždili kolem svých branek na poslední poradu, za malou chvíli budeme startovat.

Sudí svolává hráče do středového kruhu, jdeme na to!

00:01

00:06
    První třetina byla zahájena, jako první se po vyhraném buly dopředu přesunuli hráči Mladé Boleslavi.

00:31
    Protiútok Bohemky byl velmi rychle rozebrán, ani následný výpad hostí však neměl dlouhého trvání.

01:15
    Domácí se snaží dostat ven z vlastního pásma, forčekující protihráči jim však znepříjemňují život.

01:54
    Pražané jsou na míčku častěji než jejich soupeř, stále se jim ale nepodařilo ohrozit Bauerovu svatyni.

02:16
    Bohemka bude rozehrávat z rohu za hostující klecí, oba celky ale ještě předtím střídají.

02:41
    Zakonov zachytil dlouhou přihrávku na Pěničku a bez váhání vyrazil dopředu, Boleslav je v útoku.

03:18
    Zezulku za bohemáckou klecí nepříjemně pronásledoval Komárek, který si ale balónek nevybojoval.

03:59
    Tomčo našel volného Čiháka, jehož střela ze středu palubovky přeletěla mladoboleslavskou klec.

04:33
    Zatím sledujeme relativně opatrnou podívanou, Boleslav si s rozehrávkou dává čas a drží balónek ve svém pásmu už dobrých několik desítek sekund.

05:15
    Dlouhá přihrávka z hostující části hrací plochy přeletěla mantinel, Bohemka bude rozehrávat.

05:27
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Hosté v polovině šesté minuty otevírají skóre po hodně nepromyšlené rozehrávce jednoho z domácích hráčů! Vojtíšek poslal balónek přímo na hůl dravého Tokoše, který jej obratem nabídl MILANU TOMAŠÍKOVI. Ten následně mířil naprosto přesně – 0:1! Asistence: Martin Tokoš.
    05:27 Milan TOMAŠÍK - 0:1

06:13
    Krebner chtěl z otočky nabídnout míček jednomu z jeho spoluhráčů před hostující klec, přihrávka ale minula.

07:02
    Michajlovič si na své konto připsal úspěšný zákrok, tentokrát čelil ráně jednoho z bratrů Chroustových.

07:42
    Bohemka rychle vystřídala a její první lajna se nyní snaží prorazit před Bauera skrz zahuštěné hostující pásmo.

08:21
    Také Pražané si nyní z rozehrávkou dávají na čas, Bolka forčekuje a nenechává domácím moc prostoru.

09:08
    Jan Malič byl za brankou tvrdě sestřelen bránícím Řehořem, Bohemians budou mít volný úder.

09:50
    Bohemians jsou aktivnějším celkem na palubovce, Krebnerova rána od mantinelu těsně minula klec.

10:23
    O slovo si nyní řekl Pavel Čihák, jehož projektil z levé strany Bauer vyrazil rukou mimo nebezpečí.

10:49
    Domácí rychle rozebrali další mladoboleslavský brejk a po rozehrávce z vlastního rohu se budou chtít znovu přesunout před Bauerovu klec.

11:39
    Pražany čeká přesilová hra, po standartní situaci je za nedovolenou vzdálenost trestán Jiří Curney (MBL).

11:54
    Bohemka je pevně usazena na soupeřově polovině a rozjela dlouhou kombinaci, střelu jsme zatím neviděli.

12:27
    Rána Matěje Pěničky byla zblokována, jeden z hostů následně poslal míček až za Michajloviče.

13:13
    Domácí po krátké pauze znovu operují před Bauerovou klecí, míček má u středové čáry Zezulka.

13:49
    Bolka ubránila oslabení a jen krátce po jeho vypršení utíká do dvoubrankového vedení! Na střeleckou listinu se zapisuje JAKUB BÍNA, kterému naservíroval od mantinelu na hůl míček čerstvě vysvobozený Curney, a úspěšný střelec pak přetavil rychlý brejk v další zásah – 0:2! Asistence: Jiří Curney.
    13:49 Jakub BÍNA - 0:2

14:41
    Hosté snad poprvé v zápase zamkli svého soupeře do jeho pásma, větší šance z toho zatím nebyla.

15:24
    Krebner vybojoval míček u mantinelu a okamžitě zamířil dopředu, útočná akce skončila Bauerovým zákrokem.

16:13
    Balónek se znovu odporoučel ven z hrací plochy, u středové čáry se tak rozehrávky ujmou Bohemians.

16:43
    Pěnička střelou z bezprostřední blízkosti svatyně orazítkoval jen hůl klečícího Filipa Zakonova.

17:09
    Ani Buršíkovo zakončení se k Bauerovi nedostalo, hosté se velmi obětavě staví do jedné střely za druhou.

