FK Zorja Luhansk
pl Utorok 12.01.2021, 15:00 • Belek, Turcja • Prípravný zápas

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.

Początek spotkania zaplanowano na godzinę 15:00. Składy oby drużyn podamy kilka chwil wcześniej. Bądźcie z nami!

Tak prezentuje się skład wyjściowy Rakowa:

Raków Częstochowa:
    Pindroch – Schwarz, Niewulis, Piątkowski, Tudor, Bartl, Poletanović, Sapała, Lopez, Cebula, Gutkovskis.

1
    Mecz się właśnie rozpoczął.

1
    Pierwsza akcja częstochowian. Zagranie do Gutkovskisa, który jednak został zablokowany w polu karnym rywali.

3
    Wyprzedzony na prawym skrzydle Tudor. Od autu na wysokości szesnastki rywali wznowią grę zawodnicy Marka Papszuna.

7
    Akcja rywali prawym skrzydłem. Powstrzymywany był Kabajew. Korner dla Zorii.

8
    Niezłe dośrodkowanie z narożnika boiska zwieńczone niecelnym uderzeniem głową.

9
    Zbyt głęboka wrzutka ze skrzydła i pewnie wyłapał piłkę Pindroch.

10
    Było groźnie! Sam na sam z bramkarzem Rakowa był jeden z rywali, ale płaskim strzałem posłał piłkę obok słupka!

11
    Pewna interwencja Szewczenki po strzale Bartla z dystansu.

13
    Kolejny rzut rożny dla ukraińskiej drużyny.

14
    Na własnej połowie boiska faulowany Cebula.

16
    Zagranie ręką jednego z zawodników Zorii tuż przed linią pola karnego. Może być groźnie za moment!

17
    Bezpośrednie uderzenie Lopeza z dość ostrego kąta, ale skutecznie wybijają rywale.

19
    Długo wymieniają się teraz podaniami na własnej połowie boiska zawodnicy z PKO BP Ekstraklasy.

21
    Jeden z defensorów Zorii faulowany koło własnej szesnastki i arbiter przerwał akcję Rakowa.

21
    To była znakomita okazja! Sam na sam z Szewczenką znalazł się Gutkovskis, ale fatalnie wykończył akcji, uderzał płasko prosto w golkipera!

24
    Nieco chaosu w środkowej strefie boiska. Ostatecznie na dłużej piłkę przechwytują rywale.

25
    Nieudane wykończenie akcji przez ekipę z Ługańska i od bramki wznowi grę Pindroch.

27
    Ukraińcy wymieniają podania w środkowej strefie boiska. Coraz wyżej podchodzą zawodnicy Marka Papszuna.

29
    Mocny strzał Kabajewa zza pola karnego, jednak bez większych kłopotów interweniował Pindroch.

31
    Nieudane dośrodkowanie z lewej strony w pola karne Rakowa.

32
    Faulowany w okolicach 3trzydziestego metra od bramki Rakowa Kochergin. Rzut wolny dla Zorii.

33
    Korner dla ekipy z Ukrainy.

35
    W czysty sposób powstrzymany przed polem karnym Kabajew.

36
    Niecałe dziesięć minut do końca pierwszej połowy spotkania. Od dłuższego czasu przy piłce utrzymują się rywale.

37
    Zmiana w drużynie Raków Częstochowa: z boiska schodzi Cebula, na boisku pojawia się Tijanić.

37
    Fatalne uderzenie Gromowa z rzutu wolnego.

40
    Częstochowianie od wrzutu z autu na wysokości linii środkowej boiska.

41
    Nieudanie w ofensywie zawodnicy Rakowa. Od bramki wznowi grę Szewczenko.

42
    Nieco za głębokie zagranie w pole karne Zorii i łapie piłkę Szewczenko.

44
    Maja teraz kłopot zawodnicy z Ługańska z wyprowadzeniem ataku.

45
    Upadł w polu karnym rywali Gutkovskis, ale arbiter nie decyduje się na odgwizdanie jedenastki!

45
    Pierwsza połowa skończona.

Pierwsza połowa dobiegła końca! Nie ogląda się źle to spotkanie. Wiadomo, że w sparingu gra się nieco wolniej, mimo to oglądaliśmy kilka ciekawych okazji. Na drugą odsłonę wracamy już niebawem, zostańcie z nami!