17:47
    Protesty Janu Natovovi (MBL) nepomohly, útočník Boleslavi míří na trestnou za nedovolené vrážení.

18:09
    Šebek se ve vlastním oslabení dostal před Michajloviče, kvůli dvěma dotěrným protihráčům ale nezakončil.

18:33
    Mladoboleslavský gólman zneškodnil šourající se střelu z pravé strany a vyhodil míček daleko před sebe.

19:00
    Ohlášena poslední minuta první třetiny!

19:27
    Bolka v oslabení znovu míří do útoku, Bohemians toho v početní výhodě zatím moc nevymysleli.

19:30
    Hosté se už podruhé v dnešním utkání prosazují ve vlastním oslabení a půl minuty před první přestávkou vedou už o tři branky! Až podivně laxní přístup domácí obrany z bezprostřední blízkosti klece znovu potrestal JAKUB BÍNA, kterému i tentokrát naservíroval balónek Jiří Curney – 0:3! Asistence: Jiří Curney.
    19:30 Jakub BÍNA - 0:3

20:00

Další třetina začne přibližně v 14:43.

Bohemka do odvety pátečního střentutí vstoupila slušně a v prvních minutách trápila papírového favorita, postupem času však začala dělat nepochopitelné chyby v defenzívě a ty vedly hned ke třem trefám soupeře. Dvě z nich Boleslav dokonce vstřelila ve vlastním oslabení. Bauer pak za sebe míček nepustil ani jednou, a po první části tak ve Vinohradech platí stav 0:3.

Střely v 1. třetině: 6 – 7.

20:01

20:11
    Boleslav i tentokrát vyhrála úvodní buly třetiny a znovu se s míčkem stáhla na svou polovinu plochy.

20:46
    Hosté zatím hrají velmi opatrně, s rozehrávkou nespěchají a čekají na ideální příležitost jít dopředu.

21:21
    Míček nyní do útočného pásma po křídle pronesl Tokoš, jehož následná střela Bauerovu svatyni minula.

21:55
    Michajlovič si na své konto připsal úspěšný zákrok, střelu na něj z otočky vyslal útočník Bolky Jan Natov.

22:22
    Vinohradská hala viděla dva rychlé brejky, ani jednomu celku se jej ale nepodařilo přetavit v branku.

23:08
    Tomašík drží balónek za soupeřovou svatyní, nemá to vůbec jednoduché. Napadají ho hned dva protihráči.

23:45
    Boleslav je zatím ve druhé části jasně lepší, Bohemka se krom jednoho výpadu pořádně nepodívala do útoku.

24:13
    Po souboji v domácím pásmu bude muset dojít k úpravě mantinelu, sledujeme hodně fyzickou podívanou.

24:51
    Komárek se chopil balónku a vyrazil dopředu, jen těsně za středovou čarou byl ale odzbrojen.

25:22
    Kawulok chtěl k zakončení vybídnout Tomča, který byl připravený u levé tyče. Na míček ale nedosáhl.

25:41
    Buršíkova střela ze středu palubovky se od mantinelu odrazila před Bauera, který míček lapil do ruky.

26:22
    Bohemians budou po dalším agresivním souboji rozehrávat z rohu za Bauerovou brankou.

27:12
    Trojice mladoboleslavských borců si přihrává balónek u jejich branky, hostující tým postupně střídá.

27:51
    Tomčova střela z první minula klec, rána z pravé strany se od mantinelu odrazila do vzdálenějšího rohu.

28:31
    Ani Tomašíkův projektil nebyl vůbec přesný, Michajlovič se po míčku jen ohlédl. Domácí budou rozehrávat.

29:11
    Domácí se dostali do přečíslení dva na jednoho, zakončující Šebek jen těsně minul hostující svatyni.

29:38
    Tomáš Chroust kličkuje levou stranou útočného pásma ve snaze se vyhnout dvěma dotěrným protihráčům.

30:18
    Na balónku jsou v posledních minutách častěji hráči Boleslavi, kteří postupují velmi rozvážně a zbytečně neriskují. Bohemians se nedaří je nějak překvapit.

31:17
    Odraženou střelu mohl ještě za položeného Michajloviče doklepnout Tokoš, který se ale k míčku nedostal.

31:57
    Oba výběry po delší době střídají, Bohemians budou následně rozehrávat z rohu za hostující klecí.

32:02
    Rychlá kombinace Mladé Boleslavi vedla k zakončení Natova z hranice brankoviště, Michajlovič připraven.

32:51
    Mikuláš Komárek hledá nějakou skulinu v rozestavení napadajících domácích borců, která by mu umožnila posunout míček blíže k bohemácké svatyni.