46
    Druga połowa rozpoczęta.

46
    Sporo zmian w drużynie Marka Papszuna. Nowe nazwiska będziemy sukcesywnie uzupełniać.

48
    Dobrze zorganizowani w defensywie są częstochowianie. Spokojnie oczekują na rywali na własnej połowie.

52
    Faul jednego z zawodników Zorii we własnym polu karnym i będzie jedenastka dla Rakowa!

53
    Gol dla Rakowa!
    Pewnie wykonany rzut karny i VLADISLAVS GUTKOVSKIS wyprowadza częstochowian na prowadzenie!

55
    Gol dla Zorii Ługańsk!
    Płaskie uderzenie ARTEMA GROMOWA zza pola karnego i błyskawicznie doprowadzają do wyrównania rywale!

56
    Żółtą kartką za faul przy linii końcowej upomniany został jeden z zawodników Zorii.

57
    Ładnie znalazł sobie miejsce przed polem karnym rywali Owczarek, ale jego uderzenie było nieudane.

59
    Dużo chaosu obecnie na boisko. Ostatecznie wrzut z autu na połowie częstochowian wywalczyli rywale.

60
    Zmiana w drużynie Raków Częstochowa: z boiska schodzi Gutkovskis, na boisku pojawia się Litwa.

62
    Było niebezpiecznie pod bramką Rakowa, ale bardzo czujnie interweniował Pindroch!

63
    Ręką zagrywał piłkę Kun po zagraniu za plecy obrońców.

64
    Od autu na własnej połowie boiska wznowią grę zawodnicy Zorii.

65
    Raków znów na prowadzeniu! Po akcji prawym skrzydłem i zagraniu na czwarty metr piłkę do bramki rywali skierował MICHAŁ LITWA!

66
    W odpowiedzi rywale i poprzeczka uratowała ekipę z Częstochowy przed utratą gola!

67
    Świetny rajd Szelągowskiego zakończona minimalnie zbyt mocną podcinką!

69
    Mikołajewski bardzo dobrze we własnym polu karnym zablokował uderzenie jednego z rywali.

69
    Dwie zmiany w ekipie Zorii Ługańsk.

71
    Niecelne uderzenie na bramkę Rakowa po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

73
    Dośrodkowanie z rzutu wolnego i pewnie wyłapuje piłkę Pindroch.

74
    Od rzutu wolnego w środkowej strefie boiska wznowią grę zawodnicy Marka Papszuna.

75
    Ostre wejście jednego Malinowskiego w nogi rywala i arbiter sięga po kartkę. Na szczęście szybko doszedł do siebie zawodnik Zorii.

78
    Od dłuższego czasu przy piłce Ukraińcy. Zobaczymy, czy uda im się skonstruować jakąś groźniejszą akcję.

79
    Na pozycji spalonej złapany jeden z rywali.

80
    Przewinienie Jacha w środku pola i arbiter raz jeszcze sięga po kartkę.

81
    Faul Mikołajewskiego w obrębie szesnastki! Będzie rzut karny dla Zorii Ługańsk.

81
    Żółtą kartkę otrzymuje Mikołajewski (Raków Częstochowa).

81
    Bezbłędnie wykonana jedenastka przez ALLAHYARA SAYYADMANESHA i znó jest remis!

83
    Zainteresowani strzeleniem kolejnego gola są Ukraińcy. to oni dążą do wyprowadzenia kolejnego ciosu.

85
    Zakotłowało się w polu karnym Rakowa, na szczęście akcja rywali została zakończona uderzeniem ponad poprzeczką.

87
    Uderzał zza pola karnego Faworow, ale w sam środek bramki. Pewnie wyłapał piłkę Pindroch, który nie spieszy się z jej wyrzuceniem.

89
    Od autu na własnej połowie boiska wznawiają grę częstochowianie.

90

Za nami ciekawy mecz sparingowy w Belek! Raków Częstochowa ostatecznie zremisował z ukraińską Zorią Ługańsk 2:2. Dziękuję za uwagę! (16:44:22)