33:36
    Jeden z domácích hráčů byl za brankou faulován, Mladá Boleslav je stále agresivnějím a aktivnějším týmem.

34:00
    Třetí přesilovka pro pražský tým, Patrik Suchánek (MBL) dostává dvouminutový trest za nedovolené vrážení.

34:20
    Dlouhá kombinace domácích vypadala slibně, zakončení z levé strany ale Bauerovi moc starostí nepřidělalo.

35:02
    Bohemians jsou usazení před brankovištěm soupeře, čtveřice borců Bolky je ale nepouští do střel.

35:50
    Přesilovka se pomalu ale jistě chýlí ke konci. Domácí ji nezahráli špatně, ohrozit Bauera se jim ale nepovedlo.

36:19
    Bude se opět vylučovat, Boleslav má ponechanou výhodu a snaží se rozjet útočnou akci z vlastní půle.

36:45
    Hosté stále drží balónek na svých holích, dlouhá šňůra přihrávek před Michajlovičem stále nemá konce.

37:09
    Na trestnou lavici se přesouvá Ivan Tomčo (BOH), který byl sudím potrestán za sekání.

37:52
    Bína se dlouho rozmýšlel, jeho následné zakončení zprava bylo zblokováno jedním z protihráčů.

38:21
    Bohemka oslabení zvládá, Boleslav v početní výhodě zatím soupeřovu klec moc neohrozila.

38:52
    Bolka se po krátké pauze znovu usadila před Michajlovičem, Suchánkova střela minula svatyni.

39:00
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny!

39:27
    Komáčrek se zbavil dvou protihráčů a popoběhl dopředu, následně ale míček poslal dozadu obránci.

40:00

Další třetina začne přibližně v 15:18.

Druhá třetina nabídla relativně vyronanou podívanou, k vidění však nebyl ani jeden jediný gól. Lépe do třetiny vstoupili Boleslavští, Bohemka s nimi ale rychle srovnala krok a následné dění přineslo litý boj s minimálním množstvím větších brankových příležitostí. Po čtyřiceti minutách tak stále platí skóre 0:3, blíže ke třem bodům mají hosté. Dotáhnou i tento duel do vítězného konce?

Střely ve 2. třetině (celkem): 4 – 6 (10 – 13).

40:01

40:24
    První výpad Mladé Boleslavi byl domácím týmem rychle rozebrán, dopředu nyní míří zase hráči Bohemky.

40:51
    Petr Krzyžanek opatrně drží balónek u středové čáry a přemýšlí, kudy by jej mohl rozehrát dopředu.

41:38
    Častěji jsou v úvodu závěrečné třetiny na míčku hosté, domácím se moc nedaří soupeřovu obranu zaskočit.

42:16
    Tomašík posunul míček na Tokoše, jehož následné prudké zakončení zamířilo nad vzdálenější roh klece.

42:53
    Na druhém konci hrací plochy pálil z první zase Zezulka, ani jeho projektil ale nebyl vůbec přesný.

43:18
    Bohemku čeká standartní situace z bezprostřední blízkosti hostující branky, k míčku se staví Forman.

43:44
    Komárkovo nahození parádně tečoval Chroust, Michajlovič si ale trajektorii míčku pohlídal!

44:24
    Michal Vojtíšek prokličkoval až k pravé tyči, následně ale nasměroval míček jen do zakleknutého protihráče.

45:08
    Šebek zachyboval a poslal balónek přímo na hůl jednoho z hostů, kterého následně vychytal Michajlovič.

45:47
    Petr Krzyžanek drží balónek na své holi a zaváží ho za Bauera, hosté se rozhodli po delší době prostřídat.

46:26
    Boleslav dnes naprosto excelentně brání, Bohemka se za celou třetí část zatím nedostala do lepší šance.

46:58
    Zoufalý přenechal balónek Řehořovi, který s ním vyběhl ke středové čáře. Hosté se znovu přesouvají dopředu.

47:29
    Daniel Šebek vypálil z levé strany, výborný Michajlovič byl znovu připraven a letící balónek vyrazil.

48:08
    Nahození Bohemky ze středové čáry trochu nepříjemně poskakovalo před Bauerem, který však míček zkrotil.

48:42
    Krzyžanek dlouhou přihrávkou poslal dopředu jednoho ze svých spoluhráčů, který ale o míček rychle přišel.

49:18
    Míříme do druhé poloviny třetího dějství, Bohemce na vyrovnání zbývá už jen něco málo přes deset minut.

49:32
    Z podstatné vzdálenosti nyní zkusil štěstí Mikuláš Komárek, jehož projektil Michajlovičovu klec minul.

50:04
    Po chybě Šebka z hranice brankoviště zakončoval Pěnička, který ale nezamířil mezi tři tyče!

50:44
    Šebek chtěl odčinit své zaváhání gólem, jeho slabší střelu zleva ale Michajlovič bez obtíží zkrotil.

51:43
    Bohemians operují s míčkem v soupeřově pásmu, neodbytní protihráči je ale nepouští do zakončení.

52:15
    Šárka se dostal do slušné šance, jeho střelu z první ale Bauer zastavil nataženou nohou!

52:53
    Už jsem chtěl napsat, že Bohemka zdánlivě chytá druhý dech, slibná pasáž pro domácí ale končí další brankou v jejich síti! Tentokrát z rychlé akce nepřipraveného Michajloviče překvapil MARTIN TOMAŠÍK, který tak má stejně jako Bína zaděláno na hattrick – 0:4! Asistence: Daniel Šebek.
    52:53 Milan TOMAŠÍK - 0:4

53:49
    Boleslav kontroluje hru a nepouští soupeře k balónku, Bohemka po inkasované trefě působí opařeně.

54:29
    Bohemians právě vstřelili branku!
    Čekání na domácí gól je u konce, Pražané se nakonec pět a půl minuty před koncem přeci jen prosazují! Pod úvodní zásah Bohemians se podepisuje IVAN TOMČO, který rozvlnil síť hostující klece rychlou střelou z pravé strany! Asistence: Pavel Čihák.
    54:29 Ivan TOMČO - 1:4

55:00
    Uvidíme rozehrávku těsně za středovou čarou na boleslavské straně, které se ujme jeden z hostů.

55:26
    Patrik Šebek vyvezl míček do útočného pásma, kvůli dravým sokům byl ale nucen jej poslat zpět dozadu.

55:43
    Michajlovič opouští brankoviště, Bohemians už nemají co ztratit a zkusí powerplay!

56:06
    Sledujeme zárodek dalšího ofenzivního tažení domácího výběru, uvidíme, co v útočném pásmu vymyslí nyní.

56:41
    Nepřesná přihrávka Formana vedla ke ztrátě pásma, jeden z domácích míček zachytil těsně za čárou.

57:22
    Bína hodně znepříjemňoval život hostujícímu borci, který nakonec zvládl na poslední chvíli rozehrát dopředu.

58:04
    Do konce základní hrací doby zbývají ani ne dvě minuty, vítězství Boleslavi je čím dál tím pravděpodobnější.

58:35
    Na Pěničku zíval obrovský prázdný prostor v hostující kleci, který ale domácí forvard minul!

59:01
    Dovolím si říct, že je definitivně rozhoduto! Opuštěnou domácí klec z vlastního pásma trefil JAN NATOV, který tak definitivně pojistil další výhru Mladé Boleslavi – 1:5! Bez asistence.
    59:01 Jan NATOV - 1:5

59:13
    Ještě uvidíme trestné střílení, mladoboleslavký Jakub Bína má možnost zkompletovat hattrick!

59:13
    JAKUB BÍNA v samotném závěru zvyšuje náskok svého celku na rozdíl pěti branek! Domácí forvard brankáře Bohemians vymíchal a následně poslal míček přesně nad Michajlovičovo pravé rameno!
    59:13 Jakub BÍNA - 1:6

59:54
    Tak takový výsledek si domácí ani nezaslouží, JAN NATOV ještě šest sekund před koncem upravuje na dost možná už konečných 7:1! Bohemka měla duel celkem nadějně rozehraný, do kolen jí ale srazily vlastní zbytečné chyby... Asistence: Petr Krzyžanek.
    59:54 Jan NATOV - 1:7

Nejlepší hráči utkání
    BOH: Pavel Čihák (0+1)
    MBL: Milan Tomašík (2+0)

Střely ve 3. třetině (celkem): 10 – 9 (20 – 22).

Repríza vyrovnané páteční bitvy se dnes v Praze nekonala. Bohemka sice svému soupeři zvládala vzdorovat déle než většina ostatních superligových klubů, kombinací vlastních chyb a ofenzivní impotence ale opouští duel s prázdnou po až možná příliš krutém výsledku 1:7. Bolka si tak na své konto připisuje další výhru, která je už patnáctou v řadě.

To je ode mne z tohoto utkání vše, budu se na vás těšit u večerního souboje o předposlední místo, jenž se také sehraje na Vinohradech. Do té doby napočtenou! (15:59:31)

Vojtěch Martinek

Góly a asistencie: 55. Tomčo (Čihák) – 6. Tomašík (Tokoš), 14. Bína (Curney), 20. Bína (Curney), 53. Tomašík (Šebek), 60. Natov, 60. Bína (t.s.), 60. Natov (Krzyžanek)

Rozhodca: Kačer, Vašíček.